Snažíme sa, priberám, posunutá menštruácia

damia22
2. jún 2023

Ahojte, 😔
asi si chcem s týmto príspevkom len vyliať srdiečko a budem rada keď to niekomu možno tiež pomôže. S manželom sme si povedali že sa nebudeme chrániť a budeme sa tešiť ak nám do života príde malá radosť tak sme to zobrali vážne a na začiatku sa veľmi odviazali :D . Prvý mesiac sme boli úplne v tom že to vyjde ( sme mladý a zdraví do 30 rokov ) no ale bohužiaľ nič. 2. mesiac nič... 3. 4. 5. 6. 7. mesiac a nič. Priznám sa, najprv som sa strašne sledovala a veľa čítala ale posledné 2. mesiace som to naozaj nechala tak. Prestala som čítať a nič nesledovať! Bohužiaľ začali sa mi hneď na začiatku diať na tele zmeny. Počas tých mesiacov odkedy sme išli naplno som dokopy pribrala 6kg ( za pól roka ) z toho som mala neskutočne silné ms a pritom od jak živa mávam ms presne na hodinky na 31 deň!! Po novom, sa mi skrátil ms na 28 dní :( + tá bolestivá ms. Ovuláciu som začala mať tiež bolestivú až som minulý mesiac skončila na pohotovosti lebo som mala podozrenie na slepák. Gól bol ten že mi teraz prvý krát meškala MS 4 dni a vyšiel mi najjasnejší pozitívny test aký som doteraz mala ale ms prišla. 😢 Neviem či som v tomto sama ale cítim sa ako keby len moje telo takto prudko reagovalo na príchod spermii do tela. Naozaj úprimne som to vypustila z hlavy a len sa s láskou a nehou starám o svoje telo či už fyzický alebo mentálne. Nikdy by nás oboch nenapadlo že to bude takáto dlhšia cesta. Keby som to vedela skôr tak by sme sa naozaj poctivo a za každých okolností nechránili a začali skôr :( . Je tu tiež niekto z Vás komu sa začalo meniť telo?

januska12323
2. jún 2023

Telo sa ti nemení preto, že idete naplno. A už vôbec to nemá vplyv na dĺžku alebo intenzitu ms. Informuj gynekológa nech ti spraví odbery a zistí čo môže byť vo veci.

lauriik
2. jún 2023

Skor mi to znie ako nejaka hormonalna nerovnovaha. Moze to mat vplyv na vahu aj neschopnost otehotniet. Smer gynekolog a pytaj hormonalny profil.

damia22
autor
2. jún 2023

Áno to ma hneď ako prvé napadlo. Pred vianocami som za ním bola s týmto problémom a hormonálny profil + vaječníky, maternica boli úplne v poriadku. Na hormonálny profil chodím každý druhý rok. Ovulácia u mňa prebieha vždy normálne lebo vždy vidí folikul pred prasknutím. Povedal mi len že som úplne v poriadku a bude to riešiť ak by som mala tento problém minimálne rok a ponúkol mi len výživový doplnok ktorý pomáha na tieto problémy. Ja to riešim vyváženou stravou + aktivitou ale akože aby od mojej prvej menštruácie cez všetko možné mala teraz naozaj prvý krát takýto problém.. a vyslovene sa zmenila len jedna vec že nepoužívame ochranu. Ja osobne si myslím že telo si robilo väčšie výstielky alebo možno prebehli biochemické tehotenstvá lebo zo mňa išli vyslovene bordovo čierne kusy + pár duchov na testoch a doteraz som nikdy ale že nikdy nemala problémovú menštruáciu.

colsami
2. jún 2023

Neberies alebo nebrala si nahodou nejake pripravky, ci doplnky? Kvoli otehotneniu prip. uprave cyklu atd? Ak ano, ake? Z niektorych sa zvykne priberat.

damia22
autor
3. jún 2023

Nič som nebrala navyše . 😖 Beriem len magnézium ale to beriem už 3 roky. Žiadnu zmenu som nerobila.

mimicka2013
10. jún 2023

@damia22 to ze z teba vychadzaju bordovo cierne kusiska moze byt dosledok cysty ci myomu. To ze si to nikdy nemala neznamena ze sa to za polroka nemohlo zmenit. Mimochodom baby co testuju pravidelne prisli aj na to ze duchovia na testoch mozu byt zapricinene aj cystami

damia22
autor
11. jún 2023

@mimicka2013 ms je pravidelná ... a cysty neboli nikdy vždy dostanem len že mám krásnu maternicu aj vaječníky a že pekne ovulujem a potom že ako vysoko je krčok ale áno všetko je možné. Dám tomu ešte tento mesiac čas a ak to bude ešte takto naďalej tak sa objednám na prehliadku a poriešim s dr. ale obávam sa že dostanem tú istú odpoveď čo je len ster krčku a vitamínový doplnok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre