Ureaplazma a snaha o otehotnenie

3. mar 2021

Pekny den prajem 😊. Chcela by som sa opytat, ci moze ureaplazma realne sposobit tazkosti s otehotnenim? Doktor mi nasiel tuto bakteriu kedze sa mi po roku nepodarilo otehotniet. Predpisal mi atb na 10 dni, partner sa dal vysetrit u svojho doktora, tiez mu predpisal atb. Este dodam, ze ziadne prejavy ureaplazmy nemame, vsetko od hormonalneho profilu po ovulaciu funguje a partner ma spermiogram tiez v ramci normy. Zeby sa na nas usmialo stastie po prelieceni? Mate niektora podobne skusenosti? Dakujem 😊

littlebubble
3. mar 2021

📌

autor
3. mar 2021

@littlebubble au 😳😁

littlebubble
3. mar 2021

Že sa pripnem 😂 aby som vedela, že čo to môže spôsobiť do budúcna.Či to ovplyvňuje plodnosť.

autor
3. mar 2021

@littlebubble keby mi doktor spravil vysetrenia hned ako som prisla ze sa ideme snazit (vyssi vek a snaha o 1.dieta...) bolo by lepsie vediet, ze je tam bakteria a hned by sa preliecila, lenze som musela zmenit doktora, aby som sa dopracovala k hlbsim vysetreniam. Doktor povedal, ze nie je iste, ci tato bakteria sposobuje neplodnost (ale moj predchadzajuci dr.povedal, ze sposobuje - brala som niekedy pred 5 rokmi atb na toto a vtedy mi to povedal-ale to som mala aj prejavy) tak baby, poradte prosim 🙂

sssimikkk
3. mar 2021

Ahoj, ja som bola tehotna, potratila som a potom lekar zistil, ze som ju mala - co mohlo byt udajne pricinou potratu a moze sposobovat tazkosti s otehotnenim. Dostali sme atb na 20 dni obaja, este vtom cykle sa podarilo kvoli posunutej ovulke 🙂 takze nam preliecenie pomohlo

sssimikkk
3. mar 2021

Nehovoriac o tom, ze ak by si s tym otehotnela a aj porodila (co sa moze podarit), pravdepodobne by sa to prenieslo pri porode na babatko z porodnych ciest

autor
3. mar 2021

@sssimikkk zaujimave, tesim sa, ze to pomohlo. Mne dal doktor atb na 10 dni len pre mna, cize partner kym siel k svojmu dokimu, tak zacal uzivat ked som si ja dala asi 7.tabletku. cize pockam do 10.dna kym on douziva a potom uz asi mozeme mat styk? Ak vies poradit, budem vdacna 🙂

sssimikkk
3. mar 2021

Sex urcite az ked doberete obaja. Ak by si sa ty preliecila, ale partner este nie, znova by ti to mohol posunut a takto dokola. Ked sme ich dobrali, volala som do ambulancie, sestricky povedali ze nevidia problem preco by sme sex nemohli dalej mat. Potom na kontrole, ked som prisla s tym ze som uz tehotna, ma moj dr trochu sprdol ze sme mali pockat na dalsie testy, ci sa to preliecilo, ale chvalabohu bolo vsetko ok 🙂 a atb mozu byt aj 10 dnove, zalezi od toho ake silne ti dal, ale celkove davky su koniec koncov rovnake 🙂

littlebubble
3. mar 2021

Ja som to zistila tiež až po zmene lekára.Mala som výtok, bolesti.Vraj je všetko v poriadku.Ani neviem ako dlho som to mala.A možno to ešte mám.Nemám po ceste lekára teraz.Prešlo to na pár mesiacov po Atb a začalo znovu.

Ja som sa dočítala len na internete, že to nie je vedecky podložené, že to na 100% spôsobuje neplodnosť.

Ja detičky ešte neriešim takže neviem.

alexandra2468
3. mar 2021

Mne spravila gyn tieto testy, ked som povedala, ze teda sa zaciname snazit o dieta uz.
Po par dnoch mi zavolala, ze mam ureaplazmu a nech si pridem po ATB, ale ze mam pockat s ich nasadenim az kym mi pride menzes, lebo tehotne tie lieky nemozu brat (keby nahodou). Tiez sme boli s manzelom uplne bezpriznakovi.
No a teda nahodou som tehotna uz aj bola, takze som antibiotika nebrala. Cele tehotenstvo bez problemov, dieta sa narodilo presne na termin, krasne zdrave. Ja aj manzel sme sa liecili az ked som dokojila. 10dni ATB a nastastie sme sa tej pliagy zbavili hned. Viem, ze niektori sa nepreliecili na prvy pokus ani.
Drzim palce!

alexandra2468
3. mar 2021

A az teraz som si vsimla tvoj komentar ohladom styku. Pocas uzivania (ty aj muz) ziadny styk, moja lekarka zdoraznovala ze v ziadnej forme, ani oralny. Po dobrati atb styk len s ochranou az do kontrolnehu steru. To pre pripad, ze by sa jeden preliecil a druhy nie, tak aby ste si to zas nepreniesli.

autor
3. mar 2021

@sssimikkk
@alexandra2468 dakujem baby z vase skusenosti. Akurat, ze vcera sme to nevydrzali a bol oral (ja jemu).. mne doktor povedal, ze ziaden sex (aby som neotehotnela), nevedela som ze ani oral 🙄 tak mam teraz vycitky, aby to uzivanie nebolo zbytocne, ked ja uz mam za sebou 9 dni uzivania a partner myslim ze 2.dni. 😒

ab727
3. mar 2021

Tiež sme mali nejakú baktériu(nepamätám či tú istú),keďže sme sa snažili o bábo,lekárka obom nasadila ATB tuším až na 15dní,tiež sa vyjadrila,že môže spôsobovať problém s počatím a tiež môže spôsobiť potraty...Po preliečení sa podarilo a sme momentálne v 26tt🙂

autor
3. mar 2021

@ab727 to je skvele, tesim sa 😊 ja som sa uz aj pozitivne naladila, ze doberieme atb kedze v case ovu on uzije asi 7.tabletku z 10., tak sa snazit budeme az dalsi mesiac. Snad som to vcerajsim oralnym stykom nepoklaslala. Teraz ma to hneva.

ab727
3. mar 2021

Držím palce🙂

autor
3. mar 2021

@ab727 dakujem ti krasne 😊

andreaak05
26. máj 2021

Citala som tu strasne vela o tom, kedze to riesim 5 rokov. A vela bab tu pisalo, ze nemohli otehotniet a ked si preliecili ureu, otehotneli na prvy sup, dalsie otehotneli aj s nou. Je to individualne. Urea zevraj jednej zene moze sposobovat problemy a druhej nie. Tej, co sposobuje problemy s otehotnenim, jedna moze mat hlien na krcku, ze sa cez to nedostane spermia, dalsia z toho moze mat nepriechodne vajcovody. Je to fakt strasne zlozita diskutabilna tema,

andreaak05
26. máj 2021

Vidim, ze v poslednej dobe je tu tej urey strasne vela. Ja som tuto pliagu chytila asi od priatela pred 5 rokmi a mam ju doteraz. 2 a pol roka som chodila jak sibnuta kazdu chvilu gyndovi s vytokmi a zapalmi mocaku. Klasika, antibiotika, ci uz dovnutra alebo na prehltanie, vysetrenie ziadne. Po 2,5 roku som si vyziadala urobit stery na vsetko, co sa len da, urea pozitivna. Antibiotika obaja, doxyhexal, nepomohlo, dalsia varka doxyhexal+sumamed, nepomohlo, ako coze? Kedze som mala ine zdravotne problemy aj predtym a dokopy som bola 5 rokov permanentne na antibiotikach a imunita uplne v kybli, pri dalsom pozitivnom stere na ureu som antibiotika odmietla a zacala to riesit alternativnou liecbou. Kedze je to dlhsia liecba, necakala som, ze po mesiaci bude pokoj. Som vyse roka konecne bez antibiotik, posilnujem imunitu, ale kedze sa nam nedari otehotniet vyse roka, zasli sme na kliniku sa dat vysetrit. Aj ked mi je ovela lepsie po zacati alternativnej liecby, po dnesnych vysledkoch z kliniky som zostala uplne v soku. Mam nielen ureu, ale aj mykoplazmy, ecoli a streptokoka. Riesim uz 5 rokov problemy tam dole a nik mi nevie pomoct. Je to normalne? Zatial najviac homeopatia, ale tiez to stale neni ok. Sice sa citim omnoho lepsie, ale vysledky su stale zle, ba horsie. Buduci tyzden idem skusit nicenie parazitov a virusov plazmovym generatorom. Niekto povie, ze je to blud, niekto si chvali. Uz tych par desiatok eur je mi ozaj jedno pri tych prachoch, co clovek do toho da. Ale uz fakt neviem, co ine skusit. Skusila som cez lekarov po “sarlatanov”

zuzka1117
27. apr 2022

@andreaak05 ahoj zbavila si sa ten ureaplazmy?

andreaak05
28. apr 2022

@zuzka1117 ahoj. Vies co, akurat som bola u gyndi na steroch po dlhej dobe, pretoze zas sa posledne dva mesiace necitim dobre tam dole a vysledky budu az cca za dva tyzdne, tak neviem. Ale ja som v tom, ze som ju nikdy nemala preliecenu. Takze urcite ju mam. Ale povedala som si este, ze skusim si dat po dlhsej dobe este antibiotika, ak mi bude potvrdena, lebo stale sa nam nedari otehotniet a bojim sa, ze tieto moje bakterie maju na to velky vplyv.

zuzka1117
28. apr 2022

@andreaak05 ach to mi je ľúto 🙁 držím palce, nech sa vám to podarí . Ja sa tiež teraz trápim s touto diagnózou, už som využívala jedny atb, ale nemám pocit, že mi pomohli.na ster idem až budúci týždeň, tak uvidím.

andreaak05
28. apr 2022

@zuzka1117 dakujem pekne ☺️ vela som tu citala, ze baby s tym bojjuju roky. Je to riadna pliaga. A asi malokedy zaberu jedny lieky. A ty mas aj nejake tazkosti?

zuzka1117
28. apr 2022

@andreaak05 ja mám neustály pocit diskomfortu a rezanie. Je to unavujuce 🙁

andreaak05
28. apr 2022

@zuzka1117 poznam to, bojujem s tym 5,5 roka 😱😱😩😩 uvidis, mozno ti zaberu tieto atb, mozno druhe. Uvidis, drzim palce kazdopadne ☺️

zuzka1117
28. apr 2022

@andreaak05 dakujem pekne 🙂

lenkak89
9. aug 2022

Dobrý deň, v novembri 2021 som mala výtok mimo menzes a moja gynekologička mi urobila ster na ureaplazmu, ktorý vyšiel pozitívne. Mne dala atb len na 3 dni-Azitromycin, partnerovi dal doktor na 10 dní a čudoval sa, prečo som ja dostala len na 3 dni. Bolo mi povedané, že na kontrolný ster ísť nemusím, pokiaľ nebudem mať žiadne príznaky. V januári 2022 som bola na preventívke a doktorka povedala, že kontrolný ster netreba, že by mi to zistili aj zo sterov, ktoré robí na preventívke. Výsledky mi vyšli vraj v poriadku. No od februára som mala zase výtok mimo menzes, riešila som to až v júni, opäť mi vyšli pozitívne výsledky na ureaplazmu. Opäť som dostala Azitromycin. Na kontrolný ster som mala ísť do 2 mesiacov. Minulý týždeň som bola u nej a včera mi sestrička volala, že je to stále pozitívne. Vraj mi dá papier na infekčné oddelenie. Stále trvám na tom, že mi v tom novembri, hneď ako to zistila, mala urobiť aj konstolný ster a nie kašlať na to. A potom som to vraj mala v poriadku a teraz sa to záhadne vrátilo? A z čoho? Mám stáleho partnera už 9 rokov. Ja si myslím, že mi mala dať atb na dlhšiu dobu, nie len na tri dni. Je možné, aby sa to stále nepreliečilo?

andreaak05
9. aug 2022

@lenkak89 ahoj, v prvom rade si myslim, ze lieky na 3 dni su strasne malo, hlavne na to, aka je ta urea pliaga. Ja ju mam uz 6 rokov :( ale brala som len par antibiotik a nepreslo to. Potom som uz musela stopnut liecbu antibiotikami, lebo som aj z inych dovodov roky brala atb a uz si moje telo proste potrebovalo oddychnut. Ale teraz som sa zas dalana liecbu tej urey, lebo sa namnedari roky otehotniet a bojim sa, ze to moze byt pricina. Mne teraz dali lieky na 20 dni az. Raz som brala na 10 dni, ale tiez to nestacilo. Ale urcite sa ti to nevratilo, ale mas to stale este odvtedy. Sak jak moze povedat, ze sa ti to vratilo, ked ti neurobila kontrolny ster? Mne vzdy robili kontrolny.

lenkak89
11. aug 2022

@andreaak05 No vidis, predtym mi kontrolny ster nerobila vobec...az teraz,a tiez si myslim,ze to nemam stale doliecene...mam staleho partnera uz 9 rokov,odkial by som to akoze teraz chytila?rozmyslam,ze zmenim doktorku...teraz ma chce poslat na infekcne,som zvedava co mi povedia tam..

jenny227a1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreaak05
4. apr 2023

@jenny227a1 dobry den. Nesustredovala by som sa hned na neveru. Tu ureaplazmu mozete mat uz dlho, len ste mozno o nej ani nevedeli. Popripade ste ju mohli dostat aj inak ako pohlavnym stykom, napr wellnesy. Aj ked kazdy doktor povie inak. Jeden povie, ze sa to da chytit len stykom, iny povie, ze ajv bazenoch. Moja znama to dostala v obdobi, kedy nemala vobec partnera. Takze je to velmi diskutabilne. A ked ste brali lieky, tak vydrzte na kontrolny ster. Inymi liekmi ako atb to neznicite.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre