Snažíme sa o bábo, ale mám nadváhu

vyvka
25. apr 2018

Zacnem tym ze uz 2 roky sa snazime o babo zijem v zahranici
Kde sa stale riesi len vaha ak chces babo schudni jasne mam par kil navyse ale niesom obezna ..nejde len omna mam
Kamosky ktore su stihle a tiez im lekari radili schudnut
A zase poznam zeny ktore su vazne obezne a deti maju dokonca moja znama je v 3 mesiace a to ma vyse 90 kil
Tak kde je pravda ? Ako to vlastne naozaj Je?
Lebo v UK lekari sa zameravaju hlavne na vahu
A na slovensku teda aspon mne sa o tom nikdy lekar nezmienil

V january som tehu bola
No v 8tt som potratila Beriem aj clomid na podporu ovulky manzel bol na spermiograme vsetko je okey az na to ze pred cca 2 rokmy mi zistila polycysticke vajecniky
Nasledne nato som podstupila laparoskopicky zarkok
A bolo mi povedane ze uz
Je vsetko v poriadku ...
Tak teda rozmyslam ze sa mozno nedari prave pre zly zivotny styl ?
Snazim sa jest zdravsie zelenina ovocie obmedzila som pecivo sladkosti vyprazane zacala som uzivat inofolic pijem alchemilku
Myslite ze to bude mat nejaky Efekt ?? Podarilo sa vam otehotniet az ked ste zmenili zivotny styl strava pohyb?

ah1234
25. apr 2018

No ja si myslim, ze zdravy zivotny styl ti neublizi, ci uz co sa tyka pocatia, alebo vseobecne tvojho vlastneho zdravia. 🙂 Tazko ti niekto zaruci, ze ked schudnes, zacnes cvicit a "ukludnis" si mysel, tak sa ti podari pocnut, ale urcite ti nikto nepovie, ze ak tieto kroky podniknes, tak ti to sancu pocat znizi. 🙂

amarilka26
25. apr 2018

Noooo ja mam 110 kg/37 rokov a otehotnela som. Dva razy sice potrat, ale pobehala som si vysetrenia a zistili mi gen.mutaciu - homozygot. Takze pri dalsom tehotenstve mi kazali hned prist, co som aj urobila a denne si picham injekcie, no a teraz som v 23.tyzdni. Pokial nie si extremne obezna, tak si nemyslim ze by za tym bola vaha. Inak ten inofolic som brala tiez, a kazdy krat som po mesiaci - dvoch zostala tehotna. Tak drzim palce 🙂

littleslovak
25. apr 2018

Nie je to tu prva diskusia na tuto temu... kazdopadne zdravsi zivotny styl ti prospeje. Ver mi, bude to drina ale ako dobre sa potom budes citit. To ze si upravila stravu je odbry zaklad. Vyhod sladene napoje a pi vela vela vody, uvidis ako to pojde dolu aj samo... Ak sa na to budes citit, pridaj sport - aj ked len prechadzky ci plavanie.
Co sa tyka tehotenstva a nadvahy - otehotneli aj zeny vychudnute a aj obezne. Z toho sa nic nedozvies. Kazda je ina, a dovodov moze byt milion preco to zatial nevyslo... No viacere z nich mozu suvisiet s nadvahou. BTW aj tie tvoje polycysticke vajecniky mohli byt sposobene tym, lebo ak ma pamat neklame ide tam hlavne o hormonalnu nevyrovnanost. Problemy s hormonmi mozu sposobovat aj neplodnost ale aj tu nadvahu. Bola si na vysetreni napr stitnej zlazy? Riesila by som to. Drzim palce.

pininka
25. apr 2018

Aj ja mam cez 100kg a bez problemov som otehotnela,dokonca skoro vzdy na prvy sup, mam tri deti. Prve som potratika, ale az na hematologii mi zistili,ze mam dedicne prrdispozicie. Ak nemas 150kg a viac tak vaha v tomto urcite nehra rolu.

vyvka
autor
25. apr 2018

Dakujem baby ... som rada ze som sa Konecne dokopala na zdravsi Zivotny styl
Snad mi prave to pomoze .. zamestnat mysel niecim Inym .. a mozno sa podari hlavne preto ze nato nebudem Mysliet

ifava
25. apr 2018

Ja si myslim, ze na to isto ma vplyv aj zivotny styl, nemusi to byt priamo vaha ale aj ci mas nejaky pohyb aspon trosku, trosku zdravsia strava a uvidis budes sa aj ty citit lepsie 🙂

lilyianka
25. apr 2018

@vyvka ja som vzdy bola chuda, sportovala som, stravovala sa v pohode, nejem vysmazane, mastne,tucne, bielu muku vobec, pecivo sem tam, sladke si tiez dam sem tam....a napriek tomu sa nam uz niekolko rokov nedari otehotniet

eliska13
25. apr 2018

@vyvka myslím, že to má na otehotnenie vplyv.Aj, keď x žien Ti napíše, že otehotneli s nadváhou.Ale zase byť tehotná s nadváhou je riziko vyššieho tlaku, celkovo únavy a pár rokov ubehne a väčšina z nás v prechode priberie.Ja som mala jeden čas 82 kg a gynekológ hromzil, že mám si váhu strazit

bakosiatko
25. apr 2018

Aj ja mam cez 100kg a otehotnela som na prvú a to dvakrát, držím palce.

bohumila1988
25. apr 2018

@vyvka Ajoj... skôr možno bude problém s tými polycystickymi ovariami.... je to syndrom ktorý vplýva aj na metabolizmus( priberanie, horšie sa chudne, inzulinova rezistencia- na to hlavne v zahraničí davaju aj antidiabetika čo môžem pomôcť) môžeš mat pri tomto syndróme aj anovulacne cykly - folikulometriu u vas robia? A platí že ak do 30 po roku snaženia neotehotnies začína sa to riešiť, po 30 po pól roku. ...
Zdravá životospráva určite neškodí

vyvka
autor
25. apr 2018

@bohumila1988 ahoj
Beriem Clomid na podporu ovulky ... tak som chodievala na folikulometriu casto
Ovulku mam ... potvrdenu lekarom a nasledne aj s krvi
Tehotna som v decembri Uz bola len to neskoncilo Bohuzial dobre ... v 8tt som potratila
Kedze to bolo rane stadium tehotenstva a prvy potrat sa to neriesilo lekari to nepovazovali za ...nutne
🤷‍♀️🤷‍♀️
Ale hned ako mi zistili
Polycysticke vajecniky tak som podstupila laparoskopicky zakrok a prefuk vajcodovou....
Od tej doby sa mi upravil cyklus ...
Myslela som si ....ze ak som bola ba laparke by to malo byt fajn ci ??

extempore
25. apr 2018

@eliska13 tiež sa blížim k sto kg a otehotnela som dvakrát na prvý šup, dve bezproblémové tehotenstva, tlak skôr nízky, cukor som mala cca 3 a má byť okolo 5. Opuchnutá som vôbec nebola, pričom suseda, čo má 50 kg sa v tehotenstve nemohla obuť, čo mala nohy ako konvice. Oba pôrody rýchle, skoro bezbolestné. A stále má len všetci strašili, že kvôli nadváhe budem mať problémy. Niekedy som mala pocit, že tých doktorov to až serie, že nemám kvôli nadváhe žiadne ťažkosti lebo im to nejako nezapadalo do tabuliek. Tým chcem povedať, že sme každá iná, napriek tomu si myslím, že je to veľmi o psychike...

pininka
25. apr 2018

@extempore do botky ako ja.

vyvka
autor
25. apr 2018

@extempore
Aj ja si myslim
Ze psychika robi vela ... rady typu zamestnavaj sa Niecim cvic a neviem co este ... a nebudes mysliet nato ze chces byt tehu ...
Je to blbost ked zena po niecom roky tuzi neda sa nato zabudnut z dna na den ... to by som potrebovala skor dovolenku zmenu v zivote ...

extempore
25. apr 2018

@vyvka vieš čo? My sme dlho chceli bábo, ale stále nebol vhodný čas.. najprv sa nedalo kvôli robote, potom sme chceli hypotéku, potom sme sa sťahovali, potom zmena roboty.. no a ja som takto dva roky na nič iné ako na bábo nemyslela. Až som sa jedného dňa nastavila tak, že vlastne všetko, čo robím - zarábanie peňazí, hypo, sťahovanie, robím vlastné kvôli bábätku, že je to už ako keby sme na ňom pracovali, aj keď v skutočnosti som ešte brala antiku. No a potom to zrazu prišlo.. 30. júla sme si 1x nedávali pozor a 13. augusta už bol pozitívny test. Skoro som odpadla 😂😂😂 vôbec som to nečakala, lebo ma všetci strašili, že kvôli nadváhe budú problémy a že už tiež nie som najmladšia (mala som tesne po 31). No tak ja som sa nastavila tak, že tomu tak polroka nechám voľný priebeh a keď to nepôjde, budeme riešiť a chudnúť 😂😂😂😂 no a bac ho, na prvú šupu sa zadarilo 😁😁😁

bohumila1988
26. apr 2018

@vyvka prefuky neriesia polycystické ovaria, ale len priechodnosť vajcovodov...

dagmara17
26. apr 2018

Veľmi veľa vecí má vplyv na otehotnenie, aj váha, aj celkovo zdravie, životný štýl, psychika, kopa vecí to ovplyvňuje a ide to všetko ruka v ruke 🙂

mufka1
26. apr 2018

@vyvka ahoj ka som otehotnela s extrémnou váhou a na prvy sup som bola tehotná.Mam kamošku je stihla a nedarilo sa im 3r.Bolo to asi aj o psychike .Stale o tom rozprávala a asi stale na to myslela. Ja som jej povedala nech prestanú sa obaja snažiť nech idú na dovolenku .A fakt isli na dovolenku do Turecka na 12 dni a otehotnela konecne po 3 r.Maly ma teraz 2 r a ostala tehu ked mal maly rok a porodila dievcatko pred par týždňami o malú sa vobec nesnažili bolo to prekvapenie ktore nečakali,velmi krasne a milé .Držím palce aby si ostala tehu 😁

vyvka
autor
26. apr 2018

Dakujem vam zienky za vase nazory rady
A pribehy snad .. to coskoro vyjde aj mne

peta1223
29. apr 2018

Ahojte žienky chcem sa spýtať z manželom sa snažíme o bábo už 4 roky už sme navštívili aj centrá kde nám pomohli ale v 6 týždnii som potratila od vtedy sa nám znovu nedarí moja mám mi sprepacenim vikrikuje že som tučná že preto sa nám nedarí je pravda že nesom štíhla ale zase nesom AS tak tučná a ak bi som bola velmo tučná tak v Tom centre bi mi hádam povedali že abi som chudla že problém je v Tom myslíte že je to veľmi dôležité koľko človek váži?😥😥

lolita555
29. apr 2018

Ono je to tazko jednej babe nevadi ze ma cez 100 kg a otehotnie hold ina nie.poviem podla seba pri prvom synovi som bola chuda otehotnela som hned a pocas tehu pribrala 20 kg ktore som si poctivo drzala😥po 2 rokoch sme skusali a nie a nie tak som sa potrapila schudla 15 kg a hned zakratko som otehotnela.takze ked schudnes urcite nic nepokazis

majkasmih89
9. okt 2019

@vyvka ahoj neviem či je to ešte aktuálne počula som, a zachytila som to aj tu na modrom koníkovi, že aloe vera gél... keď žienky pili tak aj schudli...za týždeň cez 5 kíl ale aj otehotneli...mám zákazníčky dve, ktorým som tento drink odporúcila a otehotneli... ;) možno je to tým alebo do seba naliali niečo zdravšie... 🙂

adelkaa159
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre