Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
9. júl 2009

jasné, sranda musí byť. 😀
v decembry som mala sp. a potom začali nejaké problémy okolo cyklu a tak. teraz beriem tabletky na upravenie. a moje tajné želanie je budúci rok to vyskúšať 😉 😵 to by som chcela. a inak mám také problémy ako trombofiliu, čo tiež môže spôsobovať potraty. ale tentokrát boli hodnoty ok.

tanyja
autor
9. júl 2009

môžem poprosiť o vysvetlenie, čo je trombofília ????? vielen dank im voraus 😀
neboj, príde to, ked to budete najmenej čakať
😉

zuzana0612
9. júl 2009

zvýšená zrážanlivosť krvy a môžu sa ti vytvoriť také zrazeniny, ktoré ti môžu až ucpať cievu.
no veď to dúfam, a tajne sa teším na ten deň... 😉
a dúfam, že to nebude dlho trvať 😉
ale je mi jasné, že teraz musíme riešiť aj iné veci, bývanie a to že je drahý nezamestnaný. a tak. a to aj keď si človek povie, tak by ho to potom trápilo a na jednu stranu by bol šťastný z miminka a na druhú by ho trápilo, že nemá všetko čo by chcel a čo by mu chcel dať. a to by zase iné problémy potom vznikali.

tanyja
autor
9. júl 2009

to je jedno s druhým , prv si vyriešte problém s bývaním a potom to ostatné, alebo prv prácu a potom bývanie a potom bábo, bábo príde samo 😀
na trombofíliu sú aj lieky, ak ti to zistili ?

zuzana0612
9. júl 2009

ja zatiaľ lieky nemám, lebo akože nemám ten stav, ktorý si to vyžaduje. gynekolog ma poslal na testy, lebo som mala antikoncepciu a bavili sme sa, že či má niekto v rodine takéto problémy a má to môj tatino, aj sa lieči roky a má to vážne. tak ma poslal na genetické testy a zistili mi, že to mám vrodené od mamy aj otca. ale hodnoty mám zatiaľ ok, takže všetko v pohode. ale ked budem tehu, tak letííííííííííííííím na testy rýýýýýýýýýýýýchlo

tanyja
autor
9. júl 2009

niečo som si o tom našla , a veruže je to dedičné dočítala som sa, tak sa len musíš opatrovať a robiť testy, dosť nepríjemná choroba, ale dnes už nič nie je výnimočné a neliečiteľné 😉

zuzana0612
9. júl 2009

ale šak jasné. ja som o tom prečítala more článkov a priateľ ešte viac. ten hned zistil, čo je dobré aké strava a čo zas nie.
a je dobré, keď človek o tom vie. potom už sa lahšie s tým niečo robí.
keď mi to zistili, tak som si povedala, že si musím dávať pozor na seba väčší, kvôli budúcemu mimču. pretože hneď za rok nato mi zistili, že mám zhrubnutú jednu chlopňu na srdci a to už je vážnejšie, to nevyliečiš, keby sa to zhoršovalo, tak jedine operácia. takže žiaden stres, pohodička, vitamínky, zdravá strava... 🙂 a všetko bude ok.
človek si až po takýchto veciach uvedomí, čo je dôležité. dovtedy sa ako hlúpy ženie za neviem čím všetkým, ... za peniazmi, karierov a tak, veď to poznáš 😉

tanyja
autor
10. júl 2009

no a o tom to je, ja som si až teraz od rána sadla konečne u mňa doma 😀 , doobedu úrady s mamčou, potom rýchlo na sono s mamčou, poobede pre mamčine výsledky,a teraz ešte pečiem drahému pizzu alá čo kuchyňa dala
už sa pečie a teraz čakám, že každú chvíľku sa otvoria dvere a dojde
ale som šikulka 😀 😀

vika34
10. júl 2009

ahojte,nakukla som ,ležkám v postielke a oddychujem.
V pondelok mám ísť s papiermi z dnešného SONA

vika34
10. júl 2009

,kde mi povedali iba to čo už viem,cysta o veľkosti 2 cm a ešte na druhom prsníku,nejaká menšia cca 6 mm.takže v pondelok sa dozviem viac.

zuzana0612
10. júl 2009

ahojte, no ja som práve prišla z práce. konečne je piatok a tento týžden za nami. bolo to namávahé, už by som asi nezvládal ísť ešte jeden deň do práce.

vika34
10. júl 2009

ahojte,zabudla som napísať ,že mám ísť na chirurgiu objednať sa
ja som tieý hotová,bol to náročný tt

zuzana0612
10. júl 2009

viki, a tebe to budú vyberať tie cysty?
no neskutočný týždeň, ale horšie je že ešte jeden ma čaká.

tanyja
autor
11. júl 2009

ahojte, viki - takéto niečo mala kolegynina dcéra v prsníkoch a jej to vyberali, mala toho veľmi veľa , ale že sa jej znova začínajú robiť, zhubné to nie je
zuzi - ty si daj rozmaznávací víkend, lebo takých týždňov, ako bol tento, bude ešte viacej

zuzana0612
11. júl 2009

ahoj, no rada by som. veď dnes som zatiaľ ani nič nerobila.vstali sme o pol ôsmej. najedli sa, dali kávičku, pozreli niečo v telke. teraz len tak trochu upracem postel a izbu. potom si možno v šatníku upracem spodné prádlo a končím. potom pôjdeme poobede k našim.

lulu107
11. júl 2009

Ahote babenky už som tu dosť dlho nebola, mám pokazený pc doma a včera som konečne pc doniesla z opravy išiel asi 15min a pokazil sa opäť sa mi vypína ako pred opravou, takže zas nemôžem ísť na net. Dnes som v práci na nadčase a je tu čistý vzduch.
zuzka - je to dosť nepríjemná choroba, ale na druhej strane si môžeš povedať, že ti na to prišli včas a to je najdôležitejšie. Určite sa z toho dostaneš, si mladá a tvoj organizmus je silný.

zuzana0612
11. júl 2009

určite ano, ja tomu tiež verím, že sa toho zbavím. najdôležitejšie sú vitamíny a odpočinok, lebo stres a to ako sa potom človek aj zle stravuje, to všetko nato vplýva a pomáha to chorobe a nie uzdraveniu.
ešte šťastie, že ja som ten typ, čo keď si niečo povie, tak dokáže aj dodržovať. 😀
a teda neviem, čo máš s pc, ale nám sa tiež vypýnal stále sám od seba a bol zavírený, tažko hľadali ten vírus, ktorý plnil disk a preto sa potom pc vypínal

tanyja
autor
11. júl 2009

ahojte, ja sa cítim unavene ako keby som zemiaky sadila, a to som celý deň sedela a nič nerobila !! to asi ten čerstvý vzduch, boli sme na guľáš v prírode , počasie vyšlo, takže až na to celodenné sedenie bolo celkom fajn, drahý ma pozval na zmrzlinu 😝 ale odolala som a dala si iba jednu.

tanyja
autor
12. júl 2009

ahojte, kde ste všetky ????? ☹
lulu - nech Ti poriadne opravia pc, žeby poslúchal
vika tá má toho teraz akosi veľa
sylvi robí na bytíku a zuzana má rozmaznávací víkend - to na môj 😀 pokyn, tak si si ho dúfam naplno užila 😝

zuzana0612
12. júl 2009

ahojte, my sme dnes u našich.
tanyja, čerstvý vzduch robí stvoje, niekedy je horší ako namáhavá práca, tak človeka unaví.
ja som si včera v pri tescu dala veľkú miešanú točenú, ale aj najedená som z nej bola. ale nikdy si tam nedám malú, neviem, asi sa tomu nedá odolať.

tanyja
autor
12. júl 2009

mňa to momentálne na sladké veľmi neťahá ale maminmu jablčníku neodolám, teraz som akurát zjedla prídel 3 ks 😀 na posedenie 😝 😝 😝 a zvládla by som aj viacej 😀 😀
ale keď je zmrzka dobrá, tak nepohrdnem, dám si 😎
dnes sme sedeli u svokrovcov, ale samozrejme, že dnu a pri zatvorenom okne 😢 oni sa boja čerstvého vzduchu ,ale už som s radosťou doma 😅

vika34
12. júl 2009

ahojte,nestíham ani čítať,tak iba odpovedám
zuzana majú mi to vyberať,tvrdia ,že to nič nie je ,tak som taká spokojnejšia,ale dôležitý je výsledok z histologie,ale ja si neprípušťam,,že by ma mohlo pri tom všetkom čo som prežila ešte aj toto postretnúť,ale všeličo sa stáva,zatiaľ pá ,ozvem sa

tanyja
autor
13. júl 2009

viki - to je dôležité , aby si pozitívne myslela a teda dobre robíš 😉 , nepovedali, kedy to budú vyberať ??

zuzana0612
13. júl 2009

čaute baby, ja som teraz prišla do práce.
viki, máš k tomu dobrý postoj, tak to určite dobre dopadne.

tanyja
autor
13. júl 2009

zuzi , kdeže si bola, ke´d taký pozdý príchod do práce ???,, 😉

zuzana0612
14. júl 2009

tanyja, ja som ale aj neskoro išla z práce. bolo desať hodín. vedela som, že pôjdem neskoro domov, tak som aj neskoro prišla.
mám hrozne namáhavý týždeň. dnes a zajtra mám audit a včera mi robili pc. no hrúza. ráno mi nič nešlo. až mi bolo do plaču. tak strašne by som chcela, aby bol štvrtok ☹

tanyja
autor
14. júl 2009

zuzi - nezávidím, poznám to, ked k nám do firmy prišla audítorka a ja som jej nestíhala nosiť všetky papiere 😝 , toľko toho chcela
ja sa teraz trápim s tlačiarňou, neviem, prečo mi nejde ☹

zuzana0612
14. júl 2009

tlačiareň nechávam vždy drahému, nech sa trápi on.
ja som dnes prišla úplne vyšťavená do práce a to mi ešte nefungovalo to čo malo, tak som musela zase čakať. tak mi z toho už bolo až do plaču. ale robila som chvílu na druhom pc, čo mi kolegyňa požičala. včera som tu bola do desiatej, tak dúfam, že dnes to bude aspoň o hodinu menej, lebo to nezvládnem už psychicky.

vika34
14. júl 2009

ahojte,tak nastupujem 26.8. a budem tam nejaké tri dni 😒 ,to ma teda vôbec neteší,ale čo mám robiť.Doki na chirurgii na mňa kukal,že kde pri tých mojich -1,našli ešte aj nejakú hrčku,ked žiadne prsa nemám 😕
SOM STRAšNE UNAVENá,IDEM SI ZDRIEMNUť,pá

zuzana0612
14. júl 2009

ahoj viki, aspoň už vieš kedy to bude a nemusíš stále na niečo čakať. to by ani mňa netešilo, keby som mala byť v nemocnici, mám z toho paniku, keď si ti predstavím.
ale určite ti to dobre dopadne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre