Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja aké starosti máš? kúpila som si šumivý aspirin a uvidíme. v robote sa mi nechce moc brať paralen a teplý čaj. to by som sa akurát tak iba potila.
už som bola aj v nemocnici. a tuším ma tá noha po tých procedúrach bolí viac ako keď tam idem.... 😀
my sme boli minulý rok na oslave 50-narodenín krstného otca. a bratova priateľka pila s jednou babou, ona je východniarka. tak sme si všetci pomysleli, že dobre nerobí. a to pili slivku, a ona väčšinou tak víno, alebo max. 2 štamprle. a potom to tak aj dopadlo. bolo jej riadne zle.... 😀

zuzana0612
18. okt 2010

@solinkarka to sa aj mne stáva. ale potom to po týždni dostenem normálne. možno je to stresom, prechladnutím alebo tak niečim. ale ak si nie si istá, tak si za pár dní sprav test a uvidíš

solinkarka
18. okt 2010

@zuzana0612 praweze ja som mala vzdy presne..pockam par dni a testnem

ypsinkova
18. okt 2010

@tanyja však keď sa to stane raz za čas,tak je to v poriadku,to sa dá ešte akceptovať,horšie by to bolo,ak by to robili pravidelne 🙂
aké máš starosti ? 😲
@solinkarka predtým ako som začala brať antikoncepciu,tak tiež som mávala takú menštruáciu,že jeden maximálne dva dni.. takže mne to prišlo úplne normálne
ale ako písali baby,záleží od toho,aký máš cyklus a aký je tvoj zdravotný stav ... a možno si fakt tehotná 🙂

zuzana0612
18. okt 2010

@solinkarka ja som tiež "bola" z tých, čo to mali vždy pravidelne. a asi tak 3-4 mesiace dozadu sa mi to stalo dvakrát, že som mala jedeň deň slabý, potom nič a potom normálne menzes asi tak po týždni. teraz sa mi to nestáva. ale zase mi mešká menzes už viac ako týždeň. a testy som robila a nič....ani ani

solinkarka
18. okt 2010

@zuzana0612 to je zaujimave..u lekara si nebola? su tabletky na upravu cyklu

zuzana0612
18. okt 2010

@solinkarka ešte som nebola. teraz som si kúpila aloe vera gel. nechcem brať hneď hormony. začiatkom januára idem na preventívku, tak to "vydržím". lebo inak nemám žiadne problémy. že by som mala nafúknuté brucho alebo niečo, tak to nemám, ani bolesti. ak sa mi to neupraví, tak mu to potom poviem a uvidím čo nato on.

tanyja
autor
18. okt 2010

@ypsinkova aké mám mať starosti? možno som to napísala trošku zvláštne, ale myslela som to, že už len zárubne treba natrieť a koniec s "domácimi" prácami 😀 😀
@zuzana0612 robia ti tie spomínané procedúry na nohe ako si spomínala? možno sa ten výrastok stráca a to boli 😀 😀 , no ja neviem, mali by sme sa spýtať ypsinkovej, ona je z lekárskej rodiny, má to v génoch 😵 😵
a to ti stále chodí tak kadejako alebo teda nechodí vôbec? to je také čudné, ja som s týmto nemala starosti nikdy a teraz už vôbec nie
@solinkarka a napríklad neschudla si teraz rapídne? aj vtedy vypadáva menzes alebo nie je vôbec, alebo nejaké stresy, je hrozne veľa faktorov, ktoré by nás len tak nenapadli

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja ano, robia mi tie procedúry. to mi takto mešká posledné dva mesiace. tiež som s tým problémy nemávala. neviem, čo toto znamená. ale veď uvidíme. možno ma to tak naštve za chvílu, že pôjdem k doktorovi a hotovo.

tanyja
autor
18. okt 2010

@zuzana0612 možno veľmi vplývaš na stres okolo teba, možno sa to tak nezdá, ale telo je citlivé na reakcie zvonka, ve´d vieš - čo na to psychika
psychika robí svoje, stačí že si sústredená na niečo konkrétne, nedarí sa a ty sa troška zostresuješ a je to tu... začne to blbnúť

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja no to je tiež možné. ale ja mám niekedy pocit, že stres je môj každodenný "kamarát"

tanyja
autor
18. okt 2010

@zuzana0612 stres nebude nikdy kamarát, stres je egoista, myslí len na seba a na druhých nie !!! tak sa s ním rozlúč a daj mu kopačky !! 😎 😎

tanyja
autor
18. okt 2010

@solinkarka a od kedy sa vlastne snažite o mimi ? alebo sa nesnažíte ?

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja no, ešte daj recept, že ako nato. 😀
snažím sa nestresovať, ale nie vždy sa to dá. veď to poznáš. 😉

solinkarka
18. okt 2010

@tanyja cca 4 mesiac

tanyja
autor
18. okt 2010

@zuzana0612 pohľadám ten recept niekde na nete 😀 😀 ,, najlepšie by boli klapky ako majú kone na očiach - vidia iba dopredu a čo je bokom, to ich nezaujíma, potom k tomu pridať klapky na uši, aby si nepočúvala tie blbé reči a tmavé okuliare aby si ich ani nevidela 😀 😀 😀

@solinkarka ja som v tvojom veku išla robiť au-pair do nemecka, a na deti som ešte nepomyslela
no, ale prečo nie, detičky sú radosť a aj starosť, ale čo by sme robili bez nich, však ?? a nejaké príznaky sa neukázali? napríklad tlak v prsníkoch? mňa boleli na dotyk a boli napäté, keď som bola tehotná, zle mi nebývalo ani raz 😵 😵

solinkarka
18. okt 2010

@tanyja prsia ma bolia ako pred menstruaciou tak neviem.inak nic take som nespozorovala

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja tak to by bolo najlepšie. alebo ešte lepšie by bolo odletiež na nejaký opustený ostrov, kde je pokoj a hotovo.

joj, no to keby som ja mala 22 ako @solinkarka , tak to by som brala.... 😀 . ja som inak v takom veku tiež ešte nad deťmi veľmi neuvažovala. iba tak v takom smere, že raz by som ich chcela. ale to je tak všetko.

tanyja
autor
18. okt 2010

@zuzana0612 asi aj ja tak nejako ako ty, vtedy som len rozmýšľala nad deťmi
to moje dieťa už šteboce v postieľke, idem sa mu venovať,
papa

zuzana0612
18. okt 2010

@tanyja ja som už doma. ale ledva som prišla. išla som s kamoškou, viezla ju jej šéfka. tak mi to dobre padlo. najradšej by som si ľahla. ale mám prácu s účtom, tak asi budem musieť niečo spraviť

tanyja
autor
18. okt 2010

@zuzana0612 ach moja, tá tvoja nešťastná noha
ja som mala dnes dve prekvapenia - nemilé - nedoplatok na elektrinu ( ohrievač v kúpelni ) a vrátila sa mi dobierka a ešte musím doplatiť 1,90€ za doručenie, hrôza 😒 😒 , idem si rovno elektrinu zaplatiť, nech mám čisté svedomie
a malý už spí a ozaj, vyšiel mu Ďalší zúbok 😀 😀 , tak už ich je 7 von 😵 😵 možno aj preto veľmi teraz nepapá, iba také redšie , ale papal knedlík s kapustou , síce len 7 kúskov, ale predsa 😀 😀

ypsinkova
18. okt 2010

ahojte
@tanyja tak vy už máte minimum práce ... ale ono sa potom zasa niečo nájde,čo bude treba spraviť 😲
tak to už poriadne hryzie malý 😀 ... aj my sme mali kapustu,knedľu a mäso ešte zo soboty ... a nebolo to zlé,aj keď tú kapustu moc nemusím

tanyja
autor
18. okt 2010

@ypsinkova veď kapusta je zdravá a tá, čo robí moja mama, veru nemá chybu 😀 😀 😀 a jedol ju aj malý

ypsinkova
18. okt 2010

@tanyja to mi aj mama vždy vravela a moja starká vravela,že od kapusty chlapci tlstý a potom som ju nikdy nechcela jesť 😀

tanyja
autor
18. okt 2010

@ypsinkova ale ved ty si dievča, tak ty by si z nej nebola tlstá,a to čo máte za kapustu, že sa u vás od nej priberá?
u nás sa hovorí - od kapusty riť popustí - a to je skôr pravda ako to vaše 😀

ypsinkova
18. okt 2010

@tanyja ja viem,ale ja som si myslela,že to platí aj na baby,vieš mladá a naivná,ľahko ovplyvniteľná ... 😀
😀 😀 tak neviem,čo skôr pravda,spýtam sa starkej 😝 😀

tanyja
autor
18. okt 2010

@ypsinkova a čo je na kapuste kalorické? logicky.... 😀 😀 nič, práveže podporuje chudnutie, tak šup šup do kapustičky , nech je len samé chrum chrum 😀 😀 😀
a ja som hladná, lebo dnes som toho veľa nepojedla - na obed 1 knedlík a potom som dojedla po malom zvyšok a toť vsjo 😀

ypsinkova
18. okt 2010

@tanyja čo držíš diétu ? 😝 ... ale ani ja som toho veľa nepojedla ... a vlastne hej,sladkosti som mala,vysokokalorické a to stačí 😀

tanyja
autor
18. okt 2010

@ypsinkova diétu? ja? nie, ja som odporca diét 😀 😀 , teda jednu až tak - bodovú - zbodnem všetko čo nájdem, ale potrebovala by som sa zbaviť pár kíl , hmm len keby sa mi večer po celom dni chcelo cvičiť .. no nechce, som rada, že mám voľno

ypsinkova
18. okt 2010

@tanyja ja som dnes bola náhodou cvičiť a cítim sa celkom fajn,len škoda,že nechodievam pravidelne ... a doma sa mi samej nechce 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre