Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
1. júl 2009

ja som teraz bola vonku a je tam naozaj ako pri mory. teplo, vlhký vzduch... na uvarenie. človek sa cíti ako zemiak. mne bude stačiť, keď budeme mať dovolenku aj na Slovensku. minulý rok sme boli v Tatrách a bolo perfektne. tento rok asi zase vyberiem niečo také. nejaké pamiatky, prírodu, a tak. to sa nám páči 🙂
ja si v robote budem aj tak muset zobrať dovolenku, lebo musíme čerpať. a oddychovať treba. ale keby som bola na tvojom mieste (myslím že by som čakala miminko) tak to by som bola tiež rada a tú dovolenku by som ožalela, tiež by som ju za každú cenu mať nemusela.

tanyja
autor
1. júl 2009

veru nemusím ísť na dovolenku, prednejší je nám náš maličký, nech mu je dobre a keď by som si mala predstaviť tú dlhú cestu trebárs busom, ako sme šli minulý rok,tak je to dosť na netehulu a nie to na tehulu !!! ale ak pôjdeme niekedy v budúcnosti, tak už len autom , je to rýchlejšie a pohodlnejšie

zuzana0612
1. júl 2009

my sme boli tiež autom. najskôr sa môj netváril moc nadšene, že bude musieť dlho šoférovať. ale nie si na nič odkázaná, môžeš stáť kde chceš, kedy chceš, robiť čo chceš

tanyja
autor
1. júl 2009

presne tak a o tom je dovolenka - nebyť na niekom závislá, keby bolo na mne, bola by som na dovolenke minulý rok ešte ostala , tak mi tam bolo dobre, perfektne sme si oddýchli a urobilo to dobre aj nášmu vzťahu - pookrial a to sme spolu už 7 rokov , stále spomíname ako bolo super, fotky za to samé hovoria .....
a môjmu drahému nerobí problém dlho šoférovať, ve´d je šofér z povolania , takže aj cestu ku Karlovým Varom sme zvládli za 7 hodín

zuzana0612
1. júl 2009

tak to ano, ked je šofér z povolania, tak je to pre neho hračka. ale veď môj bol tiež potom spokojný a nezdalo sa mu to tak hrozné. to je jedno koľko sú ludia spolu, vždy tá dovolenka vzťahu pomôže. my budeme spolu teraz tri roky. človek sa potom cíti ako znovu zamilovaný 😉 na dovolenke sa viac aj uvolní.

tanyja
autor
2. júl 2009

ako bolo dnes, milé kolegynky ? dnes to celkom ušlo, nebol až tak strašne teplo ako včera, ak by som chodila do práce, tak tam umriem od tepla, lebo kanclík je v podkroví a tam praží ako na grile 😀 😀
malý mal včera hodinu telocviku, až mi bolo smiešne, ako kopal stále na to isté miesto a robili sa mi hrbolce na bruchu 😀

zuzana0612
2. júl 2009

ahoj, tak u nás bolo dnes ešte teplejšie ako včera. cez obec som bola vonku a myslela som, že sa roztopím. rýchlo, rýchlo do kancelárie. tam je o niečo chladnejšie, aj ked nedá sa povedať, že by to bolo ideálne.malý bude šporotvec 🙂

tanyja
autor
2. júl 2009

😀 len neviem po kom, môj drahý nerobil vlastne žiadny šport, futbal už vonkoncom nie aj a síce trocha volejbal a pár rokov aerobick, ale to už bolo dávno
u nás bolo pod mrakom, zato bolo chladnejšie, ale ani klíma nie je víťazstvo , takže pozor na chrípku alebo prípadné prechladnutie !!!!!!!!
už si našla nejakú dovolenku ? vy ste s drahým spolu 3 roky od začiatku alebo len ako manželia ?

zuzana0612
2. júl 2009

nie nie sme manželia. takže sme spolu tri roky. toľko sa poznáme a toľko sme aj spolu. dnes som nemohla hľadať dovolenku. nebol čas. bola som do pol ôsmej v robote.

tanyja
autor
2. júl 2009

brrrrr čo tak dlho, lebo bol koniec mesiaca ??? tak to je fakt príííííjemné, poznám koncomesačné uzávierky, kým to nie je všetko spravené, tak teba makať a mnohokrát práve v piatok som bola v práci aj do šiestej namiesto štvrtej ..
ale s drahým spolu bývate, ten môj sa ku mne nasťahoval po dvoch mesiacoch a potom ja k nemu 😀 keď kúpil byt no a už sme aj manželia takmer tri roky , u nás to bolo rušné , aspoň sme sa nenudili

zuzana0612
3. júl 2009

my to tak máme každý mesiac, že treba robiť, kým nie je všetko hotové. a tiež sa občas stane, že je to aj piatok. dnes by som ale bola rada, keby sa podarilo ísť o pol tretej.
my sme to mali tiež také rýchle. zoznámili sme sa a asi po mesiaci sme začali chodiť na striedačku k nám a k nim. takže sme od vtedy stále spolu. teraz sme tak, že cez týždeň sme u nich (býva v rodinnom dome s mamou a dvoma sestrami) a cez víkend ideme k nám. takto chodíme z jednej strany na druhú. ale dúfam, že sa podarí aj to, aby sme mali vlastné bývanie.

tanyja
autor
3. júl 2009

dobré ránko,
nič nie je nikdy pozde, my sme mali spoločné bývanie až po roku, dovtedy som bývala na ubytovni, ale bolo nám dobre, dnes neviem presne aké sú ceny , to skôr ovládam ceny domov v blízkom rakúsku, ale keď sa chce tak sa dá, len momentálne je tvoj drahý bez práce, tak by som to neriešila, bolo by toho veľa hlavne na vašu psychiku, že čo skôr spraviť a ako a ešte keď penízky chýbajú........ , to je dnes každodenný boj
neviem koľko máš rôčkov, ale určite si ešte nič nestratila, ja mám 33 a začínam až teraz 😀
prajem pekný deň
lulu - kde si sa stratila, nie si na dovolenke ???????

zuzana0612
3. júl 2009

tak to ani nevieš ako si ma potešila. a to myslím fakt úprimne. ja mám 28. pri konci roka budem mať 29. viem, že mám ešte nejaký čas. lenže nejako ma to v tom decembry naštartovalo a teraz neviem "čo so sebou".
tu u nás teraz ceny bytov klesli. ale my by sme chceli skôr nejaký domček. máš pravdu, je to dnes ťažké, aj keď má človek nejaké peniažky našetrené, tak nevie, čo bude zajtra, a nemôže všetko minúť. čo by sme potom robili. treba ešte niečo našetriť. aj si tak hovorím, že šak nám nie je zle. ale čo keď občas to človeka tak chytí,že by chcel "všetko". veď to určite poznáš.
vy máte byt či dom?
inak s lulu som si písala pred troma dňami cez IP, možno má toho veľa a nestíha sa prihláisiť.

tanyja
autor
3. júl 2009

my máme väčší dvojizbový byt, mne stačí, len tá moja polovička vyrastala v dome a rád by aj sám v dome býval, ale banku sme nevykradli , takže konať sa nebude nič - ja by som sa už nesťahovala a keďže aj tak stále doma nie je, tak čo by som sama v dome robila 😝 , a predsa, už sme kadečo v byte porobili , pomenili a poprerábali, bolo by mi ľúto len tak to nechať a dnes by som si nemohla toľko pýtať , koľko sme do toho vrazili, to by sme boli vlastne ešte stratoví ☹ ☹

a ten môj je z takej dediny, kde len lastovičky hore bruchom lietajú , hoc naše mini mesto tiež nie je výhra 😀 😀 😀 ale aspoň máme obchody a doktora a základ potrebný k životu

vika34
3. júl 2009

joj ,babi veľa ste popísaLI ,NESTIHLA SOM EšTE PREčíTAť,TAK IBA V SKRATKE,VčERA SOM PO 4 HODINáCH VYBAVILA IBA TERMíN NA DALšIE SOno,lebo ma na chirurgiu nezoberú bez ich výsledku/nestačia im moje tri,čo mám ☹ /,takže termín mám za tt

tanyja
autor
3. júl 2009

to je sila títo doktori, človeka ponaháňajú a potom aj tak chcú ešte vlastné výsledky, takže zase týždeň čakania a strpenia, čo bude , ale drž sa viki, myslíme na Teba 😉

tanyja
autor
3. júl 2009

viki - a potom kedy by ste išli na ďalšiu stimulku ? závisí to asi hlavne od výsledkov zo sona a tak uvidíte, však ?

vika34
3. júl 2009

ved preto tá doktorka ich uprosila o skorý termín/ináč je čakacia doba na UTZ prsníkov 1 rok 😒 /lebo do správy napísala,žE V OKTOBRI IDEM NA POSLEDNé ivf

tanyja
autor
3. júl 2009

tak dlho by nechali čakať ????? to som teda ešte nezažila, veď vlastne ide o život, ale na slovensku je všetko možné !!!!
ja ked som išla ne preventívku k gynekologičke, tak ma poslala aj na sono prsníkov, objendáná som bola asi za mesiac a doki sa čudoval, že načo sono prsníkov 🙄 ked to nie je potrebné, ale aspoň mám čisté svedomie, že som pre seba niečo urobila a bol tam taký pekný doktor ......... 😅 no nechoď tam 😅 😅

vika34
3. júl 2009

mne napr.doktor ešte nikdy nepozeral prsníky a svokra sa čudovala,že jej hmatá na každej kontrole
nenechali by ma rok,keby som povedala,že mám nález ,ale napr. v máji som čakala 5 tt aj ked som povedala,že mám problém,je to v keli

zuzana0612
3. júl 2009

ja keď som sa objednávala na sono prsníkov, tak ma objednali tiež hneď, iba sa ma sestrička opýtala, kedy mám najbližšie menzes a hneď ma podľa toho objednali, trvalo to necelý mesiac

tanyja
autor
3. júl 2009

doktor na sone prsníkov sa čudoval, že v rámci preventívky ma k nemu doki poslala, ale myslela som si, že asi preto, lebo vtedy som mala pred IVF, tak aby boli výsledky aj z tohoto
tu bola búrka - nešiel mi internet a teraz už svieti slnko 😀

tanyja
autor
3. júl 2009

a po 40-tke je mamografia povinná !!!! moja mamča ju už pár krát absolvovala , posledne som bola s ňou, samozrejme ako šofér 😀 niekedy na jeseň
čo budete robiť dnes večer ?,,, ja čakať polovičku, ak nezaspím dovtedy , lebo ešte ani nevyrazil smerom domov
baby - zjedla som plný tanier zeleninového šalátu s vajíčkom a syrom zaliaty tekvicovým olejom a teraz mám pocit, že som na prasknutie 😀 ale bol 😝 😝 fajnýýýýýý

zuzana0612
3. júl 2009

tekvicový olej so šalátom? tak to som naposledy mala pred rokom a pol, keď som bola na služobke v Rakúsku. tiež bol perfektný. ale nepoznám veľa ľudí, čo to používajú
a od kiaľ ide tvoj manžel? má ďalekú cestu?
ja tu len tak sedím na nete, lebo môj drahý je na dvore s kamarátom, ktorý sa práve vrátil z nemocnice. mal náročnú operáciu, tak teraz kecajú. neviem, na koľko to majú. ešte tu stihnem možno za ten čas aj upratať

tanyja
autor
3. júl 2009

ja som si olej doniesla tiež z rakúsky, z čias, keď som tam opatrovala a je veľmi zdravý, dávno som ho nemala, tak som to musela dobehnúť no a jasné, že jablkový ocot k tomu 😀
môj drahý ide domov z Kotešovej a cesta domov trvá približne 3 až 3,5 hod, podľa toho, koľko je áut na cestách

tanyja
autor
3. júl 2009

a teraz ste u Teba ? že upratuješ ? alebo u drahého ?

zuzana0612
3. júl 2009

tak tie tri hodinky, to vydržíš.
mňam, robiš mi chute s tým šalátom. máme doma olej tiež...

tanyja
autor
3. júl 2009

no tak neváhaj a urob si šalátik, za chvíľočku bude hotový
3 hod nie sú veľa, ale ešte ani nevyrazil, ešte pracuje, takže čakať budem viacej ☹ a to sme ešte chceli ísť vybaviť jednu dôležitú záležitosť ohľadom nášho nového autíčka , tak až zajtra , čo už 😒

tanyja
autor
3. júl 2009

a malému asi tiež chutilo, lebo kope statočne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vika34
3. júl 2009

čauko,tak asi tieto čakačky sú iba v Blave,ja ked som si to našla pred dvoma rokmi,tak mi sestrička povedala,že nemocnica má pokazený ultrazvuk a ked chcem za 400 sk mi to urobí priamo v nemocnici nejaká doktorka,ktorá má súkromnú prax a to ma zobrali v ten deň.A ked som si to chcela zaplatiť tento rok ,tak už sa to vnedá,lebo táto doktorka prenajíma nemocnici ten ultrazvuk,takž e13 mesiacov čakacia doba.Nakoniec,ked som sestričke povedala,že mám nález,tak ma dali za 5 tt
a ja nebudem robiť nič,idem si lahnúť k telke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre