TEHOTENSTVO, únava a nevoľnosti.

16. jan 2020

Dobrý večer,

Prosím vás 🙏
Nechcem rušiť, chcem sa informovať, js normálne v rannom štádiu tehotenstva byť maximálne unavená i z toho, ze len dycham?
Pracujem 12tky sice, ale unavená som zacala byt velmi velmiii, az to popísať nemôžem. Zaspala by som aj postojačky, stále zívam. Večer zaspím už i o 22h a skôr. Co vzdy dlhé roky chodim o polnoci. Spim dosť tuho posledné dni.
A po druhe, cítili ste uz v začiatku jemnu nevoľnosť sem tam? Take dvíhanie žalúdka.
Ďakujem za odpoveď
Pekný večer

miriam1983
16. jan 2020

Ano,od unavy mi az zle bolo...

autor
16. jan 2020

@miriam1983 čakám prvý x bábätko
Neviem ci je to normálne, popri tejto odpovedí ako píšem už 3 x som 😦 zivla 🤦🏼‍♀️
Strašne slabá sa citim, ked nevládzem 😊
Z druhej strany, ze mam i jemne pocity zvláštne pri rozťahovani maternice 🙄😊
Zvláštny pocit prvy x toto zažívať, predstava bola ina 😃

miriam1983
16. jan 2020

Ja cakam druhe,ale o prve som v 10tt prisla :( od zaciatku sa nevyvijalo... takze tieto prave pocity tiez zazivam 1x. A presne ako ty,aj ja som bola a aj teraz som,24tt,strasne unavena. Som rizikova,cize pn,v praci by som nevydrzala. Cely den prelezim,mam zavrate,od unavy motaky a bolesti a roztahovanie ani nehovorim...

amelia000
16. jan 2020

Uplne normalne...ja som spala pocas dna aj 3-4x vyplo ma aj na navsteve :D a nevolnosti hned ako zacali tak som ostala obijmat lavor 24hod denne.

autor
16. jan 2020

@miriam1983
Fuhaaaa. Tak držím moc moc palce!🍀
Nech všetko funguje ako ma.
Takže, je dost možné, že tá unava ani prejsť nemusi? 🤦🏼‍♀️

autor
16. jan 2020

@amelia000
Tak to ste ma potešila🤗🙏🤦🏼‍♀️

eliska13
16. jan 2020

A čo čakás?si tehotná a robíš 12 tky je to zaberak.Mozes byt aj anemicka.To roztahovanie maternice bolo nepríjemné taký divný tlak zo začiatku som sa stále bala, že čo sa deje

autor
16. jan 2020

@eliska13 nikdy mi nerobili problémy 12 ani 13 tky uz 6 rokov. Som zvyknutá aj behať nonstop v práci.

Posledne dni len, sa citim, ze zaspím na stojane.
Pracujem v butiku zas nic namáhavé.

Prišlo mi len zvláštne že zo dňa na deň takato únava

ledgerka
16. jan 2020

Ja som zaspavala na meetingoch prve tyzdne. Energia sa vratila okolo 13 tyzdna a odvtedy ani neviem ze som tehotna. Uvidis, malo by to prejst.

eliska13
16. jan 2020

Niekto má taku únavu celé tehotenstvo.Mozno aj tlak máš nizky

miriam1983
16. jan 2020

No mne polavilo a potom nanovo...

juliet86
16. jan 2020

skus si merst tlak. jest kyselinu lostovu a tehu vitaminy. vacsinou po prvom trimestri unava prrjde. tak este mesiac a pol vydrz alebo si daj upravu sluzieb

basska_b
16. jan 2020

Hej hej, únava je normálna, stále by som len spala a u mňa prešla v 12tt, u kamarátky v 16tt. Potom druhy trimester bol už v znamení veľkého prílevu energie

veronikadomanova
16. jan 2020

Áno,bývala som neskutočne unavená,no mala som aj veľmi nízke železo,aj preto som bola taká unavená,krvný obraz ti robili? V nejakom 16tt som dostala infuzku so železom,trocha sa to zlepšilo....ale celé tehotenstvo som bola taká ospalejsia

dzejsik
16. jan 2020

ja som tiez unavena byvala hlavne na zaciatku ... prisla som z roboty a sla spat aspon hodinu dve

paulinkaa2
16. jan 2020

Ja som od začiatku tehu bola už o 8 v posteli Muž sa mi smial no ja som proste bola unavko 😀

lucia851
16. jan 2020

U mna to bolo naopak ja som bola v tehotenstve plna energie.

autor
16. jan 2020

No kyselinu listovú uzivam uz minimálne 5mesiacov.
Krvny obraz budú robiť som objednana. 🤗
Ale zas pravda žienky, taky tuhy spánok
To dlho nebolo pokial mam voľno dobre to padne človeku 🍀

miskaamiska
17. jan 2020

Únava je v tehotenstve normálna. Ak si oficiálne oznámila (myslím písomne) v práci, že si tehotná si v ochrannej lehote. Nemusíš robiť nadčasy, nemôžu ťa prepustiť, ale neviem ako je to s úpravou pracovného času... Treba sa nato pozrieť. Aj ja som tehotná a premahat sa na úkor dieťaťa nemá cenu. Doteraz si mohla všetko zvládať aj 12cky, ale teraz si v inej situácii a treba sa kúsok šetriť.

korra
17. jan 2020

ano je 🙂 v prvom trimestri som bola ako sipkova ruzenka. Pracujem hlavne v terene /vela presunov autom/ a musela som si davat prestavky, lebo by som bola schopna pri zivani zhltnut volant 😀 ak bolo treba byt v kancli, bolo hadam este horsie, lebo ako som si sadla, viecka som mala ako so zavaziami. Po prichode domov som v podstate do chvilky vykomovala na gauci. Chvalabohu, nevolno ani zvracania neboli. Ale bola som ako vysata zo zivota. Pozvolna to prechadzalo, potom prave nastupil neskutocny prilev energie a mohla som cokolvek /limitovat zacala az velkost brucha/ a samozrejme nastupili "deviantne" vnemy, ani nie tak chute, ale sialene mi vonal benzin, tankovanie bolo ehm...zaujimave 😀

autor
17. jan 2020

@korra ďakujem krásne za odpoveď
A Zároveň si ma rovno i strašne moc pobavila 😃😃
Suhlasim viečka mam jak 5kilove.
Nemam chute nejaké divne ale najem sa dost. Na pijem sa a som hladná. Cítim uplne prázdno v žalúdku 🤨🤣
Dnes som si i vanu napustila, umyvala som sa a aauuuu moje bradavky jak pichliace bordové väčšie a bolaveeee

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre