Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

dindulka
30. mar 2009

micabo, my keď sme sa začali v decembri snažilkovať tiež mi to prišlo také zvláštne, že už je tú tá chvíľa na snažilkovanie naostro 😀 a ohľadom toho testovania, mne sa vždy trasú ruku, keď si robím test 🙂

angelds
30. mar 2009

vies co meskanie max. 1-2 dni ☹

minewka
30. mar 2009

Cauko baby, dobre rano oneskorene vsetkym..No ja presne prezivam, co pisete.. 🙂 ... Tiez som nevydrzala a testovala skor...a nic...ale aj tak je to pre mna tiez neuveritelne, ze sme v stadiu snazilkovania...Je to krasne robit testik a rozmyslat, ako dopadne...Tak som dumala, ze co spravim, ked budu //...no asi tomu ani verit nebudem...to bude fakt neuveritelne... 😀 A na tento mesiac sa tesim specialne, lebo teraz budeme uz fakt skusat...mam ovu testiky, takze rovno cez plodne dni...juuuj...nech uz su ... 😵

dindulka
30. mar 2009

hm 1-2 dni to mi je podozrivé, meškať by ti mohla ak si bola chorá, nejaké lieky a aj stres, ale 12 dní ? Skúšala si už aj teraz test, niekedy ten prvý výde / až na tých ďalších sa zobrazia // 😉
minewka, aké to máš tie ovu testy? my sme sa teraz snažili tiež cez plodné dni, len či boli moje výpočty presné, to som si neni istá, tiež rozmýšlam nad tým, že si nejaké zaobstarám, idem na obed, tak zatial dobrú chuť 🙂

angelds
30. mar 2009

dobre - tak pockam na pozajtra ak budem mat dovtedy vobec mrsku ☹ ked nie tak skusim test a potom pojdem k doktorovi ☹

krtka
30. mar 2009

minewka,

ahoj, odkial si objednavala tie ovu testy? Diky.

angelds
30. mar 2009

nik tu nie je ? som tu len sama ? ☹ ☹ ☹

krtka
30. mar 2009

ja som tu. Angelsd - som v podobnej situacii, ako ty. Ja som bola chora a menstruacia mi dlho nechodila a vlastne ani neprisla. mala som dostat 19 marca a doteraz nic. Uz som bola aj u doktora na vyvolani a stale nic. Neviem, ci psychika, alebo co. Robila som si test, bola tam len jedna ciarka, a sama som vedela, ze tehotka nie som. Takze teraz som v obdobi cakania na menst. a stale dufam, ze uz dorazi. Chceli by sme pracovat na babatku, ale bez tej potvory to nejde.

angelds
30. mar 2009

ja som na tom tak isto,ale zacala som krvacat dnes rano takze este neviem co je ☹

krtka
30. mar 2009

angelds - no neviem, moja, myslim, ze ta caka novy zaciatok. 🙂 Nove snazenie. A to je pozitivne.
Nam vcera zomrel kolega, tridsatrocny, a to je sialene. Je nam vsetkym hrozne smutno. Hrozne. A to, ze prisla menstruacia, ach boze, vdakabohu, mas aspon v poriadku cyklus. Skus to brat takto. Stavaju sa aj horsie veci ako to, ze ti prisla menstruacia.

angelds
30. mar 2009

ano mas pravdu, len som dufala ☹

minewka
30. mar 2009

Ahojte, musela som odbehnut na stretko...Ovu testíky som si objednala tieto
http://www.ovulacne-testy.sk/wondfo/akcia-ovula...

Plati sa vopred, ale dosli OK...Predtym som si len tak skusmo kupila v lekarni, ale boli tam len dva a stáli tuším dakych 4 EUR..co sa mi zdalo dost drahe...

Ked som si ich vyskusala asi tak 4 dni po plodnych dnoch, vysla mi len /...
Potom som skusala teraz, pocas MS, som bola zvedava, tak uz boli //, ale jedna slabucka..co znamena negativny vysledok...mala by si mat dve rovnako silne //...

Tak som zvedava, ako to bude uspesne cele 🙂

Napriklad ja uz dlhsie podla hlienu ovu spoznat neviem...Mam pocit, ze hlien je stale rovnaky 😀

iplusr
30. mar 2009

minewka, ja ovu podla hlienu tiez nerozoznam. ale bt mi to ukazuje.
angelds, nezufaj, nevies, v akej si teme? 😀 😀 😀 ja viem, ze by sme vsetky boli radsej v teme stastne zacinajuce tehulky, ale musima si este nejaky ten mesiac pockat. takze hura do dalsiaho snazenia 😵
krtka, nam tiez nedavno zomrel kolega. tiez mal nieco cez tridsat. asi pred rokom mu zistili nevyliecitelnu dedicnu chodobu. najhorsie na tom je, ze sa mu par mesiacov pred zistenim narodil syn ☹

wodanka
30. mar 2009

ahojte holky.. ako tak vidim neustavate vo svojom snazilkovani a to je dobre 🙂 uspech sa urcite coskoro dostavi

😀

angelds
30. mar 2009

ok, tak sa budem tesit na dalsie snazilkovanie 😉

dakujem ze ste vsetky !!!

flyangel
30. mar 2009

ahooj baby...angelds tebe dosla ms 😖 ☹ krtka...tak to je mlady muz...skoda ho je ☹ a co sa mu stalo?

krtka
30. mar 2009

ahojte, pozdravujem vsetky stastne baby 🙂

tak, dievcata, naozaj sme v stastnej teme a nejake to jedno, dve, tri sklamania z prichodu menstruacie nas predsa nemoze polozit na lopatky. Poznam kopec bab (nie z netu) co nemohli otehotniet dlhooooo a predsa to nevzdali a teraz kocikuju. Je jasne, ze dufame, ze to vyjde hned, ale to sa stava len malokedy. Netreba sa vzdat, angelds. 😵 Ono to pride. Viem, sklamanie je velke, ale vsetko, co ma prist, pride.
Tento nas kolega mal presne tridsat, IPLUSR, rocneho syna a bol v posilke. Praskla mu cieva k srdcu a nedalo sa nic robit. Toto je strasne, lebo uz viac nemas sancu cosi zmenit, byt s ludmi, ktorych lubis.

Na zaver, vyborna sprava: ja som dostala menstruaciu (prave som bola cvicit) a hrozne sa tesim. Nabehol mi konecne cyklus a to znamena, ze ked skoncim, hura do snazenia. A to snazenie, baby, ved to je uzasne. Hlavy hore. Kazda z nas bude raz maminou. 🙂

krtka
30. mar 2009

Minewka, dakujem za kontakt na ovu testy. Uz aj objednavam. 😉
Mam asi vela endorfinov, som nejaka pojasena z cvicenia. Aj vy citite jar? Ja sa z toho hrozne tesim.
Snazim sa kazdy den mat z niecoho dobry pocit, na nieco sa testi. A ta smutna udalost v praci ma len uistila v tom, ze treba kazdy den prezit naplno, nehnevat sa zbytocne za hluposti. Viem, lahko sa to hovori a my ludia na to po nejakom case opat zabudneme.

flyangel
30. mar 2009

noo ja som mala dostat ms dnes ale este sa mrcha neukázala

krtka
30. mar 2009

ahoj fly, teraz som si ta vsimla, odpisala som hore. Ahoj wodanka.
Minewka, diky za navod na pouzivanie ovu testov. Bude to moja premiera. Aj ked, uvazujem, ci to ideme skusat s nimi, rada by som to nechala na spontannost, kedze toto bude taky naozaj prvy mesiac nasho skusania. A je to uzasne, pretoze nas to posuva v nasich vztahoch zase niekde inde. Nemate ten pocit?
Nejako som sa rozpisala a vas nikde. Halo, baby....... 🙂 😅

krtka
30. mar 2009

Flyangel, drzim ti silno palce, aby ani neprisla. 😵

flyangel
30. mar 2009

dakujem krtka 😉 aj ja drzim tebe palceky..aj ja si myslim ze to je nova etapa v manzelstve ,vo vztahu je to vazny krok a to je fajn..ze sa citime nato aby sme mali miminká 😉

wodanka
30. mar 2009

krtka suhlasim s Tebou.. len niekedy je to fakt ťažko byť v pohode a milý na všetkých..
pekny den fly

minewka
30. mar 2009

Krtka...je jeden taký výrok, tuším ho povedala Sapfó a mne sa veľmi páči..Znie:
"A smrť je zlá, tak Bohovia dali, veď keby bola krásna, tiež by umierali..."

Nám tiež takto náhle, po prasknutí zomrel jeden známy, mal 55 rokov, bola to sekunda...Jeho manželka od vtedy hovorí, že netreba myslieť nad tým , čo bude o dva dni, týždeň, mesiac, ale čo je teraz...

keď som bola na pohrebe, tohto známeho, bol taký zvláštny..síce som plakala, ale v srdci som mala pokoj...on bol veľmi vtipný a veselý človek a aj pohreb bol taký..Bol to pohreb civilný, mal tam jednu recitátorku a tá bola hrozne afektovaná...no ale fakt..tak som sa skoro rozosmiala, lebo som si predstavila, že keby to skončilo, Paľo by priešiel a povedal, čo za kravu ste tam dali 😀... Mal pesničky, ktoré volal komínovky, a že tie mu budú hrať, keď pôjde raz hore komínom..a zahrali mu Dire Straits - Road to the hell...No to som už nemohla, revala som a aj sa usmievala..bol to ten najzvláštnejší zážitok, aký som mala...

V konečnom dôsledku som si uvedomila, že zomrel sťastný človek...že prežil šťastný život... 🙂

A krtka...Ono sa to tak vraví..ale musíme sa hnevať a byť aj nešťastný...a aj sa nám musí niečo nedariť, pokaziť...

Lebo až potom máme skutočnú radosť, keď to vyjde... 🙂

😵 😵 😵 😵

Trocha filozofie...

flyangel
30. mar 2009

ahoj wodanka no ako sa mas?minewka zdravim...no co uz skoncila ms?

minewka
30. mar 2009

Fly, este nie...myslim, ze este take dva dni...a ideme na veeeeeeeeeeeeeeeeec.. 😀

mastulka
30. mar 2009

ahojte babulky, tak sa tu konecne dnes ozyvam 🙂 ako sa tu vsetky mate? 🙂

wodanka
30. mar 2009

my nateraz odkladame nase snazenie... musim ist na laparoskopiu, tak snad potom to bude uspesnejsie ako doteraz..
ahoj minewka.. 🙂

flyangel
30. mar 2009

ahooj mastulka ako sa mas 😀 ?wodanka a dovod laparky je aky?

krtka
30. mar 2009

"A smrť je zlá, tak Bohovia dali, veď keby bola krásna, tiež by umierali..."
Ten vyrok si zapisem. Je to nadherne. Uz aj beriem pero.

Wodanka, ano, niekedy je to tazke byt na kazdeho mily. A nie kazdy si to zasluzi. Pozname to z prace, vsak?

Ano, minewka, mas pravdu, jasne, ten hnev a aj nestastie a tak, to je v poriadku, to patri k zivotu. Ja som to myslela tak, ze kazdy den sa treba z niecoho tesit, nech je to drobnost, hlupost, nepodstasta vec pre inych, ale nech nam to vycari usmev. Jasne, su dni, ked by sme najradsej zalahli, zakryli sa teplou dekou... a len spali.
Zivot prinasa smrt a prinasa zivot. A my sa budeme snazit, aby sme ten zivot v podobe maleho babatka priniesli. Vsetkym krasne snazenie. Ja idem vecerat, som hladna. Zatial paaaaaa.

Flly - snazenie je naozaj nova kapitola, ved sme sa vlastne rozhodli mat babo. A ja sa z toho kroku velmi tesim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre