Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

zuzik1927
17. dec 2013

@hennyinnsbruck no mohlo by, vobec by som sa nepohnevala 😉 jasne skusat treba stale, kto vie kedy to vyjde...no aj mne teraz vychadzaju na koniec roka a tam niekde..tak bude volno, mozeme sa nazit 😀 uz sa tesim ked skonci ms a budem merat teplotu a uvidim ako to ppojde, a verim ze ten gynex mi upravi aj cyklus, cize mozno bude ms ako ma byt a hlavne kedy ma byt 🙂

hennyinnsbruck
17. dec 2013

@zuzik1927 ja predsa pockam s inofolicom...moj ide v jan na ten spermiogram....dufam bude vsetko ok....moj nema volno,robi ale nevadi...od jan mu odpada jedna robota tak bude lepsie,nebude aspon v strese..

nair
17. dec 2013

@zuzik1927 Ja by som mala mat ovu 23.-24.ho, tak uvidíme.. Ja som sa rozhodla, že v decembri mám pauzu, nemeriam, nesledujem a užívam si sviatky.. Veru, keby nám to fakt vyšlo obom hneď tento mesiac, bolo by super 🙂
@hennyinnsbruck Aj my sme "mali nežnosti" ( 🙂 🙂 nepomôžem si, skvelý archaizmus ) aj cez, ale nebolo to snaženie, ale skôr nočný omyl, lebo sme ani jeden nemohli zaspať.. 😀
Inak aj mňa celkom baví sledovať všetky symptómy, zaznamenávať si to, je to zaujímavé, keďže som to nikdy predtým neriešila a stačil mi kalendár 🙂

zuzik1927
17. dec 2013

@hennyinnsbruck no tak som zvedava ako dopadne, potom das vediet..a dobre ze mu odpadne ta robota, bude aj menej stresu cize by sa mohlo podarit 😉

zuzik1927
17. dec 2013

@nair kedze ja 1x budem merať cely cyklus tak si to uzijem, aj ked skoro aj cez sviatky kvoli tomu budem vstavat 😉 no mne by to vobec nevadilo, keby sa zadarilo 🙂 a aj mna to celkom chytilo, uvidime dokedy...ale bolo by dobre keby som to dlho nemusela robit...dneska mi dr. povedala vysledky z hormonov, vsetko na 1-tku az na testosteron, norma je do 1 ja mam 1,3, tak dufam ze gynex to upravi.. 😉

hennyinnsbruck
17. dec 2013

@zuzik1927 jasne ze dam vediet ako to dopadlo....
Veru mohlo by sa chii
Ten testosteron, to neni az take zle ked je o trosku zvyseny nie?

@nair to je dobre,, nemohli sme zaspat,, 😀

Mna dva dni vajecnik pobolieva 😔 dufam nic vazne hadam som neni prechladnuta..vela necikam,takze hadam to nebude cysta 😒

zuzik1927
17. dec 2013

@hennyinnsbruck no neviem ci je to vazne, lebo ako nie je to nejako velmi zvysena hladina, ale na druhej strane povedala, ze to moze sposobovat to, ze nepraskne vajicko..cize asi tak, ale ze teraz to nebudeme riesit, ze pojdem v marci ako zas na krv a ze ked sa neupravi tak sa uvidi co budeme robit..ale malo by sa upravit vdaka tomu gynexu, som strasne zvedava, ci mi to upravi cyklus

hennyinnsbruck
17. dec 2013

@zuzik1927 a tak...no dufam ti tie tabletky pomozu! Drzim palceky 😉

zuzik1927
17. dec 2013

@hennyinnsbruck ono to chvlavabohu su kvapky, lebo tabletky nemam rada...da sa to zvladnut, ale tie kvapky su na chut dost hnusne..ale tak co neurobim aby bolo vsetko ako ma byt 😉

hennyinnsbruck
17. dec 2013

@zuzik1927 veru veru...je jedno aka chut, hlavne nech pomozu! 😀

zuzik1927
18. dec 2013

@hennyinnsbruck ved budem informovat, ci pomohli 😉 ale som citala, ze vraj to pomaha, ono to je na bilinnej faze, cize malo by to byt ok 🙂

hennyinnsbruck
19. dec 2013

@nair
@zuzik1927
Ako babenky? Mate predvianocny stres?
Ja nie 😀 😀
Ja sa musim pochvalit vcera som prvy krat robila olejovu babovku a je mnaaam aj mojmu drahemu chutila 😎
Take teso som mala...
Vajecniky stale sem tam jemne zabolia,tak dufam ze to prejde zeto neni cysta ale to by ma asi neboleli oba,..mozno nejake pomenstruacne,, dozvuky,, 😀
Dnes ide moj pre ten papier na spermiogram,aj dnes bude volat koli terminu tak som zvedava...
Dufam nebude mat termin niekedy kolo mojej ovu ma slak trafi.... 😨
Poviem mu asi nech si ho da na januar-tento rok ho asi aj tak nezoberu....no som zvedava....
Paci sa mi jeho,, spolupraca,, ako som mu napisala cislo lekara ci si hned zavola koli terminu odpovedal jasnee....palec hore 🙂

zuzik1927
19. dec 2013

@hennyinnsbruck tak to hej, jednoznačne palec hore..ja nemám stresy, nejako nie je čas na stres 😉 inac sa máme fajn, ms skončila, tak ideme skusat či sa zadari, máme na to celé sviatky 😀 ovu vychadza na silvestra ak sa upraví cyklus...uvidíme co to bude,či to vyjde 😉

nair
19. dec 2013

@hennyinnsbruck Ja bábovky milujem 🙂 Celkovo mám rada všetky jednoduché a nemastné koláče a zákusky. Som môjmu povedala, že chcem na Vianoce bábovkovú formu a povedal, že snáď mi nedá takú somarinu, že si mám pýtať niečo normálne 🙂 ..tak som zvedavá, či bude aj nejaká nesomarina a aj forma, alebo mu nedôjde, že ja ju naozaj chcem a budem si ju musieť po Vianociach kúpiť sama 😀
Stresy nemám, keďže robím doma a nemám toho momentálne veľa, dala som si tento týždeň menej pracovný, v pondelok som umyla a vyzdobila okná a poupratovala, včera som piekla medovníčky a urobila griláž.. Zajtra zbehneme na väčší nákup a cez víkend ešte urobím jeden - dva plnkové a extrasladké zákusky pre môjho extrasladkého a Vianoce môžu prísť 🙂
Som zvedavá ako Vám dopadne spermiogram.. Ale držím palce, aby ho už nebolo treba 😉 Mne sa zdalo, že ma pred MS pobolievala maternica aj vaječníky viac ako bežne, ale neviem, čo naozaj, alebo sa iba viac sledujem 😀 Určite počkám ako dopadne januárové snaženie a potom buď koncom januára alebo februára asi zájdem za dr. poradiť sa ako ďalej 🙂
@zuzik1927 Ja by som už na Silvestra teoreticky mohla byť tehu, asi si pre istotu dám trošku pozor na alkohol.. Nieže by som sa obyčajne opíjala, ale predsalen, odkedy sa snažíme, pijem vždy pred ms trošku opatrnejšie, človek nikdy nevie.. 😉

zuzik1927
19. dec 2013

@nair tak uvidime, ci sa to podari, ale mohlo by sa take pekne odbobie nas caka...tak mozno, ved sa bude oddychovat, nic nerobit, ziadny stres 😀 ..uvidime..noo a odkedy sa mi snazime, uz som asi ani vobec nepila..ale rozmyslam, ze na silvestra si dam aspon sampanske..

hennyinnsbruck
19. dec 2013

@nair moja bola ozaj skvela som na seba pysna 🙂 ja tiez nemusim tie kremove zakusky....ja nebudem mokc vyoekat do silvestra upeciem len linecke a kokosovych jezkov, vsetko bude premiera, ale su to jednoduche recepty takze myslim si ze to zvladnem...
Varit 24nebudem, do 14tej robim a vecer sme u svokrocov,a 25teho urobim kacku.
Zajtra ma moj termin u urologa ale len pohovor ci ako sa to vola...potom sa uvidi...ozvem co bolo....

nair
20. dec 2013

@hennyinnsbruck Ja musim cosi este upiect, sme od maja v nasom novom byte a predpokladam, ze nas budu chciet prist vsetci pozriet, tak sa budem tvarit ako "gazdina" 😀 Inak, toto su nase prve Vianoce ktore budeme spolu u nas doma, minuly rok sme si iba urobili stromcek, aj som cosi upiekla, ale na stedry vecer sme boli kazdy u svojich rodicov. Celkom sa tesim, muza bavi varenie, takze bude spolupraca na pripravach 🙂

hennyinnsbruck
20. dec 2013

@nair supeeer 🙂 moj vie ,,uvarit,, akurat toast, ale jezkov urobime spolu.este nepiekol takze hadam to neskonci hadkou 😀
Raz vyprazal rezne, a samozrejme musel pritom telku pozerat a ked som povedala -v dobrom-sleduj ich nieze zhoria sa urazil....aj tak bolo,boli pripecene 😀 ale snaha sa ceni...
My sme chceli byt tento rok na slovensku, no nevyslo to.. ☹ chybaju mi slovenske vianoce.
Tu su celkom ine,ine jedlo,ine zvyky.....

nair
20. dec 2013

@hennyinnsbruck Môj si myslí, že všetko vie, niekedy je to fajn, lebo naozaj skoro všetko vie.. 🙂 Ale niekedy mi ide na nervy, keď sa mi stará do toho čo varím ja.. Preto si musíme vždy jednoznačne podeliť úlohy a potom to ide 🙂 Ja som celkovo zvedavá ako zvládneme štedrý deň, lebo každý si priniesol z domu svoje tradície, a aj keď pochádzame z jednej dediny, sú dosť rôzne 🙂 Taktiež by ma mrzelo, keby som nemala na Vianoce všetko naše tradičné slovenské, takže ťa úplne chápem.

hennyinnsbruck
20. dec 2013

@nair dakujem...
My nespajame tradicie, ja sa prisposobim kedze som sama, musim len dufat ze buduci rok to vyjde...na figu je ta dialka, ze na 3dni sa ani neoplati jazdit,...no uvidime....
Ty napis potom ako to u vas prebehlo 🙂

Chcem sa opytat, nerobim si nadeje ale tak teoreticky:;; od kedy mi skoncila menst, mam denne bolesti ..jemnulinke,ale citim raz tu zaboli,raz tam...mohlo sa podarit tesne pred menstr? Ci nejaka hormonalna zmena?
Menstr bola tiez divna, najpr tie ukrutne bolesti,o dva dni nic,sme sa aj posnazili dokonca ani od krvi ho nemal,a potom take hnede-tmave a dva dni jemne krvacanie,...nesledujem sa, ale tie zabolenia je citit....
Co si myslis podla teba?
Zapal podla mna nie,to by ma asi stale brucho bolelo...ci?
moj ma 7meho termin na spermiogram tak som zvedava...dnes bol len na konzultacii.

nair
22. dec 2013

@hennyinnsbruck Tak držím prsty, o rok snáď Vianoce na Slovensku.
Podľa by to mohlo byť hormónmi, že Ti to začína fungovať ako by malo, keď to takto viac cítiš.. Ja som tiež zmätená, povedala som si, že teraz cez sviatky nič nesludujem, ale predvčerom ma pobolieval jeden vaječník, včera ma v ňom dosť pichalo, dnes zasa druhy a maternica.. Asi to bude tým, že som pred ovu, lebo by mala prísť za deň - dva, ale nikdy predtým som to takto nepociťovala, tak neviem čo to je odrazu 🙂

hennyinnsbruck
22. dec 2013

@nair ja som zvedava kedy budem mat ovu...kamoska ci teraz nebola..jaaze neverim tomu hned po menstr a zeby ma boleli tyzden vajecniky?to asi nie...tiez myslim ze len viac funguje...
Si pred ovu mozno zato citis nie?

zuzik1927
24. dec 2013

@tamtadam
@hennyinnsbruck
@nair baby šťastné a veselé Vianoce prajem..a aby sme o rok už mali malé babatka ako darčeky pod stromček, alebo ich aspoň očakávali :-*

hennyinnsbruck
24. dec 2013

@zuzik1927 aj tebe moja pekne vianoce prajem...
Ano buduci rok budeme vsetky min tehulky 🙂

nair
25. dec 2013

@hennyinnsbruck ano, asi pred ovu, len nikdy predtym som to tak intenzivne nevnimala.
Inak Stedry vecer sme prezili velmi prijemne, akurat sme s vecerou trosku meskali oproti planu 🙂 O rok vylepsujeme 😉 Je to super pripravit si vsetko ako chceme a vytvarat si nove vlastne tradicie.. 🙂

@hennyinnsbruck @zuzik1927 Aj ja Vam prajem baby pekne zvysok vianocnych sviatkov, vela radosti a pokoja v kruhu rodiny, a taktiez aby sme o rok uz mali kazda tu svoju rodinu o jedneho clena bohatsiu 😉

dzenar
25. dec 2013

@zuzik1927 aj ja sa k vam pripajam

zuzik1927
25. dec 2013

@dzenar dakujeme 🙂

dzenar
25. dec 2013

@zuzik1927 a kolko mas rokov a je nieaky naznak ze uz cakas babo

zuzik1927
25. dec 2013

@dzenar tak mam 25, a momentalne nie, stale mi meska ms, ale tento mesiac som zacala brat gynex a merat teplotu, dnes som 11DC, teplota je 36,2 uz druhy den, tak neviem ci je to ovu alebo co, lebo tento cyklus by to bolo teda dost skoro..ty si ako na tom?

dzenar
25. dec 2013

@zuzik1927 a uz mas babo 1 ci este nie ?ako ja som na tom snazime sa snazime dufam ze to sa coskoro podari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre