Očkovanie proti Covidu-19 v tehotenstve

13. sep 2022

Ahojte,
Asi velmi kontroverzna tema ale skusim.
Ockovanie a tehotenstvo a ak ano v ktorom trimestri?
Stretla som sa s roznymi nazormi ale vsetky ockovane co poznam maju zdrave babatka ale aj vsetky neockovane.
Dakujem za nazor

Mam na mysli ockovanie vakcinou proti covidu

babovka2321
13. sep 2022

Myslis, ze ta teraz ten uz oslabeny covid tak ohrozuje, ze radsej sa das v tehotenstve zaockovat? To ti pisem ako plne ockovana (dobrovolne), ktora zaroven aj prekonala v tehotenstve covid.

dominidi
13. sep 2022

Som ockovana v twhotenstve dvoma davkami, 13tt a 17tt..maly je zdravy a covid sme nemali, aj ked okolo nas ludia mali, my sme sa nenakazili. Neziaduce ucinky som nemala ani po jednej davke, po prvej ma iba jeden den bolelo rameno, po druhej ani to.
Poradila by som sa ale s odbornikmi vzhladom na situaciu, lebo tu relevantne info nedostanes.

autor
13. sep 2022

Pytam sa preto lebo mne to lekarka odporucala ale idem do 3.trimestra, tak neviem ci je to dobry napad.

dominidi
13. sep 2022

Tak predpikladm ze preto, ze budes rodit na jesen a covidu zase bude asi vela vsade..babatku to urcite neublizi, rozhodni sa sama, pripadne sa este porad s dalsimi gyn-por, napr tam kde sa chystas rodit..

beata_k
13. sep 2022

Bola som ockovana 3 davkou v 3 trimesti. Vsetko je v poriadku.

selenka7
13. sep 2022
https://www.youtube.com/watch?v=zrisyIt74zI

odporucam. Nepochopim, ako niekto na toto dobrovolne pristupi, kedze v tehotenstve je aj vacsina liekov tabu.

bu1bu
13. sep 2022

Očkovaná 3. vakcínou v 26tt,v 19. tt očkovaná proti chrípke ( každoročne preočkovaná), dieťa zdravé, keď mal malý cca 3 týždne manžel a staršie dieťa chytili covid, ja s novorodencom nie. To je moja skúsenosť, čo však platilo u mňa nemusí u inej...

maggie3310
13. sep 2022

ahoj, ja by som Ti na základe vlastnej skúsenosti poradila- nedávaj sa, ak chceš vedieť viac napíš mi správu.

autor
13. sep 2022

@maggie3310 napisala som

veronika3110
13. sep 2022

No moja aktuálna skúsenosť: mame akurát covid… ja a moja 4 mesačná dcérka.. ja som bola očkovaná, dcérka mala jeden deň 37,9 teplotu a pokaslievala… neočkovaná kamoska s takou istou 4 mesačnou dcérou skoncili v nemocnici - mala mala hrozne teploty a nič nezaberalo… možno to nemá súvis, ale….

kvetinka75
13. sep 2022

no vieš, tehotné nemôžu pomaly 8 liekov z 10tich. A vakcínu ktorá tu je krátko o jej dlhodobejších vedľajších účinkoch sa veľa nevie, má byť bezpečná? Ja by som to neriskovala. Ale rozhodnutie je na tebe. Poznám také čo boli aj také čo neboli očkované. V poriadku sú všetky aj po prekonaní covidu. A u žiadnej nebol horší priebeh.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre