Zmenou stravy k bábätku

catherinah
12. apr 2016

Pomohla niektorej z Vás k tehotenstvu zmena stravy?
Ak áno, aká?

Ďakujem za všetky postrehy, rady a skúsenosti. 🙂

bonaqa2013
12. apr 2016

pozri si skupiny tu na MK. Je tu skupina maminiek čo majú problém s tehu a možno sa tam aj niečo takéto dočítaš....

misel0806
12. apr 2016

Zmena stravy urcite nie tehotenstvo si clovek nevinuti ani stravou ani liekmi ci vitaminmi,, ak je clovek zdravy plodny pride to aj samo😁

guinevre
12. apr 2016

@catherinah IBA zmena stravy nie je rozhodujuca, ale ze ma pozitivny vplyv - ma. Kamaratka sa chysta na IV v Londyne, lekar jej radil viac sa sustredit na vegansku stravu. A to nie je jediny pripad, co viem, ze lekari to radia. V mliecnych vyrobkoch a v mase (naima v hydine) je veeela hormonov, umelyh blbosti, co nie je dobre ani bezne pre cloveka, nie to este pre zenu ktora sa snazi otehotniet. Kazdopadne, zdrava strava moze iba pomoct lepsie pripravit telo na tehotenstvo, zlepsit imunitu atd. Takze, ano, zdrava strava je jeden z dolezitych faktorov.

catherinah
autor
12. apr 2016

@guinevre áno, tak som to myslela. Nie že začnem jesť mrkvu a bum 😀

mojkamojka
12. apr 2016

@catherinah Zla imunita ovplyvnuje aj hormonalny system a plodnost. Najväcsi im imunitny organ su creva a tak v pripade alergii (aj tych skrytych) a intolerancii moze strava ovplyvnit plodnost. Ale urcite to nefunguje na principe Janke pomohlo vylucit mlieko a otehotnela a Anicke jedla len RAW a otehu hned. To co skodi a pomaha teba zistis iba ty bud pozorovanim (po mlieku ma prehana a pod.) alebo testami (tie su dobre aj je potravinova alergia skryta alebo je ich viac a tym sa zistuje horsie).

catherinah
autor
12. apr 2016

@mojkamojka áno, chcem si dať spraviť aj Food detective Test.

mojkamojka
12. apr 2016

@catherinah ano to je super napad, ja som vdaka nemu pochopila, ze nie som hypochonder ako mi alergologicky tvrdili, aj ked som sa po vypiti mlieka regulerne povracala a vyhadzala, ale ze tych intolerancii a neskor alergii mam viac ako dost...

catherinah
autor
12. apr 2016

@mojkamojka presne to mám aj ja ten pocit, že som hypochonder. Cítim sa jak 80rocná babka, unavená, nič ma nebaví.....a viem, že to je z trávenia, len neviem presne v čom. Na všetky vyšetrenia sa čaká mesiace, riešim od januára a ešte nemám žiadne výsledky.

mojkamojka
12. apr 2016

@catherinah skus najskor ten food detective a obvodak nech ti spravi zakladne vysetrenia...Ja som si s alergologmi zazila svoje, dnes mam super, ale predtym...dokonca jedna bola "top" ked zahlasila, ze moje problemy mam z toho, ze nechodim kupovat kvalitne potraviny do Rakuska do Hoferu 😀 😀

barus77
15. apr 2016

mne určite pomohla, som si tým istá. aj keď som nemala problém s otehotnením, cca rok pred tým ako sme vedeli že chceme "ísť na to" tak sme obaja zmenili stravu, ja som schudla 25kg, prešli sme na paleo / nízkosacharidovú stravu, pridali posilovanie 4-5x do týždňa, upravili spánok a skrátka celú životosprávu, ja som poctivo jedla kyselinu listovú, rybí olej, kokosový olej, vitamín D a bábo sa podarilo na prvý krát., zatiaľ je tehotenstvo bez problémov. Možno by sa to podarilo aj tak, ale mám zdravotné problémy, ktoré naznačovali že to nebude jednoduché, a aj napriek tomu to vyšlo, a som si istá že vďaka strave a pohybu. Takže držím palce 🙂

lucinka511
15. apr 2016

@catherinah no skus mlieko.mliecne vyrobky aj jogurty vyhodit a chlieb z toho vatsinou zle travi.nemusi to orave to byt ale na zaciatok vyskusat mozes.kym nudes cakat na lekarov

lucinka511
15. apr 2016

@guinevre ale veganska stravva je uplny nezmysel.to budes anemicka a chybaju dolezite ziviny z masamteda aj vegani jedia zeleninu a ovocie kde je kopec chemie.maso treba kupovat od susedov ako napr na Orave kde chovaju teliafka a tam sj my mapr kupime dobreho.zdavedvho na sene zivenwjo byka a viem ze to maso je fajn a zemikay tiez peatujeme pkus .hydinu vajcia a bravcove maso mame doma....ale nie kazdy ma take moznosti.preto raz za pol roka kipit pol prasatst z dediny a vies.co kes...ale veganstvo je nezmysel.kt viac uskodi ako pomoze...a eate ked chce niemto otehotniey musi jest maso.vajcia .ryby

tyelde
15. apr 2016

@lucinka511 o tom, že "musí" jesť mäso, vajcia a ryby sa dá polemizovať, keďže ja som vegetarián väčšiu časť svojho života a otehotnela som na prvý šup, ani sme sa nesnažili 😠

lucinka511
15. apr 2016

@tyelde hej ale ircite si anemicka a aj dieta bude anemickea nahodou ta doktor nedopuje zelezom?alebo si prwdsa z casu na cas maso das.bola som 5rokov vegetka a anemia hroza.aneverjm ze ty mas zelezo ok....

tyelde
15. apr 2016

@lucinka511 nedopujem sa absolútne ničím okrem zeleniny, anémiu nemám a krv mi robia každú chvíľu a v pohode, čiže buď si mala nejaký problém ty, alebo mám ja nejaký megasuper žalúdok, ale poznám kopu vegetariánov ktorým takisto nič nie je, čiže to, že ty si mala problémy z toho nerobí nevyhnutné pravidlo

lucinka511
15. apr 2016

@tyelde a ano oyehotniet sa da.ved vela ludi kt su vegetariani maju deti.plodnsost s vegetarianstvom nesuvisi...tam zohravaju ine faktory rolu..len na zdravie cliveka celkovo vegetafianstvo nieje zdrave .urcite aj ty ako tehotna by si si z casu na cas mala dkpriat a ked budes kojit tak takisto dopriaj aj malemu.lebo nebude mat zdravy vyvin...bola som v nemeckej rodine kt boli vegani.mali deti ale to najmladise 3roky a posravala so s plienkou cbodilo stokica otras druhy syn rozpraval len o vajickach a sunke .kedze jedli len vego stravu..cize nemalo to dobry vplyv na deti a ani na ich rast
@lucinka511

lucinka511
15. apr 2016

@tyelde citaj prispevok nizsie .a neberjes ani vitaminy pre tehotne?nevrav ze nie femibion a kadeco ine gam je zelezo uz obsiahnute

tyelde
15. apr 2016

@lucinka511 keďže mi nič nechýba, tak určite do seba nebudem tlačiť mäso čo som nevidela od prvého stupňa ZŠ, aj tak by som ho rovno poslala von tade kade prišlo a rovnako ryby...a keďže mne nič nechýba, ani dieťatu vo mne by nič chýbať nemalo, keď sa narodí tak bude mať nevegetariánskeho tatka čo ho veľmi rád bude dopovať mäsom....ale poznám takisto rodiny vegánov a deťom to nechýba, čiže zas je to komu čo vyhovuje, strava sa dá upraviť ;)

tyelde
15. apr 2016

@lucinka511 krvné testy mi robia minimálne raz ročne anyway a tehotná som len teraz a hodnoty mám v norme odjakživa a nie, neberiem, mala som na začiatku kyselinu listovú, inak nič, a testy už medzičasom robili ďalšie a krv furt v norme, a to by už dávno účinky vyprchali 😉

guinevre
15. apr 2016

@lucinka511 Ja som nepovedala, ze veganska strava je bozska, len som povedala co lekar v UK radil kamaratke. Ano, maso z domaceho chovu je fajn pokial aj tam ich nepchaju hormonami a kadecim, ale aj tak, maso jest kazdy den vobec nie je nutne. Mozno si zle precitala alebo zle rozumela co som napisala, nemyslim si, ze lekar vystudovany v UK s niekolkorocnou praxou vie menej ako ja alebo ty, alebo hociktora clenka MK. Dokonca ani nejde tolko o to ze odkial lekar je, mne aj nas lekar na SK s 30 rocnou praxou radil rovnako.

lucinka511
16. apr 2016

@guinevre ale ja netvrsim ze ten lekar sa mylil.len vseobecne iem.ze mado jest treba lebo obsahuje nejake zlozky kt su len v mase a samozrejme ze nie kazdy den..ono obcas aj bez masa sa da zdravo zit ale dlhodobo to moc zdrave nieje...

lucinka511
16. apr 2016

@tyelde no a skus si urobit rezorbcnu krivku zeleza. ..

tyelde
16. apr 2016

@lucinka511 nevidím dôvod, keďže mi nič nechýba 😉 kľudne sa môžeme "hádať cez IPčky ak ťa to teší, táto téma bola o inom, ja som len podotkla, že nie je nutné zovšeobecňovať, keďže je nás kopa takých u ktorých to funguje 😉

lucinka511
16. apr 2016

@tyelde ja som mala tiez dobre fe aj hemoglobin ale az ked mi robili rezorbcnu krivku zeleza sa to ukazalo..a nehadame sa len vymiename nazory.

tyelde
16. apr 2016

@lucinka511 keĎže sa tak stravujem väčšinu života, problémy by sa už asi vyskytli keby nejaké boli 🙂 ale ako vravím, ja nikomu nič nevnucujem, takže nevidím dôvod, prečo by mal niekto niečo vnucovať mne, ak o 5 rokov umriem na nedostatok železa, dám si záležať aby som sa sem prihlásila a dala ti vedieť 😉

lucinka511
17. apr 2016

@tyelde a este mi vysvetli ako to chces po smrti dokazat(dat sem info na mk po smrti). to je zasa jedna zo zahad ako s tym zelezoma gemoglobinom bez masa.

tyelde
17. apr 2016

@lucinka511 osobne predpkladám, že ak mám umrieť na nedostatok železa tak to nepríde ako blesk z jasného neba, že zrazu klesne na nulu a vystrie ma rovno na ceste, čiže budem schopná dať ti vedieť nech máš dušu na mieste 😀

januelik
17. apr 2016

ja som mala 83kg a nedarilo sa mi otehotniet,schudla som 15 kg za 3mesiace a o mesiac na to som ostala tehotna.Vyradila som vsetko mastne,mucne,ryzu aj zemiaky.Tak z vlastnej skusenosti mozem povedat ze to ide

simonkazga
17. apr 2016

@catherinah späť k pôvodnej otázke. Vlastná skúsenosť: k našej dcérke viedla dlhá cesta, síce sme boli obaja zdraví viac ako rok sa nám nedarilo. Po roku som sa dala na detox podľa Mačingovej (strááááášná kopa zeleniny takmer výlučne bez mäsa) a ešte v tom mesiaci som ostala tehotná. Bolo to spôsobené detoxom? Neviem. Ale minimálne v tom ti taká komplexná zmena životosprávy pomôže, že sa sústreďuješ na niečo úplne iné ako "výrobu" bábätka. držím palce 😎 😀

charity
17. apr 2016

@catherinah Skus sa otestovat na histaminovu intoleranciu. Ta robi take priznaky ako mas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre