Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

rush
23. máj 2009

mimo - ja som mala spinenie ako pred kramami...mavala som vzdy...aj teraz...len potom nedorazila mrska 😉

minewka...prska ani mna velmi neboli hned na uvod...az neskor...v nejakom 6-7tt sa to spustilo...nic prijemne inak ti poviem 😝 😀

este co si pamatam som citila podbrusko...zle mi nebyvalo...az neskor 😝 😀 a este mi priiiiiiiiiiiiserne chutilo jest 😀 kym neprislo nechutenstvo ☹ ale dufam, ze je to uz za mnou 😅 zase mi zacalo trosku viac chutit

minewka
23. máj 2009

Hmm...

No mňa dáko prechádza ten môj optimizmus...ako po mrche ani stopa, mešká 5 deň..no čo ja viem..teraz ma napríklad pobolieva opäť podbruško, ale to už viac ako týždeň vkuse...

Dnes mi bolo aj celý deň zle, prešlo ma to až večer...Ja som tiež hrozne hladná, ale nič mi poriadne nechutí, ešte aj kyslé uhorky sa mi zdali divné..😀...včera ráno aj moje milované banány..

príznakov by bolo dosť, len stále nechápem tie negatívne testy...ja som kupovala Mamatest, citlivosť 20... 😖

rush
23. máj 2009

tusim aj ja som testovala s tymi mamtestami...a tie priznaky....to je rozne...niektore baby grckaju, niektore absolutne nic necitia...to podbrusko asi kazda pocituje....hrubne stena maternice....pripravuje sa...potom uhniezdovanie...to asi preto citime...no ale chute a pocity su rozne...teda sudim podla toho, co mame spolocnu temu...kazda si to prezyvame tak po svojom...nieco je spolocne...nieco rozdielne...min ja teda stale dufam, ze si "vtom" 😵

minewka
23. máj 2009

Och Rush, šak ja sa stále tak nejak udržujem vo veselom stave, keď mi nikdy mrška nemeškala...ale dnes ráno to bol asi 5 negatívny test..prvý bol týždeň pred očakávaním mrchy.. 😀

No uznaj...šak to je čistý nerváááááák... 😝

rush
23. máj 2009

ja som inak testovala, hned v 1.den vynechania a mala som pozitivne test...ale mala som podla vsetkeho aj ukazkovu ovu...na 14-15den...takze mi to asi preto vyslo hned aj na teste....ale inak sa aj tak odporuca testovat az po tyzdni vynechania..teda co mi moj previous lekar hovoril....vacsinou co pisu na tych testoch, ze ukazu uz 5.den je len marketingovy tah...mne teda ani jeden nic neukazal...ani po 2x5 dnoch 😀

rush
23. máj 2009

...min a dobre namacas? 😀

minewka
23. máj 2009

Hehehe...no to hej...po týchto skúsenostiach isto žiadnym marketingovým ťahom neverím...pekne zneužívajú tú našu zvedavosť, čo??

Ale keď to je tak ťažké vydržať...keď vieš, že úplne vážne môžeš byť tehu... 😀...ešte pár dni po ovu vydržíme, ale ten týždeň pred mrškou je kritický...😀

rush
23. máj 2009

😀 ja som si tiez robila par testov este pred meskanim....a kedze boli negat.tak ma dost odradili...a potom predsa 😵

rush
23. máj 2009

baby a papate aj nejake vitaminy alebo kysl.listovu?

minewka
23. máj 2009

Ru...tak hádam dobre namáčam..vypiškám sa do pohárika a namočím..no zajtra poctivo odstopujem 15 sekúnd, čo to má byť namočené 😀

No ja som mesiac predtým papa Calibrum Baby plan, ale nedobrala som celú krabičku, teraz ju doberám..😀

rush
23. máj 2009

no ja som tiez brala ten calibrum,....a stym stopovanim...daj si nacas...vydrz tam tych poctiviych 15sek.aby sa to dost nasiaklo....aj som radsej drzala 16sek 😀

mimomu
24. máj 2009

dore rano,ja papam pregnium vitaminy a stale nic ☹

flyangel
24. máj 2009

cawino...no baby dnes som 29dc a mrska zatial nikde 🙂 😕 ale vcera aj dnes poobede som spravila test a je negativny...podbrusko boli...ale to uz tyzden boli...minewka tak sme dve ktore cakame na nas osud 😉 ak nepride ani zajtra mrchanda tak neviem

flyangel
24. máj 2009

no som bola teraz na wc a vidim ze mrcha sa pomaly spusta...takze tehu z toho nebude 😖

minewka
24. máj 2009

Ahoj kočky...

Fly, to je mi ľúto, vyzeralo to tak nádejne... 😖

Ja som pridala do albumu svoj pokus...
Ráno som testovala s Mamatestom citlivosť 20 - nič
Teraz som kúpila RapidClear 10 - viď fotoalbum...takto to bolo vidno, kým bol mokrý, keď uschol,nevidno nič...po mrche ani stopy..mešká 6ty deň, podbruško ma tiež nebolí, sem tam trošku jemne pichne..

Tak ja neviem..neverím, že by to HCG tak pomaly stúpalo...síce som mala neskôr ovu...keď počítam, že ovu, tak som 16 deň po ovu...Ak odrátam 10 na uhniezdenie, tak som cca 6 deň po uhniezdení...No ja fakt neviem, kedy a ako sa ten HCG tvorí...

zajtra ráno volám dokymu...tak som zvedavá, čo bude.. 😕 😝

minewka
24. máj 2009

malo tam byť, že ovu bola 8..🙂

Ináč ten druhý test som robila asi pred hodinkou..

flyangel
24. máj 2009

minewka...no je tam akoby tienik...takze tehu by to malo byt aj ked je tam len tien...ja verim ze to bude tehu...drzim palceky silno 😉

rush
24. máj 2009

minewka / podla mna si vtom 😀 ked pojdesk lekarovi - ten ti to moze zistit tusim z krvi - na ultrazvuku, este pravdepodobne nic neuvidi...ja som bola tusim v 4 tt....a mala som iba mini bublinku tusim ...to ma potom sledovala, ci nejde o mimomaternicove tehu...ale tu krv by ti mohli zobrat...joj dufam, ze to vyslo 😉

minewka
24. máj 2009

Rush, ale šak v albume máš krásnu čiarku, na to, že si bola v 4 týždni... oproti mne :-

rush
24. máj 2009

no na sone nebolo este nic vidiet....inak podla mna je to rozne...niektore baby mali aj odo mna silnejsie ciarocky...sak z krvi ti to lekar vie zistit...uvidime...ides zajtra? vlastne uz dnes? 😕

minewka
24. máj 2009

No zajtra ráno zavolám a objednám sa na krv, zajtra ma asi nevezme, až v utorok predpokladám...Ináč, kúpila som konečne nový teplomer, som zvedavá zajtra ráno na BT..dúfam, že ho opäť neroztrieskam 😀

rush
25. máj 2009

jeeej min ty si bola tak dlho hore ako jaaaaaaa? tak ti zatial drzim palce a uvidime...bude ako ma byt 😉

tinkamt
25. máj 2009

Ahojte babenky, tu je to strasny nervak ako citam .....minewka aka bola BT rano ????? Strasne Ti drzim palce moja aj nam ostatnym ....ja som akurat 21 DC, tiez sme sa dost snazili , tak prvy krat budeme tento mesiac testovat 😵

minewka
25. máj 2009

Čauko baby, tak som volala k dokymu a mám prísť až na budúci týždeň v pondelok...šak ja sa zbláznim!!!

To takto osud skúša moju netrpezlivú dušu??

Sa ma sestrička opýtala, kedy som mala poslednú mršku, ja že 23-24. 04. a ona že nech prídem v pondelok budúci týždeň, že vtedy to už bude z krvi na 1000% isté, teraz že by to bolo veľmi malé číslo...

Och...a že nemám kupovať tehotenský test...ta šak ja nevytrimem...

Ináč, BT je 37,1... 😀

tulipanike
25. máj 2009

ahoj babulky 🙂
no teraz som to tu docitala, tak to je iny nervak 😖
drzim veeeeeeela palceky, nech to vyjde aj minewke, aj fly

dindulka
25. máj 2009

achojte 😀
minewka, opakujem sa, ale držím moc moc palce, a prečo nemáš kupovať test? podľa mňa si tehu aj tá teplota tomu nasvedčuje 37,1 veď to je super 🙂

mastulka
25. máj 2009

ahojte, minewka mne sa zda akoby tam bol tienik... takze by to uplne kludne mohlo byt tehu, sestricka ma pravdu za tyzden to uz bude na 1000% len ako to vydrzat co? ale neboj ja si myslim, ze tehu urcite si... strasne ti drzim palceky a este k tej bolesti v prsiach... mne to zacalo asi nejako v 5TT plus minus a doteraz to nepreslo, ale uz som si na to nejako zvykla 🙂 inak idem pridat fotku bruska ako rastie 😉

minewka
25. máj 2009

Mastulka...no ja sa bojím ešte jednej veci a to je mimomaternicové tehu...Lebo keď som tak pozerala na nete, ako by malo stúpať HCG, tak môj test je stále tak slabo pozitívny...neviem...

Prsia ma zatiaľ nebola...neviem, ako sa počítajú tie týždne, že v ktorom asi som?(Ak som)Od poslednej mršky??

mastulka
25. máj 2009

ano pocita sa od prveho dna poslednej mrsky

pozri si tehukalkulacku na http://www.tehotenstvo.academy.sk/ ja si tu pozeram aj co sa deje s mimcom kazdy tyzden

rush
25. máj 2009

aj ja stalu kukam na tom linku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre