Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

momamo
11. okt 2011

@elinor42 ja pijem len alchemylku a tiez som uzivala kyselinu listovu vo forme tabletiek Femibion 800 ale vysadila som si ich leboo som zacala dost od nich priberat a nesadli mi ...

elinor42
11. okt 2011

no ja som tiež ináč Nina, tak neviem, či to meno nie je nejaké zakliate

snazilkas
11. okt 2011

Ahojte, tak sa pridam aj ku vam do tejto temy, ak mozem 😀 My sa s manzelom snazime 2,5 roka, riesila ma moja dr., nejake lieky, ale bez toho, aby vobec nieco zistovala, ziadny hormonalny profil, raz som bola na sone a to je vsetko. Potom prisla svadba, tak cca pol roka sme to neriesili, nemysleli na to a aj tak to nepomohlo ☹ A teraz od nejakeho jula chodime do Martina do Heliosu, sme spokojni, vysetrili mna, manzela...Manzel je ok, mne sleduju ovulku, lebo v tom vidia problem. Uz jeden cyklus som brala clostil, potom duphaston a estrimax, ale nic, mrcha prisla, aj ked nejaka divna-kratka, ale to asi tie lieky. Som tesne po mrche, dnes sa chcem este testnut, len pre istotu, kvoli tej kratkej mrche, ze ci naaaaahodou tam nieco nie je, lebo zacinam zasa brat lieky, tak aby to neuskodilo... No a teda zacinam dalsi cyklus s clostilom, kupila som si Femibion 800 a pijem alchemilkovy caj. Buduci tyzden pojdem na kontrolu, ci dozrel folikul a budeme sa snazit...A tiez som nam kupila ten lubrikacny gel na podporu otehotnenia Conceive plus. A verim alebo vlastne VIEM, ze tento mesiac sa to musi podarit 🙂 🙂 🙂 A vam vsetkym drzim tiez palce, aby sme mali vsetky dve // 😀

ninka.b1
11. okt 2011

@momamo jasne, že môžeš, budem aj rada 😉
@elinor42 Jooooj dufajme, že v tom to nieje 😀 to by bolo zle! 😀
Baby ja som na tom horšie,, ja neignorujem menštruačne syndromy ja mam všetky tehotenske 😀 😀 😀
žartujem, ale mam tendenciu sa pozorovať, že či náááááhodou, no a potom dorazi červena a je mi do plaču, ale vždy sa musim rychlo pozbierať, lebo nechcem aby ma manžel videl taku neštastnu, viem ako velmi tuži po dietatku a o to viac ma to trapi, že mu to nemôžem splniť 😠

ninka.b1
11. okt 2011

@snazilkas ahoj jasne pridaj sa 🙂
Tak chodiš do Martina a si spokojna, to rada počujem-teda čitam, ja nad tym rozmyšlam a teda nechavam si to zatial ako zadne dvierka ak sa to nepodari do konca roka- čo sa musi! pevne tomu verim 😉 teda viem to! 😀
Inak kamoška mi radila, že ak sa teda rozhodnem aby som sa objednala k docentovi Stanislavovi Tomášovi, že je hrozne super a zlaty! Ty chodiš ku komu ak smiem byť zvedava???
Ja som začinala s duphaston + clostil, ale duphaston bol slaby, mala som kratku MS tak mi dr dala utrogestan+clostil, teraz som iba na utrogestane, inak moja doki si bola ista, že tento mesiac je ten pravy tak som zvedava 19.10 mam isť na krv tak mi kočky držte palce 😉

snazilkas
11. okt 2011

@ninka.b1 Ahoj, ano sme velmi spokojni, aj moj manzel a to je uz co povedat, lebo on doktorov nema rad. My sme boli u dr. Silvester Galo a potom u pana doktora Krajcovica, ci tak dako. Obaja boli velmi mily, ja si uz myslim, ze do toho centra vyberaju doktorov aj podla toho ako sa spravaju 🙂 Alebo su len lepsie zaplateni, lebo su naozaj velmi velmi mili 🙂
Inak meno Stanislav Tomas mi nic nevravi, ani na stranke to meno nie je spomenute, tak neviem. A ides do Heliosu? Lebo je este nejake ine v Martine sa mi zda.
Tak to mi mohol duphaston spravit taku kratku mrchu? Predtym som ho brala a mala som normalnu a teraz len dva dni a nic, skoro vobec som nekrvacala :-/
A kedy mas dostat mrchu? 19.10. na krv, ci si tehu? Ja ti urcite drzim palce, urcite to vyjde....musi nam to vsetkym vyjst!!!!! 😀

marecek1
11. okt 2011

@ninka.b1 presne tak, súhlasím s tebou, nedá sa úplne na to nemyslieť. zvlášť pokiaľ mám už predtým, ako mám dostať menštruáciu, nejaké príznaky, ktoré by sa aj hodili na tehotenské, citlivé prsia, alebo nejaký blbý pocit na žalúdku.... a keď príde menštruácia, tak fakt potrebujem čas, aby som to strávila a frčala ďalej. nesústreďujem sa na to každučký deň, ale niektoré dni áno, a dosť.

ninka.b1
11. okt 2011

@snazilkas ano dve su tam, to som ani nevedela, ešte som sa o to tak nezaujimala ale do Heliosu by som chcela-na to som čitala dobre ohlasy! Vieš čo ono to isto neni kvôli peniazom to jednoducho toho dr musi byvyť a nie brať to iba ako "robotu" čo robia väčšinou a je to smutne kolkokrat ten ich pristup ☹ ako k veci a nie k človeku!
No neviem ja som mavala vždy dlhšiu mrchu a asi druhy cyklus s dufikom zrazu taku kratku ako ty asi cca 2dni a treti D neaky vytok to vsio - a ja tak nabudena, že asi sa to podarilo som prišla k dr a ona že 2dni 😖 asi takyto chxichtik nahodila, že to je malo! a hnde mi nasadila utrogestan, s tym, že duphaston je pre mna slaby 😒
teraz ked som mala 6Dni mrchu aka bola dr spokojna 😀 nerozumiem tomu- ale si myslim, že preto aby sa maternica dostatočne vyčistila 🙂
ale neskušala si test? ved u teba to nemusi byť to iste ako u mna- iba pišem vlastnu skusenosť!
Aj ja držim palčeky tebe a všetkym kočkam su tu hrozne zlate všetky! 😉

snazilkas
11. okt 2011

@ninka.b1 Aj podla mna ich to bavi, normalne som videla na dokym, ze sa tesil, ked uvidel folik, vsetko tak pozitivne vravi, asi sa vie vzit, ze to nie je lahke, ked sa nedari :-/ Ja si idem zajtra rano spravit testik, len taky skusobny, ci nahodou :-/ To by bolo velke prekvapenie, ale nemyslim si, ze by som mohla byt tehu, lebo ziadne priznaky nemam, citim sa uplne skvelo, nic ma neboli 🙂 Ale tento mesiac si to idem uzivat, sexikovat s muzikom, nemysliet na to (aj ked ako sa poznam, budem na to mysliet furt) a pekne krasne to vyjde, tento mesiac to bude osudove 🙂

elinor42
12. okt 2011

@ninka.b1 budeme ti držať palce všetky čo tu sme. A dúfam, že to dopadne dobre a bude to mať dominový efekt a všetky tu budeme razom tehotné. To by teda bolo.
A s tou ms je to tak, že moja kolegyňa mala normálnu ms 3 mesiace, akurát priberala do stehien a brucha a až potom zistila, že je v druhom stave.

nevergona
13. okt 2011

ahojte, tak nakoniec ten môj doktor sa asi rozhýbal, tak v dalšom cykle idem na hormonálny profil (netuším čo to je 😉 ) a potom za tým na folikulometriu, tak som strašne zvedavá a aj sa trochu bojím, že čo z toho vzíde. ale hádam len malá bublinka v brušku 😀

silvik1
13. okt 2011

@nevergona ahoj, hormonálny profil znamená, že prídeš na krv 3 deň cyklu. zoberú dve skúmavky a ja som mala do týždňa výsledky. s folikulometriou Ti neporadím, mňa po výsledkoch rovno poslal dr. na laparku na priechodnosť vajíčkovodov.

ninka.b1
13. okt 2011

😉 @elinor42 Dakujeeeeeem 😉
@nevergona no ja som to absolvovala a ma to suvis s tym či ovuluješ (ale tak asi aj ine vyšetrenia s krvy su tam ) aspoň ja som to tak pochopila a folikulometria to je už to samotne vyšetrenie, tam ti budu kontrolovať či ti dozrieva folikul- čiže či maš ovu ja na to chodim medzi 9-15DC 😉

itinka123
13. okt 2011

Ach jaj, aka je to hroza, ked sa ludia len snazia a snazia☹. my sa snazime od marca a dostala som sa do takeho stavu, ze pri kazdom sexe musim mysliet nato, ci nahodou neotehotniem.
Minulu sobotu som mala dostat ms a zatial nic. Bolia ma prsia a podbrusko.Test sa bojim spravit, pretoze na mna testy nefunguju. Ked som mala potvrdene prve tehu od doktora, testy som mala stale negativne.
Kedy je vhodny cas ist doktorovi?

nevergona
14. okt 2011

@silvik1
@ninka.b1 babky diky za info, folikulometria viem zhruba čo je, ale hormonálny profil som nevedela, iba som vedela že pojdem na krv.najhoršie je že musím čakať celý mesiac, kým mi príde menzes, lebo teraz som to už nestihla.

marecek1
14. okt 2011

@itinka123 ahoj, my sa snažíme ešte dlhšie... a tiež mám občas stavy, že nad tým moc rozmýšľam, poprípade, že dnes sa "musíme" milovať, lebo mám plodné dni. aj keď rady zo všetkých strán znejú: nemyslieť na to, psychická pohoda, ale ako nemôžeš myslieť na to, po čom najviac túžiš? veď to sa nedá!!!!

na tvojom mieste by som si asi predsa len urobila testík, ak by vyšiel pozitívne, tak supeeeer, ak nie, a ak nedostaneš ani cez víkend menštruáciu, tak by som navštívila lekára.

lufinka83
autor
14. okt 2011

ahojte...takže dostali sme termín v Fenrticentre 24.10.2011 o 10:30 🙂 konečne sa začne niečo diať... mne urobí doktor hneď ultazvuk ,manželovi spermiogram...tak uvidíme ako dopadneme...ale som rada,že konečne sme opäť o niečo bližšie k vytúženému cielu 🙂

ninka.b1
14. okt 2011

@marecek1 ja na to tiež furt myslím, no nemysli na to ked ti dr povie "teraz majte tri dni styk, lebo mate 20mm folikulu" 😀 a potom na to nemysli pri milovaní.. cele tri dni ju hypnotizujem- folikula praskni! 😀 😀 😀
@lufinka83 to je super! Hned iny pristup, ochota a zaujem,, škoda, že to nieje všade! Držim palce a informuj nas 😉

lufinka83
autor
14. okt 2011

ninka.b1 tak tomu ver..už len tá pani na recepcii bola milá a zlatá 🙂 teda po telefone ....o všetkom budem informovať...už nech to je... a nech pokračujeme ďalej a ďalej...

snazilka92
15. okt 2011

Dobrý večer, som tu nová. No už dávnejšie sem chodím čítať niektoré príspevky, ale je tu pre mňa priveľa informácií, skratiek a výrazov a priznám sa, že mám z toho trošku chaos. Chcem Vás skúsené žienky teda poprosiť o radu. S partnerom sa už asi trištvrte roka snažíme otehotnieť. Keďže sa nám to doteraz nepodarilo bežným pohlavným spojením, obávame sa, že môže byť niekde problém a chceme sa posunúť v našom snažení trošku ďalej. Ja som asi pred troma mesiacmi bola na gynekológii a po ženskej stránke som v poriadku. Partner absolvoval kompletné vyšetrenie na urológii a dal si vyšetriť aj spermie. Výsledky sú, vzhľadom na jeho vek, uspokojivé. Má síce množstvo spermií na spodnej hranici, ale vraj sa treba len snažiť. Priniesol si domov nejaké tabletky a vitamíny práve na zvýšenie množstva spermií, ktorými sa už mesiac dopuje. Mne gynekolog vysvetlil princíp počítania plodných a neplodných dní a tak odvtedy sa snažíme ešte viac, hlavne počas tých plodných dní. Takmer celé ich trávime v posteli, snažíme sa cez deň, večer, v noci, ráno a stále nič. Mimo plodných dní sa pre istotu snažíme takisto. Ja pijem alchemilku, obaja sa stravujeme veľmi zdravo, sme obaja športovci. Prosím Vás teda o nejaké babské rady ako ešte pomôcť nášmu snaženiu a čoskoro sa dočkať dieťatka. Začíname byť už z toho veľmi smutní, že sa snažíme s malými výnimkami takmer dennodenne a stále nič. Hlavne môj partner, ktorý je z toho ešte viac zničený a má strach, že neskôr nebude schopný mať so mnou vlastné dieťa.

christiana1
15. okt 2011

@snazilka92
uplne ťa chapem...my na rozdiel od vas sa snažime asi 2,5 roka...tento rok už sme si urobili všetky testy...bola som dokonca aj na HSG -jedine čo mi zistili že mam tvrdy krčok...ktory mi dilatoval...som na 2 davke pregnylu a dufam že to vyjde...hlavne je asi pozitivne mysliet a nezufat aj ked je to ťažke...niekedy je lepšie sa až tolko nesnažiť...ak chapes co myslim... 🙂 držim ti palce 🙂

maximka33
15. okt 2011

ahoj holky, můžu se k vám přidat? my už se snažíme přes rok, a nic. teď jsem začala brát duphaston na srovnání cyklu, mívám ho dost dlouhý, tak vůbec nevím, kdy mám ovulaci. a navíc, kdykoliv se s manželem hádáme, tak má dost blbý argument, jestli má cenu do tohodle svazku přivádět další dítě. fakt k vzteku!!! v každém případě nechci mít jen jedináčka..

maximka33
15. okt 2011

@lufinka83 ahoj, a nechceš změnit doktora? já na svoji doktorku taky trochu tlačím. ale byla jsem po potratu, tak jsem to ani nechtěla dřív řešit, ať se tělo zahojí a dostane do normálu. teď se ale chystám, že podstoupím vše, co je nutné, aby se přišlo na to, proč to teď nejde... náš syn se povedl do tří měsíců od vysazení antikoncepce.

marecek1
15. okt 2011

@snazilka92 ahoj, a berieš nejaké vitamíny? pred otehotnením (aj potom počas tehotenstva) sa odporúča kyselina listová, teraz frčí dosť aj femibion, má celkom fajn zmesku vitamínov, takže aj to môže pomôcť, ak nič neberieš,

a potom: neviem teda, ako vám odporúčal lekár, ale väčšinou sa neodporúča "frčať" každý deň, ale každý druhý, aby boli spermie kvalitnejšie.

marecek1
15. okt 2011

@maximka33 chlapi majú svojské argumenty asi na všetko. im sa to ľahko povie, že načo ďalšie dieťa, aj keď je to pri hádke, predsa len nepreciťujú celé snaženie/túžbu po dieťati/tehotenstvo tak, ako ženy, ktorých sa to bytostne týka, a tiež im netikajú biologické hodiny tak ako nám.

snazilka92
15. okt 2011

@christiana1 To sa snažíte už naozaj veľmi dlho. Pre nás už toho trištvrte roka je neuveriteľne dlho. Zaujímajú ma tie testy, ktoré ste si dali robiť. Môžeš mi prosím napísať aké vyšetrenia? Boli ste aj u nejakého odborníka?.

snazilka92
15. okt 2011

@marecek1 Žiadne vitamíny neberiem. Nemám tušenia čo by som si mala kúpiť. Myslela som, že stačí vitamíny až keď už budem tehotná. Skúsim si kúpiť tú kyselinu listovú a uvidíme či nám to pomôže.
To myslíš naozaj, že je zlé sa snažiť každý deň? Som prekvapená, lebo známi mi hovorili, že to robili každý deň až kým neotehotneli.

christiana1
15. okt 2011

@snazilka92
no u gynekologa...klasika krvny obraz biochemia, hormonalny skrining počas celeho menšt. cyklu...prvý, 14 a 21 den tusim, prolaktin, hormony stitnej žlazy..., protilatky proti spermiam, zakladny spermiogram pod mikroskopom u gynekologa, ultrazvuk vaginalny , no a HSG t.j. hysterosalpingogram ludovo povedane prefuk vaječnikov.toho času mam 2 davku pregnylu kt. ma vyvolat ovulaciu na hodinu presne...no a snaaad. sa podari....snažim sa byt v pohode aj ked sa priznam nie vzdy sa dari...

marecek1
15. okt 2011

@snazilka92 kyselinu listovú ti môže predpísať aj tvoj lekár, ušetríš. a s tým snažením každý deň to myslím vážne, niektorí gynekológovia naozaj odporúčajú styk každý druhý deň, skús sa poradiť aj so svojím gynekológom, uvidíš, čo ti odporučí on.

snazilka92
15. okt 2011

@christiana1
@marecek1
ďakujem Vám za informácie a rady. Celé to vidím tak, že asi budúci týždeň pôjdem opäť na gynekológiu a vybalím to tam na doktora, vysvetlím situáciu a nech porobí všetky vyšetrenia, aby som čoskoro otehotnela. Ako som si tak čítala nejaké príspevky tu na fore, tak moje počítanie plodných dní je akosi nedostatočné. Teraz si práve čítam o meraní bazálnej teploty. Snažím sa tomu trošku porozumieť, ale dáko mi to nejde do hlavy. Všetko čo som z toho pochopila je, že sa treba snažiť, keď je teplota nad 37 stupňov. Teraz som si ju merala a mám 37,31 stupňov. Tak teraz neviem, či sa snažilkovať? alebo až zajtra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre