Syndróm polycystických vaječníkov a clostil

skadeprisla
17. jan 2017

Ahoj baby, dufam, ze mi poradite... snazime sa nieco vyse roka a bol mi diagnostikovany pcos... hormony v norme, aj testosteron, len AMH vysoky - az 13, cykly mavam nepravidelne od 32 - 40 dni a vyzera, ze anovulacne. Tento mesiac som zacala brat klostil 2x1, vcera na 10 dc som bola na folikulometrii a boli tam dva folikuliky, ale malucke - oba len 10 mm. Precitala som snad vsetky diskusie o klostile, ale nemam odpoved na jednu otazku... chcem vediet, ci klostil nejakym sposobom ovplyvnuje dlzku cyklu??? Ci mam este aspon minisancu, ze tie folikuly dorastu, lebo pri 30 dnovom cykle este maju sancu, alebo z toho zas nic nebude, lebo ine kocky mali po klostile na 10den folikuly dvojnasobne velke 😑

alilka
17. jan 2017

@skadeprisla ahoj..Ja beriem clostylbegit druhý mesiac..A tento mesiac som mala na 10dc 13mm..Pekne dozreli ,tiež boli 2 a aj samé praskli..Ovu bola okolo 16-17dc..A tiež mám ten vajecnik polycystický..Takže nevesaj hlavu 😉

skadeprisla
autor
17. jan 2017

@alilka ty si skvela... hned mi je lepsie 😊 lenze tie bubaky, ze aj ked pekne dozreju, aj ked prasknu, este stale nie je vyhrate, s tym sa dost blbo zije... ale tak treba dufat a modlit sa, ze nam to teraz pekne vyjde 😊 uz sa dlho snazite?

alilka
17. jan 2017

@skadeprisla tak je. Ja som práve 6dpo tak viem o čom píšeš..😊 my sa snažíme druhy mesiac ešte len takže zatiaľ pohoda 😁😁

dominika_klara
17. jan 2017

Ja som raz pouzivala clostill a nemam pocit, ze by mi zabral.. Mam PCOS, cykli od 28-56!!! Liecim sa na stitnu zlazu, hormony rozladene.... A predsa, po roku nechraneneho pohlavneho styku sme otehotneli. A to pri cykloch ...uf...:D (lekari len vzdychali pri mne , ked videli moje cysty a folikuly) ... Hlavne treba upravit jedalnicek, a odstranit stres

skadeprisla
autor
17. jan 2017

Joj, tak v case mojej vrucne ocakavanej ovulacie uz mozno budes vediet, ci to vyslo 😊 drzim silno palceky... inak ovulku mas potvrdenu lekarom, alebo robis testy alebo meras bazalku? Alebo este neriesis... to je asi najlepsie, moc sa nepozorovat... mne uz z toho vsetkeho pekne zahrabava 😁

skadeprisla
autor
17. jan 2017

@dominika_klara
Tak je super, ze sa tak pekne zadarilo... odstranit stres to je hrozna uloha, nejako sa zivit clovek musi, ale snazim sa ako sa da... a jedalnicek ak sa smiem spytat si upravila nejako specialne, alebo len zdrava vyziva vseobecne?

dominika_klara
17. jan 2017

@skadeprisla No to je samozrejme. V praci je toho stresu az az. Niekedy vsak musi clovek zabojovat...A stravu- Odjakziva sa snazim stravovat zdravo a racionalne. Nepodporujem nejake paleo a ine diety. Akurat mi bola zistena celiakia, a intolerancia na mlieko.Takže už len tu bola pre mňa veľká zmena. A najvačším zabíjakom su cukry. NAšťastie ja nie som pažravec sladkého.S manželom moc sladkému neublížime, ale keď mám chuť, doprajejm si nejaký fajný bezlepkovo bezlaktozový koláčik 🙂 Určite odporúčam knihu PLodnosť, cykly, výživa. Mne táto kniha velmi pomohla ( http://www.lpp.sk/component/hikashop/produkt/8-... )

dominika_klara
17. jan 2017

@skadeprisla a + treba sa hýbať . S manželom sme športovo založení pár. Turistika, beh, posilňovanie, prechádzky, plávanie, nás držia v kondícii 🙂 A nepotrebujeme nejake mega špeciálne návštevy posilnovne

skadeprisla
autor
17. jan 2017

@dominika_klara dakujem za vsetky rady 😊 beriem k srdcu a idem kuknut tu knihu...

alilka
17. jan 2017

@skadeprisla ďakujem..Ovu mám potvrdenú lekaram,robím aj ovu testy aj Vy meram 😁😁 takže všetko naraz 😂😂

skadeprisla
autor
17. jan 2017

@alilka 😁😁 to ako aj ja... u lekara jak na klavir, rano len rozlepim oci a hladam teplomer, este som ovu testy nekupila 😁 ale hlavne ma vedia vykolajit ludia, ktori nemaju ine temy na rozhovor, len kedy si ja zalozim rodinu... a muzika dopujem vitaminmi, zeleninou, folandrolom, len po mne zazera, ze co este 😁

alilka
17. jan 2017

@skadeprisla ja to isté 😁😁 len drahého do toho nezapajam nijako,čiže žiadne vitamíny ani nič..Zatiaľ 😂😂😂 dúfam že nám to vyjde čím skôr 😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre