Špinenie a duphaston

20. júl 2021

Ahojte, minulý cyklus som konečne po pár rokoch otehotnela no žiaľ nedopadlo to dobre.
Tento cyklus som už 33DC, MS zatiaľ nedošla ale testy sú zatiaľ biele ako sneh.
Špinila som 15.7 a 18.7 len jednorázovo slabúčko ružovým hlienom po WC. Čo myslite - bola to riadne posunutá ovulácia? Ak by to bolo uhniezdenie tak to by už test mal ukázať však?
Po ovu mám takmer v každom cykle nasadený duphaston.
Ovu som sa rozhodla tento mesiac nesledovať, nemerala som ani BT ani nerobila ovu testy a takto som dopadla 🤦‍♀️
Teraz aj váham či duphaston už nasadiť alebo to nechať na prírodu. Respektíve nasadiť ho ak sa nejakým zázrakom ocitnú // na teste? No i babo raď 🤭

alison11
22. júl 2021

Plne ťa chápem si zober mne 3 odišli medzi synmi bez Duphastonu by som ich nevynosila čo sa mi netvorí žĺtkové telieskočo vyživuje plod pokým prevezme úlohu placenta. Neboj prípadne si rob testy Lh test ak je mimoovulácie silnejšia čiarka ako kontrolná ukáže aj hcg skôr než hcg testy prípadne keď už budeš mať bližšie pred ms tak skús zároveň aj hcg test a môžeš hneďako budú duchovať začať užívať Duphaston.
@rita0123 Ja na úpravu cyklu mám od 12dc 10dní brať ráno a večer jednu čiže na mesiac 1 krabička. Ak by ms nedošla a malasi // tka treba zájsť ku gyn. a on Ti naordinuje Duphaston na udržanie tehotenstva sa berie do 16tt.

alison11
22. júl 2021

Ale ak si mala hcg pozitívne aj testy tak nechápem prečo neberieš na udržanieDuphaston alebo do pošvy lieky na udržanie prípadne kľudový režim,alebo hospitalizácia bola si za gyn.?

autor
22. júl 2021

@alison11 pretože to nedopadlo dobe - potratila som v 7tt

autor
22. júl 2021

@alison11 a duphaston som vtedy užívala

rita0123
22. júl 2021

@alison11 a môžem otehotnieť keď mávame pohlavnú styk ani ešte jednu krabičku nemám dobrotu a keď neuzivam na čas vadí to ??vieš ja to užívam prví krát

autor
22. júl 2021

@alison11 áno samozrejme, bola som na pohotovosti, potom 2x na kontrole priamo na gynde v nemocnici ale žiaľ nedokázali to zachrániť a v 7tt som potratila.

alison11
22. júl 2021

@rita0123 Pokiaľ chcete bábo to vôbec nevadí,žeužívaš Duohaston by mal pomôcť.

rita0123
22. júl 2021

@alison11 ďakujem za odpoveď a ti ho užívaš tak vôbec nevadí keď NATO aj trošku vypijem 🍷

alison11
22. júl 2021

To mi je hrozne ľúto ☹ Držím palce aby sa to podarilo a aj si šťastne dotiahla tehulkovanie do konca.Raz sa aj mne stalo z tých troch že aj počas brania odišlo ale gyn. povedal,že lepšie keď odíde na začiatku ako porodiť choré dieťatko a trápiť sa sním celý život,tak hore hlavu a nabudúce zdravé bábo ostane neboj. 🙂.Pokiaľ budeš sledovať testmi prípadte bazálku ktorá v tehu sa drží 36,9-37,2 si hneď nasaď Duphaston tá ms nezastaví,mne chodí pri braní na 10deň ako ho beriem čiže na 22dc min. cyklus došlo na 21dc.

alison11
22. júl 2021

@rita0123 Ja si zvyknem len pivo a likériky príležitostne to nevadí ale nie že zapiješ alkoholom,ale pár hod po užití. 🙂

rita0123
22. júl 2021

@alison11 no to za nie ale zabudla som že som ho pred hodinou užila a pila som pohár vína o nejakej 20hod

alison11
22. júl 2021

@rita0123 To nevadí.

rita0123
22. júl 2021

@alison11 🤦uff som sa aj zľakla čo to somnou správy už sa mi to nechce užívať no som zvedavá či mi to úpravy ten cyklus

autor
22. júl 2021

@alison11 ďakujem, budem asi čakať na tie // a potom nasadím. Myslis, že keby som začala merať BT teraz a mala by som vysoké teploty - malo by to nejakú výpovednú hodnotu keď som tento cyklus nemerala ?

mamina87
22. júl 2021

Ak ide hcg rapídne dole nevesti to nič dobré 😭

mamina87
22. júl 2021

Zajtra bude 3 deň čo si meram 😂 riadna prča o 6 ráno mám nastavený budík ....zatiaľ mám teplotu okolo 37 tak som zvedavá 😁

alison11
23. júl 2021

Áno môžeš začať merať aj zajtra ráno ale v tú ist hodinu pokiaľ Ti včase kedyby malaprísť ms bude hore teplota tak si nasaď Duphaston.

alison11
23. júl 2021

@rita0123 Mne nasadil na 9mes. už beriem 4mes.

autor
23. júl 2021

@mamina87 to sa mi stalo v júni. Teraz čakám na výsledok 😉

lenculienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rita0123
25. júl 2021

Ahojte baby môžem pri pohlavnom styku otehotniet?keď mám jeden deň do menzesu?dnes som douzivala duqhaston mám ešte dve krabičky na dva mesiace potom mám začať užívať až po ovulácii na 15ty-16ty deň??možte mi poradiť ako to je či vlastne je to podpora na úpravu cyklu a na tehotenstvo ???🙏🤔

rita0123
25. júl 2021

@alison11 ahoj a dá sa otehotnieť aj keď užívam duqhaston a dnes som douzivala poseldnu tab.kedze sme mali styk a mám jeden deň do menzesu či sa dá žeby až pred ovu?ďakujem za odpoveď

alison11
25. júl 2021

@rita0123 Z Duphastonu neotehotnieš ale z necháneného vstyku 🙂 Duphaston len pomôže udržať.Viď. včerajší môj test 🙂

alison11
25. júl 2021

@rita0123 Ja Duphaston mám nastavený od 12dc a vidíš ide to aj takto.A či pred ms niektoré aj počas ms otehotnejú závisí od toho kedy máš ovuláciu,ale pri Duphastone by si mala mať niekde v strede ja som mala 20-23dc pri Duphasotne posledné 3mes. a podarilo sa nám pri 9dc.

rita0123
25. júl 2021

@alison11 🤩jej tak gratulujem hlavne veľa zdravíčka 😉

rita0123
25. júl 2021

@alison11 zajtra by som mala dostať menzes .a plodné dni by som mala mať niekdy 16dc a potom mám začať užívať duphaston .krásna čiarka pekné ju vidieť

rita0123
25. júl 2021

@alison11 tak som zvedavá či príde menzes cyklus by som mala mať 28dnovy tak dúfam že zas nebude meškať

alison11
25. júl 2021

@rita0123 Ďakujem len dúfam,že donosím v poriadku pred 3rokmi som musela na kyret v 10tt nebilo srdiečko

alison11
25. júl 2021

@rita0123 Aj mne mali dôjsť zajtra.Ale v piatok na nočnej mi bolo nevoľno a aj včera ránot ak som si test urobila ako vidíš užje tam druhá čiarka.

rita0123
25. júl 2021

@alison11 neboj určite donosiš zdravé bábätko 🙏a máš detičky či to máš prvé ja mám tri a chceli sme ešte jedno ale keďže sa nedarí už som to vzdala ale keď dr mi dal duqhaston tak hádam sa zadarí a keď nie tak nevadí život ide ďalej robía mi radosť moje tri krásne detičky 🙏🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre