Snažilky o tretie bábenko

lubimdeti
5. jan 2015

ahojte dvojnasobne maminky!
zalozila som tuto temu, lebo som nenasla podobnu...je mozne, ze som dost nehladala...
snazime sa o tretie dietatko a nejako sa nam nedari. mame dve vacsie dievcata, na prvu sme cakali priblizne 4 roky a druha sa podarila hned. a o tento treti zazrak sa snazime uz pomaly dva roky. uz sme sa mozrejme starsi, ja mam 37 rokov a manzel tiez.
som z toho uz pomaly aj nestastna a smutna.
ste niekto v podobnej situacii? pomohlo by mi, keby ste mi napisali vase pribehy, ako to bolo u Vas , ci sa Vam podarilo nakoniec a ci Vam nieco aj pomohlo...
dakujem krasne 🙂

bohjelaska
5. jan 2015

Som rada za túto tému. Aj my sa snažíme o tretie bábätko. My máme dvoch chlapcov 10 a 11 rokov. Prvý sa podaril do roka a druhý hneď za ním a teraz chceme tretie. Ja mám skoro 37 a manžel 43. Snažíme sa pol roka tak uvidíme, či sa to podarí aj vo "vyššom veku". Tak dúfam, že nám i vám to vyjde 🙂 A nebuď smutná @lubimdeti máme dve krásne deti a ďalšie to by už bol taký malý bonus. 😉

simonalaura
5. jan 2015

Ahojte baby.
Ja som uplne v inej situacii.Mame dve dcerky jedna ma o par dni 5 rockov a druha ma 14 mesiacov.
Obe sme planovali.A dost sme ostali v soku ked sme zistili,ze cakame tretie,ktore sa naplanovalo samo aj ked sme si davali pozor.Stale ma prepada myslienka ,ze tri je vela hlavne ked byvame u nasich a chceli sme si riesit byvanie.A aKo sa nam to podarilo?Po druhej dcerke som schudla 20kg a to co nam fungovalo 10rokov zrazu nefungovalo.Trochu sa bojim ako zvladnem dve deticky s rozdielom19 mesiacov a trucovitu skolkarku,ale deticky su naozaj dar len nech su zdrave 😉 .

bohjelaska
5. jan 2015

@simonalaura Je to určite ťažšie, keď dieťa skríži plány, no určite neprišlo náhodou a je veľkým darom. Tíško ti môžme závidieť a držím Ti palce aj s tým bývaním a hlavne pri výchove, keď sa narodí. A možno práve to, že bývaš u rodičov môže byť výhodou, ak by pomohli. Aspoň u mňa to tak bolo, hoci po roku sme sa osamostatnili a všetko sme už museli riešiť sami. Veľa šťatia 🙂

ukulela
5. jan 2015

@lubimdeti @bohjelaska -baby, vobec nie ste to vyssom veku - ja mam 36 a moj prvorodeny ma 3 mesiace. otehotnela som prirodzene, cca po polroku snazenia (ale nie intenzivneho, ze teplota, plodne dni, bol to len nechraneny sex). brala som inofolic - na odporucenie lekarky - nic ine, takze aj to mohlo trocha pomoct.
takze vam drzim palce, aj my chceme malemu surodenca, no ostaneme asi len pri cisle 2 🙂
@lubimdeti po dvoch rokoch by som zasla uz k lekarovi po rady, mozno staci len maly zasah a bude to ok. mam znamych, co prirodzene pocali po 7 rokoch snazenia ... takze nic nie je nemozne 🙂

lubimdeti
autor
5. jan 2015

dievcata ste take zlate, dakujem za odpovede,

@ukulela u dr sme boli, vsetko je oki, obaja sme v tejto oblasti zdravi (ja mam sice zdrav. problemy, ale pravdepodobne nesuvisia s tehu - mala som ich vzdy)

@bohjelaska ano mas pravdu, dve deti su zazrak a ja som za to vdacna. tiez si vravim, ze som sebecka, ze stale nieco chcem a nie som spokojna...ale moja starsia miluje deti a obe by si velmi priali surodenca a manzel tiez...
takze by sme sa uz netesili len dvaja ale styria.
ale mate pravdu, treba byt vdacny za to, co mame a ja sa o to velmi snazim.

@simonalaura - neboj sa, zvladnes to a uvidis, ze sa budes tesit. neviem este z vlastnej skusenosti, ale tri deti sa od dvoch az tak vela nelisia. ale samozrejme to byvanie keby sa Vam vyriesilo, mala by si asi viac pokoja....neboj sa, mam kamaratku, ktora tiez po par mesiacoch od druheho syna oethotnela neplanovane a tiez bola v podobnej situacii, lebo byvali u rodicov, ale teraz ma malu krasnu slecnu po dvoch chlapcoch a neda na nu dopustit 😉 vsetko bude dobre, neboj sa!

ukulela
5. jan 2015

@lubimdeti tak treba len verit. ale neupinat sa len na babo ... ked som lezala v nemocnici, den predomnou rodila pani po 40ke, tretie babenko, dcery uz pubertacky ... a neplanovali, smyklo sa im, ale tesili sa. takze ako vravim, ked ste ok, nic vam nebrani, tak sa vam urcite zadari. skus ten inofolic, prip.kyselinu listovu, ci alchemilkovy caj. drzim palce.

gretocka
5. jan 2015

@lubimdeti ahoj, no aj aj som hrdou maminou dvoch deti, ktore sa "podarili" hned ako sme si povedali, ze je ten spravny cas. Automaticky som pocitala, ze teraz, ked sme si naplanovali tretie, pojde to tiez tak lahko, ale uz piaty mesiac sme neuspesni.... tak verim, ze sa nam uz coskoro zadari a ak nie, budem sa musiet zmierit, ze dve slniecka uz mam 🙂

a drzim aj vam palce, aby sa podarilo

bohjelaska
5. jan 2015

@gretocka aj ja si tak hovorím, ale verím, že sa to podarí 🙂

fraules18
8. jan 2015

@gretocka ahoj som našom rovnako ako ty tiež som myslela že to pôjde ľahšie a stále nič síce nesnažíme sa až tak dlho no každý mesiac keď dôjde MS je to sklamanie... Dúfam že sa nám čoskoro ukáže // na testiku 🙂

janickacrazy
8. jan 2015

Ahojte baby, pridávam sa do klubu, snažíme sa o tretie mimi od leta a zatial nič a už sa mi to fakt zdá aj čudné, lebo prvé dve boli hned ako sme chceli a teraz zrazu sa nedarí. Možno preto, že som si to tak pekne a dokladne naplánovala alebo žeby už stárnem či čo? Do kelu, cítim sa mlado, zdravo, tak neviem kde je chyba, asi som len netrpezlivá. Dúfam, že tento rok bude úspešný pre všetky snažilky. 🙂

monulatrubka
8. feb 2015

Ahojte baby,aj ja sa pridavam,tiez by som chcela a moc chcela tretie babo,mam syna ma 5 a tiez sa nam dlho nedarilo a potom ani rok nie na to necakane prisla dcerka 🙂 a teraz by sme chceli tretie,v oktobri sa to podarilo necakane ale potratila som a no od vtedy sa snazime a nedari sa vobec,no caka ma buduci tyzden ovulka tak uvidime 🙂

kremko
9. feb 2015

Jéj, potešila ma táto téma, aj my sa snažíme o 3. bábo. Tak nám všetkým budem držať palce, aby sa tento rok zadarilo. 😉

bohjelaska
23. máj 2015

Tak ako baby? Ako pokracujete? My stále snažilkujeme a každý mesiac veríme, že teraz to vyšlo 🙂

mausy21
30. máj 2015

ahojte,tiež máme doma od septembra školačku teda 6 ročnu a v juni synček 4,a chceli by sme ešte jedno...od januara som vysadila HAK a snažíme sa ale ako si sa nedaríí..pri oboch to bolo uplne bez problemov,ale teraz nonevieeem..nejaka som sklamana každy mesiac..teraz by som mala dostat mrchu 31,1.6, ale dufam teda že nepríde...
a robila som si aovu estiky ale mne žiaden nevyšiel pozitiv..tak tomu nejak neverim..hoci priznaky plodnych dní som mala vždy..budem rada ak sa tu najde niekto kto sa podeli oskusenosti kedže pozeram že téma nejak utichla...
@bohjelaska

bohjelaska
30. máj 2015

@mausy21 Ahoj, ja chcem tiež na budúci mesiac skúsiť ovutestíky a trochu lepšie to posledovať, lebo už začínam byť z toho znechutená ☹ Ja som zasa mala teplotu zvýšenú tak som myslela, že snaď, ale asi nie, cítim, že mrcha je veľmi blízko ☹ . No nič ideme ďalej a snáď v júni to vyjde 🙂

mausy21
31. máj 2015

@bohjelaska a kedy máš dostat mrchu?ja pondelok,utorok

bohjelaska
31. máj 2015

@mausy21 ja tiež tak, no už mi dnes aj teplota klesla ☹ tak nič

mausy21
16. jún 2015

@bohjelaska ahoj tak ako si natom?ja mám už po ovu cel&yy čaas sme sa snažili robila som ovu testy a meriam teplotu tak uvidííme čo to dáá

bohjelaska
16. jún 2015

@mausy21 Ahoj, ja som mala v sobotu na obed pozitívny ovu test, silné čiarky no večer už bola slabšia. No večer sme skúsili tak neviem. Teplotka je po trochu väčšia a väčšia tak som zvedavááá len ten čas keby sa dalo posunúť 🙂

bohjelaska
22. jún 2015

Baby ja som dnes mala celý deň pocit plnosti, nechcelo sa mi jesť a pobolievalo ma aj v podbrušku tak neviem, či je to predzvesť dobrého či očakávať mrchu mrchatú 😖

gretocka
22. jún 2015

no tak naposledy som vam pisala v januari, ze sa stale snazime a musim sa pochvalit, ze posledna ms prisla 22. februara a termin mame 29.11 - takze drzim palce vsetkym snazilkam 🙂

bohjelaska
22. jún 2015

@gretocka Blahoželááám 🙂

gretocka
22. jún 2015

@bohjelaska dakujem 🙂

mausy21
23. jún 2015

@bohjelaska ahojčeeek...tak ako?prišla?mrcha?dufam že nieee...ja som 7DPO a teplotka stale nad 37 ale viem že to nič neznamená nemam pocit že by to vyšlo...

bohjelaska
23. jún 2015

@mausy21 Ahoj 🙂 Mrcha má prísť koncom týždňa, teplotka sa drží, tak uvidíme. Ak neklesne do 3 dní tak šanca tam bude 🙂 Len včera mi bolo tak všelijako, dnes už je lepšie. Tiež nemám veľmi ten pocit, že by to vyšlo, ale šanca tu je 😉

mausy21
23. jún 2015

@bohjelaska jeejda a test si neskušala?

mausy21
23. jún 2015

@mausy21 ja mam mat mrchu 29..ale som na nervy,viem že test by bol biely keby robím ale už sa nemožem dočkat

mausy21
23. jún 2015

@bohjelaska ja mam mat mrchu 29..ale som na nervy,viem že test by bol biely keby robím ale už sa nemožem dočkat pišem sama sebe och

bohjelaska
23. jún 2015

@mausy21 No neviem, či by to nebolo skoro, keď mrchu čakám až cez víkend. Testík si urobím v piatok 🙂 Juuj len vydržať 😝

mausy21
23. jún 2015

@bohjelaska urob skor ja chcem testnut v piatok a mam dostat až pondelok..aj ma š nejake priznaky teda aspon troškuMbo ja nie..len dnes rano mi zostalo zle z kavy,ale to sa mi občas stane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre