Uhniezdnenie vajíčka

marika1112
23. nov 2014

Maminy mam otázku? Možno sa niekto do toho rozumie;) myslite ze aj uhniezdnenie vajíčka ma vplyv nato aky veľký plod je? Myslim tým to ze ked zena je tehotna ale nesedi jej termin medzi Ultrazvukom a poslednou pm... Ako napr.mne;) tak ma to teraz napadlo ... Viem ze to moze byt posunutou ovu, plodik moze byt od zaciatku mensi .... Ale moze to byt aj tým myslite? Možno ma niektorá z vas lepsie info, lebo ja som čítala ze trva aj 5-6 dni po ovu kym sa vajko uhniezdni;) dakujem 😕

bosoriak
23. nov 2014

@marika1112 Uhniezdenie vajicka nema vplyv na to, aky velky je plod. Preto byvaju ultrazvuky pomerne presne na zaciatku, totiz prve 3 mesiace su plody +- rovnako velke, potom uz rastu individualne.

A ano, k splynutiu spermie s vajickom dochadza vo vajcovode, vtedy sa zacne oplodnene vajicko delit a "kotulat" sa smerom k maternici a na 5. - 7. den sa uhniezduje v stene maternice.

Ak mas plod mensi, nez je standard podla PM, mozno si len mala posunutu ovulaciu. Ak je ten rozdiel stale +- rovnaky, ale plod sa vyvija, nie je coho sa bat.
Vela zdravia 🙂

marika1112
autor
23. nov 2014

@bosoriak dakujem práve to som nevedela tak sa radsej pýtam lebo ja v tom mam riaden chaoz;)))

nanka3
23. nov 2014

@marika1112 presne ako pise @bosoriak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre