Súvisí zvýšená teplota so zvýšením bazálnej teploty po ovulácii?

suzzinkaa
31. jan 2014

Zdravím všetky snažilky 🙂 Prosim vas o radu 🙂 S meraním bazálnej teploty som začala len tento mesiac(aj to až od 17DC), podľa hlienu by som tipovala, že ovu bola cca na 15DC. Na 17DC som mala BT 36,2, 18DC 36 a od 19DC sa drží na 36,7 - 36,9. Odo dňa keď sa mi zvýšila bazálna teplota, sa mi zvýšila súčasne aj telesná teplota. Je to už 5 dní a telesná teplota sa pohybude od 37 do 37,6. Minulý mesiac sa mi stalo presne to isté,teda BT som nemerala, ale +/- v ten istý deň cyklu som mala zvýšenú TT preto si to spájam.. A ešte jedna vec, čo ma trápi. S manželom sa snažíme o dieťatko a už nejaký týždeň mám pocit, že ma šteklí niečo v podbrušku. Pôvodne som myslela, že sa nám možno zadarilo (testovat nechcem, je este skoro), no teraz ma napadá, či to nemôže byť nejaký zápal. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem krásne za každú radu a každej snažilke prajem nech si čo najskôr nájde na teste vytúžené // 🙂

awalancha3
31. jan 2014

zapal sa neprejavuje steklenim......ale bolestou, najcastejsie v rytme pulzu, alebo trhavou, .....Trpezlivo meraj, a od 10DPO kludne testuj mamatestom....

suzzinkaa
autor
31. jan 2014

@awalancha3 Dakujem 🙂 velmi mi odľahlo...zacinala som sa bať nejakeho zapalu 😖 dakujem 🙂 a nahodou nevies mi povedat ci ma stupnut aj telesna teplota v case ovu?

awalancha3
31. jan 2014

tesne pred ovu teplota zvykne klesnut, potom uz po ovu vybehne hore a drzi sa az pokym nepride MS.......v tejto druhej faze cyklu-lutealnej, je teplota vyssia ako v prvej folikularnej faze...a je vyssia aj telesna teplota.......Ale vypovednu hodnotu pre tehu, ma len bazalna.....

suzzinkaa
autor
31. jan 2014

@awalancha3 Dakujem 🙂 myslela som si ze to spolu suvisi 🙂 jj je mi jasne ze pre tehu je dolezida bazalna teplota 🙂 a to steklenie v podbrusku ti nic nehovori? nepocula si o tom u niekoho ? 🙂

petulla28
1. feb 2014

@suzzinkaa ahoj ja si myslim ,ze ovu bola neskor. Skor to podla teploty vyzera na 18DC, vtedy bola posledná nízka teplota. Teplota stupne den po ovulacii. Toto zvýšenie ma na svedomí progesteron, ktorý produkuje žlté teliesko po prasknutí folikulu....Hlien moze byt aj par dni pred ovu a v den ovu uz nemusí byť typický plodny ( natahovací) .....co sa tyka toho steklenia, tak zapal sa tak urcite neprejavuje.. Vyckaj s testovaním aspon do 11 DPO. To ze mas zvysenu teplotu je normalne.

suzzinkaa
autor
1. feb 2014

@petulla28 Ahoj 🙂 dakujem za tvoju reakciu. Tiez som si povodne myslela ze 18DC bola ovulacia podla BT. No zmiatlo ma ze na 16,17 dc som mala biely mliecny vytok (bez zapachu) natahovaci. A citala som na nejakom fore ze biely vytok zvykne byt po ovulacii. Som z toho este dost mimo kedze len zacinam so sebapozorovanim...takze myslis ze 18dc bola ovulacia?

petulla28
1. feb 2014

@suzzinkaa myslim, ze ano. ak bol natahovaci, tak to bol urcite plodny, moze byt aj mierne zakaleny do biela uz tesne pred ovulkou......ratala by som prvy den zvysenej teploty ako 1 DPO ( deň po ovulácii).....

suzzinkaa
autor
2. feb 2014

@petulla28 jj asi mas pravdu....no on neobol mierne zakaleny ale uplne biely. No mozno niektore zeny maju aj biely...🙂 Dakujem ti za odpoved 🙂 a to steklenie v podbrusku ti nic nehovori? nepocula si to od niekoho ?

petulla28
2. feb 2014

@suzzinkaa no nechcem Ti dávať falošné nádeje, ale ja som dnes 13 DPO, vcera som mala maleho ducha na teste, teplota 37,2 rano o siestej a dva, tri dni dozadu som mala akoby jemne steklenie, alebo skrabkanie zvnutra, bolest to nebola, bolo to prijemne ( akoze babo to nebolo to vieme 😀 😀 😀 )

suzzinkaa
autor
2. feb 2014

@petulla28 jeeeeej no tak to ti blahozelam a tesim sa s tebou 🙂 tak hlavne aby sa ukazali poriadne kolajnicky a potom sup sup k lekarovi 🙂 no urcite by to bolo pekne 🙂 ak by to steklenie ozaj znamenalo tehu 🙂 ale ja si uz nadeje nerobim kym nevynecha ms aby som potom nebola sklamana 🙂 a predtym si mala teploty tiez nad 37? alebo az dnes?

petulla28
3. feb 2014

@suzzinkaa este nie je k comu, dnes test nezosilnel. teplota sa sice uz 4. den drzí okolo 37 ( to som nikdy predtym nemala) maximalne som mala dva dni teplotu okolo 37, ale na 14DPO nikdy nebola taka vysoka.....ale vzdy som uz mala M. teraz len slabunko spinim. tak neviem, co bude zajtra......

suzzinkaa
autor
3. feb 2014

@petulla28 tak budem drzat palce aby zosilnela 🙂 uz dlho sa snazite o baby? alebo ste este len zacali ? 🙂

petulla28
3. feb 2014

@suzzinkaa dakujem🙂 prvy mesiac🙂 a vy?

suzzinkaa
autor
3. feb 2014

@petulla28 No my uz od septembra. Prvykrat sa nam zadarilo na prvy sup, bohuzial to skoncilo zle :( prisli sme o babo v 5tt. A od vtedy sa snazime a zatial nic. Ale verim ze uz coskoro sa budeme tesit z toho ze budeme traja 🙂

suzzinkaa
autor
5. feb 2014

@petulla28 ahojjj 🙂 tak ako pokracujes? uz zosilnela druha kolajnicka? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre