Túžba po dieťatku

24. feb 2024

Ahojte mam 27 rokov mam priatela uz dlhu dobu ale netuzila som po dietati a teraz ked mam tehotnu kamaratku aj ine baby v mojom okoli normalne zavidim doteraz som vzdy pocuvala od matky ze naco staci ked budem mat 31 , 32 rokov neviem prepadol ma zrazu smutok musela som sa takto vypisat mam zmiesane pocity zeby som uz tuzila po babetku ? A ked nie tak preco zavidim tehotnym zenam ? :( . Dakujem za precitanie pekny den

anjelicek26
24. feb 2024

Ta tuzba prijde z jedného dňa na deň, čo je na tom zvláštne? Je to to najprirodzenejsie na svete.. si v dlhodobom stabilnom vzťahu, mladučká už na to nie si,tak prečo nie... ale to si musíš prebrať s priateľom doma..

autor
24. feb 2024

@anjelicek26 on rozhodnutie nechava na mna ale bojim sa od reakcie rodicov oni su zato ze naco este otec ked sa dozvedel ze kamaratka caka dieta povedal ze naco tak skoro ma 25 potom ze to stoji vela penazi a taketo

anjelicek26
24. feb 2024

Tak názor rodičov by bolo to posledné,čo by som riešila,úplne vazne😘

zoja1234
24. feb 2024

Kašli na rodičov, práve teraz si v tom najlepšom veku mat dieťa, práveže je hlúposť čakať na 30tku.. Načo? Ak máte vlastné bývanie, dosť priestoru, obaja stabilnú prácu, a obaja chcete, načo čakať? Ešte ber do úvahy, ze nevieš ako ste na tom zdravotne, co ak to príde hneď ale čo ak sa budete snažiť dlho? Roky utecu, našetrite z výplat ešte niečo na horšie časy a slabsi príjem počas rodičaku, a choďte do toho

marca12
24. feb 2024

Otec zije tvoj zivot? Zi podla seba a nie nazoru okolia.

mabenn
24. feb 2024

mate stabilnu pracu? samostatne byvanie? potom preco nie...ak nie, tak toto je potrebne riesit ako prve, potom k tomu nemaju rodicia co povedat...a svadbu odporucam tiez

dadka1997
24. feb 2024

Ste dospelý a vasa vec, nazor rodicov je posledné, co by som počúvala.. ak sa vy na to citite, kludne sa do toho pustite ☺️ veď babatko bude vaše, nie vasoch rodičov

autor
24. feb 2024

Ano máme pracu obidvaja ale v podnajme byvame takze nič moc ..mam daco nasetrene okolo 4000 euro to tiez nieje vela vzdy daco pride naco treba minut peniaze

autor
24. feb 2024

Aj mna prepadaju myslienky ci predsa len niesom nato mlada ze este mam cas ale na druhej strane zavidim tehotnym zenam ani sama neviem ako som

minka201
24. feb 2024

@autorka To, že si na dieťa ešte mladá, ti do hlavy natlačili rodičia, ale nie je to pravda. Ak cítiš túžbu po dieťatku a partner sa tomu tiež nebráni, tak by som to neodkladala. Čo ak po 30-tke zistíš, že máte nejaký zdravotný problém a nebude sa dariť otehotnieť? Budeš behať po lekároch a stresovať, lebo ti budú tikať biologické hodiny. Je super, ak si vážiš rodičov a ich názory, ale do takýchto osobných rozhodnutí by ti naozaj zasahovať nemali. Musíš sa pred nimi s priateľom obhájiť, nemôžu ti určovať, kedy máš splodiť dieťa.

ibajaanikiny
24. feb 2024

Jasne,aj svagrina si myslela,ze v 27 je mlada na dieta,potom sa zacali snazit,dnes ma 32 a stale bez dietata…akosi to nejde a niekde je problem…inak,tvoji rodicia ta mali v kolkych?

autor
24. feb 2024

@ibajaanikiny aj ja sa tohto velmi bojim ze vlastne ktovie ci mozem mat to dieta :( desi ma predstava ze nie to fakt potom umrem od zavisti :( ano priznavam sa zavidim velmi ...no mama mala 25 ked ma porodila otec 30

autor
24. feb 2024

@minka201 ked ja sa tak bojim ze otec bude velmi nahnevany a zacne ze z coho budeme zit a taketo aj ked mame pracu obidvaja ale tuto poznamku iste povie ze dieta je vela penazi a bla bla

autor
24. feb 2024

Aj mama vzdy vravi načo mas este cas idealne 32 dokonca aj vek povedala

4stanka4
24. feb 2024

Úprimne...zas taka mladá nie si. Keby si mala okolo 20 tak vtedy áno ale 27 je podľa mňa ideálny čas. My sme sa snažili od 26 a mala sa narodila v 29 takže treba brať do úvahy ze to nemusí ísť tak rýchlo. V rodine mame pár- majú po 26 rokov obaja, snažia sa skoro 3 roky a ešte stále nič.

autor
24. feb 2024

@4stanka4 mame v rodine aj 20 rocnu co porodila 3 roky dozadu to nikto neriesil ale hlavne ze ja som este nato prilis mlada stve ma to ..prilis mlada podla rodicov..a tak to do mna vstiepili ze si to myslim aj ja

autor
24. feb 2024

Pripada mi to ako keby som mala zakazane mat dieta ano presne to tak citim

vler
24. feb 2024

Hoci si dospela a mas plne pravo si zariadit zivot podla seba, mozno maju rodicia len obavy z toho ze by si porodila dieta priatelovi?

autor
24. feb 2024

@vler nie to nie maju ho radi

vler
24. feb 2024

Myslela som, porodila dieta priatelovi a nie manzelovi

vierkainka
24. feb 2024

Ak si samostatná, zabezpečená,mas z čoho dieťa uživiť v prípade nezhôd s partnerom,tak ti názor rodičov môže byť ukradnutý.Ale ak je to tak, že máš len silnú túžbu a bývaš pri rodičoch, tak sa mozno len zdravo boja.
Necitala som komentáre,reagujem čisto na prispevok.

zorkahorka
24. feb 2024

Vsetko ma svoje pre a proti. Ak porodis do 30, budes stale vitalnejsia ako keby si rodila ovela neskor. Ked ti babo vyrastie a bude samostatne, mozes si opat uzivat - mlada

minka201
24. feb 2024

Myslím, že 27 rokov je úplne ideálny vek na dieťa. Ak máte prácu a hlavne máš oporu v partnerovi a veríš mu, zostáva ti iba prekonať strach z rodičov a ich predsudky. Malému nemusíš kúpiť kočík za tisícku, oblečenie a ostatná výbava sa dá zohnať aj lacno z druhej ruky, ak už ide o to. Dieťa dokážu zabezpečiť aj páry alebo slobodne mamičky ktoré sú na tom materiálne horšie ako vy. Ak budeš čakať do 32 a zrazu to nepôjde, nebudeš svoje problémy reklamovať u rodičov. Dieťa sa nedá naplánovať na konkrétny rok, konkrétne obdobie. Ak sa teraz hneď začnete snažiť, môže sa stať, že sa vám dieťatko ani do tej 30-tky nepodarí.
A tvoji rodičia majú už nejaké vnúča? Stalo sa vo vašej rodine alebo okolí niečo, čo by mohlo byť dôvodom ich obáv?

autor
24. feb 2024

@minka201 nemaju ziadne vnuca ja som jedina dcera nic sa nestalo len otec stale narieka ze naco do tohto sveta a myslim ze by sa aj hneval na mna

mabenn
24. feb 2024

Zacni sa na dieta/tehotenstvo pomaly pripravovat...je to lepsie ako zufalo cakat...realne nieco robit: studovat MK, kondicku/telesnu stranku si dat pokopy, financie setrit, atd. Ja som to tak robila 2roky, kym som sla do toho

minka201
24. feb 2024

A načo tvoji rodiča mali teba? Vtedy bola ideálna doba? Vyhrali loteriu? Zakazovať dieťa svojej 27 ročnej dcére je vrcholne sebecké. Spýtaj sa ich, že ak sa ti po 32 nebude dariť otehotnieť a už to nestihneš poriešiť, či im nebude ľúto, že ti odopreli možnosť stať sa matkou, zažiť ten krásny pocit držať v náručí svoje dieťatko.

majkagu
24. feb 2024

Nasa skusenost - dcerku sme bez problemov pocali ked som mala 27rokov, narodila sa ked som mala 28…teraz mam 31 a o druhe sa marne snazime uz takmer 2 roky…kolkokrat som si uz pomyslela ze chvalabohu ze sme do toho isli tak “skoro” 🙂 manzel ma rovnaky vek ako ja, sme rovesnici

autor
24. feb 2024

@minka201 mama chcela uz v 25 rokoch mat dieta za kazdu cenu aj sa vydavala v 5 mesiaci tehotenstva ked ma cakala a vidis teraz pocuvam ze este mam plno casu

autor
24. feb 2024

Ale to je zaujimave ze ked ma niekto menej rokov tak povie ze co vsak nema 15 noa čo ale ked ja poviem ze uz by som chcela hned ma zhukne ze naco vsak mam plno casu este hm..

autor
24. feb 2024

@majkagu moj priatel ma 32

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre