Už nevládzem každý mesiac trpieť, keď príde menštruácia

8. aug 2022

Už to nezvládam a idem z kože vyskočiť keď mi každýmesiac príde MS a každý mesiac tak veľmi dúfam a čakám ze by to mohlo vyjsť , veľmi mi to pokazí náladu a pol mesiaca sa z toho spamätávam :( ta beznadej a bezmocnosť ze s tým neviem nič spraviť. Pricinu vieme, manželov veľmi zlý spermiogram. Stále sa pýtam prečo práve my ? Cítim sa strašne sama,bezmocn,bezradna, smutná, zúfalá :(
Ako sa mam s tým zmieriť? Dá sa to niekedy v živote? Bojím sa ze raz mi z toho úplne prepne a zostanem psycho pacient

stellarstar
8. aug 2022

Netlačiť na pílu, relax, zábava, slnko seno rock n roll a pôjde to inak ako sama píšeš prepne ti a budeš mat vieš čo. Choďte spolu niekam na wellness alebo pár dňovú dovolenku aby si prišla na iné myšlienky a nemilujte sa preto že treba resp chcete splodiť potomka ale milujte sa pretože sa milujete

matullienka
8. aug 2022

Ma manžel nejakú liečbu? Užíva niečo na zlepšenie kvality spermií? Možno by ti pomohlo zmeniť prostredie, nejaká dovolenka. My sme sa takto snažili skoro 7 rokov u mňa bol problém, ze telo tvorilo protilátky proti plodu, prišli sme o 5 bábätiek.

marticka85po
8. aug 2022

Uplne ti rozumiem..my mame 3diagnozy vratane zleho spermiogramu manzela.trapili sme sa 8rokov lebo sme mysleli ze proste sa to podari prirodzene,skusili sme naozaj vsetko prirodne len aby sme poriesili nase diagnozy,ale nezabralo. niekedy proste tomu treba trosku pomoct medicinsky a neutapat sa v tom. ☺️ Chvalabohu kazdy rok snazenia to bolo lepsie a lepsie lebo som sa s tym zmierovala ze nic nebude.

melany4
8. aug 2022

Ahoj aj my to tak mame. Aj tie pocity aj diagnóza ako vy...
No neviem ci sa dá s tým zmieriť,ale ja sa snažím naučiť s tým žiť...nejak sa stým vyrovnávať postupne.
No je to tak ze niekto ma napr. choré dieťatko, niekto rakovinu,niekto nemá čo jesť a niekto ma neplodnosť 😪
Tak nejak sa snažím ďakovať Bohu za to všetko co mame a prosiť ho aby som nespadla do depresie ,ale prijala aj túto našu situáciu.
Bude to ešte dlhý proces takého uzdravenia z tej bolesti.💖

autor
8. aug 2022

@melany4 veľmi sa toho bojím ze upadnem do úplnej depresie a apatie o všetko. Sama na sebe vidím ze už nebývam taka veselá ako kedysi , veľa vecí si beriem osobnejšie, som citlivejšia . Znášam to ťažko a ma to veľký dopad na psychiku :(

autor
8. aug 2022

@marticka85po ešte nie sme asi na IVF pripravení a pri tak zlom spermiigrame sa bojím ze to nevyjde a to by ma psychicky asi úplne položilo. Pamätám si aká som bývala veľmi vesela, strašná, energická a odkedy sa snažíme a nejde to tak len revem stále:(

miskamicha
8. aug 2022

Chodte do toho... necakaj 🙂 uvidis ze sa babatka dockas... aj tu moze prist neuspech ale nevzdavat sa!

olivia_s
8. aug 2022

Aj ja ti rozumiem, 4 roky snazenia sa za nami, partner ma zly spg a na reprodukcnej nam zistili, ze moja imunita zabija jeho spermie - 1 biochemicke tehu prirodzene, 2.biochemicke z ivf... snazim sa byt silna, uz ma napadaju cim dalej tym viac myslienky, ze sa rozideme, nakolko partner uz jedno dieta vacsie ma z byvaleho vztahu, tak sa ta apatia moja vnutorna obcas prejavi v tom; ze nicim nas vztah, lebo mam pocit, ze mi moj partner nerozumie ako by som potrebovala...prepadavaju ma myslienky skusit casom vztah a dieta s inym muzom, nakolko ostatne vysetrenia mam ok, ovu kazdy mesiac, len vek uz tlaci.

melany4
8. aug 2022

Áno chápem , ved ja tiež potrebujem povzbudiť, budem rada keď niekto napíše nejaké typy 😉
Inac skúšali ste vyšetrenie u dobrého urológa?ci nemáte varikokelu a podobne ..?.

angel993
8. aug 2022

Chápem ťa, ja som mala rovnaké pocity a hlavne okolo sviatkov, kedy nám každý nezabudol pripomenúť, že už by sme aj deti mohli mať. Ja som sa snažila pôsobiť na okolie že mi to je jedno, ale večer sme potom plakali obaja. Ak máte diagnózu tak to skúste poriešiť s viacerými lekármi, my sme boli obaja v poriadku a dlho sa nedarilo. Ja som brala materskú kašičku, alchemilku a inofolic a manžel bral Macu.

stanka562
8. aug 2022

Ahoj, my sme na tom podobne, akurát s tyn rozdielom ze môj manžel je neplodny. S tym ze nebudeme mat normálne deti som sa zmierila aj ked to islo veľmi ťažko. No ina cesta ako IVF u nas nieje, takže akurát plánujeme po dovolenke začať s prípravou. Aj ked ja som po všetkých vyšetreniach úplne zdrava, jemu sa spermiogram neupravuje ani po liekoch. Naučiť sa normálne zit a nereagovať na otázky kedy bude dieťa chcelo veľa trpezlivosti, no islo to. Stále je na svete kopu ludi, co su na tom horšie ako my. To mi dava akúsi nádej, ze všetko bude dobré a aj nam bude dopriate byt rodičmi. Takže hlavu hore, treba si nájsť nejaké koníčky, výlety, dovolenku a veriť ze raz sa to poradí. 😊

martinka13
9. aug 2022

Pokiaľ Ti to takto veľmi narúša bežný život, rýchlo by som zvážila alternativy ako IVF ..... Rozumiem, že aj to môže priniesť sklamanie, ktorého sa bojíš, ale stále to aj zvyšuje šancu, že budeš mať dieťa. Mojej sesternici to takto vyšlo na druhý pokus. Je v 14.tt Držím palce.

mmm2mmm
12. aug 2022

Úplne ti rozumiem..akoby si písala so mne alebo teda o nás...ja som v poriadku manžel má zlý spermiogram - morfologiu, a teda žiadne lieky nepomôžu ...sú to už dva roky...čo každý mesiac dúfam a potichu plačem ...k tej zmene a koníčkom napíšem len toľko ...presťahovala som sa , našla si novú prácu riešila zariadovanie domácnosti atď...ale aj tak sa nedá vytesniť myšlienka na to že by som chcela mať dieťa...a že akurát nám nie je dopriate....

dasakamajko
30. aug 2022

Ahoj no sme na tom podobne mame síce 3 detičky 4 nám zomrelo po pôrode chybou lekárov sú tomu už 2 roky a ja po ničom netúžim len mať ešte jedno dieťatko podstúpili sme aj ivf manzel ma zlý sperm. No neostala som tehotná ani po ivf za mňa po psychickej stránke ešte horšie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre