Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

lulu107
17. dec 2009

zuzana - prosím ťa spomínala si, že kámoška ma elektronickú podložku na monitorovanie dychu do postieľky, prosím ťa môžeš mi zistiť, kde to predávajú, dnes som nad tým rozmýšľala a napadlo ma žeby to mohli predávať v zdravotníckych pomôckach, iný nápad nemám a cena bolo okolo 2000 sk, že?

tanyja
autor
18. dec 2009

ja som materskú mala na účte už 9-teho a tiež mi včera prišiel príspevok k pôrodnému 699,74 eur, lebo pôrodné dostaneš hneď , to som dostala aj s prídavkom na diaťa hneď po narodení v sume 172,. eur, dieťa sa musí dožiť 28 dní , treba na úrad práce odniesť potvrdený doklad od detskej doki aj od ženskej doki a hotovo , potom už len po 6 mes podať žiadosť o rodičovské a toť vsjo

vika34
18. dec 2009

luly skús pozrieť na internete,viem,že kamoška kupovala tú podložku z nejakej firmy čo predáva elektroniku,ale skoro vôbec ju nepoužívala,lebo to pár razy zabudl VYPNúť A POTOM ,KED MALéHO VYBRALA Z POSTIEľKY ZAčALO TO VEľMI HLASNO SIGNALIZOVAť až sa zľakla a malý reval ešte pol hodinky,ale podľa mňa ,ked si na to zvykneš a budeš to vypínať,tak je to dobrá vec,ja som dávala malej zrkadielko k ustam,alebo ked sa mi noečo nezdalo,som s ňou pekne mikala 😀

zdravím všetky

tanyja
autor
18. dec 2009

lulu , ja som dnes u nás v lekárni videla reklamný blok na túto podložku, takže myslím, že aj v lekárni Ti poradia a skús sa pozrieť aj na napr. mimibazar.sk , možno to zoženieš aj lacnejšie, teda ja vôbec nemám predstavu, čo to stojí 😵

pekný večer

vika34
19. dec 2009

pekný deň 🙂

tanyja
autor
19. dec 2009

pekný večer 😉

vika34
20. dec 2009

chutný obed prajem 😀

vika34
20. dec 2009

už máte napečené?
Ja nepečiem,po prvé to veľmi neviem a po druhé ,ty moji to zjedia iba ked je to teplé a potom to musím zožrať ja a to veru nepotrebujem,ešte že existujú Mlyny a pekárne 😀

tanyja
autor
20. dec 2009

ahoj vikuš, škoda , že sa nevoláš kikuš, ako z tej reklamy, že či má Maťo napustiť vaňu 😀 😀
ja som dnes nevarila, mali sme od včera, tak sme si oddýchli a bola som trošku von s malým, teraz je už zima, tak sme doma, bol von s mojou mamčou asi pol hodinky a vymrzli
vikuš neboj,ani ja nepečiem, tiež to veľmi nemusím, ja som skôr mamin asistent, a už keď , tak robím nepečené : napr. čertove guľky, kokosová roláda a podobné záležitosti a ten môj aj tak nemá rad zákusky, jedine veľhory, sušené a venčeky no a ja také nemusím , potom iba rozdávam 😅

vika34
20. dec 2009

ahoj tanyja ja musím ísť mamičke podržať lavor,,aby vymiesila,to je ejdiné čím prispejem 😕 ,ešte že ju mám

ovšem kto bude piecť mojej Vike to teda neviem 😒 ,ale ja to asi nebudem

tanyja
autor
20. dec 2009

ja tiež nosím prísady na pečenie , mastím plech, miesim cestá a dám vyhriať rúru, tak to viem viacej 😀 😀 😀

ani môjmu drahému nemá kto upiecť venčeky, ja to nebudem a svokre sa nechce 😒 , lebo že ona je pracujúca osoba a nestačí jej na také čas 😀 dobrá výhovorka

zuzana0612
21. dec 2009

ahojte, my sme doma tiež ešte nepiekli. ale včera sme s maminou urobili cestá. na medovníky, na mocca a na orechové rožky. tie sa potom vo vanilkovom a práškovom cukre obalia a je hotové. a mamina to dnes upečie, lebo je doma. ja musím pracovať. a ešte bude robiť nejaké citronové a praclíky slané. všetko iba také suché, aby sa to nepokazilo a vydržalo, keby sme to nepojedli.
lulu, kamoška kupuje skoro všetko z internetu, a koľko stojí tá podložka, tak to fakt neviem, nepýtam sa jej na ceny.
včera večer sme pobalili s drahým darčeky. teda okrem toho pre neho, ten musím zabaliť neskôr. a inak, máme tu dobrú zimu, včera večer bolo u nás -20 stupňov. teraz ráno to bolo lepšie, iba -13.

lulu107
21. dec 2009

ćaute, ja som piekla iba suché, pretože sme si mysleli, že na Vianoce prídu naši k nám no nevyšlo to a ja som pred tým pre istotu objednala koláčiky, pretože som sa bála ako budem na tom, nechcela som riskovať, že nebude nič skadké.

tanyja
autor
21. dec 2009

ahojte, ja som dnes urobila kokosovú roládu (nepečená) a medové zákusky (pláty hotové z obchodu) - iba plnku som navarila , taká som šikovná 😀 😀
moja mamina už napiekla medovníky, linecké a už robila aj parížske rožky, na pláne má ešte kornútky , toto musí byť, lebo to zbožňujú deti
no a dostali sme jemné trubičky a ja som nám domov kúpila kokosové guličky, čosi ako rafaelo 😀

lulu, za tie monitorovacie podložky viem iba to, že najlacnejšie stoja 85,- euro , čítala som to v Novom čase v článku o rodine s trojičkami, dostali ich zadarmo a spomínali cenu 85,- euro , skús to kúpiť niekde na internetovom bazáre , napr mimibazar

tanyja
autor
22. dec 2009

lulu , máš to krásne 15tt, ani sa nenazdáš a drobec ťa bude kopkať v brušku, ja som už v 18tt cítila jemné pohyby, zvláštne krásny pocit
a ako? už máte aj stromček? my si ideme dnes urobiť stromček, že keď ešte je sneh, tak nech si to pravé snehové užijeme 😅 😅

zuzana0612
22. dec 2009

ahojte,
my sme dnes v práci posledný deň, zajtra dovolenka až do 4.1.2010. takže zhon, lebo každý chce dorobiť to, čo mu ešte ostalo na stole.
my stromček zdobíme až deň pred vianocami, takžde zajtra. a to už asi po snehu nebude ani pamiatky...
predpokladám, že zajtra sa už nedostanem na net. tak všetkým prajem krásne vianoce 😵

vika34
22. dec 2009

ahojte,ja ešte nemám ani stromček a do roboty budem chodiť stále,budem tu sama ,iba zo šefkou,aspoň si porobím.
Tentp rok je to celé u nás také divné,lebo neter je v Amerike a vráti sa až 3.1.2010,takže máme ešte jedny Vianoce 6.1. a Silvester 9.1.,takže to máme všetko ako cez kopirák
Prajem všetkým veselé Vianoce a šťASTNý Nový rok

lulu107
22. dec 2009

tanyja - zajtra začínam 15tt no bruško mám stále malinké, ale dôležité je že drobček je v poriadku, s drahým sme ho videli v stredu na 3D 😵 Bola to krásny zážitok nie len pre mňa ale aj pre drahého, už sme aj rodine oznámili, že čakáme bábätko.Tú elekt. podložku som na nete tento krát našla volá sa Nany podložka a najlacnejšia stojí 81 eur. A najlepšie bude keď ju kúpim novú ešte sa opýtam v lekárni a v zdravot. potrebach, či tam nebude lancnejšia, a novú pretože podložka má životnosť 2 roky používania, prístroj sa môže aj naďalej použivať ale treba kúpiť, novú podložku.
Včera mi volala švagrina či nechcem cestovnú postieľku, že ju majú vo výpredaji novú zabalenú za 36eur s 50% zľavou, tak som jej povedala, nech ju zoberie, viem že je to skoro, zatiaľ ju nechám u nich a vyplatím ju až keď bude drahý o.k chcela som dnes odniesť peniaze pred Peugot, ale drahý musí byť v postieľke, pretože je chorý od včera má horúčky aj hnačky, tak sa strašne modlím, aby sme to nedostali my, doki povedal, že by bolo najlepšie ak by sme neboli spolu 2 dni, no nieje kam ísť, tam mám sprísnenú hygienu, a drahý bude na noc vedľa, len dúfam, že to na nás nezautočí cez sviatky, pretože na pohotovosti doktori nič nevedia, ja teda nemám už dobrú skúsenosť.
Je to strašné doteraz sme také nič nemali a keď som prvý krát zostala tehu, tak sme obaja dostali črevnú chrípku a v 6tt som potratila a teraz to ma drahý, ježiš mária strašne sa bojím ☹
Inak prajem vám všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov a prežijte ich v zdravý 😉

zuzana0612
22. dec 2009

lulu, ja ti prajem, aby sa ťa tá chrípka, alebo čo to má tvoj drahý, nechytila a aj jeho aby to rýchlo prešlo. ja s mojou blbou imunitou itež iba pozerám, kde čo chytím, lebo je všade veľa chorých ľudí. v stredu minulý týždeň som išla k doktorke a otočila som sa na chodbe, lebo tam bolo toľko ľudí, bála som sa, že niečo chytím. išla som iba so správou z imunologie, tak som si povedala, že to počká. veď lieky mám tak čo.
a tú podložku by asi bolo lepšie kúpiť novú, veď to je pre malinké, tak nech má poriadnu. 🙂

tanyja
autor
22. dec 2009

ahojte, tak u nás už stromček stojí , nech malý vidí, že k Vianociam patrí sneh a stromček 😀 😀 , varím kapustnicu , lebo zajtra budem sama - drahý ide s mojou maminou a s Alim k doktorovi, má niečo s očkom, tak budem len trošku riadiť a vo štvrtok ideme ku svokrovcom pre dariská 😀 😀 😀 , dám info, že čo to bolo
lulu - nevedela som, že to má takú krátku životnosť , kúp radšej novú podložku

lulu107
23. dec 2009

čaute, tak drahý išiel dnes na poobednú do práce, nie je úplne fit, ale už nemá horúčku ani teplotu klop klop na drevo, dostal od dokiho veľmi dobre lieky kvôli mne a spinkame oddelene, papam cesnak a dodržiavam prísnu hygienu.Drahý už prestal hnačkovať hneď potom ako dostal inštrukcie od dokiho, dnes zjedol polievku, ale dúfam, že ten endiex a antibiotika už zabrali, keď to nechytím počas Vianoc, tak budem skákať odzemok 😀
Dnes mám dosť práce idem variť kapusnicu a chystať veci na šalát, ale najprv vybehnem pre koláčiky, ktoré mám objednané a už je napečené 😀 tento rok som piekla iba suché, no k novému roku sa už polepším a niečo dobre upečiem 😉

lulu107
23. dec 2009

tanyja - dnes ma v brušku volajako pichoce, inokedy ma len občas pichlo v brušku, no dnes sa drobček činí, dúfam, že je to dobrá správa 🙂

tanyja
autor
23. dec 2009

lulu , ty radšej odzemok neskáč, to skôr tvoj drahý by mohol skákať
ja tiež nie som cukrárka, možno keď bude malý väčší

a všetkým prajem krásne Vianoce, veľa krásnych darčekov, domácu pohodu a hlavne nohy v teple

tanyja
autor
25. dec 2009

ahojte, ako prežívate Vianočné sviatky ? a čo pekné ste dostali? pevne verím, že ste všetky boli celý rok dobré 😀 😀 😀 tak ako ja
ja aj moja polovička sme boli véééééľmi dobrí 😀 .....

lulu107
25. dec 2009

čaute, konečne nám ide net aj káblovka o 16h nám vypadla elektrina, tú hneď nahodili, no trvalo elektrárňam dosť dlho až do 21h sme boli bez káblovky a netu, že vraj nebol ešte v kábloch elektrina, ale tá romantika dnes pri sviečkach tá stala za to 😉
Môj naj darček je v brušku ja som si najviac zo všetkého priala aby sme boli zdraví, drahý ešte berie lieky ale už sa cíti o.k. Včera má trošku prehnalo asi som toho dosť zjedla 😀 , trošku som sa zľakla či už nemám črevnú chrípku, no ráno keď som išla na WC a bolo to o.k, tak som bola strašne šťastná, tak ešte sobotu a nedeľu a dúfam, že vírus bude zažehnaný. Od našich sme dostali eura, nech si niečo kúpime, tie som odložila na drobčeka, pred Vianocami sme si kúpili čo sme potrebovali a také prekvapko pod stromčekom bude až na budúci rok, keď bude už na svete drobček, to bude mať konečne svoje čaro 😀 Drahý mi chcel ešte pred Vianocami kúpiť tehu nohavice, no už sme do obchodu nešli, pretože ochorel, nevadí po Vianociach už pôjdeme. Ešte do jedných rifli sa zmestím.

No zatiaľ mám stále malé bruško, no čakám čakám kedy sa to rozbehne, normálne sa čudujem ako sa tam drobček natlači, chúďatko moje malinke, takto sa tam musí mačkať 🙂

tanyja
autor
26. dec 2009

lulu neboj nič, maličké sqa v brušku netlačí, tomu je tam ako v 5* hoteli s all inclusiv
ja som tehu nohavice ani nemala , ja som dokonca nosila jedny staršie rifle,, v páse boli do gumy a tú som potom prestrihla, alebo som nosila tepláky, čo vyzerali ako čierne nohavice, jha som mala výhodu, že bolo leto až do konca, a k tomu voľné už tehu tričká, tie som vynosila najviac , aj onosiť budem stále
dnes bolo konečne krásne, užili sme si prechádzky po meste 😉

tanyja
autor
28. dec 2009

baby kde ste všetky ? to tu už nikto nie je ??? ☹ ☹ ☹
to hádam nie, ospravedlňujú to len prípravy na Silvestra, my ho budeme mať ako každý iný deň ... drobec nám to zariadil 😉

lulu107
29. dec 2009

ahoj, tak som tu konečne aby ti tu nebolo smutno.
A možno že ani tehu nohavice nebudem potrebovať, inak som si už dávnejšie kúpila také semišové nohavice sú ako tepláky v páse je také niečo čo sa podobá na gumu a vnútri je šnúrka, ale musím si dať pod to pančušky.
Zmestím sa ešte do rifli ale keď sedím nie je to príjemné, na chvíľku sa to dá ale nie na dlho.
Už bude super keď budem cítiť drobčeka aspoň bude vedieť, že je o.k.
Možno mám malé bruško pretože som vysoká a na mne sa to stratí, rozšírili sa mi boky, tak má aj viac priestoru, inak na 3D sa vrtel ako vrcuľa, takže aj keď som mala pocit, že nemá priestor mal sa kde hýbať drobček. No uvidíme zajtra začínam 16tt, ach len nech je drobček o.k

lulu107
29. dec 2009

ozaj babušky neviete o nejakej práci na doma alebo mi neviete niekoho odporučiť, čo by robil takúto prácu, hlavne nech je to korektné, je mi jedno čo by to bolo či lepenie obálok alebo navliekanie koraliek. Budem rada, keď si privyrobím 100 eur. Dajte mi vedieť, ďakujem 😉

tanyja
autor
29. dec 2009

lulu, myslím, že budeš mať dievčatko, mám to vedecky overené 😀 : ja som mala brucho do vonku, zozadu nebolo neič na mne vidno a mám chalana a kamoška mala brucho do bokov a má dievčatko 😀 😀 , to je teória však ???
čo sa týka práce na doma, ja robím preklady z/do nemčiny , teraz je toho pomenej ale dá sa , dala som si inzerát na net ešte pred 2 rokmi a dodnes to robím

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre