Snažíme sa o dieťa a cítim sa demotivovaná

ness222
12. jan 2023

Ahojte baby, mám 29 rokov ( aj manžel) a prišla som si k vám po radu, ako otehotnieť. Snažíme sa zatiaľ iba tretí mesiac, no cítim sa dosť demotivovane, pretože som čakala, že sa to podarí na prvý šup : D chápem, naivná predstava, teraz to už viem. Cca pol roka užívam výživový doplnok od Verra tehotenstvo&plodnosť, priateľ zatiaľ neužíva nič. Robím si aj ovulačné testy a keď je pozitívny, vtedy sa snažíme, no zatiaľ nič.

Aké iné prípravky mi ešte odporúčate na podporu otehotnenia, resp. máte pre mňa nejaké overené rady ? :D Počula som o alchemilke, kúpila som si aj pupalku dvojročnú a vitamín E, a celkovo sa snažím zdravšie žiť.

cecilia29
12. jan 2023

Možno by bolo dobre aby bral na podporu kvality spermií aj chlap niečo. S alchenilkou bolo veľa žien co poznám spokojných

dencii
12. jan 2023

@ness222 ja by som si ešte na začiatok dala spraviť u Dr hormonálny profil a folikulometriu-ci u teba naozaj prebieha ovulácia a ak áno, poslala muža na spermiogram. Darmo budeš do seba dávať kvantum liekov ty, ak by bol problém na jeho strane. Ešte ale skúsate krátko, väčšinou Dr začne robiť tieto vyšetrenia keď sa nedarí dlhšiu dobu (cca rok). Nám sa prvé podarilo na prvý šup a teraz druhé nechce prísť, už to riešime v centre asistovanej reprodukcie, ľudské telo sa mení 🤷‍♀️ co sa vitamínov týka ja odporúčam inofolic a pre muža folandrol, užívam tiež aj tvoje spomínané verra vitaminy a vitex jahnaci a tribulus (aj ja aj muž). Držím palce 💪

pupivrca
12. jan 2023

Inofolic pre teba a folandrol pre miza tiez mozem odporucit, nam to pomohlo

ninka99865
12. jan 2023

Začni si merať bt ci ovulacia aj prebieha. Test môže byt pozitívny ale nemusí prebehnúť. A nieje na škodu dať mužovi spraviť spg hneď, nám napr vyšiel prvý tak hrozný že sme to aspoň začali hneď riesit..

nique
12. jan 2023

Chapem, ze si demotivovana, ale chce to este trpezlivost. 3 mesiace su strasne malo. Neurob chybu, ktorou sme presli vsetky snazive - sex sa stane len plodenim a strati sa intimita. Si mlada, skus sa upkojit a este si to uzit.
My sme sa snazili 4r a potom 3 roky. Ale mala som uz 35r. Presla som si vsetkymi fazami zufalstva. Nakoniec sa to podarilo.
Drzim palce.

kaca222
12. jan 2023

Ahoj, radu nemám, ja len že úplne chápem tvoje pocity 🙂 tiež som si bola plne vedomá toho, že kopa párov sa snaží dlhé mesiace/roky a napriek tomu sa dostavil údiv, keď to na prvý krát nevyšlo. A potom ani na druhý. To sklamanie tam proste je 🙂
My sme na to pre istotu hupali každý druhý deň a náležite si túto výrobu potomka užívali 😂 Tretí mesiac som si už len tak robila test, ani nedúfala a zrazu vykukla druhá čiarka. Držím palce, nestresuj sa, papaj veľa vitamínov, doplnky nech užíva aj partner a užite si to 😍

kitycat
12. jan 2023

@ness222 ja neviem kedy mavam ovulaciu, ale dlhodobo som si zapusovala zaciatok ms do kalendara, potom som to hodila do menstruacneho kalendara. Ten mi vypocital pribliznu ovulaciu, tak sme sexovali kazdy druhy den pred aj pocas aj po.
Podarilo sa na prvu supu, predtym bez kalendara nie. A to chlap si rad da po sporte pivko a vek obaja po 30ke. 😁

Uz spi vedla mna v postielke 🤭

ness222
autor
12. jan 2023

@kaca222 no my sme skusali minuly cyklus kazdy druhy den ale to uz bolo len take mechanicke vobec sme na to ani nemali chut. Takze u nas aj to je problem ze prirodzene mame chut na sex tak 1-2 x do tyzdna, viac nie.

ness222
autor
12. jan 2023

@kitycat ja praveze som zistila podla ovulacneho testu ze ovulaciu mavam tak na 16-17. den a MS tak na 27. den, cize uplne inak ako mi vypocitala appka v mobile.

ness222
autor
12. jan 2023

@ninka99865 a ten spermiogram sa robi vlastne kde ? 😂u urologa ? 😂 asi je to hlupe ale fakt neviem.

jakoma
12. jan 2023

@ness222 tiez som sa citila demotivovane po troch mesiacoch, to sme mali 28 rokov. Asi po roku som si "zvykla" na negativny test a brala som to trochu lahsie.

ninka99865
12. jan 2023

@ness222 pozerám že si z košic. Robia v car ale najlepší robia v tkanivovej banke unlp. Len treba ziadanku 🙂

aknamorka22
12. jan 2023

Prečo ste najskôr neskúsili mať sex a či sa zadarí? Bez sledovania ovulácie, bez kadejakých doplnkov. Len si užívať keď budete mať chuť. Mne to príde, že si bola v strese z otehotnenia ešte predtým ako ste sa vôbec začali snažiť (keďže píšeš, že sa snažíte 3 mesiace ale výživové doplnky berieš už pol roka). Ja by som sa zo začiatku vykaslala na všetko a len malá nechránený sex keď je an to chuť a príležitost. Ak by sa do roka nepodarilo, potom by som riešila to, čo ty riešiš už teraz. Úplne zbytocne sa stresujes.

beata_k
12. jan 2023

Zmen myslenie, bo byt demotivovana po 3 mesiacoch nie je dobre. Nic nie je horsie ako stres a frustracia.
A apku vyhod.

petronellla87
12. jan 2023

@ness222 ja som otehotnela ked som vyhodila ovulacne testy 😂 brala som iba kyselinu listovu, drzim palce ✊

blaazi
13. jan 2023

@ness222 môžeš mať potom krátku luteálnu fázu, 10 dní môže byť pre uhniezdenie bábätka málo. Dá sa to riešiť.

sammantha125
13. jan 2023

@ness222 ja z mojich skusenosti odporucam alchemilku a pre chlapa folandrol, maca a kotvicnik. Po 3 rokoch, 2 IUI, par planovanych stykoch sa nam to podarilo volakou nahodou. Tiez som uz stratila nadej. Teda este dufam ze to vsetko dobre dopadne. Alchemilku som brala jeden mesiac, druhy len tak halabala ze posledna sanca a skusim to. A podarilo sa.

21anjelik19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ness222
autor
13. jan 2023

A čo si myslíte o vitamínovom komplexe selén&zinok pre chlapa ? Aspoň zatiaľ prvý mesiac vyskúšať .

ninka99865
13. jan 2023

@ness222 uškodiť neuškodí ale na spermie sú dobre komplexne vitamín. Selen, zinok, D, C, kyselina listová, maca, omega 3-6-9, kotvicnik (!!!), koenzym Q10

kaca222
13. jan 2023

@ness222 rozumiem, ja som niekde čítala, že by sa ani nemalo každý deň, lepšie každý druhý kvôli kvalite spermií? Možno je to blbosť, neoverovala som si to 😄

sammantha125
13. jan 2023

@kaca222 moj chlap bral dlho tieto 3 vitaminy ako som uz pisala. Ale az posledne dva mesiace ich bral poctivo kazdy den. Mozno aj na tom nieco bolo. A to nemal zly spermiogram.

ninka99865
13. jan 2023

@kaca222 to ti jednoznačne nik nepovie. Jedni su názoru že v plodných dňoch aj každý deň 3x ini zas “šetriť” spermosky na plodne dni

essenceee
25. jan 2023

skus brat kyselinu listovu, mala by ti pomoct a kludne sa možeš poradit aj s odbornikom

amija
13. júl 2023

Zdravím všetkých mám takú prozbu o tehotenstve už dlho dobu sa snažíme o dieťatko mala som vysokú šancu otehotnieť a, keď sme mali pohlavný styk trochu to zomna vytieklo a po par minútach som sa išla vycikať je to možné abo som ostala tehotna

rol76
13. júl 2023

@ness222 Mi sme sa snažily 11 rokov,a nič.Navrhly nám hormonálnú liečbu,čo stálo majland.a povedali to,na 50-50 %,tak sme do toho nešli.Ja som bol vyšetrený aj dva krát,(spermiogram)a som bol v poriadku.Exmanželka mala problémy s vaječníkmy,potom kvôli tomu,že sa nevedela otehotnieť,začala brať aj AD-čká,a to už jej vôbec nepomohlo.Nakoniec sme sa rozviedly.Dieťa nemám,a už ani nebudem mať,zmieril som sa s tým.
Ale vám veeeľa šťastia,nevzdávajte to,ste ešťe len na začiatku.❤

joannita
13. júl 2023

@ness222 nemaj ocakavania a nebudes sklamana.
To bola moja jedina psychicka ochrana pocas 11 rokov co som sa snazila mat dieta. Inak by som sa zblaznila...

natalka13
13. júl 2023

3m a si demotivovana?
Velmi to silis, vitamini ovutesty...vypni hlavu