Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

emma93
26. okt 2012

@dada2004 Ahojky 🙂 Nebuď smutná, pol roka ešte nieje dlhý čas! Ano psychika robí svoje..veľa báb má skúsenosti s tým, že otehotneli práve v čase, keď prestali rátať plodné dni, keď už nato prestali myslieť, alebo keď mali iné starosti ( napr.skúšky a pod.) ktoré im odvrátili pozornosť na niečo iné.
Niesi v tom sama 😉 , to isté čo ty prežíva veľa dievčat, viac ako si myslíš! A ja som jednou z nich 😒 .My sa snažíme už od januára, čiže už skoro rok..budeme si držať palce 😀

frejka
26. okt 2012

@emma93 tiez sa snazime uz od januara a stale nic.. :/

emma93
26. okt 2012

@allenka33 Ahoj Alenka...čítala som si tvoj príbeh ☹ Veľmi ma to mrzí čo sa vám prihodilo, je ťažké sa po takýchto skúsenostiach znova postaviť na nohy a začať bojovať! Obdivujem Vás!! A neskutočne vám prajem aby vám to už tentoraz konečne vyšlo! Lekári u teba nezsiťovali príčinu prečo to vždy skončilo takto predčasne??veď nato musí existovať vysvetlenie keďže sa to opakovalo viac krát....

emma93
26. okt 2012

@frejka Ahoj 🙂 , aj si bola nejako podrobnejšie vyšetrená?? ja zatiaľ nie, ale tento mesiac si už vyžiadam aspoň folikumetriu, kedže je základ vedieť či vajíčka vôbec dozrievajú a ak aj áno, či majú dostatočnú veľkosť...Škoda že sa lekári s nami nechcú zaoberať skôr ako po roku....:(..Ale netreba sa vzdávať.. 😵 Držme si päste!!

darazv
26. okt 2012

@allenka33 ahojky to ma mrzí ☹ bola si aj na hematologii?

allenka33
26. okt 2012

emma93 ano,mas pravdu je to tazke a velmi,ked som prvykrat prisla o moje dvojicky obvinovala som snad kazdeho a trvalo mi viac mesiacov kym som sa z toho dostala a pochopila som ,ze takto sa zit neda,len stale plakat,byt uzavreta..teraz sa snazim to brat s nadhladom,len ma stale hneva ta nespravodlivost ,ktora vo svete je...ale co uz spravim,musim s tym bojovat ak chcem mat v naruci nase babo..verim,ze sa to raz podari..pricinu nezistili ziadnu,ani u mna,ani u manzela,vsetko mame v poriadku..ja som uz bola,aj na hematologii,na diabetologii,genetika.jedine co mi zistili je znizena funkcia stitnej zlazy ,ale ze vraj to nebolo sposobene nou..tak ja uz neviem..uz ma nebavia stale tie odbery krvy a vysetrenia a stale nic..moja gynda povedala,ze sa vymykam medicine..ze malokedy sa stretne s takym pripadom..ak by som znova otehotnela,tak mi nasadi injekcie fraxipirin a prednison,ze iba skusmo..bud to vyde,alebo nie..ale ja verim,ze najblizsie ked budem tehu tak to uz bude dobre..neviem preco,ale verim tomu.. 🙂

michaelamilan
26. okt 2012

babulky nezúfajte!!!!!!! Viem že sa mi to teraz píše ľahko, ale aj ja som si prešla stratou dvoch drobčekov a bolo to pre mňa najväčším utrpením :-/ aké som kedy v živote mala!!!!! Teraz si hovorím že do tretice všetko dobré a verím, že to teraz dotiahneme do konca!!!!! Mne ale zistili vrodený trombofilný stav, hneď ako som zistila že som tehu mi nasadili Fraxiparine, dali ma rizikové tehotenstvo a chodím častejšie na kontrolu a zatiaľ je všetko OK 🙂. Aj keď je pravda, že akýkoľvek malilinký pich v brušku je pre mňa utrpenín(lebo sa bojím o maličkého) ale snažím sa myslieť pozitívne!!!!! To je najdôježitejšie, petože psychika robí veľa!!!!!Ja som tiež obviňovala každého zo straty môjho babatka(nieje nič horšie ako keď žena príde o svoj vytúžený pokladík). Z plačom som chodila kade tade a utíšiť tú bolesť bolo ťažké. A ťaˇžké bolo aj keď som za dozvedela že som opäť tehotná.....dostala som strach, plakala som, bola som zúfalá a bála som sa že sa to všetko zasa zopakuje ☹ he a to som si počítala plodné a nepolodné dni a vtedy keď som zostala tehotná, tak to bolo zrovna cez "neplodné dni" 😝 . Všetkým snažilkám prajem úspešné konce a kopu zdravých detičiek!!!!!

emma93
26. okt 2012

@michaelamilan Ahoj 🙂 ..dakujeme za povzbudivé slová!!! i my budeme na Teba myslieť aby si konečne držala svoje malinké vytúžené babatko v náručí!!!! Držím moc moc palčeky. pekne sa o seba staraj, odpočívaj a tento raz všetko dobre dopadne! 🙂
Jáááj ved nechceme tak veľa!!..len sa stať mamičkami!! ☹ ...musíme všetky veriť že sa to podarí...a ono určite raz podarí! 😉
To naozaj si ostala tehotná počas neplodných dní??? no často o tom počúvam, nesmieme sa asi tak veľmi sledovať...a čakať len na TEN den..lebo práve TEN osudný den kedy to vyjde môže byť niekedy úúplne inokedy 😖
A už viete čo budete mať??

michaelamilan
26. okt 2012

@emma93 Ahoj, ja som 2x za pol roka zostala tehotná na prvý šup 😝 a teraz čo som tehotná som si počítala plodné aneplodné dni, lebo nemôžem užívať HAK.......a tak som počítala až som dopočítala......Snúbenec mi hovoril že keď bude drobček veľký, tak mu povie ako jeho maminka nevie počítať , heeeh😀. A som šťastná, že som tehotná!!!!!!
A veru že toho nechceme veľa! A smutné je, že ženy ktoré o deti nemajú záujem, nestarajú sa apd majú kopu detí!
Už od 17/18tt vime že budeme mať chlapčeka, drobček sa nám totiˇž na sone ukázal v plnej paráde a jeho "výbavička" sa nedala neprehliadnuť :-P mno bude po tatinkovi hiiii 😀
Inak ja osobne odporúčam každej jednej aby nemyslela nato že"robí" svojho potomka, lebo ono keď niekto tak strašne chce, tak zrovna vtedy to nejde!!!!! Uvoľnená mysel dokáže zázraky!!!! Aj keď je to možno ťažké, ale určite to pomôže!!!!! 😉 Ďakujeme za pekné prianie a tiež verím, že si o tri mesiace budem vychutnávať malého Milanka v náručí!!!!!

emma93
26. okt 2012

@michaelamilan Tak to si teda dobrá 🙂 , zostať 2x po sebe tehotná na prvý šup..to sa len tak nestáva... 😀
My už máme neviem koľký "šup" a stále nič ☹
Tak blahoželám ku chlapčekovi 😀 , tatinko musí byť hrdý, aj keď určite aj princezničke by sa potešil 🙂 ...
Pekný víkend a poctivo oddychuj..manžel nech sa o teba vzorne stará 🙂

mauerka
26. okt 2012

@darazv Dakujem za reakciu 🙂
A momochodom - co robite cez vikend? Alebo sa nam skutocne vsetko toci uz len okolo ovu-testov, plodnych dni a pod.?

emma93
27. okt 2012

@mauerka Ahoj 🙂 ..no my cez víkend...nič extra, ponavštevovať rodičov..počasie nič moc, čiže asi to zase ostane na tom lenošení v posteli a... 😀 😀 😀

mauerka
27. okt 2012

@emma93 Podobne aj my asi, az nato, ze rodicov mame obaja daleko, obed som stihla uz vcera vecer a dokonca dnes rano uz aj tie tvoje "tri smajliky" sme stihli... Pekny vikend, baby.

darazv
27. okt 2012

@mauerka Ahojky priatel je cez vikend v praci tak som doma sama a tu v prahe sneží a je zima riadna brrrr 😠 ale aspon mam 4 nohe miminká dve fenky ktore mi robia radost ked som sama 😀 čo sa týka ovulace atd to neriešim ja som si nikdy ani nemerala baz,teplotu pri mojej praci to ani nejde nacasovat,,takze ja sa skor riadim ked mam hlien a bolesti a popripadne kupim ovu test 🙂 takže do 16DC mam klud a potom zacinam riešit den D 😀

lulu939075
27. okt 2012

Ahojte baby tiež sa už asi rok snažíme, a zatial sa nedarí ☹ čo robíte aby ste každý mesiac nemysleli na to aký bude výsledok vášho snaženia?

emma93
28. okt 2012

@lulu939075 Ahoj 🙂..tak sme natom podobne, aj my sa už snažíme pomaly rok ( od januára )..Aj ked si niekto povie, že to nieje až taký dlhý čas, nám ktoré túžime po bábatku sa to zdá ako večnosť ☹ ..
Tak odpoveď na tvoju otázku..hmm,,,ja s tým tiež bojujem, je ťažké nato nemyslieť..snažím sa odpútať od toho pozornosť, lenže aj tak keď sa vždy blíži čas ďalšej menštruácie, či chcem alebo nie, začínam sa sledovať, myslím nato, či príde alebo nie..podvedomie pracuje, či chcem alebo nie....
A aj si bola na nejakom podrobnejšom vyšetrení kedže vaše snaženie trvá už rok??nemáš žiadne problémy?...Mne lekár povedal, že štatistiky hovoria, vraj zdravému páru sa podarí otehotnieť do roka, roka a pol....ale niekomu skôr, niekomu neskôr, toto je len taký priemer..
Ja sa snažím utešovať tým, že to príde vtedy kedy má,.až bude ten pravý, najvhodnejší čas...Mám veľkú útechu aj vo svojej viere,,nechávam to na Pána a verím, že nám požehná ..
Môžem vedieť koľko má rokov?? ja 26.
Držím palčeky !!!! 😉

lulu939075
28. okt 2012

@emma93 Ahoj no ja mám tiež 26, ono snažíme sa od októbra minulého roku, ale ako sme sa začali nažiť tak sa mi zbúrili hormony a chybal mi progesteron, takže sme sa snažili ale nanič lebo som nemala ovulaciu ani mrchu poriadne ktorú mi upravovali najprv duphastonom, nič, potom vyvolávačkami až 3x som musela ísť a nakoniec teraz clostyl to konečne upravil a môžeme sa začať snažit naplno. Inač problémy už nemám žiadne snaď konečne.

zuzik311
28. okt 2012

@lulu939075 ahoj a skúsila si ovu testy? nám nešlo asi 3 mesiace potom som si kúpila a na prvýkrát som zostala.

lulu939075
28. okt 2012

@zuzik311 Ovu testy zatial nie lebo tam je nahouby to že sa to musí testovať uprostred dňa a dve hodiny pred tým nepiť a halvne nikdy nie som v rovnakú hodinu doma ☹ pracujem na smeny okrem toho vediem psiu školu takže som skoro stále mimo. Ovu testov mám doma nakúpených kopec len neviem kedy začať 😒

emma93
28. okt 2012

@lulu939075 .....no ja mávam tiez nepravidelnú menštruáciu...a užívala som takisto Duphaston,s ním mi chodila presne ako hodinky...no minulý mesiac som ho vysadila a menštruácia neprišla, tak som išla na vyvolávačku, M som dostala do 5-tich dní a teraz čakám či už príde sama...uvidím..

lulu939075
28. okt 2012

@emma93 No mne z duphastonom prišla načas dva krát tretí krát už nie a ked som vysadila tiež neprišla a musela som na inekciu, odvtedy som potom musela ešte 4 krat na inekciu, kym mi dali clostyl a prvy krat prišlo samo....

zuzik311
28. okt 2012

@lulu939075 ja som testovala ako ma napadlo a hneď prvý cyklus sa podarilo. ja som sa už tiež bála že bude problém keď som 3 mesiace nič a nakoniec na prvý šup.
tak skús a uvidíš, že to vyda

lulu939075
28. okt 2012

@zuzik311 No čakám čo s toho bude tento mesiac, som strašne nedočkavá ale musím si počkať ešte aspon týžden dva aby som vedela či sa vobec niečo podarilo. Zatial som len 23DC a asi len nejake 2-3dni od ovu, ale vlastne ani neviem či prebehla len som cítila pichanie tak dufam že hej. Ach jo zase to čakanie, sak dočkali sme sa dnešku, snad sa dočkáme aj zajtrajšku...

darazv
28. okt 2012

@lulu939075 ahojky a priatel bol vyšetreny?myslim odber spermii.

lulu939075
28. okt 2012

@darazv Ahoj ešte nie, zatial ho tam ani doktor neposlal. Najprv čakáme či vobec u mna prebehne ovu, a ked tak potom. A hlavne ked som mu o tom hovorila tak sa vykrucal že radšej sa bude viac snažiť a že je ešte skoro a bla bla bla. Proste sa hambí a je mu to neprijemne ale vobec ho netrapi že by nam to mohlo velmi pomoct a teda hlavne mne ze by som prestala riesit co je u mna zle 😒

darazv
28. okt 2012

@lulu939075 tak to mi je luto ze mam k tomu taky postoj my sme takto stratili tri roky len ja som behala po doktoroch a ked mi na nic neprisi povedala som mojej laske šup šup ides na odber spermii a nevahal ani minutu a šiel a samozrejme bol problem u neho ☹

frejka
29. okt 2012

@emma93 ahoj, nie zatiaľ som na vyšetrení nebola, keďže lekárka mi na začiatku rovno povedala, že sa tým bude zapodievať až po roku snaženia....tak ale teraz sa už chystám k lekárke a som zvedavá, že čo...

tyli
29. okt 2012

kočky, rada by som sa opýtala aké vyšetrenia a ako často vám doktor robí, ak ste nemali dobrý HP a nedarí sa otehotnieť? ja som mala nízky LH, doktor mi nasadil Duphaston, brala som ho dva mesiace a teraz by som mala ísť na kontrolu a objednali ma až po menštruácii...
taktiež ak som doteraz mala pravideľnú menštruáciu, no mám nízky hormón LH , tak mi vôbec pomôže užívať Dúphaston? užívala som ho oba mesiace od 15dňa 2xdenne... no podľa letáku som neprišla na to, či som to mala na úpravu, alebo na čo...

emma93
29. okt 2012

@tyli Ahoj🙂...no ak ti na gyn predpísali Duphaston tak určite má svoje opodstatnenie..ja som ho užívala kvôli nepravidelnému cyklu..ale užíva sa aj pre iné dôvody..dôveruj lekárom 😉 a vsetko bude ok, neboj 🙂

tyli
29. okt 2012

@emma93 díky 🙂 no ja mám stále len taký vnútorný pocit, že by som možno mohla absolvovať viac vyšetrení. doktor stále, že to má čas... no snažíme sa už 11 mesiacov , mám 34r. a nič. stále prízvukujem, že som aj pri prvom tehu chodila na injekcie (to som bola ešte u iného lekára), pretože sa mi slabo tvorilo žlté teliesko. tak nejak. keď som bola u lekára v apríli, neurobil mi nijaké testy, že na to je ešte čas. v auguste som požiadala o HP a mám veľmi nízky LH. keď som sa na to opýtala, vraj je to prechodné. po tom, čo tu čítam vo fórach, mám skôr pocit, že to nie je prechodná záležitosť :( myslela som, že teraz po dvoch mesiacoch mi opäť urobia kontrolný HP, no objednali ma až jeden a pol týž. po menštruácii. preto som chcela vedieť čo by som mala podstúpiť, aké vyšetrenia, ako často iným robia HP keď sa nedarí. ty máš prosím aké skúsenosti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre