Strata menštruácie

luss121
17. aug 2018

Ahojte, už dlhšie som rozmýšľala či tu mám napísať ale na internete je toho malo a tak dúfam že mi niekto poradí. Pred polrokom som dostala silný zápal čreva ktorý som si vyliečila ale samozrejme som schudla a to z 53 kíl na 48. Vôbec to nieje veľké schudnutie ale vzdy som bola taka chudsia a pre moje telo to bolo dosť veľký sok. Stratila som menštruáciu samozrejme som to začala riešiť ale môj gynekológ zaujal ku tomu ignorantsky postoj. Keďže som zdravotná sestra zašla som si na gynekologiu do nemocnice kde ma doktor pozrel a povedal že moje vajíčka nefungujú tak ako by mali. Vôbec Niesu plodne a sú strašne malé. Očividne majú malo tuku. Vymenila som gynekológa za gynekologickú ktorá mi navrhla hormonálnu liečbu ale až po tom ako mi príde menštruácia ak nepríde bude sa znova vyvolávať. Pointa je taka začala som viac jesť začala som užívať gynex čítala som samé chváli na neho ale moja bazálna teplota je mizerná. Chcem sa spýtať či niektorá žena mala podobný problém a ako ho riešila mimo hormonálnej liečby. V budúcnosti by som urcite chcela mat detičky a preto má to o to viac mrzí. Keď som bola ale u gynekologicky povedala že láva strana je pekna a tvorí sa tam akurát vajíčko. O pravej strane sa vyjadrit zatiaľ nevedela. Dosť mi pomôže ak má niektorá s týmto skúsenosť ďakujem 🙂

asia83
17. aug 2018

@luss121 Je to veľmi individuálne. Ja, keď som mala 18, začala som pomaly menej jesť, kvôli žlčníku. Skončilo to tak, že som rok a pol nemala menštruáciu, nakoľko som sa bála zjesť akýkoľvek tuk, kvôli žlčníku a jeho bolesti. Takže som nemala žiadne tuky, vitamíny, ktoré by sa v nich rozpúšťali, reprodukčný systém nemal ako fungovať. Niečo ako vy. No a potom som si povedala, že to skúsim a začala som pomaly jesť viac tukov. Po pár týždňoch som dostala menštruáciu, normálnu a potom už pravidelne. Teraz máme dcérku, tehotenstvo bez komplikácii, narodila sa zdravá a veľká. Ja si myslím, že keď budete pekne všetko jesť, aj tuky, nebudete jesť ako mravec, ale normálne porcie, nemali by ste mať problém s menštruáciou či neskorším otehotnením. Nepíšete váš vek a to, či ste napokon tú menštruáciu dostali.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luss121
autor
17. aug 2018

@lenkakravcova výšku mám 162 cm ja som malinká len som mala vzdy spaľovanie rýchlejšie a cvičila som dlhé roky.

luss121
autor
17. aug 2018

@luss121 veľmi pekne ďakujem za reakciu dosť mi pomohla už som začala viacej papať teraz je skôr chyba v hlave že sa bojím pribrať. Mám 24 rokov. Urcite dám vediet o tej menštruáciu.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luss121
autor
17. aug 2018

@lenkakravcova a papate vsetko či obmedzujete urcite potraviny ako napríklad sacharidy alebo tuky ? Skúšam momentálne prírodnú liečbu nechcem skočiť hneď do hormónov umelých.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luss121
autor
17. aug 2018

@lenkakravcova ďakujem za odpoved ste mi strašne sympatická a dosť ste mi pomohli 🙂 mozno aj dosť robí hlava. Menila som aj oddelenie v práci v predošlom bolo strašne vela stresu a šla som do nového kde som sa bála čo ako bude. A ďalšia vec strašne moc sa bojím pribrať. Priatel mi vraví že nech preberiem a tak len moja hlava stojí dosť na jednom mieste.

veronika0122
17. aug 2018

Ja som teraz riešila to, že nemam menštruáciu, ale detičky už mám, ale ja celkovo mávam málo menštruáciu no našťastie nebol problém otehotnieť. Ja som si v utorok uvarila čaj Myší chvost, sama som si ho nazbierala a hneď v noci mi prišiel menzes. Ja som nechápala a toto odporúčam naozaj všetkým. MYŠÍ CHVOST ozaj pomáha

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luss121
autor
17. aug 2018

@veronika0122 ďakujem urcite to skúsim 🙂

luss121
autor
17. aug 2018

@lenkakravcova kedysi som cvičila dosť. Ale ako som dostala zápal čreva som čoraz menej a menej cvičila až nakoniec skoro vôbec necvicim. Tak raz za čas si zacvicim alebo ako píšete keď nosím nakup z autá domov. :D ste všetky strašne zlate 🙂 urcite vyskúšam ten myši chvostík a uvidím či aj gynex zaberie 🙂 paradox je že som zdravotná sestra ale lieky vôbec neuznávam a keď nemusím tak ich čo najmenej beriem 🙂

lkristinka
18. aug 2018

Ahoj ja som stratila menzes keď mi zistili PCOs , a tiež mi nejdú vaječníky podľa predstavy alej by som chcela keďže by sombrérom chcela bábätko , a doktor povedal že aby som to skúška aspon rok

anastacia70
2. sep 2018

Ahojte chcem sa tiez opytat. Menstruacia mi meska pol roka . Vzdy som ju mala pravidelnu.Dost som pribrala zo 60 kg na 95kg. Bola som u lekarky nieje velmi zhovorciva ani poriadne nevysvetli nic. Najprv mi len povedala ze mam nizku sliznu. Sestricka hned ze mi pichne vyvolavacku a ona ze nie lebo je to zbytocne.Vraj si mam len kupit inofolic a uzivat pol roka. Vsimla som si ze mi zacali rast chlpky nabrade viac aviac.Robila mi testy na hormony vraj vsetko v poriadku endokrinologia takisto z hematologie vysletky tiez vsetko dobre.Vravela ze ak budem mat vysledky z hematologie tak mi nasadi hormonalnu liecbu a teraz pri poslednej navsteve asi pred tyzdnom ma posiela do Nedu Lubochne na vysetrenie. Vie mi niekto poradit ale mam menit lekarku .Vopred dakujem

lkristinka
2. sep 2018

@anastacia70 ahoj áno zmeň lekárku 🙂 určite určite na 100% , keď ti nevie povedať absolútne nič .. väčšinou pri PCOS sa riadne priberá a aj rastu chĺpky na miestach ako sú mužské , a aj rýchlejšie ...

anastacia70
2. sep 2018

@lkristinka dakujem za nazor mam to v plane .Ra doktorka je zvlasta strach sa jej nieco opytat hned vrči.

luss121
autor
8. okt 2018

Dobrý večer, mozno to niekomu pomôže ak má niekto podobný problém ale nakoniec sa to vyriešilo s diagnózou že nemám estrogen. Cize som nasadená na liečbu a uvidíme ako to bude ďalej prebiehať. 🙂

natieuh
15. apr 2023

@luss121 dobrý deň, viem, že od poslednej správy prešlo dosť času, ale môžem sa, prosím, spýtať, aká liečba vám bola nasadená?

natieuh
15. apr 2023

Trápim sa už rok so stratou menštruácie. Skúsila som už všetko možné, rôzne bylinky, čaje, prírodné doplnky a lieky, vitamíny, gynex, dokonca i dvakrát vyvvolavacie u gyn, ale nič nepomohlo. Bol mi spravený horm. profil, mám nízky estrogén aj progesterón. Moja gyn. to už vidí len na liečbu pomocou antikoncepcie, ale ja sa jej zatiaľ stále branim, pretože by som chcela menštruáciu prirodzenu a nie len umelo vyvolanie. Prosím, vedeli by ste mi poradiť?

luss121
autor
16. apr 2023

@natieuh Napíšem vam spravu 😊

iwk4
7. mar 2024

@luss121 Dobrý deň môžete prosím napísať aj mne čo Vám pomohlo ak ste opäť dostali prirodzenú menštruáciu ? Ďakujem vopred

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre