Tehuľky po 40tke

henikav
14. aug 2012

Ahojte maminky a buduce maminky, hladam blizke duse v mojom veku, s ktorymi by sme si mohli pisat a spolu prezivat tieto vzacne chvile tehotenstva. U nas sa z pokazeneho zaludka vykluli //, nuz prekvapenie v nasom veku, ani neviem ci sme viac prekvapeni, alebo sa tesime, myslim ze manzel bol dnes rano pekne sokovany 😵 😵 😵 A to sme sa roky snazili a nedarilo sa a teraz ked sme to uz uplne vzdali, tak sa to mozno podari. Dufame len ze bude vsetko tak ako ma byt. Budem rada ak sa mi niekto s podobnym prekvapenim ozve 😉 🙂

syslica
14. aug 2012

@henikav Gratulujem! Nech sa teda všetko deje, ako sa má až k bezproblémovému pôrodu! Skús nakuknúť tuto k snažilkám, medzitým ich už dosť otehotnelo aj porodilo https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/najdu-sa-tu-snazilky-40-nicky/
a môžeš im dať do pozornosti aj svoju tému.

henikav
autor
15. aug 2012

@syslica dakujem, skusim 😉

fra
15. aug 2012

ahoj, máme rovnako rokov (ja síce dufam že podobneho prekvapenia ostanem ušetrená 😀) ale držím palce... mojej najlepšej kamoške (tiež našho veku) sa minuly mesiac narodilo bábetko (tiež ked sa po par rokoch prestali snažiť 🙂 ), počas tehotenstva uplne omladla, schudla a opeknela a všetko bolo uplne v pohode ... tak držím palce nech si to tehotenstvo aj babetko super užiješ 😵 😵 😵

henikav
autor
17. aug 2012

@fra Dakujem ti za povzbudenie, lebo momentalne to nie je prave ono to sladke ocakavanie, skor nevolnosti a spavost. Ale snad sa to za par dni ci tyzdnov zlepsi

monkri
20. aug 2012

no ja mám tiež po 40 a manželom sa snažíme o dieťatko 🙂 moc vám gratulujem 🙂

henikav
autor
23. aug 2012

@monkri tak Vam drzim palce, aby si sa presunula zo snaziliek do tehuliek 😵 My sme sa dlho snazili a neslo to, uz sme sa ani nemilovali, ale pocitali, pichali hormony a "vyrabali" dieta. Potom sme to vzdali s tym ze je neskoro a zmierili sa s tym ze uz nebude a bac ho, ake prekvapenie

monkri
23. aug 2012

@henikav no už aj ja začínam na to nemyslieť na to lebo to sklamanie je vždy horšie ked bude bude ked nie nie ,a vám moc gratulujem ,no takto pred rokom som bola tehu ale potratila pre chybu lekárov a odvtedy nič

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri poznam tie sklamania, neboj, aj ja som bola niekolkokrat tehotna, dokonca aj v pokrocilom stadiu, vtedy to boli najviac

monkri
24. aug 2012

@henikav to máš pravdu,koľkátom mesiaci si? ako to zobralo tvoje okolie?

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri este len druhy a okrem nas dvoch to nevie nikto, ani to nikomu nemienime povedat 😵

monkri
24. aug 2012

@henikav ani to nevrav nechaj pre seba 😉 a moc ti držím palce 🙂

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri prave kvoli tym predoslym potratom a komplikaciam to nechcem hovorit rodine, tesim sa len tu na konikovi. Rodine predstavim hotove babatko, ak sa nam to podari donosit az do konca

monkri
24. aug 2012

@henikav aj ja by som to tak robila nikomu nič len ja a manžel ved to stačí 🙂 dávaj si na seba pozor teraz 🙂

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri davame pozor ako mozeme, ale to vies, v mojom veku uz su tie rizika ine, ako u mladych mamiciek. Poviem ti, ani sa nejako netesime vopred, este nemame vyhrate, bojime sa tesit, az ked uz budeme ovela dalej a po vsetkych vysetreniach bude vsetko vyzerat OK, az vtedy sa budeme moct kludne tesit

monkri
24. aug 2012

@henikav to máš pravdu minule som sa moc tešila a bohužial potratila som povedala som si odteraz nikomu nič až ked bude ležať v kočíku 🙂

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri 😀 vidis, rozmyslas opatrne ako aj my. Keby som nemala skusenosti co mam, uz by som asi skakala od radosti a vykrikovala kazdemu ze cakame drobceka, ale viem co vsetko sa este moze stat, tak len opatrne

monkri
24. aug 2012

@henikav asi to rokmi sa to mení už nie sme najmladšie preto tak uvažujeme 🙂 no neboj o 9 mesiacov budeš aj ty skákať 😉

henikav
autor
24. aug 2012

@monkri tak to si pis, ak to dotiahnem tak daleko to teda urcite budem. Ale vies tak rozmyslam, ze v tomto veku by sme si tak velmi vedeli to dietatko uzit, mame viac trpezlivosti, skusenosti, nieco za sebou, nejake zazemie, ked sa mi narodil syn, to bolo dost chaoticke obdobie, teraz by to bolo urcite kludnejsie, alebo si to mozno len namyslam

evicaka
24. aug 2012

Moc, moc ti gratulujem a prajem aby si dieťatko v poriadku donosila. Žiaľ mne sa to nepodarilo ☹ , je to ešte čerstvé a veľmi to bolí..... Boli sme veľmi šťastní a moc sme sa všetci tešili (aj moji dospelí synovia), brali sme to ako zázrak po 14 rokoch snaženia. A v 12 týždni mi oznámila Mudr. že srdiečko nebije. Tak ak ti môžem poradiť, zatiaľ to nikomu nehovorte a modlite sa nech to všetko dobre dopadne. Veľmi držím palce !!!!!!!!! Mám 41, tak tvoj príspevok ma aj trošku potešil, že možno ešte máme nádej 😉

monkri
24. aug 2012

@henikav nie máš pravdu sme iné len ja sa bojím že ten klud čo už máme s manželom sa stratí ale aj tak by som chcela byť tehu ,a ináč budeš pristupovať k výchove než minule už si iná žena 🙂 zrelšia

henikav
autor
24. aug 2012

@evicaka tak ja ti budem drzat palce, aby sa stal zazrak aj Vam a aby sa Vam tiez podarilo donosit az do konca. NO my sa prave bojime toho vsetkeho co este moze prist, tiez sme vselico preskakali, aj nebijuce srdiecko a potom interupciu, hoci som to stale odkladala a dufala, zazrak sa nestal, aj DS a ine komplikacie, takze uz viem ze take veci sa tiez nestavaju len inym. Viem ako velmi to boli a ako velmi musite byt sklamani.

@monkri my uz tak potajomky a potichucky planujeme ako prerobime hostovsku na babatkovsku, ale zatial len v mysli, nerobime zatial nic, obchytkavam vecicky v obchode, ale tiez nic nekupim

vavrenka
24. aug 2012

@evicaka ja budem mat v novembri 40 a niekedy buduci rok chceme zacat pracovat na dalsom mimi. verim, ze v 41tke nie je nic stratene, je mi luto, ze ti babatko zomrelo 😔 , verim, ze dalsie bude ok a bude zit dlheeee roky 😉

monkri
24. aug 2012

@henikav presne tak pomaličky 😉 to poznám aj ja som kukala na vecičky stále kukám len u mna to bábo nikde zatial no snád bude ja tomu verím že čoskoro

@vavrenka moc držím palce 🙂

henikav
autor
25. aug 2012

Tak mi akurat odchadzame na sk, na dovolenku, tak som zvedava, ci sa mi podari udrzat tajomstvo 😵

andrea999
26. aug 2012

@monkri
@evicaka je mi lúto,čím ste prešli,poznám to aj ja... ☹
ale podarilo sa..v 39 som porodila synčeka a teraz v 42 ešte raz pre zmenu dcérku...nevzdávajte to,ani ja som neverila,že sa to podarí a teraz si ich užívam úplne inak ako za mladi...a posledné tehu som utajila až do amniocentézy v 18 tt - samozrejme manžel vedel,ale staršie decká nie 🙂

@henikav moc gratulujem,nech je všetko ako má byť 🙂

henikav
autor
27. aug 2012

@andrea999 ako zvladas take male drobceky? Ja sa najviac bojim ze take male dieta je plne energie, som zvedava ako budeme vladat za nim behat 😵 😵 😵

andrea999
27. aug 2012

@henikav veru ani neviem,niekedy je toho dosť na mna,ale mám 14 ročnú pomocníčku a hlavne si to už nedokážem bez tých krpcov predstaviť 🙂
neboj zvládneš to,tá energia príde nejak automaticky 😀

henikav
autor
28. aug 2012

@andrea999 no to bude dalsia story, ako zareaguje na babatko moj 12 rocny pubertak 😀 😀 😀 Predsa len dievcatko sa asi babatku potesi, chalan v pubertalnom problemovom veku, no veru uz asi polroka nikdy neviem co od neho cakat, zrazu mam chvilami dojem, ze mam doma cudzinca a to sme si boli velmi blizky, vzdy bol taky mamin pupok

henikav
autor
10. sep 2012

Tak sme sa prave vratili od lekara, sme 9tt+4 a mame 3.3cm a krasne buchoceme srdieckom, dokonca sme vyvadzali aj akrobacie pocas ultrazvuku 😵 😵 😵

andrea999
10. sep 2012

@henikav super,gratulujem,nech je všetko ako má byť až do konca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre