Tehotenstvo, plánovanie tehotenstva a očkovanie Covid-19

27. jan 2021

Je tu niektorá čo ste sa dala zaočkovať proti Covid 19 a plánujete tehotenstvo ? Neohrozí to nijak plánovanie tehotenstva ? Alebo je tu taká čo je tehotná a dala sa zaočkovať? Alebo ma v pláne?
Len tak minule ma napadlo s kolegyňami sme sa napísať na očkovanie všetky mladé... A teraz nám chodí po hlave, co ak sa to odrazí na tehotenstve... Sme jediné co si to myslia alebo ste viac ?
Alebo myslíme si totálny blud ? Zaujímajú nás vaše názory... Ste za alebo nie ?

kikusa2021
27. jan 2021

Vraj 2 mesiace po ockovani treba počkať so skúšanim...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaza_123
27. jan 2021

Ja som zaockovana a otehotnieť planujem o polroka.... možno mesiac dva je na mieste počkať kým sa ti vytvoria potrebné protilátky a imunita na covid... ale ostatne nepodložené dezinformacie čo strašia že bude problém otehotnieť môj názor je to hlúposť, ako môže ovplyvniť vakcína otehotnenie? Zastaví menštruačný cyklus? Stopne ovulaciu? Zhorší uhniezdenie? ...
Takze tým klamstvam neverím a teším sa o polroka 😀

autor
27. jan 2021

@zaza_123 dobre o polroka ti píšem 🤣🤣🤣

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taminy
28. jan 2021

Ja som premýšľam o otázke: očkovanie a kojenie ( je pravda,že som si ešte nič nezistovala).

zaza_123
28. jan 2021

@bambulienka25 2.davka sa predĺžila teraz na dobu 28 dni po novom .... 🙂
@taminy neodporúča sa ...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bona1393
28. jan 2021

Všetko je to buď - alebo. Nikto nevie aký to bude mať dopad na nás, na deti, na tehotné. Uvidí sa po pár rokoch.

bolarazjedna
2. feb 2021

Ja som zaočkovaná, veľa lekárov som sa na to pýtala, aj som čítala zahraničné články, odporúčania, tie 2 mesiace po 2.davke počkáme, aj keď je to "pre istotu", a nič nesvedčí o tom, že by to malo niečo zle spôsobiť. V pribalovom letáku je napísané, že to testovali na potkanoch a žiadna toxicita na plod sa nezistila. Tým potkanom dali 3xnasobnu ľudskú dávku, čo je obrovské množstvo vzhľadom na ich malú váhu, následne ich oplodnili a vývoj malých potkanikov bol úplne v poriadku.

Je to ťažké čakať 3 mesiace, keď žena tak veľmi túži po bábätku a ešte už aj dlhšie sa snaží a teraz zrazu štvrťrok tomu nedať ani šancu.... No otehotnieť a dostať covid tiež není sranda, nie každý mladý človek má šťastie na ľahký priebeh... A pri vysokých horúčkach hrozí potrat.. Určite by som si vyčítala, keby mam možnosť sa očkovať a neurobím tak, a potom kvôli horúčke pri covide potratim....

koala666
11. feb 2021

ja zas napr. keby bola možnosť sa dam aj hned teraz zaockovat.. premýšlam nad druhým chcela som až ked sa zaočkujeme ale kedže povodne prognozy boli až moc optimisticke tak neviem ci vobec do roka sa dostanem na radu... cakat ci necakať je teraz moj ahlavna otazka ... lebo ktovie ci kým prídem na radu nebude už tolko mutacii že aj ta vakcina už nebude stacit ...

m_isk_a
9. mar 2021

@koala666 Ahoj! Tak isto nad tym teraz uvazujem...o druhe dieta sme sa snazili uz od leta, po vianociach som otehotnela a nasledne potratila takze sa mi opat otvara tato otazka.... Ci cakat na ockovanie aj ked uz dlho chceme druhe dieta a mat medzi detmi vacsi vek.rozdiel nez sme chceli...alebo ci pokracovat v snazeni hned ako dr.odporuci po tom potrate cize tak na jar...
Hovorim si ze nechcem svoj zivot podriadit covidu, hlavne ked to druhe dieta je uz dlho v plane... Na druhu stranu nechat sa zaockovat by bolo pohodlne.... Ale asi to nechame na osud...ak otehotniem do juna tak super a ak nie tak sa necham zaockovat a dalsie snazenie tym odlozime... Nam do toho vstupuje este to ze v maji 2022 koncim skolu cize od jula do septembra otehotniet nemozem nech mozem ist na skusky a tak... 😃 Je to veda 😃

kofolala
3. máj 2021

No baby ,momentálne mam v hlave aj ja toto rozhodnutie čo skor. Este ked sa očkuje len astrou ,ma to ockovanie este viac odradza ..

koala666
4. máj 2021

@kofolala no presne stale dufam že uvolnia pfizer pre všetkých mame viac vakcin ako cakatelov tak neviem co s tým robia drahoty a hlavne stale sa ockuju aj mladsi pfizerom kopec znamych islo takto po znamosti na ockovanie od nas boli kolegovia na astre a zoznam pre ludi z ministerstva bol len na pfizer ich tam delili pri vchode hlavne že sa tvaria že len prioritne 60+..už som z toho celeho znechutena a neviem dokedy cakať

kofolala
6. máj 2021

@koala666 presne aj ja dufam ,ze sa to čoskoro nejako uvolni ale astru nechcem ani keby čo. ..Hlavne to čakanie a dilema čo skôr či babo či očkovanie či potom alebo čo ..😑

koala666
6. máj 2021

@kofolala rovnako s tým bojujem neviem sa rozhodnúť čo bude lepšia voľba 🤷🏼‍♀️

ivetulik
1. jún 2021

dajte si čokoľvek. je to jedno. 3.tia experimentálna štúdia ešte stále prebieha vo svete a aj u nás na všetky značky momentálne ponúkaných génových modifikátorov (rozumej vakcín). choďte a podporte vedu a výskum. vedcom musíme dôverovať. kto by tomuto príspevku nerozumel tak po lopate som povedala, že reakciu na tehotenstvo v súvislosti s kovidvakcínou vám nikto relevantne nepovie. nikto ju totiž nevie. a keď vám bude odborník v bielom plášti tvrdiť že je to v pohode tak nevie čo vraví a aj opačne ak povie že nebudete môcť byť tehotná alebo nikdy dieťa nedonosíte tak tiež nevie.

ivetulik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz