Tá istá krvná skupina a snaženie sa o bábätko

25. máj 2023

Ahoj baby.. s priateľom (budúcim manželom ) by sme chceli začať pracovať na bábätku o taký rôčik.. ale obaja mame krvnú skupinu 0 pozitív. Myslite ze by nebol problém s počatím. A hlavne zo zdravím bábätka.. počula som veľa prípadov ale zas aj veľa prípadov že už je iná doma ako kedysi že není to absolútny problém. Ďakujem

sono2
25. máj 2023

@jaskolka ja som písala že dieťa niečo vytvára?
Píšem práve že si nevytvára dieťa príspevok 18:03
Možno reaguješ na dvoch ľudí

jaskolka
26. máj 2023

@sono2 ok, ale v reakcii na môj príspevok si písala, že dieťa si nič nevytvára. Čiže to vyznelo, akoby som ja v prvom príspevku tvrdila, že si ono niečo vytvára a ty ma týmto opravujes, že si nevytvára.
Pritom ja píšem, že protilátky vytvára žena. Z toho dôvodu to som zdôraznila. Možno sme sa len zle pochopili.
Ty žiješ v zahraničí. Preto nemôžeš napísať to, čo platí tam, automaticky na diskusiu tu. A hlavne tá veta, že tu sirime paniku a dezinformácie,nie je oprávnená (keďže tu dezinformáciu si v podstate dala ty tou vetou, že automaticky sa pichá injekcia aj v tehotenstve každej žene). Co je podla mňa - som zdravotnik, aj zbytočne robiť preventívne, keď protilátky si v gravidite v poriadku a dieťa po pôrode má negatívny Rh faktor. Ale ok, tam majú taký systém. Ja nenamietam. Len tu je iný, neznamená, že zlý, a keď to takto podávas, ženy to môže pomýliť.