Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

dzou
28. sep 2009

mati na femibion pocujem len dobre ohlasi...a prvykrat v zivote pocujem ze listovka je zbytocna 😕 ved to vsade vsade pisu ze ta je vlastne najjdolezitejsia v rannom stadiu tehu...kludne ju ber ja beriem tak isto ako ty listovku a E-cko 😉

mata1001
28. sep 2009

ok toto som potrebovala pocut.vlastne precitat! zajtra si to pojdem kupit!!! 😉 😉 😉

dzou
28. sep 2009

inac spiruanka ked sa mozem opytat to kolko rokov ma ta dr.ze ma take predpotopne nazory? 😅

mata1001
28. sep 2009

dzou 😀 😀 😀 😀 ale som sa zasmiala...ze predpotopne nazory 😀 😀 😀 😀

dzou
28. sep 2009

no tak hej 🙂 sak tu prve co ti povedia ked chces otehu je ze mas brat listovku ... nie na podpou otehotnenia...ale na spravne sa vyvijanie babetka 😉 na tu neurovu trubicu ci jak sa to vola 😅

puska16
28. sep 2009

dzou a preco si sa pytala, ked sa smiem spytat, spiruanky, ze ci jej mm fajci??? lebo moj fajci tak cca 18ks denne... 🤐

dzou
28. sep 2009

no lebo to dost zle vplyva na potapacov... maju mensiu pohyblivost u fajciarov 😔 takze je vyssie riziko zleho spemriogramu....

mata1001
28. sep 2009

boze moj dzou 😀 😀 😀 😀 potapacov 😀 😀 😀 ja sa zase smejem....ale nic v zlom...aspon nie som smutna z tej mrsky-ty ma aj rozveselujes 😀 😀 😀

dzou
28. sep 2009

no vidis 😀 sak od toho tu sme nie? ja sa tu tiez kolkokrae smejem co tu kto popise 😀 😀 ako tiez v dobrom ja nemam nejak depky z konika zatial ja skor z tej mrchy 😠

blackrose
28. sep 2009

som rada, ze sa vam ten clanok pacil tak ako mne, naozaj dufam, ze nam tie rady aspon trosku pomozu na nasu psychiku 🙂
baby hlavne nesmutte, optimuzmus treba na vas hodit 😉
a kyselina listova je urcite potrebna kvoli vyvoju babatka. Nezacne sa vstrebavat hned, takze nestaci ju brat az ked zisitme ze sme tehotne. A femibion 800 je vraj dobry - nejaka novinka, pretoze sa vstrebava lepsie a rychlejsie ako bezna kyselina listova. Ale je dost draha na to, aby som ju brala dalsich niekolko mesiacov. Radsej si ju kupim, az ked budem tehotna a ja teraz beriem Calibrum Babyplan.

mata1001
28. sep 2009

black aj ja som to brala ale docitala som sa ze nie je vhodny...tak som ho hned aj vysadila...a nevies co ten femibion stoji?

mata1001
28. sep 2009

dzou ved daj nejake slova po UK,nejake smiesnosti 😀 😀 😀

dzou
28. sep 2009

nooo to nie.. oni take nemaju ako my 😀 ale a jednej anglicke takejto podobnej stranke tiez volaju spermie ze swimmers...zice plavci 😀

mata1001
28. sep 2009

ty neberies nejake vitaminy?

dzou
28. sep 2009

pytas sa mna? 🙂

mata1001
28. sep 2009

jasne ze teba krasna vila

dzou
28. sep 2009

sak som pisala...mati ty co spis? 😀 😀 😀 beriem listovku a E-cko ale je to na predchadzajucej strane posledny prispevok 😀 😀 😀 😀

mata1001
28. sep 2009

jaaaaj no prepac....a kukam medzi tym serial z jojky ale to len jednym okom....a druhe uz mam zatvorene lebo som unavena a uz by som spala... 😀 😀

dzou
28. sep 2009

no mne uz zachvilu pride mm tak sa vyparim, ale zajtra pridem ale zase az tak okolo 18...

mata1001
28. sep 2009

moja aj ja asi idem....pa a dobru noc.
zajtra tiez pridem az tak okolo 18 h lebo musim zehlit 😠 😠 😠

blackrose
28. sep 2009

a v com ako ten babyplan moze vadit?? ved su to len bezne vitaminy, kde je zvysena kyselina listova... podla mna je to hlupost... uz si nepamatam kolko stal ten femibion, ale viem, ze to bolo ovela viac ako babyplan, neviem ci okolo 500 Sk... fakt si uz nepamatam...

blackrose
28. sep 2009

no ale tu som femibion nasla len za 13 Eur... tak neviem... http://www.mojalekaren.sk/femibion-800-30tbl/

blackrose
28. sep 2009

a este som nasla (dnes mam taky hladaci den🙂 co obsahuje Calibrum Babyplan a comu ktory vitamin pomaha v tehotenstve pripadne pri otehotneni. Zaujalo ma to, pretoze vacsinou je popisane o vitaminoch len tak vseobecne a nie upriamene na tehotenstvo.

Kyselina listová – je v praxi podávána v léčbě neplodnosti. Klinické studie prokazují její preventivní účinek u některých vrozených vývojových vad (rozštěpy neurální trubice, defekty břišní stěny plodu, rozštěpy rtu a patra), které lze pozitivně ovlivnit ve 25 až 75 %. Přísun kyseliny listové nedosahuje totiž při běžné stravě doporučovaných hodnot. Nedostatek kyseliny listové vzniká především při nízkém přívodu potravou (nevhodné složení potravy), při zvýšené potřebě, kterou právě těhotenství představuje, či při podávání některých léků. Nedostatek se může projevit jako porucha krvetvorby.
Vitamin E – je podáván v léčbě neplodnosti, jako prevence vrozených vývojových vad u plodů a při hrozícím potratu. Použitý přírodní vitamin E je účinnější než syntetický. Účinně chrání cévní systém před ukládáním cholesterolu, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v cévách. Kromě zlepšení plodnosti má antioxidační vlastnosti potřebné pro prevenci zdraví v zatíženém životním prostředí nebo při náročné činnosti. K regeneraci oxidovaného vitaminu E je nutný dostatečný přísun vitaminu C.
Vitamin C – podporuje vstřebávání železa a má pozitivní vliv na jeho využitelnost. Uplatňuje se při biosyntéze steroidních hormonů a kolagenu, který je v reprodukčním procesu potřebný pro růst
a reparaci jednotlivých hormonálně aktivních orgánů zajišťujících uhnízdění vajíčka a zdárný průběh těhotenství. Proto má jeho dodání velký význam pro plodnost ženy.
Železo – jeho příjem nedosahuje při obvyklé stravě doporučovaných hodnot. Doplněním železa a kyseliny listové se podstatně zvyšuje hodnota krevního barviva hemoglobinu, a je tedy účinnou prevencí chudokrevnosti v období těhotenství.
Jód – je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy a tím i pro normální růst, rozvoj a funkci nervového systému. Pro organismus může mít negativní dopad jak nedostatek, tak i v některých případech nadbytek či náhlé zvýšení příjmu jódu do organismu. Obecně je známo, že nedostatek jódu může vést k zvětšení štítné žlázy, změnám její struktury, event. i k rozvoji snížené funkce a produkce hormonů štítné žlázy. Nedostatek jódu a tím i snížené množství hormonů štítné žlázy u vyvíjejícího se organismu mohou mít následky na psychomotorický vývoj jedince. Optimální denní příjem jódu činí 150–300 mikrogramů. Tableta Calibrum® babyplan obsahuje přibližně poloviční doporučenou denní dávku, ostatní jód je přijímán v potravě nebo nápojích.

xena323
28. sep 2009

ak mozem poradit,vsetky tehu vitaminy obsahuju to co buduce i sucasne tehulky potrebuju...femibion ako novinka na trhu,obsahuje metafolin,co je akoby hotova forma kyseliny listovej ,ktoru uz organizmus nemusi spracovat,pretoze je zistene ze asi 50%zien nedokaze spracovat kys.listovu,cize tu je uz ta hotova forma a doporucuje sa uzivat mesiac pred planovanym tehu,tolko trva kym sa ta hladina kys list.vytvori v organizme zeny pre spravny vyvoj babatka...pomaha aj zenam kt.nemozu otehu...je drahsi,ale kolkokrat za zivot sem tehu a kolkokrat mesacne vyhodime prachy za kadernika a nechty....

xena323
28. sep 2009
spiruanka
28. sep 2009

Dzou,Matka mate pravdu bola by som sisi keby som prestala brat kyselinku 🙂 a dr.je trochu mimo ma asi 56 r.ale asik rozumu nikde aale kde najdem normalneho doktorka? 😠 kazdy ma svoju teoriu a prax je ina ako skutocnost.tusim ze zacnem aj ja pit ten cajik aj ked ja moc caje nemusim ale co uz nespravim koli mimisku 😉

aduliak
29. sep 2009

Dobre ranko baby.... zas sa hlasim ako prva 🙂

aduliak
29. sep 2009

Matka....ale mi luto, ze mrcha dosla, ale vsak je to teraz naposledy!!! 😎

willi
29. sep 2009

...ahojte kocky 🙂

...black 😉 , dakujem za rady a typy ako odburat "depku" pri planovani potomka, takze opat sa potvrdilo, ze sa treba od toho odputat - samozrejme, ze vieme, ze v podvedomi ta myslienka bludi stale, ale netreba tomu venovat kazdu minutu a sekundu 🙂

...ja som tiez po vysadeni zacala uzivat Calibrum Baby Plan (cca 4 mesiace), no potom som to vysadila, dokonca aj mne dokyna povedala, ze ak sa stravujem uplne normalne, dostavam dostatocne mnozstvo kyseliny listovej v strave, tak to nie je pre otehotnenim silit liekmi, a navyse mam znizenu funkciu stitnej zlazy a udajne vtedy nie je CBP vhodny, takze ja len tolko k Vasej vcerajsej temicke 😉

aduliak
29. sep 2009

Ahoj Willi...ta info o CBP ma teda zaujala, ja ho totiz jem tiez, tak teraz neviem, ci robim dobre 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre