Snažíme sa - Čo robiť aby sa zadarilo?

lily14
17. jan 2019

Čo všetko robíte preto aby sa to podarilo? Jasné okrem styku 😂

danyb
17. jan 2019

z vlastnej skúsenosti Ti poradím, nerobte nič, len si užívajte jeden druhého a milujte sa vtedy kedy na to budete mať chuť a ak do roka neotehotnieš, až potom sa tým začnite zaoberať 🙂 veľa totiž robí psychika..

lily14
autor
17. jan 2019

@danyb my sme to už začali riešiť,lebo rok už prešiel a nie som najmladšia

lsimo
17. jan 2019

@lily14 hlavne je dôležitá psychická a fyzická pohode. vtedy sa všetko lepšie darí a všetko ľahšie ide 🙂 držím palce, aby sa Vám čím skôr podarilo!

danyb
17. jan 2019

@lily14 v tom prípade nečakaj a rieš všetky vyšetrenia teba aj tvojho manžela.. pretože môže byť niekde problém, ktorý sa dá odstrániť a ty budeš zbytočne jesť vitamíny a merať bazálnu teplotu a budeš len čím ďalej viac frustrovaná z toho že sa nedarí.. pre chlapa spermiogram, pre teba priechodnosť vaječníkov, hormonálny profil, folikulometria ako základ a potom aj ostatné špecializované vyšetrenia, genetika, štítna žľaza, protilátky na spermie, alergie, hematológia..
my sme sa takto zbytočne trápili tri roky, keby sme to riešili hneď tak, už máme dávno babätko 🙂 držím palčeky 😘

topasitta
17. jan 2019

@lily14 tak potom mozes ist za gynekologom, poradit sa a uvidis. Ked je nejaky fyzicky problem, mozes byt aj neviemako psychicky ok a stale nic. Na druhej strane, ked je vsetko ok, je dobre si nerobit dalsi stres.
Moze ti navrhnut pobehat vysetrenia. Muz spermiogram a urologiu, ty hormon.profil, folikulometriu, laparoskopicku diagnostiku,endokrino, hemato, spolu reproimuno , genetiku, stery na chlamydie mykoplazmy ureaplazmy.
Toto vsetko je mozne vysetrit.

luciklululucka
17. jan 2019

Ak je to už vyše roka... choďte na reprodukčnú kliniku, väčšinou majú všetko pod jednou strechou a nemusíš sa kade tade objednávať a behať po lekároch. Oni spravia základné + nadstavbové testy a uvidí sa ďalší postup. Niekedy stačia len vitamíny, niekedy len to, že si tam a psychika zaúraduje "tu sa to už poradí" a otehotnieš prirodzene ako my. 🙂

lily14
autor
17. jan 2019

Tak ja mám základe vyšetrenia všetko ok muž ide piatok na spermiogram...no len či to nebude vek🤔39😯

ingelika78
17. jan 2019

@lily14 fuha... to si ako som bola ja vekovo... to by som asi necakala ani ten rok... drzim palce, teraz uz mam 40 a novorodenca

kabba
17. jan 2019

Odporucim precitat tento clanok a zaradit nejake vitaminy do jedalnicku. Ci uz vo forme stravy alebo doplnkov 🙂 https://www.slovenskypacient.sk/liecba-neplodno...

danyb
17. jan 2019

@lily14 odporúčam v tvojom prípade navštíviť CAR.. ak má muž spermiogram v poriadku a aj ty máš základné vyšetrenia porobené je viac ako pravdepodobné, že máš už nekvalitné vajká ☹ a nízke AMH, vajíčka sa netvoria počas životu ženy (tak ako spermie) ale tvoria sa v prenatálnom vývoji dieťaťa, takže tvoje vajíčka majú už 39 rokov ☹ je síce pravda, že možno máš ešte aj kvalitné vajíčka ale pravdepodobnosť otehotnenia je oveľa menšia ako pri mladších ženách.. nie je to nemožné, akurát by si sa možno prirodzene načakala aj niekoľko rokov, kým by si trafila oplodnenie zdravého vajíčka.. na vitamíny ani nič podobné by som sa v tvojom veku nespoliehala, ja ľutujem, že som to neriešila skôr v CAR.. ak chceš napíš mi internú poštu 🙂

vlasica19
17. jan 2019

Hlavne na to nemysliet ako na "snazenie sa" 🙂 Treba tomu dat volnot

danyb
17. jan 2019

@vlasica19 to som jej radila na začiatku aj ja, ale pri jej veku 39 si už nemôže dovoliť dať tomu volnosť a už vyše roka sa jej nedarí.. treba to riešiť s lekármi, najlepšie v CAR..

ingelika78
17. jan 2019

@danyb presne. Suhlas do bodky.

lily14
autor
17. jan 2019

@ingelika78 a podarilo sa prirodzene či umelo?ja už jedno dieťa mám no strašne chcem druhe

sonik231
17. jan 2019

Ja ti môžem poradiť s vlastnej skúsenosti som pila čaj s alchemiky zltozelenej.

ingelika78
17. jan 2019

@lily14 prvy pokus ivf nam vysiel.

sivana09
17. jan 2019

My sa snazime tak ze ja som uplne bez alkoholu a kofeinu dlhodobo. Muz bez alkoholu pol roka. Beriem kyselinu listovú preventivne. Robim ovulacne testy, jasne pravidelny styk.. mne sa podarilo otehotnieť na uplne prvý pokus, ale potratila som a od potratu sa nejako nic nedari...

lily14
autor
17. jan 2019

@sonik231 to robim

lily14
autor
17. jan 2019

@sivana09 to až tak káva a alkohol ovplyvňujeja kávu každý deň a pohár vína raz týždenne

ingelika78
17. jan 2019

@lily14 brutalne . V knihe Fertility Diet (dieta na plodnost) ktoru som citala pred cca rokom je napisane , okrem ineho - aj inde , ze alkohol a kofein je tekuta antikoncepcia. Hlavne v nasom veku kde uz je kvalita vajicok diskutabilna treba urobit vsetko pre ich aspon aku taku kvalitu. Pomoze to aj pri priprave na IVF - ja som nakoniec mala 18 vajicok a z nich 12 embryii co je na takyto vek vela. A zacala som s uplne priemernuckym AMH.

sonik231
19. jan 2019

@lily14 musí to byť alchemiku zltozelenej nie ťa obyčajná . Tak super 🙂 držím palce .my sme sa snažili rok . Skúsila som toto a podarilo sa 🙂

lily14
autor
19. jan 2019

@sonik231 ale určite si mladucka

lily14
autor
19. jan 2019

Tak robím ovulácne testy a druhá čiarka je ale slabá...chcem sa opýtať to mám robiť ovulácne testy aj keď podľa kalendára nemám mať ovuláciu??

majkacica
19. jan 2019

Co najlepsie pomaha otehotnet priatelom skusame asi rok aj pol a stale nic😞😈

sonik231
20. jan 2019

@lily14 chceli ste skúsenosť,ci riešiť vek? 🙂 Len som napísala čo pomohlo nám .Pýtali ste sa ja som odpovedala 🙂 pekný deň. Držím palce .🍀

ninkova
20. jan 2019

Ahojte tak aj my sme sa začali snažiť, tento mesiac to vyšlo akurát na plodné dni tak uvidíme...mám také menšie bolesti v podbrušku ale to mám tesne po plodný ch dnoch

anavi85
24. jan 2019

Ahojte. Snažíme sa s manželom už vyše roka. Stále nič. S bývalým partnerom mám deti. Tak moja gynekológička to uzavrela, že treba, aby manžel išiel na spermiogram, len sa bojí, aby nebol neplodný. Obvodný ho poslal k urológovi. Tak uvidíme čo bude... Beriete dajaké vitamíny? Viete nám niečo odporúčiť... Už som dosť frustrovaná. Ja mám už 33 a manžel 32...budem rada za každú radu... Ďakujem

topasitta
24. jan 2019

@lily14 ovulaciu ti kalendar neurci. Musis pozorovat znaky- hlien krcka maternice, bazalnu teplotu,... ked netusis, kedy asi by mohla byt, rob testy od cca 10teho dna,kym nebudu ciarky rovnako silne.
Pridaj sa do nejakej snazilkovej skupiny, a citaj a citaj, potom sa vela dozvies.

topasitta
24. jan 2019

@anavi85 tym ze sa boji, nic nevyriesi. Nech to neberie tragicky, teraz je uz bezne, ze aj zdravym parom sa nedari. Nech ide, ved tam z neho neodkusnu. Cim skor to zacne riesit, tym je vacsia sanca, ze to skor vyriesi.
Vitaminy? Nam napr nepomahaju, a to sme pokupili vselijake, ale sem tam baby pisu, ktore im pomohli.

luciklululucka
25. jan 2019

@anavi85 Ahoj, nám pomohol Inofolic a folandrol, zlepšil spermiogram. Vraj to je teraz bežné taký spermiogram, kt. treba aspoň takto pomôcť. Vraj každý druhý muž :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre