Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

komurka
28. jan 2010

nevěstinka - děkuji, dělala jsem si je dnes a pak je posílala přiteli emailem, prvně mi volal, co mu to posílám, ale pak říkal, že je bere všechny, tak je to fajn 😅
u nás ve Znojmě je porodnice v aleternativních porodech celkem průkopnická, takže uvidíme. V rámci diplomky jsem i absolvovala předporodní kurz a pak dělala rozhovory s rodičkami a je to strašně individuální a moc naplánovat se to nedá, protože v tu chvíli je to všechno stejně jinak. Ale hodně jim pomohla sprcha a balon!

nevestinka2010
28. jan 2010

komurka- s tim planovanim mas pravdu, ale urcite se da na nektere veci pripravit
a co jsi to studovala?
bjoucik - to jo, je to jen blbina, ale nam vysel kluk uplne podobny tomu, co jsem videla ve snu hned na zacatku naseho vztahu...

komurka
28. jan 2010

určitě je dobré vědět jaké jsou možnosti, aby pak člověk věděl, co může požadovat!!!
Studovala jsou učitelství zdravotních a sociálních předmětů pro SŠ a speciální pedagogiku.
Fotečky jsem si dělala jen pro pobavení, když jsem nechala pleť na nich, tak nám dokonce vyšel malý černoušek 😉 , no nevím jak bych se před přítelem obhajovala! 😀

nevestinka2010
28. jan 2010

😀 to jo!
zajimavy obor

bjoucik.15
28. jan 2010

komurka: určitě bys to ukecala na geny z nějakého 3tího kolena 😀 Bože co je to za obor, to slyším prvně... 😨

berunka
28. jan 2010

bjoucik: ja jsem s injekcema nemela na vyber,prootze bych mohla skoncit s trombozou a plicni embolii.ale dalos e to zvladnout.prvnich par jsem si pichala vleze s pripravenym mokrym hadrem.ale ke konci uz to byla pohoda.opno kdyz si pichnes okolo 40 injekci tak uz ti to neprijde.jinak holky kdyby jste mely cisare tak se nebojte je to naprosto v pohoooo.ja jsem ho mela indikovany kvuli uzke panvi a i kdyz se Ela narodila o mesic driv tak by stejne neprosla.a to mela 2,43kg a 45cm.narodila se v jednu v noci a ve dve odpoledne uz jsem byla z jipky na normal pokoji.sice jeste na hadickach,ale uz jsem nemusela byt na monitoru na jipce.
Hlavne ono kdyz se ten porod pak rozjede tak uz ani na tu bolest a to co se deje nemyslite,nevnimate to.ja jsem se az tesne pred porodem rozhodovala jetli epi nebo ne.a jsem za nej rada.

pampeliska1
28. jan 2010

Bjoucik: myslím, že první teda 100% nebudu 😀 já furt vymýšlím, jestli mám jít po škole ještě do práce, nebo do toho rovnou praštit.... 😕
Nevestinka: jak jsi psala o tom Filipovi, tak stejně tak se nám líbilo jméno Michal a pak jsme tak doma nedopatřením pojmenovali pejska (míša)... 🙂 takže taky nic 🙂

Jinak ten Babymaker je fakt vtipný, nedávno jsme se u toho s manželem docela pobavili..
Komurka: taky mi na první pokus vyšel černoch 😀 ale to bylo asi tím, že manžel tam měl fotku ve stínu, tak tam vypadal trošku tmavší 🙂

Jinak já jsem vdavá, zatím ale novomanželka 😀 brali jsme se loni v dubnu...ale letí to šíííleně..vůbec mi to nepřijde, že už to bude rok.

Jak jste řešily ty porodnice, tak na naši zlínskou porodnici - porodní sály - jsem slyšela docela dobré ohlasy, že se tam taky nebrání nějakým inovacím. Novorozenecké odd. prý nic moc, ale to snad už nějak přežiju..

Tak zatím dobrou 😉

prdecek
29. jan 2010

dobrý ránko,

zachvílu jedu do České Třebové s našima na nákupy. Už se mi to krátí tak musím něco pokopit, aby tady ten můj měl co jíst ty tři dny.
Začínám mít docela strach.... 😒

cermonca
29. jan 2010

Ahoj 🙂
Moc nedočítám protože toho napíšete strašně moc.
Četla jsem že řešíte jména,tak u nás kluk jednoznačně Matyáš a holka nevím.Chtěla bych raději holku ale samozřejmně budu ráda i za zdravého klučinu 😵 I manžel by chtěl prý holku aby měl doma 3 ženský 😀

No a strach z porodu,ze začátku těhu jsem měla strach tak trochu a přkala jsem si že se to bude určitě stupňovat ale ono ne.Ke konci jsem se na porod i těšila ale spíš jsem se bála přístupu personálu a toho že by to mohl být císař kterým mi dr.dost strašila.Já jsem to vnímala že to bude velký zážitek a těšila jsem se na to.Porod to byl rychlý a bezproblémový.No a te´d už se taky těším,už vím do čeho jdu a doufám že nebude žádná komplikace.

nevestinka2010
29. jan 2010

tady dneska chcip pes 😅
to vam zamrzl nebo zapadal net snehem 😅
ja sem dnes mela dne blbec, vcera me v praci pozadali at prijdu dnes o pul hodky driv a jeste mi pak rikal at ale nezapomenu i o pul h driv jit domu... tak rikam, jasne... dnes rano - budik jako vzdy 6.25 pak snoozing do 6.34 pak jeste jednou a 6.43 jako obvykle na treti zvoneni vylezu 😅 , nicmene az v 6.45 mi doslo ze v 7 mam uz byt v praci
😅 takze rychle rychle, fofr a dojela jsem 5 min po 7... ok, den docela ok, furt myslim na to, ze musim v pul 4 jit a ne az ve 4... nicmene odchazim az ve 4 jako vzdy a az v aute mi dochazi, ze pritel uz na me ceka a musel utikat do prace pesky, protoze jsme byli domluveni, ze mu akorat stihnu predat auto... no jak magor jsem to vsechno zazdila! Celou dobu jsem si rikala, prece si na to nebudu specielne ridit budika, nebo davat upozorneni do pocitace, nejsem blba... hmm tak asi priste radeji jo... at zije navyk na stereotyp...

bjoucik.15
29. jan 2010

pampeliska: aby ses potom nedivila 🙂 U mě je teda nejdříve práce a pak mimi...

cermonca: tak to já se budu klepat od prvního měsíce těhotenství, už se vidím 😀

nevestinka: tak to je jako u mě.. já vylejzám teprv když mě začne budit přítel, jestli nemám někam vstávat - pak mi to dojde a taky rychle rychle 😀 Nenávidím vstávání do tmy 😠

Jinak já dnes od půl 6 (co jsem přijela domů) hledám jak se dostanu do Brna v pondělí ráno.. Tak pojedu Student agency a budu se modlit aby se to někde nezdržovalo, abych nepřijela pozdě... cestu na určené místo znám z map na googlu nazpaměť, ale při mé šikovnosti se stejně někde ztratím 😀 A platba předem student agency byla taky dost vtipná... kartu to nebralo a tak jsem musela platit přes nějaké supercash přes sazku a běžet ještě teď to zaplatit na benzínce 🙂 takže taky super den

swiete
30. jan 2010

Ahojte kočky môžem sa k Vám pridať...celkom ma zaujal Váš pokec a tu hlavnu vec mame spoločnu..Aj ja by som rada začala so snažením v lete a ako niektore z vas rada by som ešte predtym trochu schudla a hlavne začala viac cvičiť🙂)Tiež stale premyšlam či je uz čas na babo, ešte by som rada trošku pracovala, ale ked ja uz tak sialene tužim po dieťatku☹(idem sa z toho zblaznit....Monika

azeretka
30. jan 2010

Ahoj holky,
já měla včera dám skou jízdu, manžel odjel na týden na hory, tak jsem k nám povala kolegyni z práce na vínko a pokec, jinak bych byla koníkovi pečená vařená 😀
Na ty napodobeniny dětí jsem se taky dívala, ale čím víc jich od Vás vidím, tím vice se mi to nelíbí, vůbec to nevypadá jako děti, ale jako nějaký promiňte te mi to slovo "mutant"
Raději jsem to nezkoušela, ať je pro nás miminko maximální překvapení, cokdyby to náhodou vyšlo hodně podobně? 😲

Jméno Matyáš se mi taky líbí, ale připadá mi, že je to momentální hit, má ho každý druhý, v mém okolí se z 5 dětí jmenují Matyášové dva, tak určitě nechci patřit mezi tu masu

fair
30. jan 2010

Ahojky🙂
Jména? Pro holčičku se nám líbí Andrea (Fanda by chtěl ještě jedno jméno, takže asi Andrea Kateřina) a pro chlapečka by to byl Zbyněk nebo Vít.
A takové ty pokusy - jak bude vypadat naše dítě - mě neskutečně odrazují... 😒

swiete
30. jan 2010

Ahojte my sme zatial pre dievcatko vyberali-Laura,Natália,Sofia,Sandra....ups a pre chlapceka nemame vybrané ani jedno,nejako si stale myslíme ze bude dievčatko prve🙂)Ale pači sa mi Dominik.....

bjoucik.15
30. jan 2010

Ahojky všem...

Tak já si babymaker udělala když jsem se šíleně nudila 😀 tak mi to trochu pozvedlo náladu....

Swiete: Vítej, určitě se k nám přidat můžeš 🙂

Co budete dnes dělat?? a co vaříte dobrého k obědu??

bjoucik.15
30. jan 2010

Dominik je moc hezké jméno 🙂

azeretka
30. jan 2010

Tak já mám navařeno, brokolicová krémová polévka s krutony a grilovaná čtvrtka kuřete s rýží...oběd pro jednoho 😉

pampeliska1
30. jan 2010

Ahoj holky, já si tento víkend užívám u kámošky blízko Ústí nad Orlicí - manžílek má doma víkendovou akci s kámošema, tak jsme se tak domluvili, že já budu mít akci u kámošky a on doma 🙂

Fair: jméno Vít je super! Bylo to jediné klučičí jméno, na kterém jsme s manžílkem shodli, ale bohužel nás před půl rokem předběhl jeho brácha, kterému se narodil kluk a pojmenovali ho Vítek..takže nic ☹
Jinak 2 jména bych pro mimčo asi nechtěla..připadá mi to zbytečné, když mu pak stejně říkáš jenom jedním..připadá mi to jako zbytečná komplikace..Ale když se to někomu líbí, tak proč ne, že jo 🙂

Prdecek: nevím, na kdy přesně to máš naplánované, ale myslím na tebe a držím palce, aby jsi to všechno v pohodě zvládla a aby na tebe byli v nemocnici hodní 😉

Cermonka: Matyáš je moc pěkné jméno, je to super jméno pro dítě i pro dospělého chlapa..ale jak říká Azeretka, je jich už docela dost - já znám 2.

Swiete: zdravím 😉

pampeliska1
30. jan 2010

Fair: teda ještě se nám líbil ten Michal, ale to je náš pes 😒 😒 😅

azeretka
30. jan 2010

pampeliska: mne se taky moc líbí Michal, kdyby se tak nejmenoval můj muž, tak neváham 😉

bjoucik.15
30. jan 2010

azaretka: jo tak u nás to je úplně stejný 🙂 a Michal nechce aby se děti jmenovali po někom v rodině...

azeretka
30. jan 2010

bjoucik: jména po rodicich, kteří žijí v jedné domácnosti taky neuznávám, pletlo by se to a je přijde mi to staromódní

berunka
30. jan 2010

nazdárek holky,jsem na skok.malá mi marodí.o půlnoci mela 40 horecky,rano 39 tak jsme byli na pohotovosti a vypada to na rotavirovou infekci.ted je teda od dvou hodin bez prujmu tak uvidime jaka bude noc.na dnesek jsem spala asi 3 hodiny a to jeste ne v kuse.takze jsem hotova ☹

azeretka
30. jan 2010

Jejda Berunko, tak to bych byla asi hodně vylekaná, jak se znám, ale ty to určitě zvládáš líp kalo zkušená maminka

Pomalu se začínám bát, že to po narození nebudu zvládat, musí to být strašné v jednom kuse dávat pozor na mimčo, krmení, koupání, neustálé přebalování, do toho vaření, uklízení, návštěvy lékařů, očkování atd atd a to vše bez vydatného spánku 😲
Na svou osobu a milovaného muže už pak nebudu mít ani minutku, život bude otočený o 180 stupňů, najednou bude všechno jinak...

Asi nad tím moc přemýšlím 🙂

nevestinka2010
30. jan 2010

berunka> tak at se mala brzy zotavi!
azer> myslim, ze to v pohode zvladnes a tvuj milovany ti pomuze 😉 . Novousek hodne spi, vetsinou pres den
😅 , v dnesni dobe nemusis tolik prat a zehlit, i kdybys chtela latkovat, tak to neni jako kdysi... varit budes na 3 dny... beztak mas rodinu, ktera take muze v zacatcich pomoct... vubec bych se tim na tvem miste netrapila 😉 to ze se nevyspis je jasne, ale zenska je na tom lip v tom, ze "frci" na hormonalnim koktejlu prolaktinu a oxytocinu a to pomaha ten spankovy deficit zvladat docela v pohode a jsou to tzv. hormony altruisticke lasky, takze ti ani nebude vadit, ze nemas cas sama na sebe 😎

Jinak me se dvojita jmena libi, kdyz jsou dobre nakombinovana, ale v CR v tom neni moc tradice a navic jeste s prechylovanim v zenskem rodu jsou vetsinou prijmeni dlouha, takze dlouhe krestni je nevyhoda...

nevestinka2010
30. jan 2010

jo a dnes jsem byla kolegyni hlidat 18 mesicni dcerku a tak jsem plna hormonu jeste ted, byla zlata...
uz se nemuzu dockat...

azeretka
30. jan 2010

Ahoj nevěstinko: nějak budu muset zvládnout ale budu na to sama, manžel pracuje každý den od rána až do večera, bohužel a rodinu blízko mít nebudu, oba jsmě se odstěhovali z Moravy do Prahy, takže tady v podstatě nemáme nikoho, kdo by v případě nouze vypomohl či psychicky podpořil 😒

bjoucik.15
30. jan 2010

azaretka: jo je to staromódní, ale chtěla jsem dát jméno po tátovi a taky nemůžu... ☹ Jinak to s tím mimčem určo zvládneš, hele zvládli to jiní, zvládneme to taky... a jak psala nevestinka.. v dněšní době už je vše jiné.. myčky, lepší pračky, aviváže, žehličky atd atd.. určitě to nebude tak hrozný 🙂

bjoucik.15
30. jan 2010

Beru: tak ať se malá brzo uzdraví 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre