Snažíme sa o 3. bábo.

rebekamarcusko
13. feb 2020

ahojte zienky,pridavam sa k vam. S manzelom sa snazime o 3.babatko. a kedze som pri svojich dvoch syncekoch neriesila plodne dni a vsetko okolo toho,tak sa citim ako idiot v niektorych vieciach :D. cize mam par otazok a mozno sa chcem len s niekym podelit o svoje pocity,kedze na kamosky moc casu nemam a muz na mna kuka jak puk, ked zacnem rozpravat o ovulacii atd. kedze nase snazilkovanie trva kratko,tak este nestresujem ale som dost netrpezlivy typ cloveka. brala som cca rok antikoncepciu 23.12.mi dosla mrcha a dalsie balenie som uz neriesila. 27.1. som dostala zas mrchu. a kedze som menstruacny kalendar stiahla prenedavnom,som tam zadala poslednu menstruaciu len. podla tej,som mala mat ovulaciu 10.2 ,mala som aj bolesti ako som zvykla mavat v strede cyklu na lavom vajecniku neskutocne pichanie a pri kazdom pohybe akoby ma niekto bodol,k tomu som mala aj ten tahavy vytok o ktorom som sa docitala,ze byva pri ovulke. sex bol aj v ten den aj nejake dni predtym.a neviem ani preco dala som si ze mam 28dnovy cyklus lebo som bola zvyknuta ze som mala menzes vzdy ako hodinky podla tabuliek. no lenze dnes som si uvedomila,ze som tam zabudla dat tu menstruaciu z decembra a ta kalkulacka mi vypocitala vlastne ovulku na 17.2..strasne ma zaujima ci som mohla otehotniet cez tie plodne dni,ktore som si myslela ze mam,alebo nie.velmi by sme chceli 3.babo. nemerala som si BT a nerobila ani ovulacne testy. Prepacte,ak vas zatazujem,ale fakt sa nemaam s kym poradit,lebo nikto v mojom okoli nic taketo neriesi. za rady Vam vopred dakujem 🙂

fokuska
13. feb 2020

@rebekamarcusko Ano mohla si otehotniet. To ti aplikacia nevie povedat presne, riadi sa proste len vypoctami. Tvoje telo sa este moze davat dokopy po antikoncepcii, nemusi fungovat pravidelne ako hodinky.
Viac ako priznaky ti ovulaciu moze potvrdit bazalna teplota a ovulacne testy.

rebekamarcusko
autor
13. feb 2020

@fokuska ďakujem veľmi pekne, za radu. A ako často sa meria BT? Ja som z tohoto úplný magor

fokuska
13. feb 2020

@rebekamarcusko Pohladaj si clanky, vsetko je pekne podrobne rozpisane.
Bazalanu teplotu musis merat kazde rano v rovnakom case hned po zobudeni este predtym ako prvykrat vstanes z postele. Meria sa v dutinach - v ustach, alebo priamo v posve. Nameranu hodnotu si zapises na papier, alebo zaevidujes rovno do aplikacie. Ta ti potom vytvori graf a podla toho ako teplota stupa a kedy klesa vies vyhodnotit kedy bola ovulacia a aj pravdepodobnost otehotnenia (ked teplota po ovulacii klesne, tak pride menstruacia, ak sa drzi vyssie ako pred ovulaciou, tak by to malo byt tehotenstvo).

rebekamarcusko
autor
13. feb 2020

@fokuska super, ďakujem pekne za vysvetlenie 😊😊

fokuska
13. feb 2020

@rebekamarcusko Rado sa stalo 🙂

marinecka95
13. feb 2020

@fokuska ja len toľko, že ovu testy nič nepotvrdila. Zachytia len najvyššiu hladinu LH hormónu - to že je test pozitívny neznamená prebiehajúcu ovulaciu. Tú potvrdí až BT

fokuska
13. feb 2020

@marinecka95 Ano, nie je to presne, ale mozu napovedat, ze sa ovulacia blizi. To, ci aj realne prebehne je druha vec.

marinecka95
13. feb 2020

@fokuska áno 🙂 ja som len chcela autorke vysvetliť, že ovu testy nie sú 100%tnou istotou, že ovu prebieha

fokuska
13. feb 2020

@marinecka95 Ok, ved ja tiez nie v zlom... ja som to asi zmatocne napisala v tom prispevku, ze "potvrdit" - myslela som to tak, ze testy a bazalna teplota presnejsia potvrdia presnejsie ako len sledovanie priznakov.

bona12
13. feb 2020

@rebekamarcusko ahoj, som na tom rovnako, ze 2 boli tak,ze nic som neriesila..a teraz 3. som aai pred 3-4 mesiacmi zacala slwdovat podla ovu kalkulacky, hlienu,bazalnej(ale ro nebolo pravidelne), ale som si povedala,ze asi sa s tym nebudem stresovat...lebo potom aj sklamanie..a zda sa,ze sa tento mesiac zadarilo, uz aj slaba ciarka na teste a to cakam este len za par dni mrchu 🙂 takze skor si myslim,ze zatial sa riad len orientacne kalkulackou a hlienom a ak by to nepomohlo do cca roka,tak potom by som sa asi poradila a doktorom ;)

rebekamarcusko
autor
13. feb 2020

@bona12 tak si na tom úplne podobne ako ja 😊😊😊

bona12
13. feb 2020

@rebekamarcusko tak drzim palce,aby sa zadarilo co najskor 😊😊👍

rebekamarcusko
autor
13. feb 2020

@bona12 ďakujem veľmi pekne

pattinka
17. feb 2020

@bona12
@rebekamarcusko dievčatá, pridávam sa do vašej malej skupinky snažiliek o tretie bábätko 😊💚🍀🙏💕 zatiaľ mam práve plodné, dní tak uvidíme... A snazilkujeme od Vianoc, takže nie dlho, ale ja som veeelmi netrpezlivá 🤨

rebekamarcusko
autor
18. feb 2020

@pattinka ja tiež, už čakám na to pomaly kedy si môžem test spraviť 😂

pattinka
18. feb 2020

@rebekamarcusko ja budem robiť niekedy koncom budúceho týždňa... Mrchu 2.3. určite nečakám 😣💞😊🍀✊ držím ti palce

rebekamarcusko
autor
18. feb 2020

@pattinka ja mam dostať o 6 dní, tak snáď sa nedočkám 😂

rebekamarcusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre