Vitamíny pred tehotenstvom

14. aug 2023

ahojte, ake vitaminy odporucate brat este pred otehotnenim? resp. vam ich odporucil lekar?
Nieco ako Femibion kde je toho viac, nie len kys.listova 🙂
Planujeme sa zacat snazit o 2 mesiace cca ale chcela by som nieco uz zacat brat teraz 🙂

Dakujem krasne❤

gejb
14. aug 2023

Stačí kyselina listová a vitamín D, ak nechodíš na slnko a máš ho malo.

petamich
14. aug 2023

lekarka na reprodukcnej imunologii mi odporucila len kyselinu listovu a vitamin D (minimalne 2000) a po cely rok, Slovaci vraj maju zalostny nedostatok vitaminu D, kedze slnecne luce nejako nedobre dopadaju, ci co a nevieme ho absorbovat, tak ako by sme potrebovali (presne si to uz nepamatam) a teda hlavne pestru stravu

zenulkaaa
14. aug 2023

Nebrala som nic, podla mna pokial nemas nejake problemy, tak to nie je nutne.. ak mas otehotniet, otehotnies aj bez brania vitaminov, ak sa to nema podarit, ano vitaminy to nezachrania.

ninka99865
14. aug 2023

Presne ako píšu vyššie, stačí kyselina listová a D. D si kúp v olejovej forme alebo spreji, lebo sa rozkladá v tukoch

kvadrinkaaa
14. aug 2023

Ja som brala len kyselinu listovú pred tehotenstvom. 😊 drzim palce

autor
14. aug 2023

viete mi prosim poradit konkretnu znacku aku kyselinu listovu? lebo je ich dost..aj ten vit. D dakujeem 🙂

ninka99865
15. aug 2023

https://www.benulekaren.sk/devit-direct-10-000-...

Vydrží aj pól roka.. jeden vstrek za týždeň, pri nedostatku častejšie.. ale odporúčal by som si ho dať vysetrit, ani veľa vitamínu D neni dobre

ninka99865
15. aug 2023

A kyselina listová hocijaká v aktívnej forme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre