Snažiť sa o dieťatko v 39?

mirkava
12. feb 2019

Caute baby, mamicky. Mam 39 v Maji 40. Mame jedneho synceka ma 5 rokov a stojime pred volbou ci este skusit mat dalsie. Chcela by som len vase skusenosti. 😉😊. Dakujem

lola911
16. feb 2019

@mirkava len chcem dodat že ak stojíš pred otázkou či áno alebo nie tak odpoveď je vždy áno lebo by si toho neskôr ľutovala, ja som chcela vždy mať veľa detí preto som sa vydávala v 18 ale bohužiaľ osud to tak zariadil že sme nemohli mat’, snažili sme sa a keďže nič začali sme navštevovať reprodukčné centra, pochodili sme svk uk a nakoniec cz kde sa mám zadarilo po 22 rokoch ale to už som mala 43, neviem ani koľko ivf som mala prestala som to počítať ale zadarilo sa nám v Brne a mame tam ešte 9 embrii tak dúfam že do 50 tky bude ešte braček alebo sestrička 😊

katrin21
17. feb 2019

@haliee asi ta ukludnim, tiez som.mala tromboflebitidu na ruke a cievna ma ubezpecovala, ze z ruky sa neembolizuje... z nohy a inde ano, ale ze z ruky keby sa mi spravila embolia, tak by sok sa dostala do ucebnic ako raritny pripad... ale teda bolelo to sialene a nikto mi dlho neveril, mala som to z kanyly.. pomohli mi zavaly z tvarohu... nic ine, toto mi do 24h ulavilo.. poradila jednz osetrovatelka tu na mk, co robi v Rakusku, ze babsky recept... dovtedy mi nic nezaberalo, ani liotongel ani nic porobne..

Ale je pravda, ze moja kamaratla a suseda z detstva pred skoro 5r zomrela 😪 4 mes po cisarskom na emboliu.. ale! Ona mala aj ine zdr.problemy a tusim len 35r... rovnako by sa jej to v jej stave mohlo stat aj keby mala 25

haliee
17. feb 2019

@katrin21 ja som mala trombozu hlbokych zil, a podla CT cka urcili embolizaciu, ukazoval dr.snimky, aspon tak hovoril, mna to vobec nebolelo, len som malaobrovsku ruku celu, potom som mala aj lokalnu tombozu, na druhej to je tusim to co pises, a to bolelo sialene, cela ruka.
ano to co pises ,moze byt z kanyly, odber krvi napr., je dost casta, ja som mala nejaku streptokovovu infekciu ci taknejak, to bolo rok po tej velkej tromboze, a to bola len lokalna, len pisem preto, lebo do mesiaca sa to inkciami upravilo, kdez to tuto hlboke zily boli nepriechodne v celej ruke

mirkava
autor
17. feb 2019

@lola911 uzasny pribeh ktory skryva vela starosti a placu s krasnym koncom. Drzim palce 😊

katrin21
17. feb 2019

@haliee ale aj tak by ti to proste do srdca, pluc nemohlo dojst..proste z ruky sa neda vraj.😉 akurat teda ruka urcite tym trpela, tak to museli riesit, kedze puchla

agikaku
18. feb 2019

@fabinko Naozaj, máte pravdu. Dieťa je ten najkrajší dar. Ja mám štyri deti, už dospelé. Po 40 som uvažovala ešte o jednom, nejak som odkladala, teraz mám49 rokov a na preventívke mi z krvi zistila, že už určite neotehotniem. No normálne som bola sklamaná, že už je po všetkom. Mám vnúčika, má takmer 2 ročky a ten mi vynahrádza všetko. Takže kto cíti, že ešte by chcel bábo, tak šup do toho. Čím skôr, aby sa zadarilo a neodkladajte. držím prsty.

erikavesela
19. feb 2019

Ja som nasho syna priviedla na svet, ked som mala 42 rokov, samotne tehotenstvo bolo v poriadku...maly v poriadku...drzim palce, nech sa vam dari😘

trafenamamicka
27. feb 2019

Ahojte kočky. Na margo tejto témy som sa vás chcela opýtať či ste od niekoho z okolia počuli aj nejakú trápnu, neprijemnu, apokalyptickú pripomienku či otazku??? Mňa sa jedna mamička opýtala, či sa nebojím v takom veku že na stužkovej budem mať 60 tá hanba! A druha bola lepšia tá sa rovno opytala ako sa nam to stalo??? Mala som 100 chuti poslat ju spat do skoly. Chystam clanok s takymito haluskami tak prepacte ak to tu nepatri alebo som prilis osobna, no ja sa nad tymi recami iba usmejem a o tom ma byt clanok. Dakujem

ingelika78
27. feb 2019

@trafenamamicka prve babo v 40-ke. V svojom okoli nie, nepocula, ale ja nezijem na Slovensku. Negativne nazory (nebolo ich vela nastastie) - ale odzneli iba tam, a parkrat tu na fore (ze je to sebecke, nezodpovedne, atd.). Moj lekar my po kontrole po sestonedeli povedal - “tak, vidime sa na buduci rok” 🙂

katarinkalilly
27. feb 2019

Jednoducho,chod do toho a od nikoho sa nedaj odradiť.Je to tvoje telo,tvoj život a ked sa budeš pekne o seba starať(ako tu písali podaktoré,že ako budeš vyzerať na maturitnom plese svojho dieťaťa?),tak budeš šik mamička a môžu ti odhadovať aj menej rokov...Ešte nemáš ani bábo a už tu splietajú nejaký maturitný večierok.Za tých 20r.sa ešte veci zmenia...Prajem ti úspešné snažilkovanie a daj potom vedieť ako si dopadla.

junova
27. feb 2019

Jasné, že reči vždy budú. Každý nech sa stará o seba. Ja mám 37 rokov, dve deti, chcela by som aj tretie ale muž nechce. Vraj sme už starí na dieťa ale ja si myslím, že je to kvôli tomu, že jemu umrela mama keď mala 51 rokov a on sa boji, že sa to môže stať aj jemu alebo mne. Nedá si vysvetliť, že stať sa to môže ale nemusí. Ked dieta chcú obaja, sú zdraví a zabezpečení nech idú do toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre