Sú tu nejaké snažilky o bábätko po 40?

zuzkalujza
19. sep 2019

Ahojte dievčatá. Je tu nejaká snažila o bábätko čo ma po 40? Verím, že nie som jediná a hľadám niekoho kto je v rovnakej - podobnej situácii. Niekoho s kým by sme sa podporovali, radili a delili o skúsenosti, pocity, úspechy aj neúspechy. Ozvite sa, budem moc rada 🙂

joysi
20. sep 2019

@kulumulu123 to je aky pekný dátum 🙂 ja pravdepodobne Piešťany alebo Trenčín ešte neviem a ty?

zuzkalujza
autor
20. sep 2019

@lucia37 ja cakam za 4 dni mrsky. Pride mi to ako vecnost toto cakanie 🥺

lucia37
20. sep 2019

@zuzkalujza no ved toto cakanie. Bojim sa testovat, ze zase dalsie sklamanie. Tedy budes testovat?

kulumulu123
20. sep 2019

@joysi ja Este netusim ale zvazujem Brno alebo ba ruzinov.... No datum je to super tak uvidime ci to tak aj bude... Dceru som 10dni prenasala ajtak sa jej nechcelo von skoncila som s akutnou sekciou... Dufam to teraz tak nebude....

lucia37
21. sep 2019

@zuzkalujza ja dnes rano negativny test, ms nikde. Ovulacia neviem kedy bola.

giuli
22. sep 2019

Ahojte dievcence,ak smiem rada sa k Vam pridam..
Mam 43r .,dve deti 20 a 10 r....noveho partnera ,dwti sme neplanovali...ja som brala HAK asi 5 r.,nemala som dovtedy skoro vobec MS ,jvoli PCO.
Poslednu MS som mala v júni a zaciatkom jula sme boli na dovolenke..,no tbl.som zabudla nedopatrenim doma....jeden styk a bum ,domov sme prisli 3....Bohuzial tehotenstvo skoncilo MA 22.8.....teraz cakam po kyrete na MS,no rozhodli sme sa mat mimi ,ak sa podari,nechavame tomu volny priebeh.DR.nam to pozehnal a odporucil inofolic a folandrol.....meriam BT ,beriem vitaminy aj partner .....podľa BT vyzera ,ze aj ovulka bola a z tych malo stykov sme sa trosicku aj trafili,no budem rada aj za prvú MS po kyrete .....snazime sa dalej..
Drzim Vam vsetkym palce🖐🤗
https://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/u...

zuzkalujza
autor
22. sep 2019

@lucia37 v utorok mam dostat mrsky, tak ak nedostanem, tak v stredu rano skusim 🙂

vilma7
22. sep 2019

@zuzkalujza tak ja som tesne pred 41 porodila prvé, teraz v 43.druhe baby a momentálne bude mať 3 mesiace dcerka, syn v januári tri roky, prirodzene a v podstate veľmi rýchle, okrem tehu cukrovky som si oba tehotenstva užívala, žiadne nevoľnosti, len v druhom som mala ešte kŕč. žily, takže posledné dva mesiace som bola PN, ináč pracovala na plný úväzok. Moje lásky nedám za nič, neviem to ale porovnať, ako to zvládam, keďže som bola predtým bezdetná. Ale deti majú s nami pomerne aktívny život, takže na kolená nás to nepoložilo. Prajem nech sa vám čoskoro podari.

joysi
22. sep 2019

@zuzkalujza držím silno prsty 🙂

joysi
22. sep 2019

@kulumulu123 tak pri prvom to bolo dva tyzdne po termine...12 hodin kontrakcii...vracanie...a nakoniec porodnik zhodnotil, že pôjdem na sc...pri druhom to bola rychlovla a dva tyzdne pred termínom... Uvidím ako to pôjde s týmto drobcom 🙂

lucia37
22. sep 2019

Ja dnes 1dc 😭😭😭

kulumulu123
22. sep 2019

@joysi drzim palce ja tiez dufam ze tento raz to pojde lepsie... Nerada by som dala dalsiu sekciu tak uvidime

shahzee
22. sep 2019

@zuzkalujza juj super, ja mam 41 a prave 3 dc, ale nejak som.si ista ze do konca roku to dame. Mam dve decka 18 a 15. 😊

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

Dievčatá, ja tie vaše skratky ja nedávam :( čo je dc??? 👽

lucia37
23. sep 2019

@zuzkalujza den cyklu

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@lucia37 Luci, to ma moc mrzí 😢 Ja testujem v stredu ak zajtra nepríde.

lucia37
23. sep 2019

@zuzkalujza tak ti velmi drzim palce

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@lucia37 Ďakujem. Ale myslím, že dorazia mršky :(

martinsen
23. sep 2019

Ja mám 43 rokov som v 27tt. Mám 16 ročnú dcéru z prvého manželstva. Otehotnela som prirodzene a trvalo nám to presne 3 roky. Určite by som na tvojom mieste zašla ku gynekológovi povedala mu, že by si chcela ešte dieťatko. Ten môj mi dal porobiť základné vyšetrenia hlavne hormonálny profil z krvi, folikulometriu a partner spermiogram. My sme mali všetko Ok a aj tak 2 roky nič. Posielal nás do centra ale ja som nechcela. Potom som otehotnela ale bábo odišlo v 6 tt, a presne 9 mesiacov po potrate som si opäť našla 2 čiarky na teste. Zatiaľ je všetko OK a náš malý chlapček sa má narodiť v decembri. Z výživových doplnkov som pila alchemilkový čaj nakoľko som mala roky krátky cyklus iba 23-24 dňový, tak, aby sa mi ešte neskracoval. Na folikulometrii my môj gynekológ povedal, že to nie je prekážka k otehotneniu, že dochádza k ovulácii a aj luterálna fáza je dostatočne dlhá. Skúsila som hneď na začiatku snaženia infolic na radu gynekológa ale rozhádzalo mi to cyklus tak som to vysadila. A už potom len ten čaj a sem tam B komplex s kyselinou listovou. Držím veľmi palce, aby sa to aj u vás podarilo. Netreba to veľmi siliť, ja som nemerala žiadnu BT, ani ovu testy nerobila, lebo by sme sa ešte viac stresovali. Povedali sme si, že ak sa nepodarí tak si počkáme na vnúčatko od moje dcéry a dovtedy si budeme užívať venovať sa svojím koníčkom, cestovať ...

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@martinsen ja mám nejaké základné vyšetrenia za sebou a všetko OK. Partner zatiaľ neriešil nič, tak uvidíme, ešte sa "snažíme" pomerne krátko na to aby sme začali robiť paniku. U nás je ešte situácia trošku zložitejšia tým, že je medzi nami veľký vekový rozdiel. Ja 40 a partner ledva 30 🙂 Ja už 2 deti a on žiadne. Ja som už ani nejak neplánovala mať detičky. No keď mi stroskotal dlhoročný vzťah sme sa nejak zblížili a zistili, že sa vlastne ľúbime a je nám spolu dobre. Po nejakom čase "chodenia" sa k nám nasťahoval. Chcela som vedieť ako bude fungovať s Lulu ( 9 rokov) a klape to perfektne z oboch strán. Za ten čas čo sme spolu sa z nich stala nerozlučná dvojka. Sára (20 rokov) už žije s priateľom nejaký čas, takže tá to nejak nerieši, je rada, že som šťastná. Priateľ veľmi túži po tom byť otcom a mať vlastné/spoločné dieťatko. Aj keď o mojich deťoch vždy rozpráva ako o našich. Tak som si povedala, že prečo nie. Tak uvidíme 🙂

giuli
23. sep 2019

@zuzkalujza mame toho spolocne...len partner je starsi...47r.bezdetny a mam dceru Saru...20r.,byva s priatelom..😉

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@giuli moja Sára by už tiež chcela miminko, tak dúfam, že sa nám podarí skôr ako budem babka😉😀

nikola1234n
23. sep 2019

@zuzkalujza držím palceky a veľa zdravicka

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@nikola1234n ďakujem 🙂

giuli
23. sep 2019

@zuzkalujza tak moja tiez,ale zacala VS,este ma cas...

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@giuli aj moja je na VŠ a tiež jej tvrdím, že má čas, ale vraj to cíti inak 🙂

uradnikova
23. sep 2019

Obdivujem vsetky snazilky po 40tke. Ja by som sa velmi bala, ze to s dietaktom nedopadne dobre. Mam teraz 36. Tretie dieta. Viem ze za 5 rokov mi zase bude chybat babino, ale uz sa neodvazim

martinsen
23. sep 2019

@zuzkalujza u nás je vekový rozdiel 8 rokov, partner má 35 a toto bude jeho prvé dieťa. ja som išla k lekárovi po 4-5 mesiacoch snaženia v tomto veku nie je na čo čakať, nech viem na čom som, či je ešte šanca a či som OK. Určite držím palce a netreba to vzdávať, sú tu žienky čo rodili ako 45, 46 ročné ak sa na to cítiš nehľaď na okolie. To čo pomohlo jednej otehotnieť nemusí platiť u teba, každý sme iný. A ešte jedna vec otehotnieť je iba prvý krôčik, dôležité je aj donosiť dieťa čo býva v tomto veku tiež niekedy problém a hlavne nech je dieťatko zdravé.

zuzkalujza
autor
23. sep 2019

@martinsen áno, uvedomujem si, že samotné otehotnenie ešte nie je žiadna výhra a rátame s tým. No snažím sa byť veľmi pozitívna a v pohode, lebo si myslím, že ak budú v pohode rodičia aj to dieťatko v brušku sa bude mať lepšie. A ak sa predsa len vyskytne problém, budeme sa ním zaoberať vtedy a nie teraz 🙂

martinsen
23. sep 2019

@zuzkalujza Super hlavne pozitívne myslenie je dôležité, ešte ak by ti pomohla je tu takáto diskusia už pár rokov, ja som sa do nej pridala keď som mala 40
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/snazilky-42-2/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre