Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

flamenga
9. okt 2009

willi snáď áno 🙂

willi a ty si v akej fáze cyklu? Zisťujem totiž, že choroba je tiež tehu príznakom 😀 ... vraj sa trošku oslabuje imunita, tak sa často stáva, že sú tehule náchylnejšie na choroby 🙂

willi
9. okt 2009

...ja som z 29 dnoveho cyklu momentalne 21 DC...akurat som tu vcera dievcatam pisala, ze som vcera objavila nejaky biely vytok, uplne ako bielko a zacali ma palit bradavky...ale nepripisujem to tehotenstvu (nechcem tomu venovat pozornost, aby neprislo sklamanie) 😎

...inak o tej oslabenej imunite som tiez dost pocula a vela dievcat uvadza, ze v zaciatkoch tehu sa skor citili ako pri chripke 😀

...takze dufam, ze ta moja "chripka" bude mat tiez 9-mesacne trvanie 😵

flamenga
9. okt 2009

willi v tehu je výtok 😉 na tom sa pýtala skúsenejších dievčat aj ja 🙂 lebo ho mám

aduliak
9. okt 2009

a mame dve tehulky 🙂

willi
9. okt 2009

...no uvidime o tyzden, myslim, ze na prve tehu priznaky by bolo este prilis skoro 😕

...flam a kedy ides k dr., aby Ti potrvdili to, co vieme z testikov? A ktory den cyklu si testovala prvy krat?

...adu, ak by som bola tehu, tak potom budeme uz tri, lebo black ide so mnou 😉

willi
9. okt 2009

...adu a Ty nemas tiez podobny cyklus ako black a ja? 😕

willi
9. okt 2009

...flam a preloz mi prosim to Tvoje motto 🙂

aduliak
9. okt 2009

willi....mame skoro rovnaky cyklus.... 😀 ja (ne)cakam mrchu buduci stvrtok 15.10. .... preto sa mi zda ten moj pokles v grafe divny......mavam skor 29 dnove cykly...

flamenga
9. okt 2009

willi prvýkrát som testovala 25 deň cyklu 🙂 10-ty deň po ovulácii.... k lekárke neviem kedy, v pondelok budem volať na gyndu, lebo teraz mi to príde ešte také divné... vieš... sestrička sa ma opýta, že koľko mi meškajú krámy a ja poviem: zajtra mám dostať? 😀

a motto? 😀 😀 preklad: čokoľvek sa povie po latinsky, znie to vznešene 🙂

blackrose
9. okt 2009

no adu, mozn manzelovy potapaci predsa len vydrzali od vikendu 😉 a toto moze byt uhniezdenie... no ved uvidime 🤐
willi, ja mam tiez klasicke PMS priznaky... trocha ma bolia prsia (ale nie bradavky), vcera ma pobolievalo brusko a mam vytok, ale to skoro stale od ovulky (co nemavam tak dlho, az pred ms zvycajne)... podla FF mozem ocakavat mrchu do 4 dni, tak este vydrzim a uvidim 🙂
flam a blahozelam 😵 a vy ste mali aj nejake problemy a vysetrenia za sebou, alebo ste tych 15 mesiacov "len" skusali??

flamenga
9. okt 2009

blackrose "len" sme skúšali 🙂.... akurát v júni sa zadarilo prvýkrát, ale bol to spontánny potrat v 5tt... tak snáď to teraz bude mať iný scenár 😔

willi
9. okt 2009

...adu...takze Ty budes stvrta 😉

...flam, to motto teda nema chybu 😎

...black, mna tiez bolievali prsia tyzden-dva pred mrchou, ale momentalen nebolia, len tie bradavky 😕 ...ved uvidime, co bude ...takze Ty ocakavas mrchu uz tak skoro? Mne by mala prist 17-teho 😝

blackrose
9. okt 2009

no ja mam kratsi cyklus (teda zacalo mi to tak blbnut co sa snazime, tak vlastne neviem aky mam)... len min. mesiac som mala 28 dnovy a ovu bola 15. den. Teraz bola ovu 14. den tak cakam, ze aj ms by mala (ale nemusela) dorazit o nieco skor. Ved uvidim...

aduliak
9. okt 2009

Black...aj mne sa zda, ze za 4 dni to mas nejako skoro 😲

blackrose
9. okt 2009

Sorry... ovu bola 13. den...

aduliak
9. okt 2009

a ak ti potapaci vydrzali, tak si normalne otvorim na oslavu nealko pivo a zblaznim sa..... 😀
ale nemam ten pocit.....uvidime teplota zajtra...a to som si hovorila,ze od zajtra nemeriam....
ale teraz mi napadlo,ze zajtra ideme na svadbu a dnes gratulovat s darom a mozno jeden poharik mi nanutia.... to ovplyvni zajtra teplotu,ze?

blackrose
9. okt 2009

pozrite si moje 3 grafy... mam to take rozhadzane
1. graf: ovu 17 DC, LF len 8 dnova, cyklus 25 dnovy
2. graf: ovu 15 DC (asi), LF 13 dnova, cyklus 28 dnovy
3. graf: ovu 13 DC a ostatne ani len netusim 😀

Ale ostatne mesiace sa mi cyklus pohyboval od 25 do 30, takze si myslim, ze ked bola ovu skor, ze mozem ms ocakavat uz okolo 26-27 DC co je za 4-5 dni...

blackrose
9. okt 2009

jeden poharik by podla mna nemal ovplyvnit tehu, ale ako som citala, je to na kazdej ine... takze tazko povedat... na dovolenke som pila kazdy den 2-3 pohariky vina a vobec netusim ako sa to odzrkadlilo (ci vobec) na teplotke...

aduliak
9. okt 2009

tak uvidim.....rano zmeriam a ak stupne, tak vam pridem povedat...ak nie.....pijem na svadbe od zialu 😀

nina88
9. okt 2009

black tak už vieme prečo ten skákavý graf na dovolenke.... 😉 😀

blackrose
9. okt 2009

od zialu pit nemusis, ale nechcem ta strasit, ale ani pokles neznamena 100% tehu... stava sa to aj v netehu krivkach ☹ co je dost trapne, pretoze uz sa na nic nemozeme na 100% spolahnut...
ako som si aj vcera citala na merenibt:
Studie k implantačnímu poklesu(v angličtině) - píše se tam, že 11% křivek s implantačním poklesem neskončí těhotenstvím, 23% ano. Nejčastěji se tento pokles objeví mezi 7. a 8.DPO

willi
9. okt 2009

...black, tak Ty poriadne "skaces" 😀

...adu 😀 , v pohode si daj poharik

blackrose
9. okt 2009

ninka, myslis, ze to bolo tym pitim??? pretoze som pila stale rovnako 😉 na veceru sme si dali pol litra vina (spolu obaja a mm vypil aj viac ako ja)... ale spravilo to asi vsetko dokopy: kazdodenne narocne cestovanie, vinko, unava, meranie v ustach apod.

aduliak
9. okt 2009

Black...ja viem, ze to neznamena tehu.....ale pokial teplota vzrastie, tak mam aspon nadej 😀
ja som sa tento mesiac na vlastnej kozi presvedcila, ze na teplotu sa absolutne neda spolahnut na 100%....pri tej mojej ovulacii.....

blackrose
9. okt 2009

willi, preto stale poctivo meriam, aby som vedela, co to so mnou robi a vlastne aku mam LF apod. Lebo z tychto predoslych dvoch merani som vobec nic nezistila... teda hej, ze mam ovu 🙂

aduliak
9. okt 2009

Willi...poharik si dam...vsak uz som nepila ani nepamatam kedy 😀

blackrose
9. okt 2009

adu, tak to mas pravdu 🙂

willi
9. okt 2009

... obdivujem Vas, ktore meriate BT 😉 ...ja neviem kedy sa k tomu odhodlam, som na to asi dost pohodlna 😝

aduliak
9. okt 2009

ja uz som vyrastla z toho, ze kazde pichnutie, kazdy iny naznak moze znamenat tehu.... ale nadej zomiera posledna a stale sa snazim mysliet optimisticky 🙂
takze este zajtra zmeriam.... v nedelu asi nie...to asi po svadbe nebudem schopna....a potom uvidime, ci stvrtok alebo piatok mrcha pride.....

willi
9. okt 2009

...adu, tak sme na tom asi rovnako...tiez sa uz nerada sledujem, pretoze aj tak viem, ze vysledok nijako neovplyvnim, len si mozem navodit stres a zneprijemnovat zivot svojmu okoliu 🤐 ...takze nechavam to tak ako to ma byt a som pokojnejsia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre