Snažilky leto 2013

55alexandra55
24. jan 2013

Plánuje niekto snažilkovať v lete 2013??????

dupinka
2. feb 2013

@ingmiriama neublizi. A vraj mliecko v tehu meni chut, tak mozno sa sam odstavi. No ak ho dojcis casto, moze to mat aj antikoncepcne ucinky a nemusi sa ti podarit hned otehotniet. U 2 rocneho dietatka ta potreba dojcenia uz nie je velka, je to skor o pocite, tak pomalicky redukuj cuckanie na prsniku, ak nepapa, len sa tuli. Do leta je casu dost, mozno sa dovtedy odstavi sam,...
Ja som zredukovala vecerne cuckanie na prsniku, nakolko malo pil, len sa uspaval cuckanim, nakoniec som mala malo mliecka (dojcil sa iba pred obednym spankom a vecer, 17 mesiacov) a odstavil sa po 3 dnoch sam bez placu, lebo mu islo malinko. Nahradila som to obbjatiami, bozkami,...
To ta ale nechcem nahovarat na odstavenie! To pride pomaly samo,.. 😉

@skorvankova ak si mala platene odvody, tak ano. 😉

@somsa aj ja by som chcela az na dovolenke, v auguste, nakolko nemam chut pokazit si dovcu nevolnostami, ale ked to pride skor, budem len stastna. Minimalne do maja aj tak nic, nakolko mam manzela mimo sluzobne a viac som naklonena letnemu babatku.

Vymyslam, vsak? Ale bude vdacna, ked sa vobec zadari,...

petruska1212
2. feb 2013

Aj my chceme zacat s tehulkovanim v lete... Pridavam sa k vam

petruska1212
2. feb 2013

Chcem sa spytat baby ktore este nie ste tehu kolko tabletiek denne beriete kys. Listovej pripadne gramaz predavkovanie nehrozi?

somsa
2. feb 2013

@dupinka ja som chcela tiez zacat uz v decembri...vtedy to nevyslo (nastasie lebo sme dostali dovolenku) potom ze v aprili ale nechcem riskovat let v prvom trimestri a chcem si užiť našu prvý spoločnú dovolenku zo všetkým .. 🙂

dupinka
2. feb 2013

@petruska1212 1tabletka ma 200% DOD,to stačí.Ak by trebalo viac,gynekológ ti v prvom trimestri povie. .

55alexandra55
autor
6. feb 2013

beriete kyselinu listovu aj pocas menstruacie?????

briasr
6. feb 2013

@55alexandra55 no ja síce začínam brať kyselinu listovú od dnes ale na krabičke nepíše nič o tom zeby sa nemala brať počas menštruácie, takže ja budem brať aj cez menštruáciu

tamarka9
6. feb 2013

@skorvankova ja mam podobme dovody na cakanie, za posledne dva roky pred porodom musis mat odpracovane 270 dni, resp. musis si platit nemocenske poistenie (ked si bola na urade prace, ti to za teba neplatia). Najlepsie je zavolat do socialnej a tam ti to presne povedia.

monana
12. feb 2013

Ahojte, my začíname od mája, bude to druhe babatko, tak som zvedavá kedy sa zadri. O prve sme sa snažili jeden rok presne.
@ingmiriama kojenie nie je problém, ak maš menštruáciu, máš aj ovuláciu a šancu na otehotnenie. Kojiť môžeš aj ako tehotná, to sa nevylučuje, všetko záleží od teba, ako sa budeš cítiť. Snažilkovanie vám môže trošku potrvať, kvôli tomu kojeniu, alebo aj nemusí, je to individuálne.

voskovka
12. feb 2013

babulky ahojte pridavam sa k vam....my sa sice snazilkujeme od septembra 2012 ( mala som cysty a anovulacne cykly) a konecne som po pol roku mala naplanovanu ovulaciu liekmi (clostil) a podany pregnyl ale aj tak mrcha vcera dosla.davame si pauzu a chceli by sme zacat bud jun-jul....uvidime. u nas v skupine su skoro vsetky kocky uz tehotne tak budem sem tam pisat aj k vam snazilkam...

anglicanka1981
14. feb 2013

Baby, mozno sa k vam pridam aj aj 🙂 Ako u vas prislo k tomu rozhodnutiu? A preco prave v lete? Nas to zacina lakat, ale este nemozme, lebo nas caka let. Tak tiez to vychadza tak na leto. A este ked ratam ako dlho trva 9 mesiacov, nechcela by som rodit cez Vianoce 😀 Pre mna by bolo idealne otehotniet v septembri.

monana
15. feb 2013

@anglicanka1981 u nás sme sa rozhodli spoločne s manželom, že by sme sa dali na druhé babätko. Chcela by som väčší vekový rozdiel (3 roky a viac), ale vzhľadom na to, že sme sa o malú snažili jeden rok, tak sme sa dohodli, že radšej začneme skôr. Dcérka bude mať v júni dva roky a začneme od mája. Toto zimné obdobie nie je vhodné pre mňa, vždy priberiem ale dve kg, tak sa snažím schudnúť, a ešte som vždy aj chorá cez toto chrípkové obdobie. U nás je proste ideálne obdobie tak od apríla do októbra, vtedy to nejako všetko lepšie klape 😉

salo
15. feb 2013

@petruska1212 mne dr.povedala az beriem kys.listovu 2xdenne a ak otehotniem tak 3xdenne. Uzivam este aj vit.E

salo
15. feb 2013

Ahojte baby,my sme zacali snazilkovat od januara. Prve nam trvalo 8mes. Dufam,ze ss aj druhe co ajskor zadari. Beriem kys.listovu,vitE a uvazujem si nasadit aj inofolic,neskusali ste?

vaapeter66
15. feb 2013

@sanny228 AJ my zacneme,len musi skoncit M.....:((

vaapeter66
15. feb 2013

@tamarka9 Dobry den,ako je to ,prosim,s tym platenim do socky?ked som na RP,a chceme mat dalsie babo,je rozumne si teda dobrovolne zacat platit??a kolko??dakujem

anglicanka1981
15. feb 2013

@monana to ano, my mame vzdy take hadavejsie obdobie okolo februara 🙂 A este ako sa vyrovnat so strachom? Doteraz sme nechceli, tak sme neriesili ani vek, ani poznamky znamych. Som strasne rada, ze ho to zacalo chytat zhruba vtedy, ked aj mna 🙂

ingmiriama
15. feb 2013

@dupinka dúfam, že to príde samo, ale ako tak vidím stále poriadne preglgá...a počas dňa keď ho držím na rukách tak cítim ako mi mlieko tečie....tak, ešte jeho dosť ale však v lete to bude niečo iné a keď to nevadí že tehotná budem kojiť tak už sa preto netrápim 🙂

ingmiriama
15. feb 2013

@anglicanka1981 prečo práve v lete lebo prvý syn je narodený v septembri tak nech to druhé je narodené v tom istom mesiaci ako my s manželom 🙂 mám veľmi rada mesiac máj je pekný 🙂

tamarka9
16. feb 2013

@vaapeter66 a skoncil ti pracovny pomer? Alebo si mala pred materskou resp. rodicovskou v praci zmluvu na neurcito?

vaapeter66
16. feb 2013

nie,nie...ja sa len chystam otehotniet....a teraz som na rod,prispevku

janaplt
16. feb 2013

Ahojte, tak aj ja sa k vam pridam 😀 Zacneme sa pravdepodobne snazit od augusta, alebo septembra... uvidime 😀

ica86
25. feb 2013

ahojte, planujeme vysadit hak za dva mesiace a potom v juni na dovolenke zacat pracovat na potomkovi aj ked mame z toho obavy a hlavne sa neorientujeme v tejto teme vobec 🙂 neviem ci uzivat nejake vitaminy alebo co, ci ist predtym na prehliadku gynekologovi alebo co robit?? a hlavne chceme zacat potajomky aby to hned neriesila cela rodina, preto sa ani nemam koho spytat :(

anglicanka1981
25. feb 2013

@ica86 ja neriesim nic konkretne: Vela ludi aj tak otehotnie neplanovane a maju zdrave dietky.

janulkaka
28. feb 2013

ahojte dievcence.... 4.maja mame svadbu a potom konecneeeeeeeeeeee ideme na vec. Uz sa obaja velmi tesime. Neberiem ziadne vitaminy ani kyselinu listovu. Dva cykli som si robila ovu testy a jeden vysiel na 12 a druhy na 16 den. Tak mam aspon tak priblizne prehlad :D juuuuuuuuuuuj strasne sa tesim. Ani na svadbu sa tak netesim. Dufam ze to klapne
@janaplt
@ica86
@anglicanka1981
@petruska1212
@somsa
@voskovka
@monana

janaplt
1. mar 2013

Ahojte kocky, ospravedlnujem sa, budem sa vam teraz venovat pomenej, mam teraz vela povinnosti, ale ked to ustane, tak vas docitam a budem sa vam zase naplno venovat 🙂 Pekny dnik

mojko83
4. mar 2013

ahojte babenky, takže sa k vám pridávam aj ja.....od leta ideme snažilkovať....zatiaľ sa na to pripravujem, beriem femibion 800, pijem alchemilkový čaj a snažím sa zdravšie stravovať....no hlavne som vysadila Coca - Colu na ktorej som bola dosť závislá 😀 😀 😀

llenulka
7. mar 2013

pridavam sa..sice este musim dodrziavat pauzu,kvoli MA pred mesiacom..ale nechala by som tomu volny priebeh asi od konca aprila 🙂

dupinka
12. mar 2013

ahojte!

tak ako prebiehaju pripravy???

ivkafu
14. mar 2013

@dupinka u nas vobec, ja nic neberiem, vobec sa nepripravujem, este je asi cas neviem, pri prvom som brala kys. lis. 3m pred otehotnenim, tak mam este cas.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre