Som už pripravená na dieťa?

18. sep 2022

Zdravim takto na večer.začnem asi tým že mám staršieho partnera, ja mám 24 on 41.sme spolu rok a pol. Bývame spolu asi od druhého mesiaca chodenia.Všetko je super pohádali sme sa asi raz za cely nás vzťah.on nemá deti,mal predtým iba 2 dlhoročne vzťahy potom bol dlhšie sám a dali sme sa dokopy.ja som mala iba jeden vážny vzťah,ktorý trval 5 rokov.len tak na ujasnenie aby ste si to vedeli predstaviť. Ale idem k veci.môj priateľ má brata, ktorý má ženu a 2 deti.môj priateľ ich má veľmi rad,vidím na nom že by sám chcel už byt otcom.veľakrát ich aj strážime spolu keď jeho brat ide so ženou niekam mimo na víkend alebo aj na dlhšie na dovolenku a chcú ísť bez deti.mne sa taký život veľmi začal páčiť ja už odkedy sme spolu,začala som mat take pudy, že by som už možno dieťa chcela mat.predtým som to tak nevnímala,ale tak pripisujem to tomu, že som ešte sama bola nedozreta a hlavne som si to nevedela predstaviť s tým mojim ex.teraz je to však iné, no aj tak mi príde,že som ešte mladá, aj keď viem že je normálne mat v mojom veku už deti,alebo už nad nimi rozmýšľať.ďalšia vec je,že rok a pól je predsalen nie taká dlhá doba,že by som si bola ista že je nato správny čas.priateľa veľmi ľúbim mam pocit že je ten pravý, no ma teraz aj finančne problémy,ja sama zvažujem zmenu prace a neviem či sa to vyrieši dovtedy keď by som napríklad teraz otehotnela. Chcela by som možno vedieť vaše názory alebo situácie ako ste to mali vy s partnermi,či ste naozaj riešili otehotnenie až keď ste si boli iste aj po finančnej stránke aj čo sa týka budúcnosti.alebo to jednoducho prišlo a nejak ste sa zariadili. Lebo ja som bola vždy taká že ak by som chcela mat dieťa, tak musim všetko zariadiť a byt naozaj pripravená po všetkých stránkach,ale to nemusí byt nikdy,vždy sa v živote niečo zmení a prídu rozne okolnosti a situácie, ktoré veci zmenia.Dakujem vám za prečítanie hádam ste pochopili a budem rada za vaše komentare ❤️❤️

autor
18. sep 2022

Ešte som zabudla dopísať k tým financiám,že sa nemáme zle,priatel podnika,len je teraz ťažká doba,ja mám dobre platenú prácu,no chcela som skôr zmenu prace,keďže som tam už od vtedy čo som zmaturovala a je to pre mna taký stereotyp.čiže čo sa týka financií dieťa by sme zabezpečili nadštandardne.

martinmmartin
18. sep 2022

Davaj bacha lebo za 15-20 rokov mozes mat na krku trojnasobny jackpot loterie zivota . Dieta v najhorsej puberte, Manzel so zdravotnym problemom ktory uz nevyriesi a ty akurat v prechode. To budes zamestnavat konzilium psychologov

pribinak
18. sep 2022

Tento pán by mohol byt tvojim otcom a nie otcom tvojich deti

marca12
18. sep 2022

Pises,ze ste nadstandardne zabezpeceni a v úvode pises,ze ma partner financne problemy. Najidealnejsie je,ak je vztahu laska,ucta,tolerancia a aj financie na zabezpecenie rodiny. Nemusi to byt madstandard,ale jeden stabilny prijem by mal byt,aby ste nemuseli zivorit. Kedze ty budes na materskej,bude musiet partner zabezpecit rodinu. Ja osobne by som po 1,5 roku nemala odvahu mat dieta. Muza musim poriadne spoznat nielen v dobrom,ale aj v zlom a to za tak kratky cas nespoznas. Mozno by som este rok,dva pockala. Hlavne vas vztah musi byt stabilny,musite vediet ustat rozne zivotne situacie a potom viete ustat aj financne problemy.

autor
18. sep 2022

@pribinak Presne takéto komentare som čakala.ja si bohužiaľ s mužmi v mojom veku nerozumiem.aj predtým som mala staršieho partnera,síce nebol tam taký rozdiel ako teraz,ale mna mladší nikdy nelákali.nemám si čo s nimi povedať.to bol aj dôvod prečo som mala prvý vzťah až v 18

miadi
18. sep 2022

To Musis vediet ty Ja som Asi staromodna priatelovi by som deti nerodila len manzelovi. Nie je to “ len papier.” A ak je to “ len papier.” Nemal by byt problem ho obstarat. S niekym mozes byt aj 10rokov a nic z toho. Rok a pol spoluzitia Uz by ste sa mali velmi dobre poznat. Skor by som na tvojom
Mieste zvazovala svadbu a potom dieta .Aj ked vekovy rozdiel je u vas dost vacsi.. no Hlavne je aky je vas vztah.

autor
18. sep 2022

@marca12 tie finančne problémy som nemyslela tak,ako to tam vyznelo možno.bolo to myslene že je ťažšia situácia teraz všeobecne pre podnikateľov,ale priateľ zarába slušne,aj teraz,pred pandemiou to mal finančne lepšie samozrejme,iba jeho to trápi občas že to tak nejde ako predtym ale má stabilnú firmu,od mlada ju budoval.

ninusa221
18. sep 2022

Ja by som chcela najprv svadbu potom dieta. Sice to nieje istota ale maš pocit že to berie važne. A on čo ? Povedal ti narovinu že chce babätko?

pribinak
18. sep 2022

Predme takúto odpoved som očakávala.

Rozumieš si so staršími, fajn. Čo tak tento pán tá požiadať o ruku a potom zakladať rodinu ?

autor
18. sep 2022

@miadi áno rozumiem.určite na tom niečo bude,ale zas iný človek môže mat názor iný, pre niekoho je to ozaj len papier,čo netvrdím že je môj názor,len je to individuálne a naozaj je podľa môjho názoru dôležitejšie sa naozaj spoznať.niektorí nie sú zobratí ani po 10 rokoch,majú rodinu a neplánujú sa brat. Je to individuálne ako píšem.

marca12
18. sep 2022

Potom by si sa mala s nim porozpravat ako to vidi on. A najprv svadba,potom deti.

autor
18. sep 2022

@ninusa221 áno,my sa veľa rozprávame o budúcnosti,jasne že mi to spomenul,no nechce má dotoho tlačiť tak mi to nerozpráva stále.len keď sa tak bavíme aj pred malými že ako nám je dobre a on je vtedy veľmi šťastný.a cítim to tam proste neskutočne si rozumieme

zuzkaa1991
18. sep 2022

Pridam sa k teme svadba a ze "len papier" ale nedajboze ss daco stane muzovi zena ostane bez financii(ak by bola na MD) vtedy zena nema narok na vdovske ani sirotske.....
Treba mysliet na budúcnosť pre seba a deti

autor
18. sep 2022

@marca12 on to vidí tak isto.aj o svadbe bola reč.ale nie sme typy že sa ideme hneď brat.určite to príde postupne,no neviem vy ste sa niektoré vydávali po roku a pól vzťahu?

modrykonik33
18. sep 2022

Tak na dieťa nie je skoro ale na svadbu hej? 😀

autor
18. sep 2022

@modrykonik33 a píšem niekde o tom,že idem zajtra počať to dieťa? Treba si ešte raz prečítať príspevok prosím.

monicka976
18. sep 2022

Vekovy rozdiel nebudem komentovat, na to sa ani nepytas, ale co sa tyka deti. Najprv sme sa vo vztahu riadne spoznali, byvali spolu, potom sme sa zobrali a vyriesili vlastne spolocne byvanie, dostatocne velke pre rodinu, vytvorili si financnu rezervu a az potom sme sa rozhodli mat deti.

pribinak
18. sep 2022

Nie nevydávala som sa po rok a pol vzťahu, ale nerobili sme si dieťa pred svadbou

A to z jednoduchého, ale jasného dôvodu: ZODPOVEDNOSŤ

luccija
18. sep 2022

@martinmmartin keby kazdy tak rozmyslal..moj otec ma 70 a ani jednu diagnozu a lieky neberie, mama 65 a detto su vitalni az az.Co potom zeny co rodia v 40 tke a o par rokov menopauza to je zivot prirodzene starnutie ovarialne zlyhanie moze mat aj 35 r a nema este ziadne dieta.Ale ano, nikto nikdy nevie...a uz vobec nie co bude o 15, 20 r a ci este budu spolu.
Autorka, ak je vsetko ako pises chcela by som uz dieta.Ale ci si pripravena vies iba ty😆je vo hviezdach ci sa Vam zadari o mesiac co rok, dva

148terka148
18. sep 2022

Aby sa nestalo ze pri dietati si svadbu rozmysli poznam nejeden pripad ked tam bol taky vacsi rozdiel...a druha vec dieta dost meni vztah!!

zuzkaa1991
18. sep 2022

Ja som sa vydala 2r od zoznamenia sa aj to som otehotnela len neuspesnym koncom

marca12
18. sep 2022

Ak mas pocit,ze ho poznas,je na teba dobry,je spolahlivy,nerobi problemy,neziarli,neobmedzuje ta,nie je divny,tak nie je skoro na svadbu. Len mi je divne,ze na svadbu sa pytas,ci je to skoro,ale dieta by ti nevadilo mat uz aj teraz. Pritom dieta je zavazok na cely zivot. A najhorsie,co moze byt pohadzovat si dieta medzi otcom a matkou. Nikdy nevies,co sa stane v buducnosti,ale vzdy treba velmi starostlivi vyberat otca deti. S normalnym clovekom sa lahsie deli o dieta ako s debilom.

autor
18. sep 2022

@zuzkaa1991 to úplne chápem,táto téma bola založená skôr o niecom inom,nie o svadbe.ja som skôr chcela vedieť reálne situácie a ze či to majú niektoré aj inak.nie ze presne nalinajkované ze teraz dom,svadba,pes,auto a dieťa

mairi1
18. sep 2022

A niektori sa beru po polroku a ziju spolu cely zivot. Svadba je dolezita,dnes nechapem ako niekto planuje dieta bez svadby( tiez som sa viac hnala do dietata ako do svadby😉). Ako ucitelka, viem, ze deti maju s tym stale problem, ze sa volaju inak ako mama.
A vekovy rozdiel neries, ludia budu vzdy nieco riesit, raz bude moc maly, raz moc mlady, chudobny, prilis bohaty. Poznam muzov, ktori maju po 50 a vyzeraju na dochodcov a aj tak zmyslaju, poznam 60tnikov, ktori lyzuju, cestuju, zaujimaju sa o svet a vyzeraju sik.🥰

zuzkaa1991
18. sep 2022

@autor Kazdy nech robi ako citi ......len to su nejake skryté veci co neskôr zena place ;) urcite by vacsina zien do dietata nesla bez svadby tak ako pisu aj vyššie zeny ;)
Takze.ak sa.citis na dieta si sprav si je to na vas.....ako ste stotozneni ja som sa nikde nepytala.ci som pripravena na dieta a ani som nebola....len skratka pud bol.silnejsi😁
Teraz sme s dcerou nerozlucna dvojka

lucka_ke
18. sep 2022

pripravená nebudeš nikdy, ver mi 🙂 starať sa o cudzie a starať sa o vlastné je obrovský rozdiel, ja som sa vydávala keď som mala 23, ale deti som nechcela vôbec, v podstate ešte dlho po svadbe som deti nechcela a potom keď sme sa rozhodli to nešlo - z tohto pohľadu keby som bola znovu mladá by som mala deti čím skôr, jednak kvôli tomu, že mladá ešte vládzeš (nespať, starať sa, venovať dieťaťu...) a keď už dieťa vyrastie je samostatné ty si ešte mladá...

autor
18. sep 2022

@marca12 ako píšem za rok a pól sme sa pohádali raz a to tiež za banalitu.moji rodičia ho majú radi aj jeho rodina mna, dobre vychádzaju aj nase rodiny, dokonca moja mama si uz vyvoláva s jeho mamou a sú kamarátky.čiže podpora aj z rodiny je

zuzina1988
18. sep 2022

ak sa na to necítite este, určite ešte chvílku rok dva možete počkať vo Vašom veku naozaj nie je dôvod nechať sa k tomu dotlačiť... dieťa máte chcieť hlavne vy ako budúca matka, predsa len ockovia sú prvé mesiace druhoradý, česť výnimkám, ockovia vedia byť úžasní a nahradiť plne matku, ale vačšinou sa žena venuje dieťatu viac, proste tak to je.

ak máte chuť, cestujte, spoznávajte sa este s partnerom, riešte si kariéru.... áno, život s dieťatkom je krásny, ale aj náročný, a toľko času a energie ako máte pre seba teraz už mať nikdy nebudete.

Niektorí ľudia Vám tu píšu že poriešiť svadbu najprv, áno, súhlasím, ale za mňa ešte lepším riešením je vedieť sa sama o seba postarať tak, že chlapa po fin. stránke nepotrebujete vôbec, vlastné bývanie, byť sama zo sebou spokojná a nespoliehať sa na nikoho len na seba. A ešte ide aj ťažká doba, všetko zdražuje, určite by som vo Vašom veku riešila radšej kariéru a svoje fin. zabezpezpečnie, ako dieťatko...

Ak Ste na starších partnerov, v tom problém vôbec nevidím, a áno ako píšete, na dieťatko sa na 100perc úplne nedá pripraviť, vačšina ľudí ma obavy, ale nakoniec sa všetko zvládne...ale ak by Ste si boli istá, že to dietatko chcete už, nepíšete tu na modrom konikovi ale už na ňom robíte 🙂
a ešte si myslím, že rok a pol spoznávania sa s partnerom za mňa je málo. poriadne ho preskúšajte, pred tým ako mu dáte dieťa, to myslím vážne.

zuzina1988
18. sep 2022

poznám veľa slobodných mamičiek, ktoré nemali šťastný výber partnera. áno, nakoniec to zvládli, ale ten pocit , že čo nemohli dopriať svojmu dieťatku, alebo že museli šetriť na sebe aby bolo na mliečko či plienky, si podľa mňa pamatajú na celý život.

za mňa určite najprv zabezpečiť seba, a hlavne vo Vašom veku sa nie je kam ponáhľať. cestujte, riešte kariéru...ide ťažká doba

lalala94
18. sep 2022

@autorka no, akosi sa to tu tradične zvrháva, tak len odpoviem na tvoju otázku v názve. Treba rozlíšiť dve roviny - pripravená čo sa týka materiálneho zabezpečenia a pripravená po psychickej stránke. Po materiálnej stránke vieš len ty ako na tom ste - či máte poriešené vlastné bývanie (ideálne spoločné), nejakú finančnú rezervu, prácu, aby si mala vyplácanú materskú a pod. Na to sa dá pripraviť. Ak máte tie veci popísané vyššie, šla by som do toho. Horšie to je po tej psychickej stránke - vieš, dieťa môže byť chcené a plánované, no nikdy nevieš aké emócie budeš mať po pôrode. Je to obrovský záväzok. Starostlivosť o cudzie dieťa a o svoje vlastné je veľký rozdiel. Cudzie strážiš pár hodín/ pár dní, ale to tvoje je pri tebe 24/7 a prvé mesiace/ roky ťa naozaj výrazne obmedzí, Každopádne myslím si, že človek po psychickej stránke nie je na rodičovstvo pripravený nikdy, pretože kým to reálne nezažiješ, nebudeš vedieť, čo ťa čaká bez ohľadu na skúsenosti s deťmi. 🙂 Ak cítiš, že partner je ten pravý a bude z neho dobrý otec, choďte do toho.

autor
18. sep 2022

@zuzina1988 Dakujem za názor a komentár❤️to čo som napisala do príspevku bola skôr taká úvaha,nepísala som tam že ideme zajtra počať dieťa a ani sa brat.skôr má iba tak zaujímali skúsenosti iných žien že ako to mali ony,že či ich život prekvapil,alebo to mali všetko pripravené.lebo vtedy sa môže stať ze sa to nemusí podariť.jedna tu take niečo písala a prikláňam sa k tomu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre