Zmenou stravy k bábätku

catherinah
12. apr 2016

Pomohla niektorej z Vás k tehotenstvu zmena stravy?
Ak áno, aká?

Ďakujem za všetky postrehy, rady a skúsenosti. 🙂

twiggi_veggie
17. apr 2016

@lucinka511 s priatelom sme roky vegani, sportovci a otehotnela som na prvy sup. Samozrejme ako kazdej tehulke aj mne lekar robieva testy. Vsetky hodnoty mam ukazkove, a dokonca lekar povedal ze kiez by mal viac pacientiek ako som ja .. uplne bezproblemove tehotenstvo (a to dokonca aj teraz pocas tehotenstva sportujem - samozrejme vramci moznosti) .. a nedopujem sa ziadnymi vitaminmi .. obcas si dam tehu vitaminy ako kazda tehulka a B12 ale nic extra... netvrdim, ze veganska strava dopomohla tomu ze som hned otehotnela, to si nedovolim tvrdit kedze nemozem porovnavat, nakolko ako som povedala sme vegani dlhe roky a pred tym sme sa nesnazili... a navyse ako bonus som nemala absolutne ziadne tehotenske nevolnosti, keby mi nerastie brusko ani neviem ze som tehotna 🙂 Ziadne choroby uz roky nepozname, ani len nadchu .. len si treba uvedomit ze veganska strava nie je o tom dat si mrkvu so salatom.. je to ovela zlozitejsie naucit sa prijmat vsetky ziviny z rastlinnych zdrojov .. je potrebne si o tom nieco nastudovat .. zo zaciatku je to narocnejsie avsak po cca pol roku uz clovek vie ako na to, vie ako si zlozit vyvazeny jedalnicek .. ale uz to ide tak prirodzene, uz nad tym clovek ani nepremysla .. a vysledok naozaj stoji za to .. a ak si myslis ze vegani su anemicki, podvyziveni ludia tak si skus napriklad pozriet stranku http://www.vegan-fighter.com .. je tam veela vrcholovych sportovcov veganov 🙂

lucinka511
17. apr 2016

@tyelde ty si si chcela dat na tom zalezat.ja som sa len pytala ako to chces dokazat a ci sa to aj da???? papa a drz sa.myslim ze uz sme odbocili uplne od temy.

lucinka511
17. apr 2016

@twiggi_veggie ja som vegamov zazila na vlastnej kozi a nebolo to nic moc hl deti.tie by mali jest vsetko.lebo na ras obsahuje maso latky kt inde niesu a bez kt organizmus trpi.a zazila som tie deti boli z vyvinom pozadu...u dospeleho to je nieco ine kedze s tgm zacal neskor.ja som maso nejedla a nebolo to bohvieco okremtoho maso aj dobre chuti a nepribera sa z neho.kazdy ma nejaky dovod maso nejes. momentalne to je moderne alebo nabozenstvo alebo mu nechuti alebo nechce jest zvierata i ked je dost zaujimave ze niketori nejedia maso kvoli ochrane zvjerat ale ze nosia kozu a maju kozene sedacky.imnevadi......kazdeho vec ako clovek naraba z vlastnym zdravym. ja urcite uz maso z jedalnicka nevylucim...vela zdravia prajem

maykaaa1122
17. apr 2016

ahoj, ja som počas tehotenstva skoro vôbec nejedla mäso a vyprážané veci..ale kým somna to prišla, že mi to robilo zle na trávenie,,,sleduj, kedy, čo zješ.. 😉

tyelde
17. apr 2016

@lucinka511 no keby umieram, tak mi asi spravia testy prečo, a hádam mi stihnú dať vedieť skôr ako ma to zabije, keďže ako vravím, väčšina takých vecí sa neprejaví zo dňa na deň ;) a to odbočenie som síce vravela už pekných pár postov dozadu, ale nič to 😀 drž sa aj ty 😀

dada1512
17. apr 2016

Ahoj no my sme sa rok snažili a akosi nic, potom som držala 28 dňový Detox podľa macingovej a hneď som otehotnela. Netuším ci to ozaj pomáha ale kamoska tiez hneď po macingovej otehotnela. Tak skús možno to vyjde a ked nie ta zelenina neublíži. Držím palce ;)

twiggi_veggie
17. apr 2016

@lucinka511 ake latky sa nachadzaju v mase ktore inde nenajdes? Naozaj by ma to zaujimalo nakolko mam toho nastudovaneho naozaj vela a o nicom takom neviem... ale velmi rada sa niecomu novemu priucim 🙂

lucinka511
18. apr 2016

@twiggi_veggie uz presne neviem na univerzite nam to prednasali ale skusim to zistit a dam ti vediet.

twiggi_veggie
18. apr 2016

@lucinka511 to by bolo super, dakujem .. nakolko ako som vravela, nastudovala som si koopu knih, prednasok na tuto temu a jedine co sa objavovalo bola B12, ale kedze B12 je v podstate z bakterii, tak v dnesnej dobe ju clovek nema ako prijat jedine z masa. Co je v podstate tiez tak trocha pritiahnute za vlasy nakolko volne pasuci sa dobytok ju ma z toho ze sa zivi travou ktora je casto okakana inymi zvieratkami (co je super, nakolko je to priamy zdroj B12 :D , no potraviny ku ktorymi sa bezny clovek vacsinu roka dostane su vypestovane niekde v sklennikoch, koli pesticidom musia byt poriadne poumyvane, takze tam B12 nehrozi :( ), avsak kedze zvierata, ktorych maso sa nachadza v obchodoch pastviny nevideli, ale su krmene krmou sojou ktora je povacsine geneticky podifikovana aby prezila pesticidy ktore zabiju vsetko ostatne (vratane bakterie ktora produkuje B12), tak tymto zvieratam je B12-ka pridavana umelo. Takze B12 musia vegani povacsinou suplementovat (ale aj tak mi to pride lepsie dat si vitamin B12 v tabletke ako ho filtrovat cez nejaku kravu, ktora ho taktiez prijala len umelo)... ale ako vravim, ani na veganskej strave nie je uplne nevyhnutne doplnat B12 tabletkami, nakolko existuju potraviny (tebi drozdie, tempeh..) kde sa B12 nachadza prirodzene. Ale mne osobne pride jednoduhsie si ten vitamin raz za cas dat, kedze je tych prirodnych rastlinnych zdrojov pomenej a nejako si nie som ista ci by som si to vedela vhodne odsledovat. No ked najdes okrem B12 (ktoru som uz vysvetlila) aj nieco ine co by mohlo veganom chybat, tak budem naozaj rada ak ma dovzdelavas 🙂

lucinka511
24. apr 2016

V rastlinách nenájdes vitamín B12, Omega 3 mastné kyseliny , dalej Vela aminokyselin. B12 je nebezpecny v ehotenstve anpr pre rastep u deti,,preto s berie aj preventivne pred tehotenstvom ta tvoja teoria o kravach a mase, je dost matauca,lebo mas plno inych zivych tvoroch kt sa nechovaju an soje a mozes ich zjest..dalej vegani nemaju dostatok fyzickej sily, moji bratranci vegani, to skratka take kvetinky bez siy ale nastastie ju nepotrebuju pretoze neprauju manulle ale v kancli,,pozri sa na seba aka si bleda,myslim ze troska masa skusit by ti rozhodne nezaskodilo,ale to je tvoja vec, urob si resobcnu krivku zeleza....a potom sa opytaj doktora ci aj to je ok....deti anrodene veganom a vychovavane boli pchudokrvne vlastne skusenosti ked som robila au pair v nemecku, sice mohli si dovolit jest Vela veci,peniaze an to mali,teda kupovali bioi a kadejake semiackaco an sk neboli dostupne ale na detoch to bolo vidno... najmladsi sa este v 3 rockoch posraval,nedokazal vediet kedy ma ist na wc,nosil plienu a bol chudokrvny, stredne dieta rozpravalo len o jedle a to ze by si dalo vajcika a sunku a trpleo ked mali v skole oslavy,alebo boli pozvani an detslke oslavy teda ,nemohlo ejst co jeho spoluziaci a bolo dsot frustrovane, najstarsia dcera mala problemy s vyvinom teda cos a tyka pozadu dospievanie a problemy s menstruaciou,take ze ju nedostala ani v 18....teraz enviem ako sa maju,,,celkovo zelezo mas v priridnych zdrojovh ale nie v takej kvalite a mnozstve...vapnik,vid d3 to mastne kyseliny,bielkoviny len z zeleniny a semianckov tazko ziskane,,,uvidis ked budes starsia a o fyz sile ani nehovorom ta chuba najvviac ja som teiz sportovkyna a behvama j maratony aokrem toho mam aj manualnu pracu,dom a a v praci potrebujem teiz silu a bez masa,teda ked som boal vegetarianka to bolo horsie,,,skratka nemala som tolko sily ako teraz asi tak...ale teba aj tak nepresvedcim,,,a ani to nehcem len veganom byt je nezmysel...ked to niekto robi z nabozenskeho dovodu ok...ale aj tak plno veganov setria zvierata lebo ichenchu jest ale to ze nosia kozene vecia maju kozene sedacky im nevadi napriklad....asi tak...zelm ti Vela zdravia a troska farby do tvare🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre