Zdravé dieťa po potrate

gastanovykvet
15. jan 2018

Prosím aby napísali tie, ktore ste potratili ako ja a normálnym spôsobom následne otehotneli a porodili zdravé dieťatko? Chcela by som tuto diskusiu otvoriť ako nádej pre ostatne, ktoré mali tu zlu skúsenosť s potratom. Ako dôkaz, že život pokračuje ďalej a ešte nie je všetko stratené.

sima22290
12. feb 2019

Baby mna zaujima ci ste po tych potratoch museli aj brat nejake lieky potom uz pocas toho tehu, ktore ste dokoncili ok. Dakujem.

gabrielle023
29. mar 2023

@veronika1306 ja som takto prišla o "dieťa", tretie. Bolo neplánované ale chcené. 22.12.2022 bolo teho potvrdené testom a 13.1.2023 doktorka skonštatovala, že embryo odumrelo, lebo.plod to je až 8,9 alebo 10tt. Vtedy som bola 8tt 6 deň. Ale podla UTZ v nemocnici muselo odumrieť v 6tt. Je to veľmi nespravodlivé.

gabrielle023
29. mar 2023

@bubinko1506 trikrát po sebe ste čakali dvojičky?

dianaa311
29. mar 2023

@gastanovykvet Ahoj. Ja som 2x potratila po vyšetreniach sa zistilo, že mám syndróm lepivych doštičiek. Potom som otehetnela asi po 2,5 roku. Doktor mi predpísal lieky na udržanie plodu a fraxiparine pichať si každý deň. Porodila som zdravého chlapčeka a nedávno dievčatko ❤️❤️❤️ Nikdy sa netreba vzdávať a veriť 🙂🥰

terry658
29. mar 2023

@gabrielle023 mne sa toto stalo tiež ale odumrelo až v 8tt a prišli sme nato v 10tt. Celý svet sa mi zrútil. No o tri mesiace som otehotnela znova a mám krásnu dcérku. Ešte párkrát som potratila ale veľmi v začiatku. Potom prišiel syn. Opäť som párkrát potratila v začiatku a teraz čakáme tretie.
Ja mám extrémne nízku hladinu progesteronu. Musím si ho dopĺňať celé tehotenstvo.

bubinko1506
29. mar 2023

@gabrielle023 2x (raz som potratila, raz sme to dotiahli do uspesneho konca)

gabrielle023
29. mar 2023

@dianaa311 ja sa toho bojím. Aj krv mi brali v nemocnici vrámci predoperačných vyšetrení. Tak hádam by na to prišli. Otec berie už dávnejšie lieky na "riedenie krvi". Plus moje dedičstvo, kŕčové žily, ktoré mi vykukli zo dňa na deň, to som mala ešte pred tridsiatkou. Pri oboch mojich doteraz úspešne ukončených tehotenstvách, hneď po pôrode sa mi jedna žila vždy akoby zapálila v tom istom mieste. Moja všeobecná doktorka len krútila hlavou, že nechápe. No nič, treba sa mi dopovať vitamínmi a športovať😁Všetkým aktuálne tehotným želám pohodové a bezproblémové tehotenstvo s úspešným koncom🥰

dianaa311
30. mar 2023

@gabrielle023 mne to zistili až priamo na hematologii ale keď ste už 2x rodili zdrave deti. Ja som sa tiež bála a nakoniec to prišlo úplne nečakane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre