Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

mia336
3. aug 2009

ahojte baby, nejaku dobu som tu nebola, kedze som si zazivala podobne stresy ako jaruska ☹

jaruska8 - presne viem co prezivas, mne sa stalo pred 3 tyzdnami to iste... najprv obrovska radost z dvoch ciarok, ktore stale silneli a ked mi doktorka potvrdila tehotenstvo zacala som spinit... po par dnoch uz uplne krvacat... same vysetrenia, ultrazvuky a podobne... ale babo sa tiez neudrzalo a odislo
inak teba aspon vzali do nemocnice, mna tam moja doktorka sice tiez poslala, ale z prijimacej ordinacie v nemocnici ma poslali rovno domov s tym, ze toto je velmi caste a keby mali kazdu jednu co je tehotna par tyzdnov hospitalizovat, tak by namali kam tie baby ulozit... takze super pristup
ja sa tiez teraz snazim sustredit na ine veci, za 6 tyzdnov sa vydavam, tak som sa zamerala na pripravy 🙂
inak ozaj, povedali ti aj, ako dlho by si teraz nemala otehotniet? mne hovorili ze aspon dva mesiace si mame davat pozor, aby sa vsetko zregenerovalo...

kaktusik007
3. aug 2009

ahojte dievčence 🙂
ďakujem za držanie pästí, ono to síce vyzerá nádejne, ale... bola som dnes u lekára, na sone ešte nič nevidel a krv mi samozrejme nezobral 😠
ale čiaročka na testíku každý druhý deň je o poznanie tmavšia, takže... nádej máme 😵
a o týždeň idem opäť na kontrolu, tak dúfam... 😉

sabiatko
3. aug 2009

ahojte 🙂

kaktusik, tak to si este na zaciatku tehotenstva, ale to babetka rastu strasne rychlo, za tyzden to uz moze byt uplne o inom... ta silnejuca ciarka je jasna sprava 😵 tak drzim palce nech ho uz nabuduce bude vidiet 😉 v kolkatom tyzdni vlastne si?

fly, kde na dovolenke ste boli? ja sa tiez tesim na tu nasu uz za 2 tyzdne... len to este nemame moc zorganizovane 😒

mia, mi je luto babetka ☹ a ten pristup je tiez zaujimavy, aspon ta pozreli, ci je vsetko ok? verim, ze nabuduce ti to vyjde, drz sa 🙂

jaruska8
3. aug 2009

Ahoj Mia, tak mne ešte nič nepovedali, dnes skocim za lekarom, on ordinuje poobede. Je mi luto, ze sa ti stalo toto iste, aj ja sa snazim nemysliet na to, lebo by to bolo tazke, ono aj ked sme boli len na zaciatku, tak to, ze sa nam to stalo, tak to vie riadne boliet. ☹ ☹ Ja som ani velmi silno nekrvacala, normalny menzes, tiez mi povedali, ze to byva caste. ☹ ☹ Snad sa to uz nezopakuje a bude to v poho nabuduce. 😉 😉 Ja sama citim, ze by sme si mali dat pauzu, ale mam taky pocit, ze mi dojde onedlho ovulacia, tak uvidime. 😉 😉 Drzim palce. A ty kaktusik, ktory tyzden by si to mala byt???? Mne nic nevideli, ked som bola v 5tt a vraj je to normalne, ze sa ovulka mohla posunut. Ale ako vies, mne sa neposunula. 😒 Drz sa!!!!! 😉

flyangel
autor
3. aug 2009

Bola som pri Balatone s mm.. 😀 nuz mia je mi to luto...myslim si ze pockat 2cykly pri mikropotrate uplne stacia,ved mozno aj tak potrva dalsie mesiace kym znova otehotnies ale dufam ze to uz bude zdrave babo a ujme sa 😉 a mas pravdu zameraj sa na svadbu 😀

mia336
3. aug 2009

dakujem, naozaj sa snazim velmi na to nemysliet ale moc to nejde... hlavne ked ako naschval chodia okolo mna stale nejake tehotne baby ☹

sabiatko - dva tyzdne v kuse mi robili vsetky mozne aj nemozne vysetrenia a po tych dvoch tyznoch mi povedali, ze "asi" to bude teda kompletny spontanny potrat, tak ze ked dokrvacam mam ist po najblizsej mrche na kotrolu, ale keby nahodou boli nejake komplikacie (kedze si neboli isti ci to nahodou nebolo mimomaternicove) tak mam prist hned... to mi teda povedali lekari v nemocnici... a to som im hovorila, ze mam bolesti v podbrusku a ze naozaj silno krvacam uz vyse tyzdna
ale chvalabohu za par dni to krvacanie prestalo a moja doktorka ma hned vysetrila s tym, ze po najblizsej mrche mam prist a urobime kompletne vysetrenia a testy ci je naozaj vsetko v poriadku... aspon jeden doktor s normalnym pristupom

ale s mojim buducim manzelom sa to uz fakt snazime vrat sportovo... hovorime si, ze aspon otehotnieme az po svadbe a nikto nebude moct povedat, ze sme sa "museli" brat 😀

sabiatko
3. aug 2009

fly, takze si zavitala k nam do madarska :D ste museli mat suprovu dovcu, take pekne pocasie bolo. neni nad to ju stravit so svojim drahym 😵 ...ja idem zajtra k tomu luptakovi, tak hadam bude vsetko ok. oficialne som v 8tt, tak to by snad okrem toho vaku, ci co to je, malo byt uz vidiet aj babo, ci nie? inak zacalo mi rast brusko napriek tomu, ze som trosku schudla... je to normalne takto skoro? 😕

mia, ty si teda statocna, ja by som v tej nemocnici ostala nasilu. no hlavne, ze je vsetko ok, teda zo zdravotnej stranky. ono to vzdy v lete vyzera, ze je vela tehotnych, ale to je skorej tym, ze brusko je vidiet cez tricko. neboj sa, coskoro si aj ty budes cupkat s tym svojim 😉

jaruska, tak vy ste sa rozhodli pre pauzu... si myslim, ze to je dobre. aspon sa ti vsetko zregeneruje a aj ty si pekne oddychnes. a ked sa podari za tie 2 mesiace, tak sa ti narodi babo na zaciatku leta, takze budete moct chodit von na prechadzky s kocikom do parku a tak 🙂

flyangel
autor
4. aug 2009

Ahojky...sabiatko nuzako si dopadla u dr?urcite uz tam bolo malinke 😀 ano v Madarsku bolo fajn 😀 a ty co si robila v Mdarsku?tam pracujes?

sabiatko
4. aug 2009

cavte, cavte 🙂
tak sme sa dnes dostali k panovi doktorovi luptakovi... len tak na okraj, je uplne perfekty, strasne zlaty a sestricka sa k tomu mozno raz tiez dopracuje 😀 videli sme babetko, zevraj som 7 tyzdnov + 5 dni, aj srdiecko bilo o sto tristo 😵 fotku nemam, ale nabuduce si vypytam. inak babo je velke 14 mm. pytala som sa ho na ten hnedy vytok, tak sa na to kukol a hovori, ze to je ok, ze je to tam len trocha prekrvene. v pondelok idem na krv a idu mi z nej robit strasne vela vysetreni a na kontrolu az za 3-4 tyzdne.

fly, ja som sa v marci vydavala a moj manzel je madar. na slovensku sme nemali kde byvat, tak byvame na takej dedinke pri miskolci v dome s jeho otcom. pracovat nepracujem, lebo neviem po madarsky. som bola na slovensku ucitelka a hoci sme tu nasli 2 skoly, kde sa uci v slovencine, mali plno, tak ma nezobrali. a tak sa len staram o domacnost a uzivam si vyhody dediny 🙂 je to sranda z bratislavy na dedinu, ale uz som si zvykla a nemenila by som. a ty ako? ak sa nemylim, tak ides tento rok na magistra pravda?

flyangel
autor
4. aug 2009

juuuj sabiatko tak srdecne blahozelam ku miminku so srdieckom 😀 😀 a tvoj muz vie potom po slovensky ked ty nevies po madarsky ze? 😀 to by bola sranda keby ste sa dorozumievali len pusinkami 😀 😀 ahaa takze ty budes mat aj co dochadzat za Luptakom ze?nuz ale mozno sa aj nieco naucis po madarsky za tie roky co tam budes zit 😉 a Luptak ma kde ambulanciu?v nemocke v Saci?

flyangel
autor
4. aug 2009

a ano idem na mgr 😉

sabiatko
5. aug 2009

dobre ranko baby 🙂

fly, kiez by vedel po slovensky... sa tak pomalinky ucime madarsky a slovensky. sme sa zoznamili pred rokom v maji v anglicku, takze my len po anglicky. inak ked som bola vcera u luptaka, tak fakt ze sikovny... mm chcel vidiet babetko, ako mu bije srdiecko, tak mi to doktor nahral a potom mu pustil a este mu aj po anglicky vysvetlil o co ide... fakt supis doktor. inak neni v nemocnici, ale pri nemocnici kusok, v takej budove kde su vselijake firmy... na 3. poschodi, ma to tam pekne moderne. len ta sestricka... si predstav, ze mi chcela nauctovat aj to, ze sa na to mm pozrel 🙄 ale luptak povedal, ze nebudeme za to platit. inak fakt ze sa nacestujem, len 3 hodiny cesta tam a spat... ale chcela som mat vsetky papiere v slovencine a tiez neni nad to, ked sa s doktorom mozes o vsetkom porozpravat. a dakujem za gratulaciu 🙂 teraz neviem, ci sa stale snazite o babo, ale ak hej, tak ti prajem, nech to skoro vyjde a aj tu vsetkym babam 😉

flyangel
autor
5. aug 2009

sabiatko ahoj...no tak to mate paradne s mm 😀 😀 to vase babo bude vediet 3jazyky....anglicky lebo spolu sa tak rozpravate,po mad a po slov 😀 😀 nooo supeeer 😉 a pocula som o tej sestricke ze je fakt hnusna 😠 😠 a dakujem sabiatko...sice my sa teraz nesnazime,ale urcite sa budeme 😀 😀

iplusr
6. aug 2009

sabiatko, gratulujem k fazulke to je super. a s drahym to mate zaujimave. babulo to bude mat na zaciatku tazke s tymi vsetkymi recami. kazdy bude nanho rozpravat inak.
my sme teraz s drahym riesili, ci sa uz v oktobri definitivne vratome na svk, alebo potiahneme este par mesiacov. a zatial to vyzera tak, ze este nejaky tem mesiac zostaneme. aspon kym sa neprerobi byt, nech sa vraciame do svojho a nie k rodicom.

iplusr
6. aug 2009

fly, ty si tiez pila alchemilku, vsak? ta moja sa mi nejako nezda. ked ju mam dlhsie spravenu v salke, tak sa mi tak divne zakali, ako by som do nej cvrkla mlieko. je to normalne? snazim sa ju vypit este teplu - vtedy je priezracna, ale nie vzdy to stihme a potom vyzera tak nechutne, ze ju vylejem.

funlucy
7. aug 2009

čaute baby 🙂
sabiatko,gratulujem k mimíškovi a prajem hlavne nech ste zdraví a celé nech vám to dobre dopadne.

Aj moje dve kamošky majú doma maďarov 🙂 jedna je teda vydatá,majú už aj deti-žijú v Nemecku-a ich deti vedia od malička po slovenksky,maďarsky aj nemecky úplne bez problémov.
A druhá baba je v Taliansku,tam sa zoznámila s Férim-a tiež sa spolu vedia dohodnúť len po nemecky-lebo ona nevie po maďarsky a on zas po slovensky 😉
náhodou je to milé takéto vzťahy,manželstvá 🙂

sabiatko
7. aug 2009

dobre ranko baby 🙂)

dakujem pekne za gratulacie 🙂 inak ja to tiez vidim ako vyhodu, ze nase dieta bude vediet 3 jazyky. pocula som, ze taketo multilingualne deti ale zacinaju rozpravat neskor, asi ze su z toho zmatene 😀 ale nevadi, ja toho vzdy nakecam az-az 😎

iplusr, to mate super, ze budete mat svoj byt. a to vam ako prerabaju, vedia presne, ako to chcete mat? my tu inak tiez teraz prerabame kupelnu a nasu izbu, nech sa tu babetku paci. zatial bude s nami v izbe, len neviem co potom. byvame tu este so svokrom a tento dom ma len dve izby 😒

funlucy, tak to kukam, ze madari idu na slovensku nadracku 😀 ja som vlastne mala povodne celkom ine plany. chcela som sa v anglicku zlepsit v anglictine, odist do talianska a vydat sa za taliana 😀 no ale nakoniec to dopadlo inak... po pol roku chodenia sme sa zobrali a teraz som najstastnejsia na svete 😵

dneska rano som sa trocha zlakla... rano vstanem a prvykrat mi nebolo zle, tak reku ci je vsetko ok 😖 no ale za pat minut uz bolo vsetko po starom a teraz som rada, ze som do seba dostala aspon jeden krajec chleba. vam poviem, ze take tehotenstvo je dobre aj na chudnutie... napriek tomu, ze mi trocha vystupilo brusko, som schudla 1 kg 😝

minewka
7. aug 2009

Ahoj bábiky...

Tak som späť z dovo, bolo super, až na jednu vec...opäť som mala krásne //,ihneď,na teste s 25 citlivosťou, dokonca 4 dni pred mrchou...som sa veľmi tešila, príznaky takmer žiadne, iba časté wcko a trošku prsia...opäť však prišla mrcha, mám ju 2 deň..včera v noci sme došli...Ešte v Chorvátsku som si robila ďalší test, opäť //.
Tak si idem kúpiť tu na SR test,ale pravdu povediac, fakt neviem, čo mám robiť... ☹

iplusr
7. aug 2009

sabiatko, aj ja som pocula, ze deti z viacjazycnych rodin zacinaju hovorit neskor. ale nakoniec bude mat tu vyhodu, ze bude vediet vsetky tie jazyky odmalicka a potom to bude mat jednoduchsie, ako my ostatny, ktory sa na 'stare kolena' trapime s cudzou recou. jemu tie reci cudzie nebudu.
my mame teraz trochu utlm v snazilkovani. celkom nas zamestnava prerabka toho bytu. boli sme teraz na slovensku a pobehali vsetky kupelnove a kuchynske studia, podlahy, dvere ... a medzitym sme stihli aj jednu svadbu, prehlasit trvaly pobyt a vymenit okna. vsetko nam to budu riadit rodicia, ktorym budeme vdacny do konca zivota. moj ocino bude burat a svokor bude stavebny dozor. vyhodu mam v tom, ze si to viem vstko nakreslit sama a spravit vizualizacie, takze viem presne ukazat, co si ako predstavujem aj nadialku. len dufam, ze ma aj pochopia. a trosku sa bolim o detaily. keby napriklad nie som pri vymene okien, tak nam to tam zapatlaju - tesniaca pena okolo okien nebola dobre spravena - boli v nej medzery - naco su mi 6komorove okna, ked povedla prefukuje. tak som ich nahanala, nech to dorobia poriadne. no a ten zvysok neuvydim, ako majstri dopatlaju, ale snad svokor da na nich pozor.

sabiatko
7. aug 2009

ahoj minewka... tak to ma fakt mrzi, takto dvakrat po sebe 😒 ☹ urcite si sprav este test, mozno si jedna z mala, co mavaju MS aj pocas tehotenstva. ak by si ale nebola tehotna, tak chod za doktorom, nech ti zisti, preco sa to zase stalo. niekde som citala, ze je dobre si dat po potrate pauzu tak mesiac-dva, aby sa maternica dala dokopy. alebo to moze mat aj uplne inu pricinu, ja neviem Rh- u zeny alebo ine dovody. no kazdopadne to nech uz zisti doktor. tak drzim palce, nech to uz do tretice vyjde 😉

reivka
7. aug 2009

minewka, minule vám to s fly síce nevyšlo, ale to neznamená že aj teraz, možno si stále tehu, len máš popri tom mrchu, ked budú stále // tak je dobre, držím palce

flyangel
autor
7. aug 2009

ahojte kocky...vitaj spät minewka..no tak ja verim ze tato mrcha uz malinke nevzalo zo sebou ale ze to je prirodzena mrcha a k tomu a fazuliatko je namieste..kup si testik a drzim silno palceky..
Iplu ano alchemilka sa zakali vzdy je to normalne...takze to kludne vypi 😉

iplusr
7. aug 2009

minewka, to je naozaj zvlastne s tymi testami a mrchou. ale snad to nakoniec vsetko dobre dopadne.
fly, vdaka za info. budem ju musiet vypit este teplu, lebu taka zakalena mi pride strasne nechutna - ako zo spinavej vody.

flyangel
autor
7. aug 2009

ja viem iplu nevyzera to velmi vabivo,ale co uz..hlavne je aby to pomohlo no nie 😉

minewka
7. aug 2009

Fly, čiarka takmer žiadna, opäť odišlo...Asi bude dáky problém vo mne...ale neviem...či to môže sa stať 2x za sebou...alebo by mi nepomohol hneď Utrogestan??
Každopádne, tentoraz už určite pôjdem k dokymu, minulý mesiac som nešla...
Je mi to ľúto, sa cítim neschopná... 🙄 ☹ Ach jaj...

rush
7. aug 2009

ahojte kocky, min - chod k lekarovi - ja stale verim, ze to bude dobre...ale keby nie...oni musia pozriet ci si cista...lebo keby nie to moze sposobit vazne problemy....ale stale dufam, ze si jedna z tych...ktore proste dostali mrchu ale tehu zostali 😉

velmi vam vsetkym drzim palce - pfuj pfuj pfuj

flyangel
autor
7. aug 2009

jooj minewka..tak to mi je luto ak to odislo,...ale neobvinuj sa...myslim ze skor tvoja maternica nebola pripravena po minulom potrate ☹ preto my sme sa chranili...alebo mozno to bolo zle geneticky vybavene vajicko alebo spermia...dajte sa vysetrit aj s mm..aby sa prislo na dovod preco tak skoro bábo odíde ☹ neboj najblissie to uz vyjde...do tretice vsetko dobre 😉

minewka
7. aug 2009

Dik, aj ja si hovorím, že do tretice všetko dobré..Ja som sa na dovči tááák tešila... čiarka supiš, šumná a hneď.. 😖
Som si povedala, že prvý test robím po týždni meškania..ak aj náhodou tehu bolo, aby som nevedela, že odišlo..

flyangel
autor
8. aug 2009

Minewka,dufam ze najblissie sa to uz udrzi a nebudu ziadne taketo problemy..ako vidis otehotniet nie je problem pre teba,ale nieco ine brani aby sa male udrzalo...drzim silno palceky..

minewka
8. aug 2009

No jo, Fly, ale čo???Naschvál som chcela, aby uhniezďovanie prebiehalo na dovči..kde bol kľud, pohoda, leháro... 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre