Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

lulu107
25. nov 2009

ozaj tanyja - ty si mala niekoho vybaveného k pôrodu?

tanyja
autor
25. nov 2009

lulu - vybaveného doslovne nie, ale bol istý ten koho som chcela, pretože ako som skončila chodiť k doktorke do bb, nemala som inú možnosť ako mať sono, len cez tohto môjho doktora - vždy ma prednostne zobrali na sono, nikdy som nemusela čakať a ked sme mu povedali, že musím ísť na sekciu, zobral si to na starosť a povedal,, že mi to on urobí, a aj urobil

to máš dobre, že máte aj ikeu , tu u nás niet žiadne väčšie obchody a niekam extra kvôli baldachýnu sa mi nechcelo vycestovávať, to čo by som na ňom ušetrila, dala by som na cestu, takže zaobídeme sa aj bez a kamoška síce má obchod, ale zľavniť nemohla, lebo to tiež objednávala za vyššiu cenu

v Poľsku sú posteľné súpravy - hlavnica a paplón za 10eur, to si kúp - antialergické a sú krásne

halušky aj ja robievam ako pre regiment a už sa nemôžem vyhovárať, že sa mi nechce rajbať zemiaky, lebo mám kuchynský robot 😵

zuzana0612
26. nov 2009

ahojte,
lulu, jasné, poskúsim sa to pozisťovať a dám vedieť, aby si si to aj v predstihu pozrela na nete s tými kočíkmi.
tanyja, ja sa na zemiaky môžem vyhovárať cez leto, keď sú nové. pretože mám alergiu, a vždy keď ich čistím, tak začnem kýchať až kašlať. keď som to zistila, tak som sa skoro zadusila. pretože som ich čistila na varenie, a tak som sa toho nadýchala, že som pol hodinu musela ležať, čo mi pískalo v krku a nemohla som dýchať, oči červené, šakel a tak... 😒
u nás tiež nemáme veľmi blízko také obchody ako ikea a podobne. ale kamoška riešila nákupy vecí pre malého cez net a cez inzeráty. má takto kopu vecí za dobré ceny. aj postielku tak kúpili, aj kolísku. a keď som to videla, tak to bolo ako nové

lulu107
26. nov 2009

zuzanka - aj my sa v prvom rade snažíme hľadať cez internet aby sme nemuseli cestovať, no ak nenatrafíme na nič poriadne a cenovo primerané, tak až vtedy pôjdeme do Poľska.
Dnes som bola na odberoch, brali mi len krvičku za týždeň budú výsledky a samozrejme dostala som prednášku od sestričky čo všetko má čaká a dostala som tehu kufríček. Poradňu budem mať 11.12 a to už mi budú robiť aj utz.

No babušky bez toho robota by som si už nevedela predstaviť život, viem sa zaobísť s mnohými vecami, no bez robota by to už nešlo, mám ho už 9 rokov.
Dnes som nejaká ospalá, asi si pôjdem dať šlofíka 😀

zuzana0612
27. nov 2009

my doma robota nemáme a nemá ho ani drahého mama. tak si neviem predstaviť, ake to je. ale určite to uľahčí robotu.
lulu, my máme doma ešte postielku čo som mala ja a aj brat. takže ak sa niekedy podarí, tak ju uričte tie využijeme a nebudeme kupovať novú
tanyja a vy ako sa máte?

sofokleska
27. nov 2009

ahojte baby,tak dlho som sa neozvala,oj tak rada by som sa k vam pridala do diskusie o kočikoch,tehotenstve a pod ☹ oj mne neostava nič ine ako čakať.minuli tyžden som bola na gynde na meraniach ešte som mala dosť male folikuli tak som mala isť tento tyždem včera uz boli dosť velke tak mi povedal aby sme dnes večer znažilkovali že by mala nastať ovulka,tak ma drahy čakal kym pridem večer z prace....no uvidime.
dnes rano som si aj merala teplotu a bola stale nizka 36,2 tak neviem či ovula bola bo nie.ach jaj bojim bojim a zaroven aj tešim aspon trochu nadeje....

tanyja malinky sa ako ma?
lulu a ty ako ešte mas nejake priznaky?
vika a ty ako,dlho si sa neozvala?

lulu107
27. nov 2009

sofokleska - keď som ráno pár krát vracala tak to bolo ešte dobre najhoršie je keď mi je celý deň zle na žalúdku, sestrička mi hovorila, že mám po trošičke jesť každé 2 hodine, no nepomáha to, asi si to len treba pretrpieť.

zazka a tanyja - vy ste v takých veciach zbehle mám nárok na zvýšený rodič. príspevok aj napriek tomu, že budem na PN do materskej na tých 256 eur, mám odpracovaných pred materskou 12 rokov? Myslím si že áno, no čo som čítala, tak je to vždy blbo napísané, nie som si istá. Dokonca na markíze bolo povedané, že ak ideš z materskej na materskú zase máš nárok na zvýšenú do 2 rokov dieťaťa, ale musíš odpracovať 270dní.

vika34
29. nov 2009

ahojte naozaj som tu dlho nebola.Po Silvestri začínam s poslednou stimulkou DúFAM,žE konečne aj my budeme vyvolení a podarí sa mi nielen otehotnieť ale aj porodiť zdravé bábo,ale to ešte hodne predbieham.
Všetky zdravím a držte sa

zuzana0612
1. dec 2009

ahojte,
lulu, 270 dní znamená v pracovnom pomere. ty máš odpracovaných 12 rokov a stále si predpokladám v pracovnom pomere, aj keď si PN. Ale si zamestnancom. na ten príspevok teda nárok budeš mať.
tanyja, ako sa máte? dávno si sa neozvala

lulu107
1. dec 2009

zuzanka - ďakujem, áno som zamestnaná, len som na PN, zajtra idem na EKG a budem vola na výsledky krvi.

Posledné dni mi bolo strašne zle na žalúdku, nevládala som ani stáť na nohách, no minerálka Lucka mi veľmi pomohla..

Už na neviem dočkať na budúci týždeň na prvú poradňu, naposledy mi robili iba odbery a dostala som info. ako priebieha u dokiho, tak sa mi uľaví keď uvidím drobčeka v plnej kráse len nech je všetko v poriadku.

zuzana0612
1. dec 2009

lulu, tak to ti verím, že sa tešíš a veľmi ti to prajem. určite bude všetko ako má byť, v najlepšom poriadku. 🙂

lulu107
1. dec 2009

ďakujem zajtra dám info EKG+ krvné výsledky

zuzana0612
2. dec 2009

ahojte,
lulu, ako si dopadla? dúfam, že ok

lulu107
2. dec 2009

čaute, chcela som vám to napísať, hneď, ale koník stále vypadával. EKG bol O.K strávila som tam 3,5h a hneď na obed som volala na krvné výsledky boli o.k hlavne som rada kvôli dawnov syndróm, tak nech je už budúci piatok a nech je drobček v poriadku.

lulu107
3. dec 2009

ozaj pridala som si foto bruška, ten dátum na fotke nie je aktuálny, mám pocit, že mi ani nerasie, dúfam, že je všetko vnútri v poriadku, zatiaľ som bez špinenia, klop klop na drevo

vika34
3. dec 2009

😀 držím palce

lulu107
3. dec 2009

vika - čítala som ťa na inej téme, chystáš sa na IVF vo FC, že? Podľa toho čo píšeš tak, tak už aj vo FC predpisujú drahé hormóny, mne ešte zostalo celé balenie dipherelinu, ten asi odovzdám v lekárni v GF stál len 2.20

vika34
3. dec 2009

hej chystám,bude to všetko len tak tak,aby som to stihla,staré kobyly už nechcú 😀

lulu107
3. dec 2009

vika - 😀

kde ste všetky? pečiete perníčky?

zuzana0612
4. dec 2009

ahojte,
lulu, takže všetko ako má byť. to je uplne super. ja som si bola včera pre lieky na imunitu a alergiu. potom sme išli nakupovať. drahý mi chcel kúpiť niečo k narodkám. ale nekúpili sme nič. strávili sme v obchodoch 4 hodiny. vrátili sme sa až večer.potom som už na nete nebola, tak som si až teraz ráno prečítala, že ste v poriadku

lulu107
4. dec 2009

Poradňu mám až na budúci týždeň v piatok, tak zatiaľ mi nezostáva nič iné len modliť sa za drobčeka a dúfať, že rastie a pekne sa vyvíja, pretože moje bruško veľmi nerastie, keď chceš pozri si foto, pridala som ho do albumu.

zuzana0612
4. dec 2009

ja si myslím, že to že ti nerastie bruško neznamená, že sa drobčekovi nedarí. poznám baby, čo im bruško nebolo vidieť dlho. určite to bolo v poriadku. 😉 držím ti palce, aby si už na vianoce bola istejšia a šťastná pod vianočným stromčekom

lulu107
4. dec 2009

V piatok keď uvidím drobčeka, že je o.k, tak ani nad bruškom nebudem rozmýšľať, ďakujem

inak dlho tu nebola tanyja

lulu107
4. dec 2009

asi tým chudším začína rásť neskôr, no podľa toho ako my býva stále zle, tak dúfam, že drobček je o.k

vika34
4. dec 2009

lulu bude všetko o.k.

lulu107
4. dec 2009

inak všetko najlepšie k narodeninám 😉 to máš dobre zachvíľku je Mikuláš a potom VIANOCE, takže teraz máš obdobie darčekov

lulu107
5. dec 2009

čaute, dnes som študovala ako je to s rastom bruška počas tehu. V 12tt to som teraz je maternica tesne nad kosťou v podbrušku, takže drobček je ešte dole a v oblasti pupíka sa iba spevní pás. V období 16tt maternica je už v oblasti medzi akosťou a pupíkom, takže rast drobčeka je vidno až v období 16tt. Podľa knižky o matke a dieťati do 12tt by ešte nemalo by byť vidno, že bruško rastie, pretože drobček je ešte dole. A tie baby ktorým narástlo bruško v oblasti pupíka, tak to je asi s pribratia.

lulu107
6. dec 2009

tanyja - dlho si sa tu neukázala, dúfam, že ste v poriadku 😕

zuzana0612
7. dec 2009

ahojte.
dákujem lulu, je to fakt super, keď mám narodeniny na Mikuláša... 😀 lebo dostanem kopu darčekov.tak sme trochu cez víkend oslavovali.
no veru, tanyja sa dlho neukázala. dúfam, že sú v poriadku a majú iba pokazený pc.

lulu107
7. dec 2009

to dúfam aj ja, pretože skôr ja som mala na MK absenciu než ona, no dúfam, že sa ukáže a bude to iba chyba pripojenia 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre