Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

marecek1
12. dec 2011

@elinor42 ale chodíme sem občas ešte 🙂))) tak to je skvelá správa, gratulujem 🙂)))

elinor42
12. dec 2011

ďakujem všetkým. Len ešte idem na sono 19.decembra, aby sa zistilo, či sa to dobre uchytilo. Tak mi držte palce. A aby som sa nemohla tešiť až tak veľmi, tak okrem iného mi našli ešte aj cystu vo veľkosti 7 cm. Tak neviem čo z toho bude.
A prajem všetkým tu, aby boli čoskoro tehotné. Viem aké to je, keď sa dlho nedarí. Ja som tomu tiež vôbec nemohla uveriť.

christiana1
12. dec 2011

@elinor42
gratulujem 🙂

lufinka83
autor
13. dec 2011

@elinor42 gratulujeeeeeem 🙂 a veľmi moc... to je ten malý vianočný zázrak 🙂

elinor42
14. dec 2011

baby, ďakujem všetkým. ja som to tu asi aj niekde písala, že musíme pozitívne myslieť, aby sme mali krásny vianočný darček. A podarilo sa. Tak dúfam, že sa to podarí všetkým v tejto diskusii, ktoré sa tak tešia na to bábo a nemôžu ho mať. Ja sa len modlím, aby to vo mne vydržalo.

marecek1
14. dec 2011

@elinor42 budem ti držať palce, aby ti všetko vyšlo, ako si praješ - zaslúžiš si to po tom, čo si si zažila/vypočula od svojho dr., keď si spomeniem na to, ako ti odporučoval bokovku - by ma zaujímalo, ako teraz valí oči, že si tehuľka. ani si nevieš predstaviť, ako ma potešilo, keď si písala, že si tehuľka, je to vždy taká super pozitívne nabitie sa energiou, že sa to podarilo niekomu, kto mal problém, jasné, že je krásne a super, keď sa to podarí snažilkám do mesiaca, dvoch, ale toto je také ešte inak príjemné 🙂

elinor42
14. dec 2011

@marecek1 ďakujem. No to, ako dr. valí oči už asi neuvidím, lebo som po tom jeho výroku zmenila doktora a zdá sa, že to pomohlo a zmena mi prospela

marecek1
14. dec 2011

@elinor42 tak opravujem: ako by valil oči 😀 😀 😀 niekedy je zmena nieže potrebná, ale nutná.

elinor42
14. dec 2011

@marecek1 žeby som ho išla pozrieť? 😉

marecek1
14. dec 2011

@elinor42 asi až keď budeš mať v ruke tehotenskú knižku, to mu ju rovno môžeš otrepať o hlavu.

ninka.b1
17. dec 2011

@elinor42 gratulujem 🙂

ninka.b1
2. jan 2012

@marecek1
@elinor42
@lufinka83 a dalšie 🙂 ako ste sviatkovali??? a čo mate nove? neako je tu mlkvo :( My sme mali s manželom štastne vianoce a neštastny novy rok :((((( ešte pred vianocami mi višli // no a medzi sviatkami som už bola na čisteni ☹ ☹ ☹ no a asi idem meniť žensku. vlastne nie asi ale určite! len neviem kde mam isť tak nad tam stale uvažujem 😒

marecek1
3. jan 2012

@ninka.b1 ahoj 🙂 no to mi je ľúto.... takýto smutný vstup do nového roku.... pokiaľ nie si spokojná so svojou gynekologičkou, tak určite zmeň, aj @elinor42 zmenila svojho lekára, a vyplatilo sa.

máš pravdu, je tu trošku tichšie zatiaľ - asi ešte babenky dovolenkujú niekde na chatách, a ožije to tu až po 9., uvidíme 🙂
ja zatiaľ nič nové - aspoň teda čo sa tehotenstva týka. chystám sa ísť po MS v januári k lekárovi na prehliadku, nech mi urobí folikulometriu, zistí, či mám ovulku, jednoducho či je všetko ok, a uvidíme. dúfam, že nám to v novom roku vyjde, tak rada by som už konečne počala - a hlavne donosila zdravé miminko, lebo len otehotnieť, to je pre mňa nielen dôvod k radosti, ale aj k veľkým obavám, aby to tiež nedopadlo zasa zle. radosť ide u mňa ruka v ruke so strachom.

my sme vianocovali doma úplne fajn, pohoda... tak som sa tešila na tie chvíľky s blízkymi, hlavne s manželom a drobcom (ten sa teda z vianoce tešil úplne najviac, taká úprimná detská radosť z darčekov, z toho, že sa ráno zobudí a mamina s ocinom vedľa neho), dlhé večery pri vínku/dobrých filmoch, žiadne ranné vstávanie, stresy v práci... brala by som aspoň ešte týždeň voľna, ale už musím zarezávať v práci.

elinor42
3. jan 2012

@ninka.b1 ahoj, je mi ľúto, že to tak dopadlo. Ale hlavne sa nevzdávaj a snaž sa myslieť na to, že raz to vyjde. Ja viem, že je to ťažké. Ale ja som sa aspoň modlila, tak to možno pomôže aj vám. A toho dr. určite zmeň. Niekedy nový pohľad na vec dokáže hotové zázraky a možno bude mať aj viac skúseností s takýmto problémom.
Hlavne držím všetkým palce, aby rok 2012 bol pre všetky v tejto téme šťastný a aby každá bola mamina čím skôr.
Čo sa týka Vianoc, tak sme rodičom oznámili, že čakáme bábo, ale ešte nikomu viac to hovoriť nechceme, lebo je skoro. Budem vedieť viac po kontrole 17. januára.

lufinka83
autor
3. jan 2012

@ninka.b1 to mi je hrozne ľúto ako to dopadlo :-/ rok 2012 bude určite plodný ako sa vyjadril môj manželík 🙂 my čakáme zajtra mrchu...a pak to začne...vyšetrenia a tak....
vianoce sme mali pokojné...trávili sme ich s mojimi rodičmi..taký menší prepad sme im urobili ale boli radi,že sme tam... inak celé sviatky niekde...celú rodinu sme pobehali..tak sme si potom trochu aj odfúkli,že je po sviatkoch a môžme byť doma 🙂 teraz si ešte užívame volno...posledný týždeň a pak taky ideme zarezávať 🙂
@elinor42 takže ste mali posledné vianoce len dvaja... 🙂 tak to gratulujeme a silno držíme palčeky aby sa všetko dobre vyvíjalo.... a bolo by veľmi pekné,keby si poslala pár tehotenských bacilov 😵

ninka.b1
3. jan 2012

dakujem kočky ste zlate 🙂
@marecek1 no ja teraz tiež budem čakať na mrchu a potom znova snažilkovanie.... teraz chcem absolvovať neake tie vyšetrenia ked aj tak nemôžeme nič ine robyť 😒 s tym strachom maš uplnu pravdu, už to nebude take bezstarostne ale hrozne sa tešim ked znovu najdem na teste dve //, hadam to bude uspešnejšie! tak vam bolo veselo, ked ste mali doma taku radosť- deti sa s vianoc najviac tešia a dospeli zase s nich 🙂 to su uplne ine vianoce 😉
@elinor42 no už som pevne rozhodnuta, že vymenim ale neviem ešte ku komu pôjdem 😀 hadam budem mať štastne kroky! Trochu ma povzbudzuje že horšie to hadam nebude 😖 My sme to naštastie ešte nikomu nepovedali tak som sa ušetrila vysvetlovania aj tak to bolo tažke (moji rodičia a brat vedeli, ale nik iny ani manželovi rodičia nie- čo som aj rada!) a ako sa citiš??? zle ti nebyva??
@lufinka83 tento rok to už musi vijsť ja to inak ani nevydim!!!!! 😀 len tie bacile aby došli a potom to vypukne 😉

elinor42
4. jan 2012

@lufinka83 áno, posledné vianoce sami dvaja. Teda aspoň dúfam. Som vravela MM, aby si to užil, lebo o rok bude musieť behať a starať sa, chodiť na prechádzky a pod., kým ja budem chystať. A tehotenské bacily posielam na diaľku ako len viem. Keby sa dalo, tak aj zabalím a pošlem každej na adresu v balíku.
@ninka.b1 No zle mi býva. Ale teraz už menej. Pred vianocami to bolo dva týždne dosť zlé, nič mi nechutilo jesť. A káva mi prestala chutiť z hodiny na hodinu a neskôr aj čaj. A neviem sa dojesť pomarančov a mandariniek. Ale ináč je to v pohode.

marecek1
4. jan 2012

@ninka.b1
@elinor42 Vianoce sú naozaj úplne o niečom inom, keď sú doma detičky, tá ich radosť zo stromčeka, darčekov, viera v to, že ich nosí Ježiško... my dospeláci sa tešíme hlavne z toho, že sme spolu, na chvíľu oddych od práce, stresov, užitie si rodinky.

@elinor42 budúci rok vás čakajú krásne Vianoce, my sme prvé Vianoce trávili s malým, keď mal malý cca 6 mesiacov, a aj keď určite nechápal všetko - veď bol maličký - predsa len radosť mal, a my ešte väčšiu s ním.
tie tehu hormóny by bodli náramne... pošli, 1. triedou najlepšie, aby prišli čím skôr 😉

elinor42
18. jan 2012

sem už nik nechodí? A ja sem pravidelne nazerám, že ktorej sa to už konečne podarilo a vy tu nič nepíšete

marecek1
18. jan 2012

@elinor42 ahoj 🙂 a ako sa máš ty? si pred časom písala, že máš 17. januára kontrolu, ako všetko dopadlo?

elinor42
18. jan 2012

@marecek1 áno, včera som bola na kontrole. Všetko je v poriadku. Srdiečko mu bije a hýbe ručičkami aj nožičkami, ako keby ho za to platili. Len dúfam, že keď sa narodí, tak nebude až také hyperaktívne. Stiahli ma z krvi a o mesiac na Valentína idem znovu na kontrolu a budú tam aj všetky výsledky. Dúfam, že bude všetko v poriadku. Zatiaľ meria 4,6 cm. Ale bude to asi huncút. Lebo keď mi ho doktor chcel nastaviť, aby som si ho odfotila, tak sa otočil chrbtom a mal nás na háku.
A vy tu máte čo nové?

marecek1
18. jan 2012

@elinor42 môj drobec sa schovával do ôsmeho mesiaca, nechcel sa ukázať nikomu 🙂 ale ja som tušila, že to bude chlapec, neviem prečo, taký vnútorný pocit - a správny, ako sa nakoniec ukázalo 🙂
my nič nové, chystám sa ísť k lekárovi koncom mesiaca, na kontrolu, chcem, aby mi urobil folikulometriu, dúfam, že bude všetko ok, a budeme sa snažilkovať ďalej.

elinor42
18. jan 2012

@marecek1 aspoň, že už máš to jedno. Tak držím palce na vyšetrení a daj potom vedieť ako si dopadla

ninka.b1
19. jan 2012

@marecek1
@elinor42 u nas tiež nič nove :/ teda dnes som volala ženskej dr brala mi krv na neake infekčne ochorenia a volala som o vysledky tak, že ich mam pozi... a viac mi nepovedala mam prisť osobne :/ tak mam teraz taky kolobeh po lekaroch a potom druhe kolo pozbierať vysledky,,
tiež sem chodiť každy den kuk či nič nove 🙂

evulka3
21. jan 2012

Ahojte,tak bohuzial ani nam sa stale nedari ☹ Uz je to vyse 10 mesiacov a stale nic...skusala som uz femigrad aj alchemilku,beriem femigard,ale nepomaha..Gynekolog ma len upokojuje,ze mam este cas,ale dokedy mam cakat?kedy vam zacali robit vysetrenia a ake?Mne zatial spravil len hormonalny profil,aj ked mam pocit,ze ma len chcel ukludnit,vzal mi krv len raz tusim 9 den cyklu a povedal,ze je vsetko v poriadku,mam len trochu nizsiu hladinu estrogenu,nic viac som sa ktomu nedozvedela,tak ja neviem...A gratulujem vsetkym tehulkam, ktorym sa to uz podarilo 🙂

evulka3
21. jan 2012

beriem femibion nie femigrad som chcela napisat 🙂

nisade
22. jan 2012

@evulka3 @ninka.b1
trošku pre povzbudenie...
Toto je mailik od známeho:
Ja som mal zlé výsledky na spermiograme, manzelke nedozrievali folikuly, spolu sme mali šancu na otehotnenie asi 6%. Ja som začal brať lifepak v decembri, vyriešili sa mi všetky ostatné problémy, cítil som sa lepšie, tak som ukecal manzelku aby to tiež skúsila, ona začala brať vo februári a v decembri sa nám narodil syn 🙂 "
Ak budete chcieť viac info, kľudne cez IP...

evulka3
22. jan 2012

@ nisade vdaka,nieco pozitivne potesi 😉 ja to chcem zatial este skusit prirodzenou cestou,ked sa nepodari do aprila tak skusime centrum...

lubina
22. jan 2012

cim viac na to myslis tym je to horsie.Treba sa aj odreagovat a chvili, ak sa da, mysliet aj na nieco ine. Telo je v strese prave preto, ze zakazdym cakas, ci tam tie // uz su. Ked sa na to prestanes sustredit tak vela, prave vtedy sa to podari.Drzim palceky

nisade
22. jan 2012

@evulka3
ak ti môžem poradiť, daj si premerať aj s manžeom antioxidačnú schopnosť organizmu - je to dvojminútová záležitosť - neinvazívne, ak bude hodnota pod 30000, tak treba upraviť výživu, plus nejaké výživové doplnky a určite to prirodzene pôjde, tak ako to zládli známy...mne lifepak poohol na iné zdravotné problémy, kde lekárka len mávla rukou že v mojom veku je to normálne :(...veď lekári nepotrebujú zdravých, čo by potom robili, že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre