Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
11. aug 2011

@tanyja ešte som doma,tak veru 🙂 my už sme vybrali meno ,bude sa volať Adam Tobias 😉 potom tu už nebudem toľko vysedávať 😀 bude ma zamenstnávať niečoi né 🙂

tanyja
autor
11. aug 2011

@ypsinkova no to áno, ale posledne si tu veľmi nebola, síce ja som tiež mala výpadky, nebola som doma tak sa nedalo
meno Adam ste vybrali spoločne alebo to bolo spontánne rozhodnutie? spolu to pekne znie 😉
podľa tvojej účasti u nás na MK budeme vedieť, ako malý Adam Tobias spinká 😀 , mne malý spal stále, ale do pol roku najviac von a doma už ked musel 😀 😀

ypsinkova
11. aug 2011

@tanyja videla som,keď som sem občas prišla nakuknúť,že to tu stálo,tak som si myslela,že si preč 😀
Adama vybral Radko ... a mne sa to meno tiež celkom páči a tiež sa mi to páči ako to znie 🙂 ... myslím,že to nám to ladí aj s priezviskom,takže som spokojná,snáď sme vybrali to "pravé" meno 😎
to viem,že pár mesiacov bábätká prespia celý deň aj celú noc a zobudia sa,len keď sú hladní 😀

zuzana0612
11. aug 2011

@ypsinkova ja tiež nemám s bratom zatiaľ žiadne kazy. tak dúfam, že to tak aj vydrží. tehotná navždy...? 🙂 ale to snáď nie. jedine že by si hneď po malom chcela ďalších 15 detí.... 😉 . ja teda v žiadnom prípade nie som proti viacdetnej rodine, je to pekné, keď má človek prostriedky nato.
@tanyja koľko budete v CZ? ďakujem 🙂

tanyja
autor
11. aug 2011

@ypsinkova no nie každé dieťa spí aj celú noc....ale prajem ti, aby malý dobre spal a papal

@zuzana0612 týždeň, v nedeľu ideme a budúcu sobotu domov, len nech počasie vydrží 😉

ypsinkova
11. aug 2011

@zuzana0612 aj ja sa pripájam,všetko len to naj. k meninám 😉
príde mi to tak,že už ani neporodím,lebo aj DR. povedal,že to zatiaľ nevyzerá na pôrod ..ale tak máme ešte čas do 22.8. 🙂 ... 15 ?? nestraš prosím ťa 😀 😀 budem rada,keď zvládnem 2,nie 15 😀
@tanyja no myslím,že malý spávať nebude,lebo on vždy v noci v bruchu vymýšľa,tak pochybujem,že zmení návyky 😀

tanyja
autor
11. aug 2011

@ypsinkova asi bude po mamičke 😀 😀 , ved aj ty si nočný vtáčik tak čo čakáš od malého 😉 😉
@zuzana0612 no 15 detí je nad hlavu, to už nie, ale 2 sú ok, brala by som druhé bábo, len kto mi dá záruku, že to bude ok a dievčatko !! lebo ja chcem robiť copíky 😵

zuzana0612
11. aug 2011

@ypsinkova ďakujem. a u vás sa nerobí tak, že dajú vyvolávačku? lebo tu u nás je to teraz najväčšia moda, keď ti príde termín alebo prípadne pár dni pred ti dajú vyvolávačku. mne sa to teda osobne nepáči. ale lekári to tu tak robia, asi si tak plánujú prácu.

@tanyja ja by som ti tie copíky veľmi priala 🙂

tanyja
autor
11. aug 2011

@zuzana0612 si zlatá, aj ja tebe prajem robiť copíky, hrať sa s autíčkami, mne to už začalo alebo si skladáme kocky, včera sme si čítali 😉
ináč ja som mala dávno istý cisársky, a do posledného momentu som chodila na sono, už len ked zistili, že mi zmizla voda, brali ma okamžite na sálu, môj zlatý pán doktor

ypsinkova
11. aug 2011

@tanyja veď hej,bola som nočný vtáčik,ale ako som zostala doma,tak chodievam už cca o pol jednej do postele 🙂 to dievčatko nikto nezaručí 😀 moja kamoška , tá má tiež taký problém , chceli dievčatko a už má 4 chalanov 😀 a tí jej dávajú poriadne zabrať-výmyselníci sú to 🙂
@zuzana0612 ale určite dávajú vyvolávačky ale ja nechcem žiadnu vyvolávačku,veď malý sa via aj sám vypýtať na svet,teda dúfam ....u nás ešte robia to,že niektoré ženy nechávajú v bolestiach 3 dni,to je u nás najnovšie,to musí byť fakt úžas,jaj niektorí tí lekári sú tak pohodlní a pokiaľ si nepriplatíš alebo nepodplatíš,tak o teba nemajú žiaden záujem...česť výnimkám

zabka60
11. aug 2011

@zuzana0612
@ypsinkova no ale neurobime nic babulky,je to tak,ako to je a nikde to nebude ine,len dufam,ze prijemnejsie a zvladnutelnejsie

zuzana0612
12. aug 2011

@ypsinkova je to bohužial tak, ako píšeš. určite sú aj výnimky, ale realita je skôr taká vo všetkom, ako si napísala.

tanyja
autor
12. aug 2011

@zuzana0612 @ypsinkova ja som mala dobre, že mňa mal na starosti náš známy doktor, prednostne ma bral na utz a ostatné vyšetrenia a ešte ma aj odrodil a nič som mu nemusela dávať do vrecka - výhoda malého mesta 😉 😉
dnes sa malý tak najedol, že som až neverila vlastným očiam, dovolím si tvrdiť, že viac zjedol ako ja 😀 😀 kaša a rybie prsty mu chutili nadovšetko 😝 😵

ypsinkova
12. aug 2011

@zuzana0612 vraví sa,že peniaze nie sú všetko ale ja s tým vôbec nesúhlasím,peniaze spravia veľa 🙂
@tanyja hm,veď aj my máme známosti,vďaka rodičom takže ja nemám problém so zlým zaobchádzaním...ale čo vraveli iné baby,tak fakt strašné ako sa ku nim správali...
juj aj ja milujem rybky veru ... ešte stále chudneš ? 🙂

zuzana0612
12. aug 2011

@ypsinkova to ano. peniaze nie su všetko, ale žiť bez nich sa nedá. a v dnešnej dobe už vôbec nie.

tanyja
autor
12. aug 2011

@ypsinkova ako sa to dá nazvať chudnutím, zistila som, že mi ťažšie jedlá nerobia dobre, takže musím si dávať pozor, čo zjem a možno budú aj výsledky, zatiaľ som schudla 7kg, len na mojom bruchu to akosi nevidím, síce cítim na nohaviciach, ale nevidím 😖

@zuzana0612 môj muž žije Farmou a vedel by si predstaviť žiť na nej na stálo......žiadny stres, kľud prírody, neviem, či by som to ja zvládla....

ypsinkova
13. aug 2011

@tanyja 7 kg,to je pekné číslo 🙂 gratulujem ... no ani mne nerobia ťažké jedlá dobre a komu hej ? je z nich kopec nepríjemností,ale niektorí ľudia si ich proste neodpustia 🙂

aj ja pozerávam farmu,celkom sa na nich zabávam že akú zmesku tá markíza vybrala 😀 😎

tanyja
autor
13. aug 2011

@ypsinkova to si presne nazvala "zmeska" , môj muž sa z nich vždy poriadne nasmeje, že čo to tam vystrájajú a hlavne tohtotýždňový farmár 😀 😀 s vysokospánkovou teóriou 😀 😀
ja som doteraz nemala problémy nič stráviť, lenže večer som si dala napr smotanový jogurt a veruže dlho sa mi s ním grgalo 😖 , ináč jedávam len activiu alebo rajo

stanca22
17. aug 2011

Ahojte baby, nik tu nie je?

tanyja
autor
21. aug 2011

@stanca22 no ako vidím, nikto sa tu už dlhšie neobjavil. Ja som doma nebola celý týždeň, bola som na dovolenke a veru dobre mi to padlo 😉 😉 , trošku som si oddýchla fyzicky, aj psychicky a môžem fungovať ďalej....už som navarila, poriadila, periny prezliekla 😉 😉

zuzana0612
22. aug 2011

@tanyja ty si strašne šikovná, toľko vecí postíhať. ja som včera upratovala, okna umývala. a neviem, či som bola v prievane či čo, dnes mám nádchu a bolí ma v hrdle.

tanyja
autor
22. aug 2011

@zuzana0612 no je možné, že si schytala prievan, ale celkovo tieto výkyvy počasia nie sú bohviečo, ale že vraj minulý týždeň tu bolo horúco no a my v CZ sme mali dlhý rukáv v pondelok, potom už bolo ok, len bolo zatiahnuté
a už ma toľko nechváľ, lebo budem veľmi veľmi namyslená !!! nemám rada, keď mám doma robotu a nechám ju tak, aj tak to nikto za mňa neurobí , takže som si to porobila hneĎ a pohodička pohoda 😀 😀

zuzana0612
23. aug 2011

@tanyja 😉 . ano bolo tu teplo minulý týždeň. ja tiež nemám rada, keď mám bordel prekračovať.... tiež radšej upracem hneď. ale zase keď sa nedá, tak sa nedá.

tanyja
autor
23. aug 2011

@zuzana0612 mne sa väčšinou dá, kedže do práce sa neponáhľam, takže času na upratovanie je až až až...
dieťa sa čľapoce a ja idem dorobiť obed 😉 , možno sa ešte vyvalím na balkón chytať bronz ale aj bez toho mi je horúco 😝

ypsinkova
24. aug 2011

ahojte,dňa 18.8. o 11:08 sa narodil Adam Tobias s mierami 3620g a 51 cm 😵 😵

zuzana0612
24. aug 2011

@ypsinkova gratulujem, je nááááááádhernýýýýýýýý 🙂 😵

ypsinkova
25. aug 2011

@zuzana0612 ďakujeme krásne moc 😵 zatiaľ je aj dobručký,stále spinká,zobudí sa len keď chce papať a už sme si na seba aj zvykli 😵 😵 nemôžme sa na neho vinadívať,je pre nás dokonalý 😵

zuzana0612
25. aug 2011

@ypsinkova aj som si myslela, že si v porodnici, keď si sa tu tak dlho neukázala. je fakt zlatučký

tanyja
autor
25. aug 2011

@ypsinkova kráááááááásny, náááááádhernýýýýýý, gratulujem z celého srdca , užívajte si spoločné chvíľky, lebo čas strašne rýchlo uteká
Adamko Tobias je úúúžasné bábätko, aj slzy sa mi do očí od radosti natlačili 😎 😎
a tiež som si myslela, že si v pôrodnici, kedže si nepísala, a krásny dátum narodenia , dobre sa to pamätá 😉 😉

@zuzana0612 ja som sa tu teraz dlhšie neukázala, mali sme zdravotné problémy - prevčerom zvracal malý, včera ja, dnes som bola ako vypitvaná, dokonca som cez deň aj spala, mama ma ratovala a večer brat, lebo sa nám podarilo vybuchnúť dvere a z druhej strany kľúč v zámke 😎 😎 , našťastie všetko dobre dopadlo a normálne ma prestalo brucho z tých nervov bolieť 😵

tanyja
autor
26. aug 2011

@ypsinkova a už si môžeš zmeniť status v profile 😉 😉 , teda keď budeš mať chvíľku čas
ako zvládate toto teplo? dnes som sa rozhodla, že ideme na kúpalisko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre