Začatie plánovania bábätka

christine27
28. nov 2016

čaute dievčence,

chcem sa spýtať pár vecí, čo by ste robili na mojom mieste. Sama som trošku zmätené, no potrebujem rady od tých, čo možno tým prešli.
Budem mať 29 rokov, no včera sme sa prvý krát s mm rozprávali o tom, že by sme ,,do toho" mali ísť. Zhodli sme sa v názore, že možno predsa len by bolo skrátka do toho vhupnúť. Sme s mm v takej situácii: máme hypo na byt, mm pracuje - 600 eur mesačne, ja som pracujúca (vyhorená z práce s pracovnou dobou na dobu určitú do konca augusta 2017). Žiaľ, v profesii čo robím som sa nenašla a v návale strachu zo zamestnania som robila aj za 4-5 kolegov pod stresom čo sa na mne podpísalo tak, že nemám imunitu, mám psychické problémy (snažím sa myslieť pozitívne). Prakticky by som chcela sa posunúť ďalej, hľadám si VŠ, ktorá by ma bavila a kt. by som zvládala počas mamičkovských povinností (nerada sedím doma a asi by ma šľahlo nikam nechodiť).
No zároveň som zmätená, lebo mám asi skreslené predstavy o materstve a rodičovstve:
1. úprimne sa priznám, nie som taký ten pravý mamičkovský typ - nezvládla by som len byť s bábom doma, zavretá,
2. bojím sa pôrodu
3. nedokážem o tehotenstve rozprávať - doma sme to mali tabu a ťažko sa mi o tom hovorí a nemôžem sa z toho vykecať aj pred mm (stále sa tomu bránim a aj sa pred ním hanbím)
4. bojím sa, či by sme to finančne zvládli

Žiaľ, neviem, čo robiť, lebo celé je to také zamotané. Tak som navrhla mm, či do toho nevhupnúť a nejako sa uvidí, avšak 5.bod ktorý ma zarába je mm, ktorý sa uspokojí aj so 600 eurami a veľmi ťažko chce riešiť zmenu práce na takú, ktorá ho nebaví...z toho mám strach, či je to potom správne.
Na strane druhej mám pocit, akoby mi ušiel vlak: vravím si, som relatívne zdravá, ale mám vyštudovanú školu, ktorá ma nebaví, nebývam v dome (bývame v byte a mám pocit, že sa tu zbláznim - kvôli mm, lebo on nechce bývať v dome a ani na to nemáme). Mám pocit, že som na to sama. Sama spraviť zmenu.

Trošku som sa rozpísala - ja len nechcem aby to vyznelo, že sa sťažujem, ale som trošku v situácii, kedy mám reálne pocit, že mi vo všetkom ušiel vlak a ja mu len kývam ☹ 😖

natalym
28. nov 2016

No vhupnime do reality, 600 € partnerových a Tvojich 200 € neskôr je sakra málo.
Ja by som riešila robotu, školu, partnerovu robotu a tomu bábu by som dala ešte kľudne 3-4 roky čas. A riešila by som seba, Ty zjavne nie si sama so sebou spokojná a s bábom bude ešte väčší problém.

christine27
autor
28. nov 2016

@natalym sama so sebou? noo odkliadnuť od toho, že som vyštudovala neuplatniteľnú debilinu...som inak so sebou spokojná. jednoducho tá práca je nočná mora. Na strane druhej, ak by som išla študovať - nemám nárok na prídavky ☹ tak rozmýšľam, či by to nebolo dobré...aspoň by to muža donútilo zmeniť prácu a nerobiť zo súcitu...

lulu_2323
28. nov 2016

Ahoj sama mam babo a poviem ti ze doma urcite budes sediet pri babatku lebo s nim sa nebude stale dat niekade behat a co ho buds odkladat? Mate hypo muz zaraba len 600 eur a nechce sa posunut dalej ale preco? Ved pre rodinu by mal chciet nieco lepsie..z tvojho pisania mam pocit ze nie si pripravena este na dieta a neviem ci je spravne do toho len tak vhupnut bez rozmyslania co dalej..s dietatkom sa svet zmeni o 180 stupnov to mi ver..

natalym
28. nov 2016

@christine27 Vyznelo to tak z Tvojho príspevku. Donútilo???? Hm...... A čo ak nie? Ťažko na to spoliehať........

christine27
autor
28. nov 2016

@lulu_2323 hej ja viem, ale keď ja neviem, ja mám pocit, akoby mi ušiel vlak...aj taký vek mám - všade okolo nás deti, a nás sa len pýtajú - už mi to lezie na nervy...☹ som z toho nešťastná, lebo aj ja by som chcela mať rodinu, dom, psa...a nemám nič - dokonca prídem aj o prácu - vlastne už ma x rokov vyhadzujú, nik sa so mnou nebaví, pretože pre nich nie som dosť dobrá ☹ a som z toho dosť nešťastná, že prakticky 6 rokov som strávila v práci, ktorá ma zničila...neviem, či to niekto chápe..☹ je to strašné ☹

sardinka336
28. nov 2016

@christine27 aaale chod...to je ako ten vtip ze ,,dieta ho zmení,, no never tomu....budete v tej istej situácii len s dietatom. Ak je tvoj muz typ čo sa nevie rozhybat tak s dietatom na krku sa rozhybe? On bude nespokojny, frustrovany, ze robí niečo čo mozno nechcel atd...a hadky budu na svete. Tak si hladaj inu pracu. Milion ludi vyštudovalo debilinu a robí niečo uplne ine ako vyštudovali. A VŠ tiez treba platit...čiže ty budeš na rodičaku za ,,dvěstě,, plus hypo, plus vydavky na domacnost, dieta a plus školne...Najprv rieš muža a to ako chcete zit, ako si predstavuje on vašu buducnost.

natalym
28. nov 2016

@christine27 Zase potom budeš frustrovaná, decko na krku, muž nič, žiadna zmena, po MD akú robotu........... No ešte väčšia katastrofa.

Taká mladá baba prečo si zabila 6 rokov v takejto robote?

edie63
28. nov 2016

Naozaj, nic v zlom, ale v dnesnej dobe sa uz ludia nevedia normalne, po slovensky sa vyjadrovat? Co to je za slovo, ze "babynka"? 😲 Suhlasim s @natalym, ty asi nevies co chces, pretoze chces dieta, ale aj novu pracu, ba aj studovat na VS (ale ani o tom nemas predstavu,ze co). Treba si najrpv vyjasnit veci, porozmyslat nad tym, co chces, co je u teba na prvom mieste (ci dieta, ci studium alebo nova praca, prip. nieco ine) a az potom ist do toho, pretoze momentalne sa mi zda, ze sama nevies co chces a cudzi ludia nemozu rozhodovat o tvojom zivote. Posledna vec: keby som mala iba polovicu tych problemov, ktore mas teraz (skreslene predstavy a rodicovstve, zdravotne problemy, financne problemy, nerozhodnost, strach z porodu), urcite nerozmyslam nad dietatom ale nad tym, ako to vsetko vyriesit. Vela stastia!

lulu_2323
28. nov 2016

@christine27 ale vies mat dom mat psika rodina vsetko je to super to chciet aspon mas sny ver mi ze ja by som to chcela tiez teda ken ten dom a psa lebo rodinu uz mam ale nato vsetko treba cas peniaze plany...ak tvoj muz nezacne zarabat a neposunie sa dalej a ty pojdes na matersku ten dom nikdy mat nebudete lebo neni z coho...ak ta praca nebavi tak odid najdi si novu hoc pojdes aj za pokladnu ak ta to bude bavit rob to co ta urobi stastnou hlavne si nerob dieta len preto ze ho maju vsetci ak ty sama sa nato necitis vlak ti neusiel su zeny ktore deti nemaju nikdy co by si ale asi na starobu lutovala skuste najst riesenie s manzelom rieste jeho lepsiu pracu

christine27
autor
28. nov 2016

@sardinka336 toho sa desím...toho muža...ja ho lúbim, ale on sa nevie rozhýbať už 6 rokov...a bojím sa, že toto nezmením...a že dieťa mať nikdy nebudeme...poznám chlapov čo sa obracajú, čo vedia, ale on príde domov z roboty a je het, spí do večera a ja na všetko sama ☹ nepohnem s ním ani kebyže chcem...a keď pekne niečo načrtnem, tak mi vynadá a nerozpráva sa so mnou - načrtnutie témy - financie - a bývanie - na toto sa dokážeme pochytiť.Vlastne aj preto mám psychické problémy - mám ich odvtedy odkedy som sa vydala a presťahovala do bytu ...☹ a z toho mám pocit, že mi ušiel vlak - konkrétne 6 rokov...ale aj naši tlačili - svadba, teraz tlačia s deckom a pod...☹

moni244
28. nov 2016

@christine27 nadpis temy cele zle, uvodny prispevom tiez, jaj, tebe usiel vla uz davno, naco mlada baba, bez zavazkov, stvrdne v praci, kde ju to nebavi? A skola popri dietati? No to zase budes dalsia, co ma socialnu pracu. Si v kruhu, z ktoreho sa nevymotas

lienka182
28. nov 2016

Ahoj 😊 podla mna nie si na babo pripravena. Moj manzel chcel babo skor ale ja som mu povedala ze sa na to este necitim a musel pockat. Nechod to toho s tym ze

christine27
autor
28. nov 2016

@natalym mala som strach, že ma nikde s takou školou nevezmú a nechcela som robiť nejakú sekretárku...☹ a v práci ma vydierali aj kolegovia aj šéf...preto som často robila aj za iných, no po rokoch som vyhorela ☹

moni244
28. nov 2016

@christine27 ty velmi rada davas na inych, vsakze?

christine27
autor
28. nov 2016

@lienka182 Asi nie, asi to chce ešte čas ☹ teda možno niekedy v budúcnosti 🙂

natalym
28. nov 2016

@christine27 Tak toto treba riešiť. Teba a vzťah s manželom. A nie dieťa.

lienka182
28. nov 2016

Uvidime... S babom aspon na zaciatku budes urcite doma. Tiez som chcela popritom studovat ale teraz si to neviem predstavit... Jedine externe aj to az neskor. A ten prijem treba riesit lebo ked uz bude babo tak nic neporiesite... Bud setrit a setrit aby bola dost velka fin.rezerva alebo manzel musi skusit inu pracu... Aj ked dnes je to tazkeee...

christine27
autor
28. nov 2016

@moni244 nekomentuj, ak nevieš...a nemám sociálnu prácu...ale dnes to tak chodí...prácu je ťažké nájsť...

natalym
28. nov 2016

@christine27 Otázka je prečo si sa nechala vydierať? Teraz Vaši tlačia s deckom, Vaši ťa tlačili do svadby. Rieš to!!!!!!!!!!! A čím skôr. Neboj sa nechať iných nasratých, urazených a pod. Hľad a seba.

silvike
28. nov 2016

@christine27
Ja k tomu len tolko...co ja by som dala za to, keby moj manzel chcel byvat v byte, v meste....my sme totiz od agusta v dome, na dedine (nastastie 5 km od maleho mesta), kde si zas ja, ktora som zila cely zivot v byte, v meste, neviem zvyknut a depta ma tu ale ze vsetko...a to nehovorim ani o financiach...byt je urcite menej financne narocny ako dom....takze asi tak....ja by som hned brala bytik... 🙂 Kazdy asi chce to co nema.

moni244
28. nov 2016

@christine27 nevravim, ze mas socialnu pracu, vravim, ze pri nej skoncis, ked chces hladat skolu, co sa da studovat popri dietati

christine27
autor
28. nov 2016

@silvike tiež mám ten pocit 🙂 žiaľ, je to smutné a viem, čo prežívaš, lebo ja prežívam to isté a ten pocit je na zblázdnenie...že človek nevydrží...

silvike
28. nov 2016

@christine27 ...asi tak... :(

natalym
28. nov 2016

@silvike No a keď ste riešili dom, ste sa nebavili o tom, či ako?

christine27
autor
28. nov 2016

@silvike hmm...veľmi ma to mrzí...k tomu sa nedá nič povedať...jedine si sadnúť ss mm. Ale u nás to nefunguje, môj mm sa nazúri a debata je ukončená

silvike
28. nov 2016

@natalym
Hmmm bavili...ale skratka...ja nie som na dom zvyknuta, nie som zvyknuta na dedinu...vsetky debaty o byvani, o dome a pod. prebehli v case najvacsej zalubenosti a tym ze ja som v dome a na dedine nikdy nebyvala, vobec ale vobec som si to skratka nevedla uvedomit co to vlastne obnasa...uz viem a veru nic pre mna.

christine27
autor
28. nov 2016

@moni244 nechcem študovať SP...ale čo študovať skutočne chcem - podľa mňa sa v tom nedá uplatniť...a druhý sen je nezrealizovateľný :-/

moni244
28. nov 2016

@christine27 tak treba zacat zit realne a nielen sa stae utapat v snoch

natalym
28. nov 2016

@silvike A čo tak začať vidieť pozitíva? Zameriavaš sa na negatíva a nevidíš to fajn????

Nikto nie je zvyknutý vstávať 5 krát v noci, ale k decku vstaneš, nie? Lebo ho miluješ.

christine27
autor
28. nov 2016

@moni244 ja sa neutápam v snoch, ja si to viem aj spočítať...a zisťujem, že som si na seba vykydala vlečku hnoja...viem si spočítať, že mám 29 rokov a VŠ je plus 5 plus 6 rokov (áno, aj také odbory sú), musela by som byť doma, na podpore muža, ktorý mi nezarába bohvie ako...a každý do mňa si s radosťou kopne, fakt si myslíš, že ma to baví???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre