Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

dadaga
19. aug 2010

inak ja som pri Lukovi brala New 4 live.. tie boli dobre.... boli prirodne..ale nejako ich zohnat to je problem.. teraz beriem len tie dostupne z lekarne... tieto mi jedna lekarka zohnala...

rabiva
19. aug 2010

@dadaga a ako dlho si po MA? kedy sa mozete zacat snazit opet? na fore su rozne nazory ze kludne po 2M, ine ze 3M dalsie 6 😕 ?

rabiva
19. aug 2010

@dadaga ok uz som nasla tvoj prispevok na predoslej strane sorrky 😉

rabiva
19. aug 2010

@smajka zatial neporadila, len kazala vysadit 😖 tak beriem len ten duphaston. Predtym som este uvazovala o Femibione ale zabila ma cena 21eur za 30tbl.balenie 😕

@dadaga tak to mas tiez dost cerstve, je mi to luto, asi to musi preboliet ale mozno ta to casom nastartuje a pocitis tuzbu opat skusit a verit ze to tentoraz dobre dopadne, drzim palce!! 😉

rabiva
19. aug 2010

jaj a este toto som chcela, ako to je s vyvojom HCG?, totiz ked mi dr povedala o tej tuhej maternici, tak jej vravim nech mi vezmu krv a uvidime ci klesa HCG, toho 4.8. mi vyslo HCG 590 a jej sa to videlo uz vtedy malo... 😔 a vraj teraz nema zmysel brat krv lebo by sa to este tak skoro neprejavilo... a ja HCG hodnot neznala som sa nechala odbit... na to som sa vcera od znamej dozvedela ze HCG sa meni priebezne a ked zena napr. lezi v nemocke vyhodnocuju HCG kazde 3 dni 😨 Tak si myslim ze mi tu krv vziat mohli a videlo by sa co a ako, nie?

klba
19. aug 2010

ahojte, ale ste sa rozpisali, idem vas preluskat, 😉 doobeda som upratovala byt, teraz som drobca uspala a uz mam klidek. 😎

helenkasabinka
19. aug 2010

ja som dnes mala navstevu a potom som upratovala a varila vysmazany patizon,manzelovi syr,kedze patizon nema rad,k tomu zemiaky a cviklu zavaranu 😵

malinka spinka,o hodinu pride drahy z prace a prinesie nam kopec hribov vatovcov,moj brat bol dnes na vatovce a nasiel ich cca 50 ks a ze ich bolo omnoho viac ale uz nezbieral kedze ich nemal kam dat a boli este male 😵

klba
19. aug 2010

@smajka, 😀 jasne ze na to Agro pojdem, zajtra som dohodnuta s mojou mami, 😵 drobec bude mat zazitok
a moja sesternica je zverolekarka a smiala sa na tom ze svokra si mysli ze sa zajaci mor da preniest na cloveka 😀 a okrem toho tie vystavne kusy su vsetky zaockovane. 🙂

ozaj kocky, vcera sme sa snazili, akurat mi od vcera zacal Jonasov vypocet na dievcatko, dnes, zajtra pokracujeme, 😉 ale normalne ma od rana prehana, 😕 zda sa mi to skoro a neviem ci to moze suvisiet s tehu, aj ked sme sa snazili tento mesiac uz viac krat cez plodne dni, cca 1-2 tt dozadu, ale mozno ze mam salmonelozu. 😅
Inak nie ze by som sa az tak riadila tymi vypoctami, ale chcem to vyskusat, aspon viem kedy mam vhodne obdobie, ale cim viac sa MD krati tym viac som rozhodnuta ze na pohlavi nezalezi, aj ked ta babulka by potesila. 😉

@rabiva a kedy mas ist teraz k dr?
normalne sucitim s tebou a strasne ti drzim palce aby si sa dozvedela dobru spravu, budem na teba mysliet.
a este jedna otazka, nechapem preco ti dala dr tehotensku knizku, ked nie je ista ci to vyjde, moj dr dava knizku az okolo 3.mesiaca, tak snad to je dobre znamenie a fazulka sa udrzi. 😉

helenkasabinka
19. aug 2010

@klba mas sesternicu zverolekarku? 😕 a preco by si mala salmonelu? to by si mala horucky,vracanie a k tomu hnacky a aj triasky mozu byt 😅

rabiva
19. aug 2010

@klba na sono idem buduci utorok poobede - to mam uplne inde ako ma moja dr ambulanciu, potom sa uvidi, ak budem musiet na cistenie, najprv musim k svojej dr a potom do nemocnice, no proces jag svina 😖 ja uz tomu udrzaniu moc neverim, beriem sice ten dup.ale z ceciek mam opat lajdaky i ked este bolia a bolia aj krize a picha ma v podbrusku 😒 a s tou knizkou som sama nechapala naco mi ju dali, sama som nepytala, totiz to sestricka bola taka iniciativna ale ked videla listok na sono s onou spravou, tak sa mi zdalo ze vaha ci mi ju dat ci nedat 😕 ale dr jej kazala podpisovat nejake hodnoty do knizky... Ak sa nam este niekedy podari babo, knizku rozhodne az po 12tt...

Inak tu Jonasovu metodu ani velmi nepoznam idem na to kukuc 😉

klba
19. aug 2010

@helenkasabinka, co sme boli na tom rodinnom stretku v Uherciach tak som zistila ze pol rodiny z mamininej strany su zverolekari, polovnici a pod... a k tomu moji bratranci robia v sokoliarni a ich otec (co som mu bola na pohrebe 😔 ) robil zase v ZOO, takze tu lasku k prirode a zvieratam som mala po kom zdedit. 😉 🙂
a co sa tyka tej salmonelozy, uz si nechcem nic nahovarat ohladne tehu, tak to zvalim na nu. 😅
inak som uplne ok, bez teploty, len som nejaka rozjasena, 😀 asi preto ze uz mam v byte cistucko 😵 a mam veget, pohodicku. 😎

helenkasabinka
19. aug 2010

@klba mojko tak ale zasa ani salmonela neni sranda a tak to zvaluj radsej na nieco prijemnejsie ako salmonela 😅 😀 😉 lebo sa vravi,ze si chorobu mozes aj privolat nedaj Boze 😅

klba
19. aug 2010

@rabiva, verim ze ta to trapi a neda sa na to nemysliet, 😒 ale nemysli len na najhorsie, nech si to neprivolas, dufam ze ti tie tabletky pomozu, este stale sanca je.
A mas stale citlive prsia a tehu priznaky? Juj, strasne ti to prajem nech sa mimi udrzi, dufam ze v utorok nam napises pozitivne spravy, chodte sa pekne cez vikend niekde odreagovat do prirody, nech mas cistu mysel a nacerpas energiu k pozitivnym zaciatkom. 😉

klba
19. aug 2010

@helenkasabinka ja som strasny nezmar, moj mm a drobec su casto chori, jeden od druheho to chytia a ja nic, 😅 ja sa o nich vzdy len staram, 🙂 takze neboj. 😉

helenkasabinka
19. aug 2010

@klba tak si davaj na seba velky pozor 😵

smajka
19. aug 2010

kaji -som zvedava ci vam ta jonasovka vyjde.prajem vam to. a az nezobudite maleho dnes vecer... 😀 😀
rabiva - budem na teba v utorok mysliet. x

tak ja uz letim do parku - pokoj mi skoncil. este nakuknem vecer co ste popisali. 🙂

klba
19. aug 2010

@smajka, 😀 trafila si klinec po hlavicke, 😉 maleho sme nemohli vcera uspat, az tesne pred 22,h sme ho presunuli do nasej postele a tam konecne zaspal, my sme boli tym padom vyhnani do obyvacky, to bola gymnastika. 😀

smajka
19. aug 2010

kaji - 😀 😀 😀

lola11
20. aug 2010

Ranko - no dievcata clovek vas necha jeden den same...a mala som co citat 😀 😀 Vecer sa mi uz nechcelo pisat co som bola taka unavena. Den bol fajn, nic takeho sa nestalo, dokonca som cez obed aj chvilocku schrupla. Ked nas ale viezli domov tak svokra hovori malemu a kedy k nam zase prides??To sa vzdy iba jeho pyta - maly pravdaze nic - a ona, ze a potom pridi uz na 2 dni ano 😖 😖 No jasne, jeden den som sa tam nudila ako pes, nieto este aj prespat a ostat aj druhy. Presne ako som povedala ona nemoze stravit, ze k nasim chodim na vikendy a aj tam spim-ach jaj. Ale ja chodim prec na vikend preto aby som si oddychla od maleho - cez tyzden to nepotrebujem. No a mama je len mama - vsak viete. A mam tam aj segru - mimochodom dnes rano 8,30h ide na sekciu ☹ ☹ Budu mat Lukaška - hnusoba vyfukla mi meno co som chcela keby sme mali druheho chlapca.
Tak pekny dnik, ja uz veselo varim, pride Deniska, bude s Kristiankom - ja idem ´ku kadernicke 🙂 🙂

klba
20. aug 2010

bre ranecko. 😎
dnes ma caka zaujimavy dnik, pomaly sa chystam k detskej doktorke, idem pre Simonkovu zdrav. dokumentaciu, potrebujem ju na pondelok k imuno alergologicke, odtial pojdem na to Agro. 🙂
@lola11 mne velakrat svokra navrhne nech tam pridem s drobcom od rana aj ked nie su doma, ale co by som tam robila ked by napr. spal, 😅 ani pc by som nemohla nastartovat. 😀 😝
a drzim palce tvojej segre, nech sekcia dopadne ako ma. 😉

inak vcera som spominala mm ze chcem ist s kamoskou a jej rodinkou v nedelu na hriby, mami by drobca postrazila, vratila by som sa okolo 12,h a mm vravi ze este sa o tom porozpravame, 🙄 ze zase nebudem s drobcom. 😝
Pritom on bude v robote a ked som mu povedala ze ja som s malym stale, ze on je v robote kazdy den, povedal mi ze som ho chcela, 😅 😝.
Pritom drobca si prisli vyziadat cez vikend svokrovci a mami, tak si snad raz za cas mozem oddychnut bez maleho, ale mm je luto ze krpcek nie je s nami a pritom sam mm nie je doma.
Snad ho este ukecam, na jednej strane je rad ked moze byt maly s babkami a dedkom a na druhej strane mu vadi ze ja nebudem sediet doma. 😝

no idem, lebo mi ujde bus. 😀

dadqa86
20. aug 2010

@klba:Aj ja 😉

dadaga
20. aug 2010

@rabiva... hm to sama citis asi,ze to nie je dobre tak ako som ti citila ja.. mozno od tych behaciek na sono a a lekarovi a tak by ta osobodil len,ze by si nahle musela letiet na pohotovost a si ta tam nechaju tak ako som dopadla ja.. na jednej strane dobre usetrila som si tiez spustu behacie a vybavovaciek a cakaciek... ale na druhej strane mysli pozitivne a snad to bude dobre??? drzim ti palec..
no a mne ta mladucka lekarka povedala,ze mam pockat cca 2-3 menstuacie a mozeme sa zacat snazit.. tak uvidime kedy vobec dostanem prvu.. moj lekar mi kazal,ze po druhej mam prist na hladiny hormonov.. a premyslam,ze si dam spravit aj toxoplazmozu.. a povedal,ze mi predpise aj ten duphaston a mozeme zacat skusat.. tak uvidime .. ale ako sa poznam klasika nedockava tak uricte budeme uz v oktobri skusat.. ale hlavne tento krat nenecham nic na nahodu.. uz som sa poucila..

smajka
20. aug 2010

ahojte babule.
ja som dnes unavena.. privyrabam si u jednej babky - varim jej obedy a trosku poupratujem. je to len na 2-3 hodky denne, ale mam dost. samka si bravam so sebou, on sa tam prehra. dom maju nehorazne velky, tak sa tam zabava.babca je po operacii, tak nevydrzi stat pri hrncoch. este 10 dni,tak to vydrzim. 🙂
kaji - sranda, aky su ti chlapi niekedy 'mudri'. moj je super ale obcas tiez zapoti. 😀
maji - segre drzim palce a lukas - lucas, je tiez jedno z mojich vybranych mien ( manzelovi sa vsak nelubi, tak asi nic ☹ )
ja mam kadernicku buduci tyzden, - uz je to hroza.

lola11
21. aug 2010

Ranko dievcata. Uz zase mame sobotu - aj vam to tak strasne rychlo leti - uz to je tretia sobota co nam odisiel tatino do Talianska - neuveritelne!! Zase sa chystam k nasim, pojdeme pozriet aj sestricku do nemocky - sekcia dopadla fajn, maly Lukáško bol 8.30h na svete - je krasny 😀 😀 moje male krsniatko - sa tesim ze ho dnes uvidim nazivo.
Segra chudak trpi - ako po cisarovi, ale uz hadam bude len lepsie - dnes ju idu postavit, tak si asi aj poplace - fnuk.

Vcera bolo fajn, boli sme vonku skoro az do osmej - aj sme si dali vinka s babami - ako na detskom ihrisku 😀 😀 ale bola uz zima 😀 😀 Deniska bola az do vecera, tak som mala taky klud od maleho - celu dobu sa mu venovala - ona je fakt zlata. Rano s nim dokonca bola sama 3 hodky co som bola u tej kadernicky a v pohodke to zvladli - to ma dneska 13 rokov! Niektore holky v jej veku sa nevedia este postarat ani o seba!!

Tak vam prajem krasny vikend - asi posledny fakt letny - tak si ho uzime. Ahojte

smajka
21. aug 2010

ahojte.
maji - tak to mas super, ze ti deniska pomoze. ja mam tiez taku -10 rocnu francesku ktora obcas pomoze. len by som ju este nenechala samu s malym. sestre prajem rychle uzdravenie, viem co je to po cisarovi -som si prezila...
peknu sobotu vam prajem.

dadaga
21. aug 2010

aj a zelam peknu sobotu a gratulujem ku krsniatku.. som zvedava ci sa aj ja dakedy dockam krsniatka.. hoci segra je vydata uz 5 rokov a stale nic.. nejako sa nedari..

klba
21. aug 2010

caute kocky. 🙂
konecne mam veget, mam poobedie len pre seba, dnes slamienkujem.
po 11,h prisiel svagor pre drobca, 🙂 mm je na Agrokomlexe az do 18,h, asi si aj pojde vecer s kolegovcami niekam posediet,
ja budem oddychovat, aj som rozmyslala ze vybehnem niekde do lesa na hriby, ale sama to nerisknem. 😅
doobeda som bola na nakupe, varila, prezliekala periny, este dopieram posledne pradlo a mozem si nohy vylozit. 😎

klba
21. aug 2010

@smajka, mas to teda perne s tou vypomocou, ale tych 10 dni uz nie je vela, si sikulka, zmaknes to. 😉
inak mm ma byt po kom mudry, ved vieme svoje, 😉 v niecom je po svokre, 😝 este ze viem ako na neho. 😀

@lola11 gratulka ku krsniatku, 😵 super ze to aj segra zvladla, aj ked ma este po cisarskom bolesti, ale pominu. 😉
a Deniska je super pomocnicka, dobre padne ked mas v zalohe taku sikulku. 😵

ozaj, vcera som takmer znasilnila svojho mm, 😀 prave som mala najvhodnejsi den na pocatie podla Jonasa, boli sme dohodnuty ze to v ten den skusime,
maly nechcel klasika spat, tak ho mm uspaval v nasej posteli, bol taky utahany z toho Agra ze zaspal s nim, tak som ho musela budit, aj som gauc v obyvacke roztiahla 🙂 a on co sa nikdy radovankam nebrani ale bol taky zmordovany z prace ze si splnil chlapsku povinnost a lahol si naspat k drobcovi. 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre