Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

mima7986
16. júl 2012

@amelie123 viem je to hrozné a máš pocit že "niekto" ti to robí naschvál.U mňa za ten čas čo sa snažíme porodila sesternica a ďalších 7 kamarátok 🙂) tiež som si pomyslela že "tam hore" ma asi niekto nemá rád :( U všetkých som to zistila na FB,tak som tam jednoducho prestala chodiť a utešovala som sa že som výnimočná a hádam nebudem mať bábo v čase keď všetky moje kamošky 🙂). Myslieť pozitívne prípadne na to nemyslieť-na to treba silnú osobnosť.Ktoré veríte že má pozitívne myslenie silu zmeniť veci, pozrite si film SECRET-tam je návod ako na to 🙂) Ja sa tiež snažím osvojiť si to ...

amelie123
16. júl 2012

@marecek1 presne tak, tie pocity sú najhoršie, kedy sa človek teší lebo sú to kamošky, ktoré má rád, ale vo vnútri vrieska:(.... viem, že šesť mesiacov nie je až tak veľa, uvedomujem si, že sú baby, čo sú na tom omnoho horšie, snažia sa dlhšie a nejde to.... človek by neveril, že je to také zložité... tá práca v novinách je niekedy pre mňa fakt strašná, v zmysle, že často píšeme o neprispôsobivých. Toto je strašne nefér.... často chodím do krízového centra robiť rozhovory a často tam stretávam totálne negramotné matky so šiestimi deťmi. Detičky sú nádherné, zdravé, batoľatá, škôlkari i staršie a mne je ich hrozne Ľúto,. lebo viem, aká budúcnosť ich pri takej matke čaká. Je to strašné, ako natruc, že tie ženy, ktoré by deti strašne chceli, zahrnuli láskou a všetkým možným, ich nemajú a tie, ktoré si ich nevážia ich majú požehnane...
viem, že by som na to nemala myslieť, že by som mala myslieť pozitívne, ale nie vždy to ide.
Verím, že pre teba to musí byť omnoho ťažšie ako pre mňa, keď sa snažíte už dlho a nedopadlo to dobre. Veľmi veľmi držím palce, aby to skoro vyšlo.

amelie123
16. júl 2012

@mima7986 to je tá teória o ktorej hovorím. Ja sa duchovnému svetu "venujem" už nejaký ten piatok, ale presne tak, prax je veľmi ťažká. meditácie, relaxácie, pozitívne myslenie....

sesternica a sedem kamarátok - sila... aj u mňa podobne. Dve tehotné kolegyne, sesternica, medzitým porodila bratrancova žena a každú chvíľu na facebooku nové a nové prírastky spolužiačok. Nemám silu sa stretávať so spolužiačkami zo strednej, ktoré majú už po jednom, či dvoch deťoch a ani nevedia ako k nim prišli....

bože nechcem tak rozmýšľať.... hrozné je, že u mňa to poznanie, že strašne chcem dieťa neprišlo postupne. skrátka minulý rok v januára (minulý rok sme sa ešte nesnažili, lebo sme mali nejaké finančné problémy, takmer existenčné a bolo by to dosť nezodpovedné) to začalo a nechce sa ma to pustiť. netuším čo to vyvolalo. dovtedy som nad deťmi ani neuvažovala. iste mám rada deti ale nikdy predtým som nemala pocit že ich chcem. a nemalo to súvis ani s biologickými hodinami.... ja som si vždy myslela, že k tomu tiež prídem ako slepé kura k zrnu, ale žiaľ. 🙂 ale snáď to skoro vyjde, MUSÍÍÍ!!!🙂

marecek1
16. júl 2012

@amelie123 jasné, že "musí", neboj 😉 mňa tiež túžba po miminku prepadla ako blesk z jasného neba, chvíľu po svadbe, a tiež chvíľočku trvalo, kým sme sa dopracovali k malému, kopec problémov, a ja už nervy nadranc, asi ako ty. teraz repete v miernejšom prevedení, predsa len mám rodinku už, takže nemôžem byť stále smutná, a plakať nad tým, čo nie, ale užívať si to, čo je (tak dobre sa to píše, keď človek niekomu druhému radí, a v duchu si myslí, že áno, je to krajšie, ale mohlo by to byť ešte krajšie). a stotožňujem sa aj s názorom, že je nespravodlivé, že niektoré ženy rodia ako slivky každý rok, o deti sa nestarajú, chodia zanedbané, alebo skončia v detských domovoch... a iné by im dali všetko na svete.

monosana
16. júl 2012

@lufinka83 Ahojky 🙂 Som nova v tejto teme,ale zaujalo ma co si pisala. Lufinka, mala by si ist k lekarovi. My sa pokusame skoro dva roky. Pred vyse dvoma rokmi som si vysadila antikoncepciu a odvtedy sa liecim ☹ Neni to bohvie ake lahke, ale ked neodides k lekarovi, nedozvies sa nic o stvojom zdrav.stave. Alebo si uz bola? Menzes, ovulku más? Hormonalny profil ti nerobil? Akoze nechcem ta strasit,ale (z vlastnych skusenosti), ked ti nasadi nejaku liecbu, moze trvat jedna liecba aj pol roka. Ja som ich mala uz aj 3 ci 4, uz ani sama neviem. A takto to ide mesiac po mesiaci, ani sa nenazdas a odidu roky, co sa snazite o babo. A to je uz vela ☹ Drzim palceky, aby si bola OK,a aby si cim skor mala dve ciarky na tehu teste 😉

monosana
16. júl 2012

@lufinka83 Prepác, teraz pozeram, ze to je uz dost stary prispevok 😀 😀 Ja som brzda!
No, nevadi, dufam, ze odvtedy si uz mamickou! Nech sa ti dariiiiiii!!!! 🙂

lufinka83
autor
16. júl 2012

@monosana ahoj 🙂 no trochu staršia téma...už pre mňa neaktuálna..momentálne som v 14tt..a to stačilo spraviť laparoskopiu (ktorá mi asi pomohla) aj to ma museli poslať z centra,lebo môj doktor toho nebol schopný 😒
držím palčeky aby všetko aj u teba dopadlo dobre a aby si si našla krásne //.

monosana
16. júl 2012

@lufinka83 Ooooch, gratulujeeeeem 🙂 To je kráááása! Ano, aj ja sa chystam na laparku. Je to asi 90%, ze idem, no velmi sa toho bojim ☹ Este nikdy som nebola v nemocnici. Ake s tým mas skusenosti lufinka? 😖

mima7986
16. júl 2012

@amelie123 skús v tom zlom nájsť niečo dobré.Ked sa mi nedarilo otehotnieť v zime,som si povedala:aj tak dobre,v lete cez úpeky s bruchom by bola katastrofa,potom som si zas povedala že mam aspon čas trochu pocvičiť a pochudnúť aby som nebola ako sud...proste sa snažím vždy nájsť niečo malé v čom to má svoje výhody a rozprávam ich nahlas a tým presviedčam aj samu seba a naozaj to zaberá a znášam to menej tragicky.Samozrejme že každý mesiac verím,že teraz sa to podarí a keď sa nepodarí a príde 'návšteva' upokojujem sa takto 🙂 inak by som asi scvokla...

lufinka83
autor
16. júl 2012

@monosana nemusíš sa vôbec báť...dá sa to vydržať..mňa to teda vôbec nebolelo..možno tak po operácií ale to som dostala injekciu proti bolesti a boli mi dobre..na druhý deň som už behala :D v utorok som išla na príjem a v piatok si ma už môj manžel bral domov...a oplatilo sa 🙂 budem držať palce, nech sa aj vám hneď nato zadarí 😉

betka86
16. júl 2012

ahojte, neviem ci to tu bolo spominane ale viete o tom ze existuje metoda Ľudmily Mojžišovej ktorá sa venovala zenskej problematike v plnom rozsahu a uspesnost jej terapie pri problemoch s pocatim je az 33%?

amelie123
17. júl 2012

@mima7986 aj to som už skúšala🙂 niekedy to zaberá, vydrží to istý čas, ale nedá sa tak fungovať navždy. momentálne mám to nedobré obdobie, lebo by som mala dostať. čakám tak za tri, štyri dni. dúfam, že nepríde. od poslednej ms sme skúsili takú "metódu", ktorú mi poradila kolegyňa. Skúšať každý druhý deň. Ona otehotnela presne takto. A veľmi skoro. Poctivo, ale našťastie, sme si to užili a nebrali to ako záťaž 🙂 Neviem, či to aj u nás zafunguje, ale ak áno, bola by som veľmi rada. No uvidíme, tie posledné dni, do očakávania ms sú najhoršie. keby som odišla na dovolenku už dnes, aspoň by som na to nemyslela. 🙂

Už týždeň ma však bolia prsia. Boleli ma aj pred poslednou ms, ale pred tým som nikdy bolesti prs nemala. ťažko sa mi aj spí na nich. Navyše ma dnes od rána, sem tam pobolieva v podbrušku, mám také tlaky, ktoré skoro prejdú. Neviem, či to sa hlási ms predčasne, alebo čo. nič iné mi neostáva, len čakať a prežiť tieto dni. Ak mám dostať nech dostanem čím skôr aby sme mohli pokračovať. snažilky držím nám všetkým silno palce 🙂

lenuska311
17. júl 2012

caute baby pridavam sa k vam....mame uz jednu princeznu a velmi ale velmi chceme mat druhy pokladik viac menej si uz pol roka nedavame pozor....tento mesiac som uz bola priam nadsena , ze to vyslo...a zasa nic....prisla ms dneska...strasna depka ma z toho chytila ,ze sa to nepodari a dalsie obdobie cakania predomnou....citim sa taka neschopna....vsetky co sme mali prve dieta zhruba v jednom case uz cakaju druhe a my stale nic....

monosana
18. júl 2012

@lufinka83 Ďakujem krásne za podporu, si zlata 🙂 Ja sa len bojim tej narkozy.Este nikdy som nebola ani v nemocnici. A neviem si predstavit, ze by ma uspali a ako mi bude potom ☹ Ta neistota. A ze co mi tam najdu.....ake prekvapko ma bude cakat potom, ked sa zobudim 😖

mima7986
18. júl 2012

@amelie123 Ja viem že donekonečna sa takto nedá.Samozrejme že u mňa to tiež nefunguje stále,ale aspon sem-tam.Držím palce aby ms neprišla.Ja som na tom momentálne tak že mi 2 dni mešká,prsia ma bolia neskutočne.Bolievajú ma aj pred ms ale nie až takto a mám také isté tlaky v podbrušku ako ty,ako kontrakcie:zabolí prejde a takto dookola a už týždeň.Vždy týždeň pred ms som som mala predmenštruačný hustý výtok a ani ten teraz nieje,čiže sa tiež modlím aby to už vyšlo konečne."Príznaky" máme rovnaké len mňe už mešká,tak ak by to náhodou mne vyšlo, isto sa to podarí aj tebe 😉 Držme si palce!!!

mima7986
18. júl 2012

@lenuska311 Ahoj,nezúfaj!!!Nie si neschopná,to v žiadnom prípade!!Možno známe majú menej stresujúcu prácu,nezameriavali sa na to, majú väčšiu pohodu,možno lepší zdravot.stav,alebo ideálne podmienky na otehotnenie...sama isto vieš že to ovplyvňuje veľa vecí,ale určite nie je chyba v tom že by si bola neschopná.Toľko "neschopných" by nás predsa nemohlo byť 😉 Povedz si tak že tvoje telo si samo rozhodne kedy je ten správny čas aby malo dieťatko skvelé podmienky,bolo zdravé a nič mu nehrozilo... 🙂 Viem veľmi dobre na sebe že zmieriť sa takouto teóriou nie je zďaleka jednoduché,ale musíme sami sebe pomáhať,hlavne po psychickej stránke,lebo stresy a negatívne myslenie nám to len odďaľujú a škodia. "Čo vysielaš to k sebe priťahuješ!!!" Čiže žiadne také :"No tento mesiac to isto zasa nevyjde,už to vidím,lebo to som ja,mne sa to isto nesplní...." pretože pokiaľ budeš mať takéto myšlienky,môžeš očakávať že scenár bude presne taký istý...takže na ďalší mesiac sa to podarí!!!A žiadny iný výsledok jednoducho neexistuje ...bodka 🙂 Držím palce.Myslím že je fajn že si tu,mne toto fórum veľmi pomáha 🙂

mata_ba
18. júl 2012

Ahojte zienky.asi sa k vam pridam aj ja...najprv trosku o mne.mam 25 rokov,v auguste budeme mat prve vyrocie svadby 🙂 od septembra sme zacali pracovat na babatku.v decembri to pravdepodobne vyslo,no po 5. dnoch meskania,prisla mrcha ☹ bola velmi silna,s kuskami sliznice...cakala som,ze to vyslo a zacala sa tesit a bum...ale ideme dalej..v marci som opat zostala tehotna,uz potvrdene aj lekarom..boli sme velmi stastni 🙂 prve dve kontroly boli ok,no potom som uz len so slzami odchadzala...zamlknuty potrat,v 12tt som spontanne potratila...kyret som odmietla,lebo priroda si vie aj sama poradit..nastastie mi lekar dovolil cakat 3 tyzdne,babatko malo len 3,3 mm,takze nic zavazne mi nehrozilo...potrat bol neuveritelny,4hodiny som presedela na WC v strasidelnych a nekonecnych bolestiach,s kontrakciami a silnym krvacanim...po tyzdni kontrola u lekara,az na par drobnosti vsetko ok...mam ist opat na kontrolu,1.ms mam za sebou...kedze to bol spontanny potrat,bez zasahov,doktor mi dovolil hned snazilkovanie a aj pripadne tehu 🙂 velmi som sa tesila,lebo sme isli na 12 dni na dovcu,tak som verila,ze ovulka bude ta vitazna...no po dnesnom merani mi to vychadza tak,ze asi ani nebola este...alebo mozno uz sa chysta mrcha...brusko ma vselijako pobolieva ☹ myslela som,ze uz budem po potrate psychicky uplne OK...no velmi mi chyba moj drobcek...a tak velmi by som si zelala noveho milacika v mojom brusku a nasledne uz zive,zdrave babatko v mojom naruci....no mam pocit,ze to este potrva veeeelmi dlho ☹

mima7986
18. júl 2012

@mata_ba Ahoj 🙂 Je strašné čítať čím si si prešla,ale neboj určite sa to podarí. Vieš že s otehotnením by u teba problém nemal byť keďže sa ti to už podarilo,čiže treba len trpezlivosť.Neboj to ďalšie už bude ako má byť a nemusí to byť až tak na veeeeľmi dlho...telo sa polieči, oddýchne a šup a budeš zas tehu 🙂 Hlavu hore.Držím palce .

mata_ba
18. júl 2012

@mima7986 dakujem velmi pekne..je fakt,ze otehotniet vieme..no to je len zaciatok..a snad sa to napravi..lebo hormony mam tusim uplne zblaznene..a vies..hlas srdca je silnejsi ako hlas rozumu..

mima7986
18. júl 2012

@mata_ba Viem 🙂 Myslím že všetky vieme a poznáme že rozum je v takýchto situáciách "slabý jedinec" ale myslím že to je dobre,treba za tým ísť srdiečkom nie rozumom 😉 a jasné že sa to napraví,nepochybuj a nepripúšťaj si to že by sa to malo zopakovať...

mata_ba
18. júl 2012

@mima7986 tak zial obavy uz budu vzdy..inak mam pocit,ze cim viac clovek vie o moznych dosledkoch,tym horsie..ale verim,vdaka bylinkam a vitaminkom bude potratov uz len menej a menej..a vsetkym vam veeelmi drzim paste nech mate aj vy coskoro v brusku tie zlaticka..a hlavne s uspesbym koncom 🙂

amelie123
18. júl 2012

@amelie123 držím silno palce. musí ti to vyjsť🙂daj potom vedieť, dúfam, že len dobré správy🙂 ja uvidím, v posledných mesiacoch sa mi totiž ms rozhádzala. dlho som dostávala na 30 deň. a posledné dva, tri mesiace hrúza, meškali, dostala som aj na 34, potom na 31, skrátila sa, mala som len dva dni... a to nič neberiem, len kyselinu listovú.. takže teraz uvidíme. 30ty deň budem mať v piatok, tak sa musím niečím zamestnať, aby to skoro zbehlo a ms neprišla🙂

amelie123
18. júl 2012

malo to byť pre mima7986.... neviem, prečo takto skočilo: držím silno palce. musí ti to vyjsť🙂daj potom vedieť, dúfam, že len dobré správy🙂 ja uvidím, v posledných mesiacoch sa mi totiž ms rozhádzala. dlho som dostávala na 30 deň. a posledné dva, tri mesiace hrúza, meškali, dostala som aj na 34, potom na 31, skrátila sa, mala som len dva dni... a to nič neberiem, len kyselinu listovú.. takže teraz uvidíme. 30ty deň budem mať v piatok, tak sa musím niečím zamestnať, aby to skoro zbehlo a ms neprišla🙂

mima7986
18. júl 2012

amelie 123 ďakujem,dúfam že áno.Zajtra ráno idem do Heliosu takže sa už asi na 100% dozviem, či si len ms robí čo chce ale bo to vyšlo tak na mňa od 10:00 mysli 🙂

To je najhoršie keď ti začne ms takto lietať a teraz mešká,som-niesom,robí si srandu...ale neboj to sú možno len nejaké výkyvy a teraz už možno nedostaneš vôbec a bude 🙂

lufinka83
autor
18. júl 2012

@monosana nemusíš sa báť...aspoň sa trochu vyspíš 🙂 ja som s z narkózy prebrala hneď...operácia trvala 45 minút a vôbec som neako ani nerozmýšlala nad tým,že by mali niečo nájsť...na sál som išla stým,že všetko je ok... neboj..to zvládneš 🙂 všetko bude OKEY 😉

jarka62
18. júl 2012

@lenuska311 Okolo mňa tiež samá tehulka a ja v poradovníku, a pred každou MS s depkou, ale tak musí to raz prísť..A čo úplne milujem, veď sa na to toľko nesústreď vypusti to z hlavy 😀

amelie123
18. júl 2012

@mima7986 budem na teba myslieť a dúfam, že to dobre dopadne🙂a u mňa tiež🙂

lenuska311
18. júl 2012

@jarka62 tak hej....u mna sa to spustilo tak silne az teraz....naozaj uz su tehotne uplne vsetky co chceli byt....a mozno je uz na case aby som to prestaala v hlave riesit aj ja...i ked tento mesiac som uz bola hlboko presvedcena ,ze to vyslo....uz som si to hadam aj nahovarala a vidis zasa nic

lenuska311
18. júl 2012

@mima7986 ja toto vsetko viem...dakujem za pekne slova....len ked uz clovek jedno dieta ma...zaroven vie co ho pri porode caka.....to ma tak cele strasne blokuje....mozno taky vnutorny strach z toho celeho....

sue35
18. júl 2012

@lenuska311 leni netrap sa tiez som na tom podobne.aj ked sa to neda vypustit z hlavy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre