Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

iplusr
12. mar 2009

no nie, zase som na vrchu novej strany

kleopatris
12. mar 2009

minewka nebud sklamana, babatko je urcite uz vnutri, len sa este hanbi a nechce aby sa o nom vedelo 😉 a snazte sa aj dalej, aby keby tam nahodou este nebolo, rychlo prislo 🙂

iplusr neboj to bude len ovu, aj ja som mala take bolesti na lavej strane a po dvoch dnoch to preslo, tiez si myslim, ze to bola ovu.... 😉

funlucy
12. mar 2009

ja tiež všetkým babuľkám držím palce.
Minewka-veď nebuď smutná,písala si ,že ste sa snažilkovali mimo plodných dní-a že vhupnete na to v apríli.Tak tú chvíľu už vydržíš 🙂 a potom tam zasvietia 2 čiarky-zatiaľ sa aspoň pripravíš.
Iplusr-plodné sa blížia 😉 tak to toho.

iplusr
12. mar 2009

huraaa 😀

minewka
12. mar 2009

Funculy, no áno, dnes som si kúpila Calibrum baby...🙂...aby sme dobre začali...Inak citím sa divne, dačo na mňa asi lezie, hrdlo ma pobolieva dnes celý deň...Ale musím sa priznať, že ešte nádej predsa len nestrácam...čo ak?

iplusr
12. mar 2009

negativny test este nic neznamena. pockaj do ms. i ked ... ani to niekedy nie je definitivne NIE.

flyangel
12. mar 2009

Funlucy tak ja rada poradim,ak treba 😀 robim na sestonedeli ale robila som donedavna porodnici 😀

minewka
12. mar 2009

No veď ja viem, že ešte sme sa ani poriadne nesnažili...Veď uvidíme, čo na to mrška...Ináč, ste niektoré z KE?

funlucy
12. mar 2009

Minewka-ja mám muža z východu 😉 od Trebišova ale poznám aj Košice,máme tam priateľov,a švagrinú v Períne.
Ty si písala,že podnikáš,v čom ak sa smiem spýtať.Aj ja mám 1 sen..tak uvidíme časom či to bude aktuálne,to by som asi na ŽL musela,tak možno prídem pýtať radu.
Flyangel-ja sa nevyznám v tých tabuľkách,v živote som nemerala nejaké teploty ani nič nezapisovala-max.kedy som to dostala,aj to som vždy spätne nad tým dumala.
Ja proste neznášám tabuľky 😅 aj keď verím,že to má svoj význam.

flyangel
12. mar 2009

funlucy ja som si BT merala 1krat tak to len zo zvedavosti skusam 🙂

matulik284
12. mar 2009

ahojte,
ako tak citam tak tu je dost nadejnych tehuliek 😉 zuzi, minewka drzim palce aby bol testik pozitivny 🙂
flyangel tak ty robis na gynekologii? 😕 tak ty si uz zazila asi dost okolo tehu !

minewka
12. mar 2009

Baby, ja som zaspala, lebo mám posledné dni dáku smolu, najprv zub a teraz ma tak strasne boli hrdlo, že až...A hneď, ako som sa prebudila som si uvedomila jednu vec...Ja fakt verím, že tehu nebudem..strašne nechcem byť tehu (aj keď stále tie divné pocity v podbrušku)..Ja som totiž brala na ten zub Ibuprofen 400...Vobec ma nenapadl, že by som mohla byť tehu, som sa spoliehala na plodné dni...A v príbalovom letáčiku sa píše, že tehuly smô užávať len na odporúčanie lekára...Jooooj....Tak som sa tak zľakla, že až...Bože, dúfam, že mrška príde...

minewka
12. mar 2009

Ináč, Funculy, robím realitnú maklérku a manažérku inzercie pre jeden pekný časopis..Kľudne sa pýtaj, čo ťa zaujíma...

funlucy
12. mar 2009

fíííííha minewka 😲 to by bolo aj škoda opustiť taký job.
aj elisonka má niečo s realitami..predáva byty (?) len tie ceny nie a nie ísť dole 😀
my tiež aktívne hľadáme,ale bojím sa hypotéky jak čert kríža a ešte k tomu muž od pondelka nastúpil do novej roboty-takže teraz určite nič nehrozí,aj keď vedúca mi furt hovorí,aby sme skúsili ten štátny fond rozvoja bývania,ale tam dajú max.1,5mil.(+musíš spĺňať určité podmienky živ.minima) pokiaľ si to správne pamätám...
Inak mne tiež x vecí nedoklapne čo smieš a nemôžeš v tehu 😖

minewka
12. mar 2009

Nuž, veď ja ani ten job nechcem opustiť, keď sa bude dať.. 🙂 ... tak v KE ceny už išli dosť dole, v poslednej dobe sa to pomerne rozhýbalo...
Veď to...ale aj tak mám obavu..tu stresujem, keď ešte s najväčšou pravdepodobnosťou nič.. 😝 chcela by som si ešte kúpiť ovulačné testíky...A verím, že to raz dva vyjde 🙂
Ináč, Funculy, v Trebišove mám aj ja rodinu 🙂

minewka
12. mar 2009

Heeeej...zeny, kde ste??

matulik284
12. mar 2009

ahoj minewka,
ty nechces byt teraz tehu kvoli tym tabletkam proti bolestiam zubu alebo celkovo sa chces snazilkovat az neskor?

minewka
13. mar 2009

Matulik, kôli tabletkám...lebo som si prečítala v letáčiku, že ženy, ktoré chcú otehotnieť, a tehotné smú užívať len na odporučenie lekára...ale stresujem určite zbytočne, neverím, že by som mohla byť tehu, nebolo to cez plodné dni...Ale je to dobré ponaučenie - človeka to ani nenapadne, že keď bude tehu, musí si dávať pozor na všeličo 🙂

monana
13. mar 2009

Ahojte baby, ja tiez musim trpezlivo cakat, kym sa testnem. Na buduci tyzden idem nato. Co ma ale prekvapuje je, ze mi byva zle od zaludka, ale nevraciam. Nechuti mi jest. Ale zas na druhu stranu ma nebolia prsia - co by asi mali. No nic, musim este pockat a potom napisem ako som dopadla.
Pekny den - sak je piatok 😀

iplusr
13. mar 2009

dobre ranko
tu sa to s tym snazilkovanim ale rozbieha. drzim palce, aby sme mali vsetky na najblizsom teste//

kaciatko81
13. mar 2009

ahojte, len sa vam sem na chvilku votriem... 🙂 minewka, myslim, ze mozes byt kludna, babatko nie je hned od zaciatku napojene na krvny obeh maminy. castokrat kym zistis, ze si tehotna tak pojes a poijes to, co by si nemala ;)

minewka
13. mar 2009

Kačiatko, no veď to...Všade píšu, že prvé tri mesiace sú najdôležitejšie, ale prvý mesiac často ani nevieš, že si tehu 😀

kaciatko81
13. mar 2009

Zhruba na konci tretieho týždňa sa oplodnené vajíčko začína zahniezďovať v mäkkej, hrubej sliznici maternice. Tento proces sa nazýva nidácia. Keď sa vajíčko bezpečne zahniezdi v sliznici maternice, počatie je zavŕšené. Špongiovité výbežky vonkajších buniek zárodku začínajú prenikať do sliznice, aby sa mohli napojiť na krvný obeh matky. Tieto bunky neskôr vytvoria placentu. Z iných sa vyvinie pupočná šnúra a ochranná blana zárodku. Vnútorné bunky sa rozdelia do troch vrstiev, z ktorých sa vyvinú rozličné časti tela vášho budúceho dieťaťa.

cely clanok kuk sem:http://www.baby-web.sk/Clanky/a449-Zaciatok-zivota.asp...

zuzana1010
13. mar 2009

Ahojte babulky , no dnes som si spravila test abol ☹
bola som u dokiho na sone a neni som tehula , ale je to zdravotny problem . ☹

minewka
13. mar 2009

Zuzka, to je mi ľúto...pááni..a vyzeralo to tak nádejne...Dúfam, že to nie je vážny zdravotný problém.. 😒

zuzana1010
13. mar 2009

to sa uvidi az za tyzden . ci vobec dostanem mrchu ☹

funlucy
13. mar 2009

Zuzka,držíme Ti palce,snáď to nebude nič vážne a môžete sa čím skôr pustiť do "práce"
Ja som sa práve vrátila od lekárky-konečne som sa tam dokopala-som ráno stresovala jak pred maturitou 😅
úplne mi šibalo,neviem prečo sa tak bojím chodiť k doktorom...
Tak som jej povedala,že by sme chceli bábätko a ona po vyšetrení,že smelo do toho 🙂 makajte,makajte...

zuzana1010
13. mar 2009

super , tak drzim palce 🙂 tak sup-sup do toho.

elisonka
13. mar 2009

ahojte. zuzi je mi to luto a drzim palceky aby si bola OK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre