Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
26. okt 2010

@ypsinkova ty máš veľmi poslušného manžela, takto poslúchať, že kde má jesť, ja som zatrhla jedenie v obývačke, ale mne to neprešlo 😖 , mierne ma v tomto ignoruje 😖 😖 , až na tie raňajky a večere 😀
ja prezliekam raz za mesiac a v lete aj častejšie keď je teplo a u malého je to rôzne - raz za mesiac minimálne, prečo? ty ako často prezliekaš ??
teraz to moje dieťa prebrdlo, stratil dudeľ, tak som našla posledný, no ak bude v noci hľadať tak neviem či nájdem , zmizli 3 cumle 😵

ypsinkova
26. okt 2010

@tanyja tak čo iné mu ostávalo,musel to rešpektovať a celkom dobre sa to naučil,že sa papá v kuchyni a nie v obývke 😀
ja asi tiež tak,raz do mesiaca a v lete častejšie 😉 to ma celkom baví ,ale keď to mám žehliť,no s pánom bohom,ale teraz som pokúpila také,že netreba žehliť 😵
šikovné,nebudú niekde medzi hračkami ? 😀

tanyja
autor
26. okt 2010

@ypsinkova ja si tiež myslím, lebo makla som do hlinenej nádoby v obývke ( tajná malého skrýša) a tam nie sú - minule k nej prišiel a zlostil sa, dnu ho hodí, ale už nevie vybrať, lebo je hlboká 😀 😀
ja žehlím hneď , ako mi prádlo poschne, lebo potom sa mi už nechce
my máme teraz krepové, tie netreba žehliť, ale používam ich raz za rok, keď je chladnejšie, mne je v tom teplo a trochu škriabe, ja krep nemusím, bývalá kolegyňa opatrovateľka je zaťažená na posteľné prádlo a kupuje hlavne saténové, také by som mala kúpiť na leto a odskúšať, ako sa v tom spí, my máme klasika bavlnené 😉

ypsinkova
26. okt 2010

@tanyja 😀 😀 dobré skrýše,treba mať tie šnúrky na dudlíky,ale neviem,či by si to nestrhol,to je asi skôr pre menšie deti 😝
jaj,ja žehlím,keď už nemáme čo nosiť 😀 a potom žehlím aj pol dňa,fakt neskutočne veľa vecí mávame a stále je čo prať a to sme len dvaja ....
hej,krepové máme a mne sa v nich dobre spáva,mne býva skôr v noci zima,aj keď je teplo,som taká uzimená stále 😠

tanyja
autor
26. okt 2010

@ypsinkova šnúrky na dudlíky máme, dve sa už malému podarilo zlomiť !!! dobre čítaš, vytrhal zuby na retiazke 😀 😀
vy máte veľa prádla, lebo aj ty a určite aj drahý máte každý deň iné na sebe a asi máš veľa košieľ na žehlenie, to som musela pedantne žehliť, ked som bola v DE ako au-pair , domáci si na to potrpel a hlavne na goliere a ukazovali mi, ako to mám robiť...........
periem síce dosť, ale väčšinou sú to pracovné veci drahého a tie nežehlím, ako mi je dobre, uteráky tiež nežehlím, moje nočné košele tiež nie a aj niektoré malého veci nežehlím, napr, také, čo nevidno , teda je pod pulovríkom, tak čo sa trápiť - šetrím elektrinou 😀 😀 😀

tanyja
autor
26. okt 2010

idem ja spať, noc je už hlboká a ráno sa blíži 😵 😵
pa pa 😉

ypsinkova
26. okt 2010

@tanyja ktovie po kom to dieťa je také šikovné,priznajte sa 😀
hej hej,košele sú tiež môj trest , ja žehlím všetko,aj uteráky,lebo keď som žila s rodičmi,tak som väčšinou doma žehlila ja a mama si potrpela na tom,aby bolo všetko požehlené ,tak mi to aj ostalo 😀

no nič,idem už do postieľky ,ešte pozriem Adela show a možno ešte dnes aj zaspím 😀
dobrú noc,zajtra sa tu vidíme,pa 😉

tanyja
autor
26. okt 2010

@ypsinkova moja mama predtým žehlila aj ponožky a spodné prádlo, a už veľa z toho ubudlo 😀 😀 😀 , naučila som ju to
tak dobrú , ja na zaspatie potrebujem cca 20 sekúnd

zuzana0612
27. okt 2010

dobre ráno 🙂

@tanyja včera som sa už večer nedostala na net. lebo som prišla z nemčiny asi tak o pol siedmej totálne vymrznutá. tak som si dala caro a večeru a to bolo všetko. potom som si už iba pozrela panelák a zaspala. no a samozrejme som sa osprchovala.... 😀
a chcela som ti nejaký recept na mafiny zohnať, ale musím ho doma u mami nájsť a dám ti ho. tak som našla aspoň tento. teda to mi kamoška posunula. a už mám chuť nato. tak to sprav a daj info, aké sú..... 😀 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33146&use...

@ypsinkova ja čo nemusím, to nežehlím, a košele, tak to je za trest. ale čo je pre mňa ešte horšie, tak to sú hohavice. inak mám mesiac opratú košelu, mám ju na vešiaku zavesenú a ožehliť sa mi ju nechce. tak keby si mala málo prádla, pošlem ti ju na ožehlenie... 😀

ypsinkova
27. okt 2010

@zuzana0612 ja keď neožehlím uteráky ,tak sa mi zdajú strašne tvrdé/drsné,tak žehlím aj tie,aby boli použiteľné 🙂
tak jedna košeľa ma nezabije,kľudne ju môžeš poslať 😵

ypsinkova
27. okt 2010

k tým mafinám,ja som to kúpila v takej krabici od Dr. Oetker myslím a tam bol prášok a ty už si len pridala vodu,vajíčko a olej a bolo 🙂 na začiatok som to chcela vyskúšať ,či sa nám to bude páčiť a bolo to dobré 🙂

zuzana0612
27. okt 2010

@ypsinkova my máme doma aj recept na také s polámanou čokoládou. len ako som už písala, musím ho zobrať, keď pôjdem k našim a potom ho postúpim

ypsinkova
27. okt 2010

@zuzana0612 mne dávala tiež starká na to recept,ale musím ho najkôr pohľadať 😉

tanyja
autor
27. okt 2010

@zuzana0612 mňa napadlo, žeby som urobila hrnčekový koláč, ten je vždy dobrý, no nie??
a mafiny urobím zase budúci týždeň
ja som dnes prezliekala postele - všetky a na pranie mám len z malého postele, naše sú krepové, tak tie nemusím, no my ženy si stále hľadáme robotu... 😖
pošli košeľu mne, aj tak budem žehliť 🙂
a tu je ozaj krásne, slniečko svieti, voda láka... postavme si snehuliaka 😀 😀
@ypsinkova ja nežehlím osušky, tie sú mäkké stále, už len tie ostatné žehlím, utierky...
teraz som hodila do práčky moju ružovú bundu, patenty na rukách sú strašne špinavé, fúj, kde som to zvládla ?? 😨

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova už o 6,35 som mala postele povyzliekané 😀 😀 , a von tma, keď som prášila paplóny a plachtu

ypsinkova
27. okt 2010

@tanyja aj ja mám občas pekne zakyptané veci,že sa nestačím čudovať,horšie ako malé dieťa ... ja vždy keď niečo jem tak to musím mať aj na tričku 😀
tak skoro si dnes vstávala ? ja som sa nemohla z postele dostať 😀 som o pol ôsmej vstávala 😝

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova čože ja, ja by som spala, ale malý bol hore od 6hod, tak nechaj ho vykrikovať z postieľky a spi, to sa nedá 😵 😵
a ozaj, dudle sa našli, všetky boli zašite v postieľke, malý si z nich asi robí v postieľka hniezdo 😀 😀 , ráno som ich našla 😀 😀
mne tiež zavše spadne od úst na tričko, ale zato drahému sa to stáva často, lebo jedáva v obývačke a tanier si drží - tak mu treba 😀 😀

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova tak ma napadlo, žeby sa ti zišiel podbradník, taký väčší 😀

a teraz smutná správa: zomrela chobotnica Paul - úprimnú sústrasť ☹

zuzana0612
27. okt 2010

@tanyja ja som chcela cez víkend tiež prezliecť periny, ale nezdarilo sa, tak tento víkend ich prezlečiem. cez týždeň moc nechcem, lebo sa narobí prachu a budem kýchať.
u nás je tiež pekne. bola som už v nemocnici, a pekne bolo ale v tieni bolo chladno a ešte aj tráva bola namrznutá tam, kde nezasvietilo slniečko

ypsinkova
27. okt 2010

@tanyja aha,ty máš taký živý budík,super 😵 😵
😀 zaujímavé,ale aspoň si nemusela na iných miestach hľadať - máš o prácu menej 😀
keď sa u nás jedlo v obývke,tak bolo skôr potrúsené po podlahe a na pohovke ako na oblečení 😝 a nič iné som nerobila,len behala s vysávačom po byte
😀 vidíš,k narodedinám si poviem o podbradník 😀

o tej chobotnici som počula,ale myslím,že nič iné sa nedalo čakať,veľa si toho neodžila 😝

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova práveže Paul žil až pridlho na chobotnice, v prírode sa dožívajú 2 roky a Paul mal 4 !!
veď stále hovorím tomu môjmu chlapovi, že iné nerobím iba vysávam, lebo on musí jesť v obývačke a mali sme nedoplatok na elektrine 81€ - vysávač a prečo? lebo drahý ja darebák jesť v kuchyni, možno si vstúpil do svedomia a preto je teraz v kuchyni, ktovie ........ ?????? 😵
@zuzana0612 ty máš alergiu na prach? som nevedela, hm, to je blbé, ešte aj na prach, kamoška, čo sa teraz vydáva, mám aj na prach, páperie, mačky, psy... a rizikové bude aj ich dieťa
ja mám na propolis, na med nie a leukoplast , aj to len na pravej polke tela, sranda so mnou

ja som už hodila sprchu a zmyla si vlasy a veru už aj periny mi poschli - celé doobedie mám na balkóne slnko 🙂

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova a taký budík budeš mať aj ty, keď budeš mať dieťa, už nebude vyspávanie do 8hod ráno, no síce kým bude maličké, tak aj áno, mne malý spával aj do 10hod , už len teraz vstáva takto skoro, ale aspoň veľa toho postíham a variť som nakoniec nemusela, lebo mama mi dala cestovinu s brokolicou a máme ešte na zajtra a to som chcela urobiť malému kašu s rybími prstami so zeleninou , tak už len upečiem koláč a hotovo

ypsinkova
27. okt 2010

@tanyja hej ? so myslela,že chobotinice žijú dlhšie ... to je strašne málo 😲
jaj,myslíš,že to je kvôli elektrine ? no je to možné 😅
aj ja dnes budem variť brokolicovú polievku,dostala som na ňu strašnú chuť,tak sa ž teším na to,keď prídem domov a uvarím si ju 🙂
dúfam,že mi dieťa dopraje spánok a ak nie,tak si budem zvyknúť a preštelovať sa na iný režim 🙂

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova no, tak chobotnica by si už byť asi nechcela, na skoré vstávanie si tiež zvykneš, vieš navariť super polievku, mala by som ju zase urobiť, no ty si normálne normálna ženská 😀 😀 😀
ja som už aj požehlila - periny malému z postieľky, jedno tričko s dlhým rukávom malého a jedno moje... až 10 minút som na to potrebovala

@zuzana0612 tak a upiekla som hrnčekový koláč, ten recept, čo si mi posunula od kamarátky, ale to sú mafiny na slano, no našla som u tej pani recept na slaninové zemiaky
a minulotýždňový koláč mi vychválili vo veľkom, a že ho môžem urobiť znova 😝 😝

teraz na joj sme zase boli v telke - nehoda sa stala v kľačanoch, to je pri RS a pani moderátorka nepovedala Veľké Teriakovce, ale TErakovce , hm, darmo nepozná to 😀

tanyja
autor
27. okt 2010

@ypsinkova akurát pozerám na RTL Super Nany - téma: adopcie, jedna rodina si adoptovala 2 deti z ameriky, čierne , sú veľká rodina, potom jedna si adoptovala chlapčeka a chlapček má kontakt aj ku svojej biologickej mame, také zvláštne to je a ešte jedna 47ročná, ktorá hľadá svoju skutočnú matku, nikdy ju nevidela
citlivá téma 😉
predtým som tiež zvažovala adopciu, ale môj chlap to hneď zmietol zo stola , to by nebolo jeho dieťa - dostala som odpoveď, darmo, vyrastal na dedine a tam to ináč berú ako tu , hoci sme len mestečko 😉

tanyja
autor
27. okt 2010

@zuzana0612 ako sa má noha? s otcovou nič nerobili, tak príde domov s boľavou nohou 😠

zuzana0612
28. okt 2010

dobre ráno

@tanyja ano, mám alergiu na plach, perie, roztoče a nejaké druhy tráv a pele.noha? no čo ja viem, včera ma bolela celý deň a teraz ráno tiež. tak neviem. ešte dnes a zajtra idem do nemocnice a potom pôjdem na kontrolu. tak uvidím....
tie mafiny boli na slano, ale sa mi páčili, tak som ti to poslala. môžu byť dobré podľa obrázku. a ten minulo týždňový koláč sme robili v nedeľu a celý sa zjedol. aj keď sme museli robiť cesto dvakrát, lebo to prvé sme dali do špajde na zem vychladnúť a spadla nám do toho taká závesná taška, čo v tom má mama sáčiky a a alobal a také veci a porobilo to dierky... 😀 . ale asi bol dobrý, keď z neho nič neostalo... 😀 a hlavne je jednoduchý

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 ja som cesto nechladila, ja som ho ešte teplé polievala kávou a potierala lekvárom, tak mne nestihlo nič do neho padnúť 😀 a ešte večer som zvrtla hrnčekový koláč, len tá moja rúra tak nejako divne pečie - po bokoch hnedé a stred biely a to som ho aj otočila, ale zje sa aj tak 😝 😝
mne už prišiel AB tronic, idem to odskúšať 🙂 🙂

zuzana0612
28. okt 2010

@tanyja inak, ten čo som ti posilalal ja, sa aj nám na krajoch upiekol viac. to bude asi cestom. ale neprihorel.

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 neprihorel vôbec, len trošku kraj, ale nikomu to nevadilo 😝 😝
už som vytrasená z môjho nového stroja, a nemám to preháňať 😀 , tak večer zase troška ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre