Tikot biologických hodín

lana22
20. okt 2017

ahojte žienky, už približne rok držím tento pocit v sebe a najhoršie je, že s tým nechcem zaťažovať okolie, mám 34 rokov, po rozchode, čiže sama bez partnera, pred rokom mi prišla veľká túžba po dieťati, okolo mňa sú samé deti, čo je super, nakoľko ja deti milujem, ale keď som sa dozvedela že jedna kamarátka /vrstovníčka/ čaká bábo, druhá, odo mňa mladšia je tehotná, nejak ma to vnútorne rozhodilo, akoby mi zrkadlia to, čo silno chcem ja a predsa nemôžem, lebo nie je s kým a ja túžim po úplnej rodinke, stáva sa mi, že tie pocity mi prídu nečakane, napríklad idem v meste a vidím matku s dieťaťom na rukách a mne sa vtisnú slzy do očí, ešteže bolo leto a mne to skryli okuliare, kamarátky ma zásobujú fotkami s ich ratolesťami a ja hľadám ten balans, tešiť sa s nimi, lebo decká sú zlaté, a zároveň vnútorne trpím, ak by ste tu nejaké boli čo si týmto prešli, veľmi by mi to pomohlo, lebo neviem ako to dostať zo seba, ďakujem veľmi pekne 🙂

majcika
20. okt 2017

Ano presla som si a trpela do momentu, kym som svoju tuzbu byt mamou nepovedala vsetkym nahlas. S dodatkom, ze nepotrebujem polutovat ani hladat otca, len chcem byt maminkou. So simple. A bum stalo sa ☺

maria1678
20. okt 2017

poznám to a veľmi dobre si to pamätám, v obchodoch som pozerala detské veci ešte som ani tehotná nebolo, ten pocit túžby sa zmenil na pocit radosti až ked som otehotnela, poradiť nič neviem no držím palce❤

dominika6
20. okt 2017

@lana22 podľa mňa ti je viac ľúto toho rozchodu,lebo si už mala pocit a bola si nastavená,že s ním si založíš rodinu..
teraz si len v štádiu ľutovania za láskou,za istotou a chuti byť milovaná a milujúca..
zbytočne nerozmýšľaj nad darcom spermii,lebo toto nieje ako ked vôjdeš do obchodu...vyberieš,kúpiš,pohráš sa,ako tak vydržíš...a odložíš..
zameraj sa na život..
teraz prídu banálne rady od ostatných..
ako ísť s kamoškami von,na kávu,na disco,športuj,chod do prírody..a bla bla...
ale vieš čo? pomáha to..
lebo všetko je v hlave a ty sa asi momentálne strašne nudíš..

0silvia0
20. okt 2017

@lana22 rada by som poradila a pomohla, jedine že by som ti poslala fotku môjho pubertálneho syna s dredami na hlave a piercingom v nose ako ukážku čo vyrastie z malého rozkošného bábätka 😔

lana22
autor
20. okt 2017

😀
zlatá

dominika6
20. okt 2017

@0silvia0 no pokiaľ nemá nášnicu v uchu a ty sa ho opýatš...
náušnice nosia iba piráti alebo gayovia...a boh ho chráň ked sa pozrieš z okna a nebude tam pirátska lod 😀..

maminuska
20. okt 2017

@0silvia0 veľmi si ma pobavila. Z môjho krásneho voňavého babätka vyrástol junák , ktorý má úplne vyholenú hlavu a naopak zarastenú bradu , nosí neustále čiernu bomberku a hneď po 18 roku života má zajednané tetovacie štúdio. 18 bude mať zapár. A neurobím s tým nič.

0silvia0
20. okt 2017

@dominika6 a vieš že mi piluje uši že chce náušnicu do ucha? Ale toto použijem pri najbližšom pílení mojich úbohých uší, lebo na tej hlave mal už všetko možné a vidím, že nie sme na konci 🙄

@maminuska tak toto mi je jasné že tetovanie neobíde ani moje prerastené bývalé voňavé bábätko, už aj u nás sa o tetovaní sníva, ale tak isto som do 18-ky zakázala, veru, nedá sa s tým robiť nič...

nelinka2009
20. okt 2017

@0silvia0 nieee vazne 😁😂 ale ved ho to prejde 😁😂

0silvia0
20. okt 2017

@nelinka2009 obávam sa že neprejde, je to totálne extrovertný typ. Neviem po kom, po mne ani po manželovi určite nie 🤒

nelinka2009
20. okt 2017

@0silvia0 ale zas ber to tak, ze sa vo svete nestrati... Ale nechcem mudrovat, lebo este nemam pubertakov doma a zacinam sa toho obavat... Ved uz ju to teraz niekedy chyta aa... 😱😱😱😭😭😭

nikaeli
20. okt 2017

@0silvia0 dievcence moja ma len 10 a minule mi povedala - mami, krd raz budem chciet tetovanie alebo nausnicu v nose, nedovol mi to. To len pubertaci vymyslaju a potom s tym musia zit az do smrti a podla mna je to skarede 😀 tak snad sa toho nedockam 😝

@lana22 tvojim pocitom rozumiem. Moja dcera sa narodila, ked som mala 27. Pohoda, akurat po vyske, mala som pracu, manzela, byt.. Po 2-3 rokoch som zacala basnit o dalsom. Lenze on nemal pracu, tak nie. Potom sice pracu mal, ale dalsie este nechcel. Potom zas nemal pracu. Navrhla som, ze porodim a doma bude on. Fuuu, ani nahodou. Dcera mala 7, ja 34 a my sme sa rozviedli. Ako napisala "dominika6", bola som zufala pri pohlade na drobatka, bolo mi neskutocne smutno, ked kamosky mali druhe, tretie. Ked som na chodniku stretla male usmiate zubadlo, ktore mi kyvalo "papa", tiez som len utierala slzy. Zmierila som sa s tym. Fajn, mam jednu dceru, sme same a budeme spolu stastne najviac ako sa da.
Casom som stretla mojho "noveho" partnera. Svitla mi nadej 😇 no ked som druhykrat potratila, povedala som si, ze vek neoklamem a v 37 som si povedala "klidek". To bolo v marci. Od maja sa nam zmenil zivot a vsetci sa uz tesime na nasu babiku. Ked porodim, budem mat 38 ❤ takze hlavu hore, rozchod preboli a to najkrajsie este len pride 😘

ertlovik18
20. okt 2017

nie si sama, co si niecim takymto prechadza. Hlavne by som ti povedala, ze je dolezite neuponahlat to. Mam kamku, co velmi chcel dietatko. Silou mocou, mala snubenca, planovali si byvanie, deti, vsetko, nakoniec sa dozvedela, ze ju podvadza. Ale tuzba po dietatku v nej ostala. Potom asi rok na to ako to s nim ukoncila si nasla noveho priatela, ktory bol bez prace, bez nejakej vizie do buducna, rad sa bavil, uzival si zivot. Zostala s nim tehotna, ked mu to oznamila, tak zdrhol a uz sa neozval, takze podla mna to netreba silit. Ma sice babatko, krasnu dcerku, avsak bez otca 😕

jonnie
20. okt 2017

@lana22 ak to ma byt...najde si aj muz i babo cestu k tebe... Ja som sa v 36 ocitla takmer na ulici po xx rokoch vztahu...s tym-ze deti uz asi nebudem mat. Zacala som od nuly...a bum...prisiel i muz, i babo.. Ale darmo mi niekto omielal...ze ked to ma prist-pride....ako ja tebe 😅😅 Ja len pre ilustraciu-ze i takmer staro-stare dievky sa mozu vydat a nevzdat sa sna o vonavom uzlicku. Apropo....ani si neviem v mojom pripade mat dieta skor...vsetko do seba zapadlo.

deti95060810
20. okt 2017

tiež som ten pocit mala. Len ja som už mala v tom období asi 10 r. syna. Ale som chcela ďalšie bábo.....bola som rozvedená. Po čase som si našla partnera, a mali sme postupne niekoľko detí....Držím palce.

dm2
22. okt 2017

@lana22 áno zažívam presne to isté čo ty, aj keď mám o 10 rokov menej ale trvá to už veľmi dlho. Ja tým všetkým v okolí tie detičky prajem ale aj tak ma vždy takato správa rozplače

veronikavojvodova
22. okt 2017

😂

dm2
22. okt 2017

@veronikavojvodova na čom sa prosím ťa smeješ?

veronikavojvodova
22. okt 2017

@0silvia0 😂 to sa isto zmení ja si pamätám na svoje "úlety" v puberte. Chúďatko mamina 😂 Ale asi sa veľmi modlila lebo som sa dala do normálu celkom 😂

dm2
22. okt 2017

@veronikavojvodova už chápem 😂

veronikavojvodova
22. okt 2017

@dm2 Jaj ten prvý komentár mi odoslali neúplný :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre