Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzanka9999
22. feb 2012

@tanyja bol ale doktorka mi povedala ze az ked prejde rok intenzivneho snazenia a ten bude az v auguste:((( mm bol na spermiograme tam je vsetko Ok, cize chyba bude vo mne :(((((

stanca22
22. feb 2012

@tanyja Tak veru, dobre robíš, takže sa tešíš po tichúčky? 😉 Ja akurát čakám chlapov, kedy prídu z práce, upečený obed je a už som aj hladná, od rána som skoro nič nezjedla, sa nečudujem 😀 Zase mi to mešká, musím dačo s MS urobiť, len keď nie je čas a ja keď nemusím, od muža sa nehnem ani na krok, ani on odo mňa 😉 Tak uvidíme, či príde sama, čo pochybujem silno alebo zase budeme musieť zbehnúť na injekciu do Rk., malý je zdravý? Mám známu, čo jej synček v kuse teraz dačo má, strašné.

stanca22
22. feb 2012

@zuzanka9999 Ahoj, nemusí byť v Tebe chyba i môže, nezúfaj dopredu hneď ... V prvom rade je chyba, že v kuse myslíš na to, že to chceš za každú cenu a v druhom, možno aj v tom zdraví, treba po roku ísť k doky, urobiť si všetky možné testy, aj muž i Ty a potom budete múdrejší 😉 Ja viem o čom píšem, tretí rok snažilkujeme a nič, v prvom rade je u nás chyba, že to dieťa nonstop chcem a v druhom, raz mám a raz nemám ovulku, treba mi ju upraviť, muž nemá sto percentné spermie ale vraj by sa to s nimi ešte dalo čo to splodiť 😀 Keď máš problém v práci, treba buď zmeniť prácu alebo si tie problémy v tej práci vyriešiť s danými ľuďmi ... Treba sa Ti uvoľniť, zmena v živote a dovolenka dosť často tiež prospieva, ak človek je zdravý. Nám nepomohla dovolenka, ako som už napísala, lebo nie som sto percentne zdravá s mužom. No každý je iný, len prosím Ťa nerozmýšľaj nad takým, že čo i keď ja to mám a na horšie veci, každý sme iný, možno keď vypneš, budeš v tom ... 😉 Držím Ti palčeky a keby náhodou aj mne môžeš napísať, pokeciame 😉

zuzanka9999
22. feb 2012

@stanca22 dakujem ti veli pekne za spravu. tak to klobuk dole ze si tak plna optimizmu a energie, obdivujem ta. tr roky je dost a na umelym oplodnenim ste nerozmyslali?

tanyja
autor
22. feb 2012

@zuzanka9999 hne´d to chyba predsa nemusí byť, ktovie či nemáš aj nejakú cystu, tá robí tiež šarapatu, ja som mala na vaječníku a keď mi praskla, ostala som hneď tehotná
@stanca22 tešiť sa budem až keď mi pošlú prácu, dovtedy zmýšľam hlavne triezvo 😎
a malý zbojník je zdravý a niekedy až príliš 😀 😀 píska ako lokomotíva a lieta ako strela 😅

zuzanka9999
22. feb 2012

@tanyja neviem nemala by som mat bo bola som v septembri na preventivke a bolo vse Ok. ale tak odvtedy sa mohlo hocico prihodit.

tanyja
autor
22. feb 2012

@zuzanka9999 veď to, preto sa má chodiť každý polrok na preventívku k doktorke a treba odskúšať rôzne variácie 😉 , niekto skúša bylinky napríklad, prípadne dať si troška pauzu

stanca22
23. feb 2012

@zuzanka9999 Ahoj, nad umelým aj doky s nami rozmýšľa ale teraz prerábame si bývanie, tak to trošíčka odkladáme, aj keď snažilkujeme v kuse, aj teraz mi už mešká MS ale nerobím z toho vedu, už som si aj pomali zvykla, len som zvedavá či aj tentoraz budem musieť ísť na vyvolávačku alebo sa mi aj sama už by konečne mohla spustiť 😉 No optimizmus a energiu vôbec nemám, to len tak vyzerá, mala by si ma vidieť, skoro každý deň myslím na dieťa, poplačem si aspoň raz za týždeň, že prečo my máme také problémy ho splodiť, potom si vyčítam v kuse že asik je na mojej strane väčšia chyba ale pritom viem, že oboch je vina, aj keď za to vlastne nemôžme aké zdravie sme dostali do vienka 😉 A stále si vyčítam, žeby som aj mala upraviť jedálničok a zdravšie sa stravovať aj muž so mnou a vždy keď idem nakupovať, v kuse len to isté a samé, neviem sa za nič na svete do toho dokopať ... 😠 A tiež nejaké vitamínky z lekárne pokúpiť ale nikdy ma to nenapadne, aj keď je najlepšie si kúpiť skôr ovocie, no to tiež mám niekde tam vzadu a nie vpredu v mozgu 😀 tanyja Ti dobre radí, skús aj bylinky, tie sú pre mňa zázračne, aj keď neviem ako to robia, napr. ma vždy uvoľnia z bolesti, keď mávam MS alebo nejaké kŕče, hoc neviem z čoho ich mávam sem tam. No a na obyč,preventívke Ti nemusia vidieť cystu, u mňa to tak bolo a hľa, našla som sa na rezacom stole v nemocnici, takže bacha na to, ako sa cítiš, čo pociťuješ a pod., hlavne sa pozoruj s chladnou hlavou 😉

tanyja
autor
6. mar 2012

@stanca22 no ale ako čítam, ty chladnú hlavu nemáš.......príliš si upätá na tvorbu dieťaťa a to nie je dobre, nepíšem ti to v zlom, ale proste pod takýmto psychickým tlakom to nikdy nepôjde 😠
koľko máš rokov? 23? ja som mala 33, keď sa mi malý narodil
@zuzanka9999 už si bola u doktora?

stanca22
8. mar 2012

@tanyja Moja ale na rokoch nezáleží koľko máš ohľadom dieťaťa, pokiaľ ho nemáš príliš vysoký ... Keď pociťujem materinský cit, pud alebo čo to je, že sa chcem stať matkou, tak hádam si pôjdem za svojim, aj keď ešte neviem ako to urobím ...

tanyja
autor
8. mar 2012

@stanca22 každá normálna baba túži po dieťati, neupieram ti to, ja len že si troška uži života kým ho budete mať, nič v zlom 😉

ivet55
8. mar 2012

@stanca22 Moja ja som natom tak isto, tiež som mladá a víem že chcem bábo, cítim to a už sa ho neviem dočkať a stále to nejde... dnes som bola na IUI tak som zvedavá

stanca22
8. mar 2012

@ivet55 Ďakujem, držím Ti palčeky, veľmi, veľmi 😉

tanyja
autor
30. mar 2012

@ivet55 ako dopadlo IUI ? a koľko máš rokov, teda ak sa môžem spýtať 😵
@stanca22 u vás stále nič nové? možno pri prerábke kúpelni sa niečo zadarilo..... 😀

ivet55
30. mar 2012

@tanyja Ahoj, no nezadarilo sa IUI, o týždeň v piatok idem znova, tak uvidíme, muž tvrdý že druhýkrát sa podarí 🙂 Ja mám len 21 a už sa snažíme 1 a pol roka ale manžel má 32 a dosť zlé spermie a stále sa to zhoršuje, takže musíme dieťa splodiť čo najskôr...

stanca22
30. mar 2012

@tanyja No vieš čo, ani nič, síce mi už vyše 40 dní mešká MS, test stále negatívny, treba mi kontrolu a úpravu, no ako vidíš nie je čas ...

tanyja
autor
30. mar 2012

@ivet55 tak potom jedine ak sa teda nepodarí s vlastným materiálom, použiť darcovské spermie, aspoň že už teraz sú také možnosti, nie ako kedysi ...neboli vtedy možnosti, takže hurá do druhého s dúfaním, že tentoraz to už klapne 😉 , držím palce
@stanca22 kúpelka je hotová, takže teraz sa venuj sebe a daj si do poriadku cyklus, lebo s takýmto nepravidelným cyklom neviem neviem, ale asi bábo nebude..... to len keby ste každý deň skúšali a to sa potom cíti už len ako výrobňa miminiek 😠

ivet55
30. mar 2012

@tanyja ďakujem, dúfam že sa to podarí 🙂 ked nie, tak pôjdem cez leto na umelé a to sa už hádam podarí 🙂 dúfam že budem mať dieťa od môjho muža, lebo je to velmi dobrý chlap a také budú verím aj jeho deti 🙂

tanyja
autor
30. mar 2012

@ivet55 možností je veľa a nasposlednejšia je možnosť darcovstva, ale tam je to tiež fajn, že vieš si vybrať podľa výzoru mm + povaha, však uvidíte ako to všetko dopadne, snáď len dobre 😉

stanca22
30. mar 2012

@tanyja No však každý dník pracujeme na tom ale aj ja si myslím, že to skôr je na 99,9 percent nepravideľnosť MS, čo by sa mala čo najskôr aj upraviť a potom zapracovať riadne na miminku. No čas dlho nebude, ešte chodba, okná, dokončiť izby a pod. 😉 Ále, všetko bude, len my nebudeme, časom 😀

ivet55
31. mar 2012

@tanyja No uvidíme ako všetko dopadne 🙂 dám vedieť 😝

tanyja
autor
31. mar 2012

@ivet55 takže na Veľkonočný piatok bude deň D , okej, budem zvedavá ako to dopadlo 😉

stanca22
10. apr 2012

@tanyja Ahoj, aká bola šibačka? 🙂

tanyja
autor
10. apr 2012

@stanca22 výborná, malý vyšibal aj svoju kamarátku Lauru 🙂 , doniesol si domov samé dobrotky a euráče a mamina už kúpila tepláčiky a objednala bundu , nech je fešný 😉
ty sa pochváľ, bola si riadne okúpaná ?
@ivet55 ako ste dopadli ? boli ste v piatok však?

stanca22
10. apr 2012

@tanyja No ani nie, trošíčka obliatá pohárikom ale zato riadne vyšibaná 😀 No mne to vôbec nevadí, ja to 2x nemusím ... 😀 Aj ste boli niekde na víkend, či len domka?

tanyja
autor
10. apr 2012

@stanca22 doma sme boli, mali sme oslavu, takže sme troška slávili 😉

stanca22
11. apr 2012

@tanyja A čo ste slávili? 🙂 My sme tiež boli domka, prišla na dve hoďky aj sestra s rodinkou, tak bolo fajn, na leto mám deti z rodiny u nás na prázdniny, tak na leto už mám zariadený program aj sám, sa nemusím báť o nudu na leto 😀

ivet55
11. apr 2012

@tanyja Ahoooj, no boli sme už v stredu, mala som tri peknučké folikuly, takže ešte týždeň musím počkať a v stredu idem na krv, tak uvidíme, zatial nestresujem, kúpila som si psa, tak ten mi teraz robí radosť a nemyslím tak na dieťa 🙂

tanyja
autor
11. apr 2012

@stanca22 narodeniny 😉 , no vidíš, detí si užiješ až až a nebudeš stíhať riešiť to svoje a možno to potom príde aj samé 😵
@ivet55 dobrý krok vpred, my sme tiež zohnali mame psíka a ja som potom ostala tehotná ani neviem ako a to sa nám už polroka predtým nedarilo 😉 a akého si si kúpila?

stanca22
11. apr 2012

@tanyja No to som si myslela aj minulý rok a stále nič ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre